Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Jacob Drilling16:45.0 PR   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
2.11Andrew Daw16:50.0 PR   MO Clark County   Sep 6  Van Buren Invitational
3.9Andrew States17:31.0   MO Living Word Christian   Oct 29  Class 2 District 3
4.10David Goddard17:34.0   MO Bowling Green   Oct 29  Class 2 District 3
5.11Zach Trimble17:35.0   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
6.9Philip Lagemann17:37.0   MO Bowling Green   Oct 29  Class 2 District 3
7.12Zach Kowalik17:42.7   MO Wright City   Nov 5  MSHSAA Class 2 State Championships
8.9Logan Leffeler17:56.0   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
9.11Dereck Turnage17:58.0   MO Bowling Green   Oct 6  Orchard Farm Invitational
10.12Stephen Hedlund17:59.0 PR   MO Living Word Christian   Oct 29  Class 2 District 3
11.9Michael Howell18:02.0   MO Barat Academy   Oct 29  Class 2 District 3
12.9Henry Huff18:02.7   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
13.9Nathan Boschert18:03.0   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
14.12Andrew Boschert18:04.0 PR   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
15.12Austin Smith18:06.0   MO Bowling Green   Oct 29  Class 2 District 3
16.11Brian Moore18:09.0 PR   MO Bowling Green   Oct 29  Class 2 District 3
17.10Brendan Gierer18:19.0 PR   MO Wright City   Oct 29  Class 2 District 3
18.10Luke Starr18:23.0   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
19.12Patrick Hopke18:39.0 PR   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
20.11Chris Hopson18:45.0 PR   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
21.12Kurt Lagemann18:58.0   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
10Cole Gilkey18:58.0   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
23.10Ben Randolph19:14.0   MO Wright City   Oct 29  Class 2 District 3
24.10Steven Bryant19:16.0 PR   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
25.10Zach Murri19:17.0   MO Wright City   Oct 29  Class 2 District 3
26.9Daniel Dowd19:22.0   MO Living Word Christian   Oct 29  Class 2 District 3
27.12Evan Bean19:24.8 PR   MO Hermann   Oct 11  Owensville Invitational
28.10Sam Maue19:27.0 PR   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
29.11Jeffrey Baumstark19:37.0 PR   MO Hermann   Oct 29  Class 2 District 3
30.10Austin Marsh19:38.0   MO Wright City   Oct 29  Class 2 District 3
31.9Scott Miller19:45.0 PR   MO Bowling Green   Oct 29  Class 2 District 3
32.10Richie Williams19:49.0   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
11Trent Broeker19:50.0 PR   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
34.10Jackson Bruening19:58.0   MO Wright City   Oct 29  Class 2 District 3
35.12Ryan Ferkel20:01.0 PR   MO Living Word Christian   Oct 29  Class 2 District 3
36.10Zach Hedlund20:06.0   MO Living Word Christian   Oct 29  Class 2 District 3
37.10Andrew Riddell20:14.0   MO Hermann   Oct 29  Class 2 District 3
38.10Skyler Durham20:30.0   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
39.9Mike Kesselhiem20:37.0   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
40.12Max Brummer20:44.7 PR   MO Living Word Christian   Sep 17  Paul Enke/Hazelwood Central Invitational
41.10Nick Cohea20:50.0 PR   MO Bowling Green   Sep 17  Fulton Invitational
42.10Ean West20:51.0 PR   MO Bowling Green   Oct 6  Orchard Farm Invitational
43.10Robert Westfall20:54.7 PR   MO Lutheran (St. Charles)   Nov 5  MSHSAA Class 2 State Championships
44.10Jessy Lovins21:20.0   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
45.12Justin Garver21:24.0   MO Winfield   Oct 29  Class 2 District 3
46.12Brendan Coletta21:27.0   MO Barat Academy   Oct 29  Class 2 District 3
11Tyler Smith Kimble21:53.0 PR   MO Bowling Green   Oct 21  Bowling Green Invite
48.11Trevor Wilsey21:56.0 PR   MO Winfield   Oct 29  Class 2 District 3
49.10Jachin Otte22:03.0   MO Clark County   Oct 29  Class 2 District 3
50.11Brandan Roden22:04.0   MO Barat Academy   Oct 29  Class 2 District 3
51.10William Critser22:05.0 PR   MO Clark County   Oct 29  Class 2 District 3
52.11Jacob Schneider22:20.0   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
53.11Brendan Hammel22:27.0 PR   MO Clark County   Oct 29  Class 2 District 3
54.11Gunther Hughs22:42.0   MO Winfield   Oct 29  Class 2 District 3
55.10Cullen Horstmann22:49.0   MO Hermann   Oct 29  Class 2 District 3
56.11Dylan Columbia22:50.0   MO Clark County   Oct 29  Class 2 District 3
57.11Zach Riney23:35.0   MO Clark County   Oct 29  Class 2 District 3
58.11Austen Wisecarver23:39.0 PR   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
59.9Nathan Kulczak23:57.0   MO Barat Academy   Oct 29  Class 2 District 3
60.12Alexander Gmeiner26:31.0 PR   MO Bowling Green   Oct 21  Bowling Green Invite
61.10Jamison Wendel28:26.0 PR   MO Bowling Green   Oct 21  Bowling Green Invite

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Courtney Rogers19:33.0   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
2.12Ceara Flowers19:50.0 PR   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
3.11Emily Schuckenbrock20:40.0 PR   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
4.10Angie Steinbacher20:53.0   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
5.10Erin Kaser21:12.0 PR   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
6.9Claire Chipley21:41.0   MO Living Word Christian   Oct 29  Class 2 District 3
7.9Amber Berg21:53.0 PR   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
8.9Kate Adams22:00.0   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
9.11Kaitlin Karney22:08.0   MO Wright City   Oct 29  Class 2 District 3
10.11Ali Von Deylyn22:10.0 PR   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
11.10Heather Sparks22:12.0 PR   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
12.9Chloe Hays22:12.8 PR   MO Bowling Green   Oct 29  Class 2 District 3
13.12Angela Noellsch22:21.0 PR   MO Bowling Green   Oct 29  Class 2 District 3
14.9Libby Bedrosian22:52.0 PR   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
15.9Carley Gehner23:05.0 PR   MO Living Word Christian   Oct 29  Class 2 District 3
16.11Caitlin McClain23:09.0   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
17.9Madison St. Aubyn23:24.0 PR   MO Bowling Green   Oct 6  Orchard Farm Invitational
18.11Emily Brockmeirer23:32.0   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
9Beth Thompson23:39.0   MO Living Word Christian   Oct 29  Class 2 District 3
20.10Zabada Abouelhana23:49.0   MO Barat Academy   Oct 29  Class 2 District 3
21.12Paige Willbrand24:15.0 PR   MO Lutheran (St. Charles)   Oct 29  Class 2 District 3
22.11Peyton Murphy24:27.0 PR   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
23.11Arianna Vazquez24:45.0   MO Bowling Green   Oct 21  Bowling Green Invite
24.11Emily Henson24:50.0 PR   MO Bowling Green   Oct 6  Orchard Farm Invitational
25.10Clary Bibb25:01.0 PR   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
26.11Maddy Meiniger25:47.0 PR   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
27.11Nicollette Lucido25:57.0 PR   MO Barat Academy   Oct 29  Class 2 District 3
28.11Katie Kirkemeyer25:59.0   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
29.10Andrea Koenemann26:09.0   MO Barat Academy   Oct 29  Class 2 District 3
30.11Emily Evans26:24.0   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
31.9Michaela Knight26:36.0   MO Bowling Green   Oct 21  Bowling Green Invite
32.11Malia Murphy26:52.0 PR   MO Living Word Christian   Oct 29  Class 2 District 3
33.11Breanna Leffeler26:57.0 PR   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite
34.12Kendal Gilkey27:00.0   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
35.10Jessica Grapperhaus27:48.0   MO Orchard Farm   Oct 29  Class 2 District 3
36.12Avery Warrick27:48.6 PR   MO Living Word Christian   Sep 17  Paul Enke/Hazelwood Central Invitational
37.12Kayla Johnson28:13.0 PR   MO Winfield   Oct 29  Class 2 District 3
38.12Briahna Wisecarver28:19.0   MO Bowling Green   Oct 6  Orchard Farm Invitational
39.9Motto Andrea28:30.0 PR   MO Living Word Christian   Oct 29  Class 2 District 3
40.11Emily Phillips31:17.0 PR   MO Clark County   Oct 29  Class 2 District 3
41.9Rebecca Hopke36:21.0   MO Bowling Green   Oct 10  Clopton Invite