Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Silas Talbot15:19.0 PR   AK Service   Oct 16  Concordia Puma Classic
2.11Kyle Hanson15:41.2 PR   AK Lathrop   Oct 16  Concordia Puma Classic
3.12Pat Nugent15:55.0 PR   AK Lathrop   Sep 4  Delta Junction Invitational
12James Leder15:55.0 PR   AK West Valley   Sep 4  Delta Junction Invitational
5.12Jani Lane15:55.3   AK Service   Oct 16  Concordia Puma Classic
6.10Kuba Grzeda15:56.5   AK West Valley   Oct 16  Concordia Puma Classic
7.11Andrey Ionashku16:04.0   AK Delta Junction   Sep 18 
8.11Max Romey16:06.9   AK Service   Oct 16  Concordia Puma Classic
9.12James Osowski16:08.8 PR   AK Kodiak   Sep 11  Palmer Invitational
10.11John Klein16:17.0 PR   AK Grace Christian   Sep 18  Su Valley Invitational
11.12Brandon Brewster16:17.7 PR   AK South Anchorage   Aug 21  Bartlett Invitational
12.10Cole Christiansen16:18.4   AK Kodiak   Oct 16  Concordia Puma Classic
13.12Aaron Wheatall16:30.4 PR   AK Service   Aug 28  Skyview Invitational
14.12Nathan Deer16:30.5 PR   AK Kodiak   Sep 11  Palmer Invitational
15.12Sage Thibodeau16:32.0   AK Juneau Douglas   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
16.11Noah Ripley16:32.6 PR   AK Wasilla   Aug 28  Skyview Invitational
17.12Benjamin Wheatall16:36.3 PR   AK Service   Aug 28  Skyview Invitational
18.12Scott Wheeler16:36.4 PR   AK West Anchorage   Sep 11  Palmer Invitational
19.11Ryer Kornkven16:39.0 PR   AK Lathrop   Sep 4  Delta Junction Invitational
20.10Lucas Hepler16:41.7   AK Service   Oct 16  Concordia Puma Classic
21.12John Weber16:43.9 PR   AK Grace Christian   Sep 18  Su Valley Invitational
22.11Mason Minturn16:45.4   AK Palmer   Sep 11  Palmer Invitational
23.10Lucas Schlemme16:46.0   AK Service   Oct 16  Concordia Puma Classic
24.12Zachary Bursell16:47.0   AK Juneau Douglas   Aug 28  Ketchikan Invitational
25.12Joseph Dillon16:48.0 PR   AK Grace Christian   Sep 14  ACS Dual
26.12Jake Salus16:50.3 PR   AK Kodiak   Oct 16  Concordia Puma Classic
27.10Peter Noon16:52.0   AK West Valley   Sep 4  Delta Junction Invitational
28.11Simon Fischer16:55.3 PR   AK Wasilla   Sep 11  Palmer Invitational
12Ian Patrick16:55.3 PR   AK West Valley   Oct 16  Concordia Puma Classic
30.11Neill Toelle16:55.7 PR   AK West Valley   Oct 16  Concordia Puma Classic
31.12Dylan Nixon-Helms16:56.0 PR   AK Lathrop   Sep 4  Delta Junction Invitational
12Mitchell Brown16:56.0 PR   AK Dimond   Sep 25  Region IV Championships
33.11Joshua Pahkala16:59.0 PR   AK Wasilla   Sep 25  Region III Championships
34.11David Francis17:02.0   AK Juneau Douglas   Aug 28  Ketchikan Invitational
35.11Isaac Lammers17:02.7   AK Chugiak   Aug 21  Bartlett Invitational
36.11Jordan Fogle17:03.4   AK Kodiak   Sep 11  Palmer Invitational
37.9John Farr17:05.0   AK East Anchorage   Sep 25  Region IV Championships
38.12Teddy Peyenna17:07.0 PR   AK Mt Edgecumbe   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
39.10Chris Osiensky17:07.7   AK Palmer   Sep 11  Palmer Invitational
40.12Brett Chase17:08.7 PR   AK Seward   Sep 18  Boroughs
41.9Tim Sorensen17:08.8   AK Chugiak   Sep 11  Lynx Invitational
42.10Brandon King17:09.7   AK Eagle River   Aug 28  Skyview Invitational
43.12Chris Brewer17:10.0 PR   AK Ben Eielson   Sep 4  Delta Junction Invitational
44.11Niko Friedman17:11.0   AK Sitka   Aug 28  Ketchikan Invitational
45.10Miles Knotek17:12.0   AK Seward   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
46.12Austin Gillespie17:12.1 PR   AK Seward   Aug 20  Seward Invite
47.11Alex Weldon17:13.0 PR   AK Ben Eielson   Sep 4  Delta Junction Invitational
48.11Michael Johnston17:14.0 PR   AK Wasilla   Sep 25  Region III Championships
49.12Quinton Metcalf17:14.4 PR   AK Grace Christian   Sep 18  Su Valley Invitational
50.12Mark Schmidt17:16.0 PR   AK Chugiak   Sep 25  Region IV Championships
51.12Caleb Nymeyer17:17.0 PR   AK Kodiak   Oct 16  Concordia Puma Classic
52.11Mason Huffman17:17.5   AK South Anchorage   Sep 11  Lynx Invitational
53.11Keith Thompson17:18.0 PR   AK Wasilla   Sep 25  Region III Championships
54.12Gavin DeWilde17:18.2 PR   AK North Pole   Sep 11  Palmer Invitational
55.11Daniel Tedrick17:20.5   AK Anchorage Christian   Sep 18  Su Valley Invitational
56.11Matt Hatter17:21.1   AK Grace Christian   Sep 18  Su Valley Invitational
57.10Mikko Sayre17:22.0   AK West Valley   Sep 4  Delta Junction Invitational
11Jesse Miller17:22.0   AK Juneau Douglas   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
59.12Jack Novak17:28.0   AK South Anchorage   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
60.12Ryan Baxter17:29.0 PR   AK Craig   Aug 28  Ketchikan Invitational
61.12Kenny Brewer17:30.0 PR   AK Chugiak   Sep 25  Region IV Championships
62.10Tal Norvell17:30.4   AK Juneau Douglas   Sep 4  Colony Invite
63.9Anthony Keller17:30.8 PR   AK Wasilla   Sep 11  Palmer Invitational
64.11Kipp Wilkinson17:31.0 PR   AK Lathrop   Sep 17  Eielson All Schools Meet
65.11Travis Semmen s17:31.1 PR   AK Kenai Central   Sep 11  Palmer Invitational
66.12Jake Alward17:31.6 PR   AK Dimond   Aug 28  Skyview Invitational
67.9Fox Machaud17:32.9   AK Kenai Central   Sep 11  Palmer Invitational
68.12Robert Hovda17:33.0 PR   AK Lathrop   Sep 4  Delta Junction Invitational
69.12Jordan Edwards17:33.9 PR   AK Grace Christian   Sep 18  Su Valley Invitational
70.10MacKenzie Franks17:34.0   AK Service   Sep 25  Region IV Championships
71.9Erich Hoefler17:35.0   AK West Valley   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
72.12Forrest Mahlen17:35.4 PR   AK South Anchorage   Aug 28  Skyview Invitational
73.11Derrek Deal17:35.7   AK Kodiak   Sep 25  Region III Championships
74.12Zack Keskinen17:39.9 PR   AK West Valley   Aug 21  Bartlett Invitational
75.12Matt Bauer17:40.0 PR   AK Service   Aug 21  Bartlett Invitational
10Chris Kveseth17:40.0   AK Chugiak   Sep 25  Region IV Championships
77.12Matthew Eller17:40.8 PR   AK Grace Christian   Sep 18  Su Valley Invitational
78.12George Keeney17:43.1   AK Valdez   Sep 18  Su Valley Invitational
79.10Josh Thomas17:44.0   AK Grace Christian   Sep 14  ACS Dual
80.10Jackson Parke17:44.1 PR   AK Service   Aug 21  Bartlett Invitational
81.12Tanner Enloe17:44.5   AK Colony   Sep 11  Palmer Invitational
82.11Travis Semmens17:45.0   AK Kenai Central   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
83.12Jesse Rogers17:48.0 PR   AK Mt Edgecumbe   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
84.11Brandon Kowalski17:49.0   AK West Valley   Sep 4  Delta Junction Invitational
85.10Ryan Kressly17:49.5 PR   AK East Anchorage   Sep 11  Lynx Invitational
86.12Scott Walker17:49.8 PR   AK Kodiak   Aug 28  Skyview Invitational
87.11Bud Sparks17:50.0   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 18  Boroughs
88.12Kyle Barnhart17:50.7 PR   AK Service   Aug 28  Skyview Invitational
89.9Matthew Moore17:51.6   AK Seward   Sep 11  Palmer Invitational
90.12Ryan Tracy17:52.0 PR   AK Wasilla   Sep 25  Region III Championships
91.12Peter Mamrol17:52.1 PR   AK Service   Aug 28  Skyview Invitational
11Emmanuel Betts17:52.1 PR   AK Service   Sep 11  Lynx Invitational
93.9David McPhetres17:52.2   AK Chugiak   Aug 21  Bartlett Invitational
94.11Evan Atchley17:53.4 PR   AK Kenai Central   Sep 11  Palmer Invitational
95.10Arlen Mossgrove17:53.9   AK Glennallen   Sep 18  Su Valley Invitational
96.-Patrick Howell17:54.0   AK Wrangell   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
97.12Andrew Buchanan17:54.1 PR   AK Seward   Sep 11  Palmer Invitational
98.9Konnor Petersen17:55.1   AK West Anchorage   Sep 11  Palmer Invitational
99.9Keefe McIntosh17:55.4   AK Valdez   Sep 18  Su Valley Invitational
100.9Daniel Serventi17:55.9   AK Grace Christian   Sep 18  Su Valley Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Jenette Northey18:17.6 PR   AK Service   Oct 16  Concordia Puma Classic
2.12Molly Callahan18:28.1 PR   AK West Valley   Oct 16  Concordia Puma Classic
3.11Megan Edic18:35.7   AK Lathrop   Oct 16  Concordia Puma Classic
4.12Jaymi Bethea18:41.3 PR   AK Kodiak   Oct 16  Concordia Puma Classic
5.10Jenna Ford18:48.7 PR   AK Wasilla   Sep 11  Palmer Invitational
6.11Kailey Wilson18:58.0   AK Kenny Lake   Aug 28  Skyview Invitational
7.10Amelia Hennessy18:58.6 PR   AK Dimond   Aug 28  Skyview Invitational
8.12Mariah Applegate19:02.0 PR   AK Grace Christian   Sep 14  ACS Dual
9.11Eliza Rorabaugh19:03.3 PR   AK West Valley   Oct 16  Concordia Puma Classic
10.10Audrey Michaelson19:13.5   AK Colony   Sep 11  Palmer Invitational
11.-Edic Megan19:19.0 PR   AK Lathrop   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
12.12Katie Strong19:25.0 PR   AK Port Lions   Sep 25  Region I South Championships
9Elle Arnold19:25.0 PR   AK Grace Christian   Sep 25  Region III Championships
14.10Samantha Hartke19:27.0   AK Chugiak   Sep 25  Region IV Championships
15.9Mariah Burroughs19:28.7   AK Wasilla   Sep 11  Palmer Invitational
16.10Rachel Roelle19:30.8   AK West Anchorage   Aug 28  Skyview Invitational
17.11Sarah Freistone19:31.4   AK Dimond   Aug 21  Bartlett Invitational
18.10Tsaina Mahlen19:32.0   AK South Anchorage   Sep 25  Region IV Championships
19.12Annie Liotta19:32.2 PR   AK West Anchorage   Aug 28  Skyview Invitational
20.11Morgan Dampier19:34.0 PR   AK Wasilla   Oct 5  Fast times
21.11Emma Minge19:34.4   AK South Anchorage   Aug 21  Bartlett Invitational
22.11Bailey Beeson19:36.2   AK Kenai Central   Sep 18  Boroughs
23.11Katie Culver19:40.1 PR   AK South Anchorage   Aug 21  Bartlett Invitational
24.11Bree Mucha19:43.1   AK Soldotna   Sep 11  Palmer Invitational
25.10Mandi Ringgenberg19:46.0 PR   AK Wasilla   Oct 5  Fast times
26.11Merielle Vania19:47.0   AK South Anchorage   Aug 28  Skyview Invitational
27.11BethAnne Davis19:48.0 PR   AK Grace Christian   Sep 14  ACS Dual
28.12Courtney Kisner19:49.0   AK West Valley   Sep 4  Delta Junction Invitational
9Grace Graham19:49.0   AK East Anchorage   Sep 25  Region IV Championships
30.10Sarah Ng19:55.0 PR   AK Kodiak   Sep 25  Region III Championships
31.11Kelly Yanoshek20:00.5   AK South Anchorage   Aug 21  Bartlett Invitational
32.11Jessica Pahkala20:00.8   AK Wasilla   Sep 25  Region III Championships
33.9Brooke Lizotte20:06.4   AK Lathrop   Oct 16  Concordia Puma Classic
34.10Alex Okeson20:08.3 PR   AK Service   Aug 28  Skyview Invitational
35.9Katie Weddleton20:10.0   AK West Anchorage   Sep 25  Region IV Championships
36.10Hope Steffensen20:10.5   AK Kenai Central   Sep 11  Palmer Invitational
37.10Claire Trujillo20:11.1   AK Grace Christian   Aug 28  Skyview Invitational
38.12Kimberly Fitzgerald20:12.7 PR   AK Lathrop   Sep 11  Palmer Invitational
39.11Stephanie Kirk20:13.9   AK South Anchorage   Aug 21  Bartlett Invitational
40.10Makenzie Thompson20:21.1   AK Colony   Sep 11  Palmer Invitational
41.11Rebecca Farr20:26.9 PR   AK East Anchorage   Aug 28  Skyview Invitational
42.11Melanie Smith20:29.9   AK Soldotna   Sep 11  Palmer Invitational
43.11Kelly Schmitz20:31.0   AK North Pole   Sep 17  Eielson All Schools Meet
44.9Tessa Wygant20:35.6   AK Kenny Lake   Sep 25  Region II Championships
45.11Taylor Ostrander20:36.0   AK Kenai Central   Aug 20  Seward Invite
46.11Mickey Murtiff20:37.0   AK Ben Eielson   Sep 4  Delta Junction Invitational
47.12Jessica Todd20:38.0 PR   AK Dimond   Sep 25  Region IV Championships
48.10Anna Trujillo20:42.3   AK Grace Christian   Aug 28  Skyview Invitational
49.12Cori Schleich20:46.0 PR   AK Wasilla   Oct 5  Fast times
50.9Camille Beaugard20:47.0   AK West Anchorage   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
51.9Rosa Schmidt20:48.0   AK Nome-Beltz   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
10Macala Fifield20:48.0   AK Monroe Catholic   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
11Sidney Browning20:48.0   AK Juneau Douglas   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
54.9Chloe Cook20:49.0   AK South Anchorage   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
55.11Maranda Merkes20:49.1   AK Soldotna   Sep 18  Boroughs
56.11Allie Smith20:50.7   AK Kodiak   Oct 16  Concordia Puma Classic
57.-Hanna Bohman20:51.2 PR   AK Palmer   Sep 11  Palmer Invitational
58.11Martina Miller20:53.0 PR   AK Juneau Douglas   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
59.11Sydney Stone20:54.0   AK Lathrop   Sep 4  Delta Junction Invitational
60.10Madison Imig20:54.1 PR   AK Dimond   Aug 28  Skyview Invitational
61.9Bailey Desaussure20:54.6   AK Bartlett   Sep 11  Palmer Invitational
62.10Sadie Smith20:55.5 PR   AK Service   Aug 21  Bartlett Invitational
12Malia Simpson20:55.5   AK West Valley   Sep 11  Palmer Invitational
64.11Hannah Hutchinson20:57.4   AK Skyview (Closed 2014)   Sep 11  Palmer Invitational
65.9Hana Bohman20:59.0   AK Palmer   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
66.12Morgan Weimer20:59.5 PR   AK West Anchorage   Sep 11  Palmer Invitational
67.10Jamie Whiteman21:01.0   AK West Anchorage   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
68.10Julia Sherman21:01.1 PR   AK West Valley   Oct 16  Concordia Puma Classic
69.12Kaitlyn Surdyk21:03.0 PR   AK Skagway   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
70.9Carolyn Cox21:05.7 PR   AK Colony   Sep 11  Palmer Invitational
71.12Leisha Anderson21:07.2   AK Anchorage Christian   Sep 11  Palmer Invitational
72.11Jill Phillips21:08.0   AK West Valley   Sep 4  Delta Junction Invitational
73.10Teagan Yutrzenka21:08.9 PR   AK South Anchorage   Aug 21  Bartlett Invitational
74.12Betsy Winkle21:09.0 PR   AK Grace Christian   Sep 18  Su Valley Invitational
75.11Rylee DeVito21:09.8 PR   AK Kenai Central   Sep 11  Palmer Invitational
76.10McKenzie Barnett21:10.9 PR   AK Kodiak   Sep 11  Palmer Invitational
9Kari Millstein21:10.9 PR   AK Kodiak   Sep 25  Region III Championships
78.9Liz Burt21:12.1 PR   AK Anchorage Christian   Sep 25  Region III Championships
79.12Gretchen Winter21:13.7 PR   AK Palmer   Sep 11  Palmer Invitational
80.9Andrea Roelle21:14.0   AK West Anchorage   Sep 25  Region IV Championships
81.9Tiffany Bolyard21:14.3   AK Kodiak   Sep 25  Region III Championships
82.10Elisha Lenhert21:14.7 PR   AK Kodiak   Sep 25  Region III Championships
83.10Hannah Xavier21:15.0   AK Service   Aug 28  Skyview Invitational
84.12Abby Jahn21:16.0   AK Colony   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
85.9Kendall Maslen21:17.0   AK Glennallen   Sep 18  Su Valley Invitational
12Alice Strick21:17.0 PR   AK Wasilla   Sep 25  Region III Championships
87.11Samantha Castle21:17.6   AK Dimond   Sep 11  Lynx Invitational
88.12Rachael Pierce21:19.1 PR   AK West Anchorage   Sep 11  Palmer Invitational
89.11Elizabeth Wheatall21:20.0   AK Service   Sep 25  Region IV Championships
90.10Amber Nickerson21:21.0   AK Craig   Oct 2  ASAA State Cross Country Championships
91.10Tori Best21:22.2   AK Dimond   Aug 28  Skyview Invitational
92.9Jodi Davis21:23.0   AK Grace Christian   Sep 18  Su Valley Invitational
93.9Emily Biering21:23.8 PR   AK East Anchorage   Aug 21  Bartlett Invitational
94.10Ann Spencer21:24.0   AK Service   Sep 25  Region IV Championships
95.9Bailey Meier21:26.1   AK Colony   Sep 11  Palmer Invitational
96.12Morgan Lundt21:26.6 PR   AK Palmer   Sep 11  Palmer Invitational
97.11Evdokyia Hail21:29.0   AK Eagle River   Sep 25  Region IV Championships
98.10Allison Haines21:30.1 PR   AK East Anchorage   Aug 28  Skyview Invitational
12Mackenzie Barnwell21:30.1   AK Seward   Sep 11  Palmer Invitational
100.12Bonnie Gale21:30.5   AK South Anchorage   Aug 28  Skyview Invitational