Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Andrew Diehn15:22.2   IN Columbus North   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
2.12Michael Sublette15:31.6   IN Columbus North   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
3.12Dave Powell15:36.1   IN Columbus North   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
4.12Christopher Kelsey15:39.9   IN Columbus North   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
5.11Karson Tays15:52.5   IN Columbus North   Oct 5  Conference Indiana Meet
6.10David Dalton15:56.2   IN Greenwood Community   Sep 17  FlashRock Invitational
7.10Kaden Eaton16:16.9   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
8.11Jacob Cushing16:18.3   IN Center Grove   Sep 17  FlashRock Invitational
9.12Marcus Hobbs16:21.3   IN Indian Creek   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
10.10Jake Johnson16:22.6   IN Indian Creek   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
11.12Austin Morefield16:28.6   IN Franklin Community   Aug 27  Franklin Invitational
12.9Seth Williams16:30.5   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
13.11Mark Daiuto16:31.2   IN Center Grove   Oct 5  Metropolitan Interscholastic Conference
14.12John Adams16:32.8   IN Whiteland Community   Oct 1  Johnson County
15.12Simon Gamboa16:33.6   IN Franklin Community   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
16.11Hayden Merkel16:35.3   IN Batesville   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
17.12Dalton Smith16:40.1   IN Columbus East   Oct 4  Pre-State Invitational
18.12John Houchens16:42.3   IN South Dearborn   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
19.11Jonah Thompson16:43.1   IN Greenwood Community   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
20.12Alan Apsley16:47.3   IN Franklin County   Sep 24  South Dearborn Knight Invitational
11Jacob Branam16:47.3   IN Center Grove   Oct 1  Johnson County
22.11Garrett Craig16:48.8   IN Rising Sun   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
23.12Parker Settle16:48.9   IN Center Grove   Oct 5  Metropolitan Interscholastic Conference
24.12Joey Phillips16:49.5   IN Center Grove   Oct 5  Metropolitan Interscholastic Conference
25.11Andrew Albers16:53.4   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
26.10Gabe O'Keefe16:54.3   IN Whiteland Community   Oct 1  Johnson County
27.10Andy Carr16:55.5   IN Columbus North   Oct 29  IHSAA State Cross Country Championships
28.12Kevin McKinney16:57.4   IN Columbus North   Oct 5  Conference Indiana Meet
29.11Jim Godfrey17:00.4   IN Center Grove   Oct 11  IHSAA Edinburgh Sectional
30.11Josh Beiriger17:01.8   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
31.10Austin Havener17:03.6   IN Franklin Community   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
32.11David Benson17:03.7   IN Columbus North   Oct 5  Conference Indiana Meet
33.12Corey Stewart17:05.8   IN Whiteland Community   Oct 1  Johnson County
34.11Max Bomber17:07.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
35.9Kyle Newland17:07.3   IN Columbus North   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
36.10David Sander17:08.1   IN South Dearborn   Sep 24  South Dearborn Knight Invitational
37.11Kevin Rudzinski17:11.8   IN Columbus North   Oct 5  Conference Indiana Meet
38.9Griffin Miller17:14.1   IN Center Grove   Sep 17  FlashRock Invitational
39.12Isaac Smith17:16.0   IN Greenwood Community   Aug 23  Decatur Central/Mooresville/ Greenwood at Cas...
40.11Daniel Zwissler17:17.4   IN Columbus East   Oct 4  Pre-State Invitational
41.11Bryce Nystrom17:17.7   IN Columbus North   Nov 13  NXN Nike Cross Midwest Regional
42.10Camden MacLennan17:18.5   IN Franklin Community   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
43.12Joe Gramse17:18.9   IN Franklin Community   Aug 27  Franklin Invitational
44.10Tanner Stout17:20.0   IN Greenwood Community   Sep 17  FlashRock Invitational
45.12Brad Barry17:20.4   IN East Central   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
46.10Nick Vodzak17:20.6   IN Batesville   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
47.10Jordan Foster17:20.7   IN Columbus East   Oct 4  Pre-State Invitational
48.12Daniel Coley17:22.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
49.12Bradley Barry17:22.8   IN East Central   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
50.12Tom Stemnock17:23.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
51.10Brady Devine17:25.3   IN Indian Creek   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
52.9Grant Stampleton17:26.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
53.10Nick Brock17:26.2   IN East Central   Sep 17  FlashRock Invitational
54.11Clayton Johnson17:27.1   IN Columbus East   Oct 4  Pre-State Invitational
55.12James Clayton17:28.2   IN Columbus East   Sep 17  FlashRock Invitational
56.11Luke Bertolet17:29.6   IN Greenwood Community   Oct 4  Pre-State Invitational
57.9Tyler Antal17:30.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
58.11Brian Gunn17:31.0   IN Greenwood Community   Aug 23  Decatur Central/Mooresville/ Greenwood at Cas...
59.12Connor Marlow17:33.2   IN Indian Creek   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
60.11Austin Purdue17:33.5   IN Columbus East   Oct 4  Pre-State Invitational
61.9Chase Ballard17:34.2   IN Columbus North   Oct 5  Conference Indiana Meet
62.11Blaike Travis17:35.3   IN Columbus North   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
63.11Darren Brown17:36.3   IN Hauser   Sep 29  Greensburg Invitational
64.11Evan Scarbrough17:36.5   IN Columbus North   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
65.11Wes O'Dell17:37.8   IN Columbus North   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
66.11Austin Fruits17:38.0   IN Whiteland Community   Oct 11  IHSAA Edinburgh Sectional
67.11Zach Raab17:41.3   IN South Ripley   Sep 24  South Dearborn Knight Invitational
68.10Briar Miller17:42.4   IN Rising Sun   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
69.10Clint Trotta17:44.2   IN East Central   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
70.9Joe Wright17:44.7   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
71.12Nick Marley17:45.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
72.10Sam Starnes17:45.5   IN Columbus North   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
73.9Blaine Conners17:46.0   IN Franklin Community   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
74.10Skyler Lykins17:46.9   IN Franklin Community   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
75.10Austin Allen17:48.6   IN South Ripley   Sep 24  South Dearborn Knight Invitational
76.10Baxter McCory17:49.3   IN East Central   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
77.12Reid Blakley17:49.8   IN Franklin Community   Sep 17  FlashRock Invitational
78.11Jordan Saucier17:50.1   IN Indian Creek   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
79.11Jacob Catt17:50.6   IN Center Grove   Sep 17  FlashRock Invitational
80.9J.T. Sargent17:51.1   IN Franklin Community   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
81.10John Jackson17:51.2   IN Whiteland Community   Oct 1  Johnson County
82.12Matt Davis17:51.3   IN Lawrenceburg   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
83.11Kevin Diaz17:51.5   IN Whiteland Community   Oct 11  IHSAA Edinburgh Sectional
84.9Noah Newkirk17:51.8   IN Center Grove   Sep 3  Terre Haute North State Preview Meet
10Josh Ford17:51.8   IN Franklin Community   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
86.10Joe Rector17:52.7   IN South Dearborn   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
87.10Sam Ford17:52.8   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
88.11Damon Webb17:53.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
89.12Jerad George17:55.6   IN Columbus North   Sep 10  Brown County Eagle Classic Invitational
90.12Kyle Hall17:56.2   IN South Dearborn   Oct 11  I.H.S.A.A. Sectional-South Dearborn
91.10Ethan Davies17:56.3   IN South Dearborn   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
92.11Vincent Defabis17:58.9   IN Center Grove   Oct 1  Johnson County
93.11Mitch Duncan18:00.7   IN Greenwood Community   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
94.11Colin Evans18:01.0   IN Greensburg   Oct 4  Eastern Indiana Athletic Conference
95.9Ben Porter18:02.6   IN Columbus North   Sep 24  Culver Academies Invite
96.11Cameron Agnew18:02.7   IN South Decatur   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
97.10Chris Von Hoene18:03.8   IN Columbus North   Oct 5  Conference Indiana Meet
98.11Blake Williams18:07.9   IN Waldron   Oct 11  IHSAA Edinburgh Sectional
99.12Brandon Sizemore18:09.3   IN South Ripley   Oct 15  IHSAA Greensburg Regional
100.9Daniel Padilla18:09.4   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Mackenzie Caldwell18:19.0   IN Columbus North   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
2.11Victoria Schoettmer18:22.8   IN Center Grove   Sep 17  FlashRock Invitational
3.11Rachael Sollman18:29.3   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
4.11Jordan Timmons18:49.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
5.12Erin Shuffett19:05.1   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
6.11Delainey Burnett19:20.2   IN Center Grove   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
7.12MacKenzie Harris19:24.7   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
8.12Laurel Wolfe19:27.5   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
9.12Ann Kuntz19:35.2   IN Oldenburg Academy   Sep 24  South Dearborn Knight Invitational
10.12Kyleigh Brown19:41.0   IN Franklin Community   Sep 17  FlashRock Invitational
11.12Maria Espinoza19:41.9   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
12.9Morgan McCarter19:44.4   IN Franklin Community   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
13.12MacEy Thornburg19:46.2   IN Columbus North   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
14.10Sarah Billingsley19:49.4   IN Oldenburg Academy   Sep 10  Indiana Catholic Cross Country Championship
15.10Rachel Dever19:52.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
16.10Shelbi Dishman19:56.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
17.10Alyia Rosado19:56.8   IN Greenwood Community   Sep 17  FlashRock Invitational
18.11Anna Burton20:00.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
19.11Sydney Devine20:14.5   IN Indian Creek   Sep 17  FlashRock Invitational
20.12Bridget Bruns20:14.6   IN Oldenburg Academy   Sep 10  Indiana Catholic Cross Country Championship
21.12Julia Thomas20:22.0   IN East Central   Sep 17  FlashRock Invitational
22.9Caroline Sheehan20:24.7   IN Center Grove   Sep 17  FlashRock Invitational
23.12Jaclyn Gill20:27.8   IN Columbus North   Aug 27  Franklin Invitational
24.10Meredith Maier20:33.0   IN Oldenburg Academy   Sep 10  Indiana Catholic Cross Country Championship
25.10Rachel Billingsley20:35.4   IN Oldenburg Academy   Sep 10  Indiana Catholic Cross Country Championship
26.9Bella Gramaglia20:36.7   IN South Ripley   Sep 24  South Dearborn Knight Invitational
27.10Danielle Muse20:45.2   IN Whiteland Community   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
28.10Traci Smith20:49.3   IN Franklin Community   Sep 17  FlashRock Invitational
29.11Flor Lopez20:56.8   IN Lawrenceburg   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
30.10Aly Bowman20:57.5   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
31.12Emma Raker21:00.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
32.9Rosemary Yonushonis21:04.9   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
33.11Sandy Lam21:09.6   IN Franklin Community   Sep 17  FlashRock Invitational
34.12Teresa Wiczynski21:20.0   IN Columbus East   Aug 27  Bill McMahon Invitational
35.12Bethany Westbrook21:20.7   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
36.10Haley Temple21:22.7   IN Southwestern (Shelbyville...   Sep 17  FlashRock Invitational
37.12Samantha Turley21:28.0   IN Whiteland Community   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
38.9Morgan Neal21:29.1   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
39.11Caryn Wolfe21:29.5   IN Columbus North   Nov 13  NXN Nike Cross Midwest Regional
40.10Katie Smith21:30.1   IN Franklin Community   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
41.10Madison Woodard21:40.9   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
42.9Marissa Ericson21:44.2   IN Center Grove   Sep 17  FlashRock Invitational
43.9Olivia Malone21:47.9   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
44.10Olivia Kelley21:48.5   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
45.9Miah Kincer21:48.7   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
46.11Meagan Hash21:52.8   IN Franklin Community   Sep 17  FlashRock Invitational
47.9Megan Sampson21:56.5   IN Lawrenceburg   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
48.11Allie Newell21:58.9   IN Columbus East   Sep 17  FlashRock Invitational
49.9MacY Wingham22:00.2   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
50.12Kylie Kireta22:13.8   IN Franklin Community   Sep 17  FlashRock Invitational
51.9Rebecca Harnishfege...22:14.0   IN Franklin County   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
52.10Hannah Lehfeldt22:18.9   IN Batesville   Oct 4  Eastern Indiana Athletic Conference
53.10Ashley Youngstafel22:20.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
54.12Alexis Braiser22:20.1   IN South Dearborn   Oct 4  Eastern Indiana Athletic Conference
55.10Kadijah Hetzer22:22.6   IN South Dearborn   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
56.10Abbigail Sampson22:22.9   IN Lawrenceburg   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
57.9Maddie Dehaven22:23.2   IN Center Grove   Sep 17  FlashRock Invitational
58.10Holly Keck22:25.6   IN Batesville   Oct 4  Eastern Indiana Athletic Conference
59.12Sophia Weston22:26.9   IN Greenwood Community   Aug 27  Franklin Invitational
60.11Kacie Garrison22:32.4   IN Southwestern (Shelbyville...   Sep 17  FlashRock Invitational
61.9Jenna Hughes22:34.5   IN Jac-Cen-Del   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
62.11Jamie Daley22:37.3   IN South Dearborn   Sep 6  East Central Invitational
63.11Mariah Young22:37.9   IN Whiteland Community   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
64.11Sarah Mathena22:39.3   IN Franklin Community   Sep 17  FlashRock Invitational
65.9Shelby Brown22:39.9   IN Greenwood Community   Sep 17  FlashRock Invitational
66.10Sydney Hite22:43.1   IN Greenwood Community   Sep 17  FlashRock Invitational
67.11Kristy Hamilton22:46.8   IN South Decatur   Sep 24  South Dearborn Knight Invitational
68.10Annie Thomas22:50.8   IN Southwestern (Shelbyville...   Aug 27  Rushville Classic Invitational
69.10Renee Knapp22:53.0   IN Franklin Community   Sep 17  FlashRock Invitational
70.11Bethany Gill22:57.0   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
71.12Ashley Bowling22:59.4   IN Franklin County   Oct 4  Eastern Indiana Athletic Conference
72.10Jordan Lowery23:01.5   IN Batesville   Oct 4  Eastern Indiana Athletic Conference
73.11Ericka Carman23:04.4   IN Greensburg   Sep 24  South Dearborn Knight Invitational
74.11Anna Johnson23:07.7   IN Greenwood Christian Acade...   Aug 27  Franklin Invitational
75.12Dayshah Durham23:15.6   IN Whiteland Community   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
76.11Casey Tranter23:18.0   IN Franklin Community   Sep 17  FlashRock Invitational
77.9Melissa Davis23:20.8   IN Lawrenceburg   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
78.9Kayla Long23:23.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
79.12Bryanne Messmore23:23.9   IN East Central   Oct 4  Eastern Indiana Athletic Conference
80.9Kelsey Bowling23:27.1   IN Jac-Cen-Del   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
81.9Alexis Schoenefeld23:27.8   IN East Central   Sep 6  East Central Invitational
82.11Sarah Coffey23:28.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
83.11Sarah Burke23:29.0   IN East Central   Oct 4  Eastern Indiana Athletic Conference
84.10Erin Hamilton23:32.6   IN Greensburg   Oct 4  Eastern Indiana Athletic Conference
85.10Marley Smiley23:33.2   IN Whiteland Community   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
86.11LeeAnn Johns23:36.1   IN Greenwood Community   Aug 27  Franklin Invitational
9Elizabeth Cuttle23:36.1   IN Batesville   Sep 6  East Central Invitational
88.12Kayla Forbes23:37.5   IN Jac-Cen-Del   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
89.10Callie Johnson23:40.0   IN Center Grove   Sep 17  FlashRock Invitational
90.11Anna Schultz23:43.0   IN Columbus East   Sep 10  Ben Davis Invitational
91.11Jenna Kendrick23:45.7   IN Rising Sun   Sep 6  East Central Invitational
92.10Liz Qualls23:46.0   IN Center Grove   Sep 10  Ben Davis Invitational
93.11Courtney Unkrich23:48.6   IN Oldenburg Academy   Sep 24  South Dearborn Knight Invitational
94.9Lacie Guerra23:49.1   IN South Ripley   Sep 24  South Dearborn Knight Invitational
95.9Ashley Harnishfeger23:49.2   IN Franklin County   Sep 6  East Central Invitational
96.9Sydney Patberg23:50.1   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
97.9Heather Jackson23:58.2   IN Whiteland Community   Oct 22  IHSAA Carmel Semi-State
98.9Kaitlyn Barnes23:58.6   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational
99.9Kristen Honeycutt24:00.0   IN Milan   Sep 22  Great Pumpkin Invitational
100.9Brooke Ballard24:00.5   IN Columbus North   Sep 17  FlashRock Invitational