Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12David Burkland16:39.2 PR   MI Almont   Oct 1  Wagener Park Invitational
2.11David Whaley16:51.0   MI Byron   Oct 18  GAC League Meet
3.12Josh Klebba17:09.8 PR   MI Almont   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
4.11Parker McGoldrick17:38.7   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
5.12Kyle Robinson17:43.0 PR   MI Almont   Oct 1  Wagener Park Invitational
6.12Ryan Bailey17:46.0 PR   MI Clawson   Oct 22  MAC Division Championship
7.12Tim Pfund17:53.7 PR   MI Macomb Lutheran North   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
8.12Joel Trent18:04.0   MI Warren Michigan Collegiate   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
9.11Zach Weglarz18:16.0   MI Macomb Lutheran North   Sep 27  CHSL Jamboree # 2
10.12Elijah Majeski18:16.6   MI Macomb Lutheran North   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
11.9Zack Adkins18:17.0   MI Durand   Oct 18  GAC League Meet
12.12Alex Szwarc18:17.4   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
13.11Aaron Eisenhardt18:18.3   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
14.12Aaron Walkling18:20.0 PR   MI Durand   Oct 18  GAC League Meet
15.11Peter McClorey18:25.5   MI Byron   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
16.10Ryan Najor18:31.0   MI Capac   Sep 10  Algonac Muskrat Classic
17.9Jack Miles18:33.7   MI Almont   Oct 22  Thumb Area Cross Country Championship, Caro G...
18.10Trevor Edie18:34.0   MI Almont   Oct 18  BWAC Jamboree 3
19.10Caleb Fletcher18:37.0   MI Lake Fenton   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
20.10James Whaley18:38.0   MI Byron   Oct 18  GAC League Meet
21.12Austin DeMoss18:42.0 PR   MI Lake Fenton   Oct 18  GAC League Meet
22.11AJ Misch18:50.0   MI Capac   Oct 18  BWAC Jamboree 3
23.12Cody Duguid18:51.0   MI Durand   Oct 18  GAC League Meet
24.11Tucker Kelly18:52.7 PR   MI Byron   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
25.9Grant Turnmire18:57.0   MI Almont   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
26.9Danny Weglarz19:00.7   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
27.9Timothy Kimball19:04.0   MI Burton-Bendle   Oct 18  GAC League Meet
28.12Devin Maass19:05.0   MI Byron   Oct 18  GAC League Meet
29.12Joe Cutino19:07.0   MI Capac   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
30.10Erich Dineen19:10.9   MI Almont   Oct 1  Wagener Park Invitational
31.12Javiar Robins19:14.0   MI Warren Michigan Collegiate   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
32.10Wes Diener19:16.0   MI Capac   Sep 10  Algonac Muskrat Classic
33.9Michael Mallon19:16.5 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
34.12Michael Dimaria19:21.0   MI Madison Heights Bishop Foley   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
35.11Craigen Oster19:22.0   MI Madison Heights Bishop Foley   Sep 17  Nike/Holly/Duane Raffin Festival of Races
36.12Devin Mack19:27.0 PR   MA Pentucket Regional   Oct 29  Cape Ann League Championships
37.12Dave Gehle19:28.1   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
38.12Jesse Crawford19:31.0   MI Almont   Sep 17  Almont Fox & Hounds
39.9Chris Roumaya19:36.4   MI Almont   Oct 1  Wagener Park Invitational
40.10Chance Neihouse19:37.2 PR   MI Byron   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
41.11Brandon Coad19:44.0 PR   MI Byron   Oct 18  GAC League Meet
42.10Daniel Deneweth19:45.0   MI Almont   Oct 18  BWAC Jamboree 3
43.9Dylan Cullimore19:49.0   MI Lake Fenton   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
44.11Drew Cannoy19:50.0 PR   MI Durand   Oct 18  GAC League Meet
45.11Matthew LaBombard19:52.0   MI Burton-Bendle   Oct 18  GAC League Meet
46.9Brett Hudson19:54.0   MI Macomb Lutheran North   Oct 7  Macomb Area BCD
47.9Anthony Pizzo20:00.0   MI Clawson   Oct 22  MAC Division Championship
10William Dent20:00.0 PR   MI Warren Michigan Collegiate   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
49.9Evan Gardner20:08.0   MI Durand   Sep 17  Nike/Holly/Duane Raffin Festival of Races
50.11Nick Marcopoli20:14.0   MI Madison Heights Bishop Foley   Sep 17  Nike/Holly/Duane Raffin Festival of Races
51.10Joe Nemecek20:19.8 PR   MI Capac   Oct 15  Reese Invitational
52.9Winston Ray20:21.0   MI Lake Fenton   Oct 18  GAC League Meet
53.9Rocky Roland20:23.0   MI Almont   Oct 22  Thumb Area Cross Country Championship, Caro G...
54.9Brandon Wilsdon20:30.4   MI Byron   Oct 25  Swartz Creek 9/10 Meet
55.9John Bourque20:32.0 PR   MI Almont   Oct 22  Thumb Area Cross Country Championship, Caro G...
56.12David Ridgell20:33.0 PR   MI Detroit CMA   Oct 1  Falcon Invitational
57.10Peter Deppe20:35.0   MI Almont   Oct 22  Thumb Area Cross Country Championship, Caro G...
58.10Eric Sermo20:39.0   MI Capac   Aug 27  Mariner City Invite
59.11Justin Demo20:41.8 PR   MI Almont   Oct 22  Thumb Area Cross Country Championship, Caro G...
60.11Logan Kunath20:44.0   MI Almont   Oct 1  Wagener Park Invitational
61.11Mitch Mullally20:48.8 PR   MI Capac   Oct 15  Reese Invitational
62.9Kyle Leonard20:54.0   MI Burton-Bendle   Oct 18  GAC League Meet
63.10Alex Calleaweart21:02.0 PR   MI Capac   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
64.11Mark Heiser21:02.3 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
65.10Zach Stuef21:06.8   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
66.12Dylan Cody21:19.0   MI Madison Heights Bishop Foley   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
67.10Ethan Fegan21:28.0 PR   MI Lake Fenton   Oct 18  GAC League Meet
68.10Shumecio Gibson21:32.0   MI Warren Michigan Collegiate   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
69.11Mike Dailey21:34.0   MI Lake Fenton   Oct 18  GAC League Meet
70.9Jack Tabor21:36.0 PR   MI Burton-Bendle   Sep 17  Nike/Holly/Duane Raffin Festival of Races
10Diego Moran21:36.0   MI Madison Heights Bishop Foley   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
72.12Jordan Young21:39.0 PR   MI Durand   Sep 17  Nike/Holly/Duane Raffin Festival of Races
10Josh Nicks21:42.0 PR   MI Ferndale University   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
74.11Jason Anderson21:44.0 PR   MI Durand   Oct 18  GAC League Meet
75.11Jacob Smith21:45.0 PR   MI Clawson   Sep 14  MAC Gold Division Jamboree #1
76.12Victor Peterson21:48.0   MI Warren Michigan Collegiate   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
77.11Evan Briney21:55.0   MI Macomb Lutheran North   Sep 27  CHSL Jamboree # 2
78.11Brodie Brozowski21:59.0   MI Madison Heights Bishop Foley   Sep 17  Nike/Holly/Duane Raffin Festival of Races
10Skylor Smith21:59.0   MI Lake Fenton   Oct 18  GAC League Meet
80.9Luke Winkler22:00.5 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 11  CHSL Division 2 Jamboree # 3
81.9Zach Durgan22:05.0 PR   MI Clawson   Oct 22  MAC Division Championship
82.9Jonathan Sadocha22:16.6   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
83.12Jake Daley22:17.0 PR   MI Madison Heights Bishop Foley   Sep 17  Nike/Holly/Duane Raffin Festival of Races
9Jon Moore22:17.0 PR   MI Ferndale University   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
85.12Jacob Opsahl22:21.1   MI Byron   Sep 24  Linden Classic
86.12Joey Oster22:23.0 PR   MI Madison Heights Bishop Foley   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
87.12Dustin Schwark22:25.0 PR   MI Macomb Lutheran North   Aug 27  Mariner City Invite
88.9Jarett Trent22:30.0 PR   MI Warren Michigan Collegiate   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
89.9Phil Martin22:34.0 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 7  Macomb Area BCD
90.9Scott Pavlik22:37.5 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
91.9Howard McInnis22:47.0 PR   MI Detroit CMA   Oct 1  Falcon Invitational
92.11Mykle Dedenbaugh22:49.0   MI Capac   Sep 27  BWAC Jamboree 2
93.12Luv'Anis Fortune22:55.0 PR   MI Detroit CMA   Oct 1  Falcon Invitational
94.9Shakur Morrs23:02.0 PR   MI Detroit CMA   Oct 1  Falcon Invitational
95.9Michael Stamm23:02.9   MI Almont   Oct 1  Wagener Park Invitational
96.11Brandon Borawski23:05.0   MI Macomb Lutheran North   Sep 27  CHSL Jamboree # 2
97.12Chris Klemm23:06.8   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
98.9Manny Watson23:07.0 PR   MI Lake Fenton   Oct 18  GAC League Meet
99.9Hank Richter23:11.0   MI Durand   Oct 18  GAC League Meet
100.9Tyler Kressbach23:13.9   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Gina Patterson18:33.8   MI Macomb Lutheran North   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
2.11Sarah Johnson19:55.0 PR   MI Durand   Nov 26  Foot Locker Midwest (Post Season)
3.12Hannah Schilling20:01.4   MI Macomb Lutheran North   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
4.11Madi Atkinson20:14.4   MI Durand   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
5.9Jenna Cundy20:31.6   MI Macomb Lutheran North   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
6.11Jamie Madrigal20:40.2   MI Durand   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
7.9Jenna Briney20:40.4   MI Macomb Lutheran North   Oct 11  CHSL Division 2 Jamboree # 3
8.9Ashley Rowley20:46.3   MI Capac   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
9.12Carrie Freeman20:49.0 PR   MI Macomb Lutheran North   Sep 27  CHSL Jamboree # 2
12Kaitlyn Reeve21:02.0 PR   MI Capac   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
11.11Sacha Flagg21:14.0   MI Durand   Oct 18  GAC League Meet
12.12Andrea Roe21:17.0 PR   MI Lake Fenton   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
13.12Carlie Lawrence21:20.0   MI Almont   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
11Layessa Slider21:28.0   MI Byron   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
15.9Kadee Duguid21:42.0 PR   MI Durand   Oct 18  GAC League Meet
16.10Sarah Jones21:51.7 PR   MI Capac   Oct 15  Reese Invitational
17.11Becky Fernelius21:58.1   MI Lake Fenton   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
18.12Nicole Murley22:02.1 PR   MI Madison Heights Bishop Foley   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
19.12Kelsey Kaniuk22:18.6 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
20.10Alyssa Wood22:19.3   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
21.11Lori Schwark22:19.9   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
22.11Alyssa Leach22:26.0   MI Almont   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
23.11Becky Thompson22:31.0   MI Macomb Lutheran North   Sep 17  Autumn Classic
24.11Alexis Madrigal22:32.0 PR   MI Durand   Oct 18  GAC League Meet
25.12Ruby Wallen22:35.0 PR   MI Almont   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
26.12Paige McGoldrick22:36.0   MI Macomb Lutheran North   Oct 7  Macomb Area BCD
27.9Emily Rapp22:37.0   MI Madison Heights Bishop Foley   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
28.10Laura Carlson22:39.0   MI Lake Fenton   Oct 18  GAC League Meet
29.10Erica Wykes22:46.0   MI Byron   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
30.10Cecilia Biolchini22:50.0 PR   MI Almont   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
31.10Ann-Marie Mailoux22:56.0   MI Capac   Oct 18  BWAC Jamboree 3
32.11Lauren Spencer22:59.0   MI Macomb Lutheran North   Sep 27  CHSL Jamboree # 2
10Hannah Ruff23:02.0 PR   MI Byron   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
34.9Jaryn Goodrich23:03.0   MI Byron   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
9Clare Biolchini23:05.0   MI Almont   Oct 18  BWAC Jamboree 3
12Kaitlin Miller23:07.0   MI Capac   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
37.11Marisa Klomp23:09.2   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
38.10Mary Mills23:17.0 PR   MI Madison Heights Bishop Foley   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
39.10Megan Coad23:18.0   MI Byron   Sep 10  Genesee Invite
40.12Jasmine Wildmo23:20.2   MI Durand   Oct 6  Greater Flint Cross Country Championships
41.10Lindsey Meisel23:22.6 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
42.11Kayla Thayer23:23.0 PR   MI Durand   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
43.12Emily Klender23:30.0 PR   MI Byron   Oct 18  GAC League Meet
44.9Haley Garr23:37.8 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
45.12Katie Klender23:44.0 PR   MI Byron   Oct 18  GAC League Meet
46.9Caroline Oska24:04.9   MI Macomb Lutheran North   Oct 11  CHSL Division 2 Jamboree # 3
47.9Samantha Beck24:05.0   MI Macomb Lutheran North   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
48.11Catrina Parks24:09.0 PR   MI Lake Fenton   Oct 18  GAC League Meet
49.9Carly Mckeown24:10.0 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
50.9Kim Roe24:14.0   MI Lake Fenton   Oct 18  GAC League Meet
51.11Abby Gilliam24:17.0 PR   MI Macomb Lutheran North   Sep 27  CHSL Jamboree # 2
52.12Brooke Corbin24:27.7 PR   MI Almont   Oct 1  Wagener Park Invitational
53.9Jessica Carabell24:30.2 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
54.12Emily Fiebernitz24:39.7   MI Durand   Sep 24  Linden Classic
55.10Lexi Rushton24:43.0   MI Madison Heights Bishop Foley   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
56.10Shiloh Brunet24:43.3   MI Durand   Sep 7  Marauder Invitational
57.11Megan Blake24:44.0 PR   MI Burton-Bendle   Oct 18  GAC League Meet
58.12Jen Burack24:44.4 PR   MI Byron   Oct 6  Greater Flint Cross Country Championships
59.10Liz Milanov24:56.5   MI Macomb Lutheran North   Oct 11  CHSL Division 2 Jamboree # 3
60.11Olivia Floto24:59.1 PR   MI Byron   Oct 6  Greater Flint Cross Country Championships
61.11Christina Oska25:05.0   MI Macomb Lutheran North   Oct 1  Schoensee Invite
12Haley Kruid25:05.0 PR   MI Bentley Senior   Oct 18  GAC League Meet
63.12Christina Powers25:08.0 PR   MI Madison Heights Bishop Foley   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
64.11Dana Deradoorian25:12.0   MI Macomb Lutheran North   Sep 27  CHSL Jamboree # 2
65.12Mackenzie Kaiser25:32.0 PR   MI Madison Heights Bishop Foley   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
66.10Emily Milostan25:43.0 PR   MI Capac   Aug 27  Mariner City Invite
67.12Nicolette Julson25:59.0   MI Macomb Lutheran North   Oct 1  Schoensee Invite
68.12Katherine Toering26:01.7   MI Macomb Lutheran North   Oct 11  CHSL Division 2 Jamboree # 3
69.9Michelle Pearsall26:01.9   MI Byron   Sep 24  Linden Classic
70.9Holly Russell26:22.4   MI Almont   Nov 5  MHSAA L.P. Finals - Division 3
71.10Jasmine Washington26:23.0   MI Southfield Bradford Academy   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
72.12Emily Gauronskas26:28.5 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
73.11Madison Lewis26:29.9   MI Almont   Oct 1  Wagener Park Invitational
74.9Renee Fischer26:38.0   MI Madison Heights Bishop Foley   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
75.11Alexis Thompson26:45.0 PR   MI Ferndale University   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
76.12Amanda Glass26:50.3   MI Byron   Sep 24  Linden Classic
77.11Kayla Johnson26:58.0   MI Almont   Sep 27  BWAC Jamboree 2
78.10Desiree Freystein27:30.3 PR   MI Byron   Oct 6  Greater Flint Cross Country Championships
79.9Amy Dubois27:42.0   MI Macomb Lutheran North   Sep 17  Autumn Classic
80.12Jenny Leo28:13.0   MI Macomb Lutheran North   Oct 1  Schoensee Invite
81.11Eunbit Jo28:17.6 PR   MI Byron   Oct 25  Swartz Creek 9/10 Meet
82.10Mariah Miklusak28:29.7 PR   MI Macomb Lutheran North   Oct 22  Larry Steeb Invite
83.11Brandy Tallman28:35.6   MI Byron   Oct 6  Greater Flint Cross Country Championships
84.11Gerry Cubr28:49.7 PR   MI Byron   Oct 6  Greater Flint Cross Country Championships
85.9Abbey Dineen29:11.0 PR   MI Almont   Aug 23  Capac Invitational
86.11Kim Desmit29:23.0   MI Capac   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
87.11Veronica Burns29:28.3 PR   MI Almont   Oct 1  Wagener Park Invitational
88.10Marian Maier29:39.3 PR   MI Byron   Oct 25  Swartz Creek 9/10 Meet
89.12Taquiya Knox29:41.0 PR   MI Warren Michigan Collegiate   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
90.12Lauren Guiles29:56.0   MI Macomb Lutheran North   Sep 17  Autumn Classic
91.10Cori Brinker29:56.9 PR   MI Byron   Sep 24  Linden Classic
92.10Pia Huschbeck30:02.8 PR   MI Byron   Oct 25  Swartz Creek 9/10 Meet
93.9Darshea White30:16.0 PR   MI Detroit CMA   Oct 1  Falcon Invitational
94.10Marlynn Buckmann30:17.0 PR   MI Ferndale University   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
95.12Jessica Washington30:39.0 PR   MI Southfield Bradford Academy   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)
96.12Deanna Patrosso30:48.5 PR   MI Lake Fenton   Sep 10  Corunna Cross Country Invitational
97.10Cecilie Blecker30:52.9 PR   MI Byron   Oct 6  Greater Flint Cross Country Championships
98.10Ines Romero30:56.3 PR   MI Byron   Oct 6  Greater Flint Cross Country Championships
99.10Logan Dailey31:02.2   MI Lake Fenton   Sep 24  Linden Classic
100.9Erica Alexander31:23.0 PR   MI Southfield Bradford Academy   Oct 29  MHSAA D3 Regional 26-3 (Host: Algonac)