in partnership with
Michigan
2 Miles
Cross Country
Bests
(Teams)
(Athletes)
(Meets)
(Meet Simulation)
{{appC.custom.distance}}
&
{{appC.custom.distance2}}
{{appC.params.custDesc}}
-
Filtered to teams in
this division
.
Level
{{item.name}}
Location
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
{{appC.params.level<=4?'League':(appC.params.level==8?'Conf':'Org')}}
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
NXV Region
-- All --
{{item.name}}
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Season
Indoor Track
Outdoor Track
Cross Country
{{season.season%10000}}
Season
All Time Bests
{{season}}
Filter by Age/Grade
Restrict
Highlighter
{{(appC.data.tree && appC.data.tree.length>1) ? 'Make a Custom List' : 'Custom...'}}
Make a custom rankings list with:
{{team.name}}
Edit this List
All
Validated
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Filter
ing
by
Grade:
{{grade.Grade}}
|
Filter
ing
by
Age:
{{age.Age}}
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}.
Apply Filter
Update Filter
Remove
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
View Hypothetical Meet
View Hypothetical Meet
View Simulated Team Scores
Men
Women
Teams
Athletes
Meets
Compare Athletes
Log in to Compare
Select Athletes to Compare...
Age
Grade
Athlete
Time
ST
Team
Date
Meet
1.
8
John Hovermale
10:54.8
PR
MI
Emerson (Livonia)
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
2.
8
Logan Kleam
10:57.4
PR
MI
Woodhaven-Brownstown
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
3.
-7
8
Zac Wright-Fisher
10:58.0
PR
MI
North Muskegon
Oct 11
West Michigan Conference Meet @ Oakridge (MS,...
4.
8
Matthew Arenz
10:59.9
PR
MI
Waldon
Oct 7
7th & 8th Grade Oakland County Championships
5.
8
James Weekley
11:03.0
PR
MI
Warner
Oct 7
7th & 8th Grade Oakland County Championships
6.
8
Bryan Adamovicz
11:04.1
PR
MI
Ypsilanti Lincoln
Sep 17
Huron Invitational
7.
9
Chandler Biggs
11:07.3
MI
Midland Bullock Creek
Sep 24
Al Kayner/Delta Invitational
8.
7
Adam Sawicki
11:12.5
PR
MI
Grosse Ile
Sep 17
Huron Invitational
9.
8
Devin Raymond
11:14.1
PR
MI
Mason (Erie)
Sep 17
Huron Invitational
10.
8
Andrew Lorant
11:14.9
PR
MI
Oakview
Oct 12
Clarkston Jamboree
11.
7
Garrett Novak
11:15.1
PR
MI
Summit Academy
Sep 17
Huron Invitational
12.
13
7
Brendan Nesbitt
11:18.3
MI
Auburn Bay City Western
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
13.
8
Bailey Hobson
11:19.4
PR
MI
Hartland-Ore Creek
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
14.
8
John Grabitz
11:20.8
PR
MI
Mason (Erie)
Sep 17
Huron Invitational
15.
8
Branden Smith
11:26.3
PR
MI
Saranac
Sep 13
Beal City Invitational
16.
8
Josiah Ottolini
11:30.4
MI
Western
Oct 6
Hudson Booster Invitational
17.
8
Grant Henley
11:31.4
PR
MI
Clarkston
Oct 26
Pumpkin Invitational
18.
8
Marshall Lipe
11:34.0
PR
MI
Bath
Sep 24
OLD SKOOL CLASSIC
19.
8
Noah Kramer
11:34.8
PR
MI
Hartland-Ore Creek
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
20.
8
Nate Baird
11:36.0
PR
MI
Stockbridge
Oct 13
Western MS XC Invite
21.
8
Brock Eves
11:37.0
PR
MI
Hillsdale
Sep 10
Brett Clements Bath Invite
8
Avery Felty
11:37.0
PR
MI
Our Lady of Good Counsel
Sep 16
OLGC vs. St. Pats
23.
8
Tom Yura
11:38.9
PR
MI
White Pine (Saginaw)
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
24.
8
Bobby Reid
11:39.0
PR
MI
Lansing Area Catholic
Oct 3
LC Cougar Clash
25.
13
8
Nate Tremonti
11:39.5
PR
MI
St. Regis
Oct 7
7th & 8th Grade Oakland County Championships
26.
8
Sam Parsons
11:40.4
PR
MI
St Johns
Sep 14
St Johns Middle School League meet
27.
8
Jacob Stanton
11:40.9
PR
MI
Mac Donald
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
28.
8
Buddy Brosky
11:41.2
PR
MI
St Clair
Oct 1
Wagener Park Invitational
29.
8
John McCord
11:42.2
PR
MI
Ionia
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
30.
8
Zach Lane
11:42.5
PR
MI
Mac Donald
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
31.
8
Connor Sturgess
11:42.8
PR
MI
Scripps
Oct 12
Clarkston Jamboree
32.
8
Connor Parrell
11:43.0
PR
MI
Scranton
Oct 26
Centennial MS
33.
8
Matt Beaudin
11:43.2
PR
MI
White Pine (Saginaw)
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
34.
8
Nick Hirschenberger
11:44.0
PR
MI
Traverse City West
Sep 20
Big North Conference Meet #1
8
Nate Giem
11:44.0
PR
MI
Oakview
Oct 12
Clarkston Jamboree
36.
8
Alex Nevin
11:44.2
PR
MI
Mill Creek (Dexter)
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
37.
7
Ryan Melgar
11:46.0
PR
MI
Portage West
Oct 12
SMAC Middle School Championships
38.
8
John Giles
11:46.9
PR
MI
Clague
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
39.
8
Matthew Hargrove
11:47.2
PR
MI
Saline
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
40.
8
Isaac Spann
11:48.0
PR
MI
Kalkaska
Oct 15
Traverse City XC Invitational
41.
9
John Sira
11:48.8
MI
Midland Bullock Creek
Sep 24
Al Kayner/Delta Invitational
42.
8
Will Rittenhouse
11:50.3
PR
MI
Saline
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
43.
7
Joe Draheim
11:51.0
PR
MI
Mac Donald
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
44.
8
Dalton Feldpausch
11:51.3
PR
MI
Fowler
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
45.
8
Nick Sleeman
11:51.7
MI
Davison
Sep 24
Linden Classic
46.
7
Nathan Meyer
11:52.0
MI
Mac Donald
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
47.
7
Hunter Kominek
11:53.1
PR
MI
Mason (Erie)
Oct 22
LCAA League Meet
48.
8
Jacob Arenz
11:53.7
PR
MI
Waldon
Oct 12
Clarkston Jamboree
49.
8
Sebastian Voit
11:53.9
PR
MI
Chippewa (Okemos)
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
50.
8
Zack Sleeman
11:54.0
MI
Davison
Sep 13
Davison vs. Fenton & Swartz Creek
8
Connor Silvestri
11:54.0
PR
MI
Napoleon
Oct 19
Hanover-Horton Invitational
52.
8
Kyle Coulter
11:54.7
PR
MI
Bath
Sep 27
Bath Middle School Invitational
53.
8
Armando Vega Ramire...
11:55.2
PR
MI
Oxford
Oct 12
Clarkston Jamboree
54.
9
Shane Mudd
11:56.0
MI
Midland Bullock Creek
Sep 24
Al Kayner/Delta Invitational
55.
13
8
Calvin Hilt
11:56.1
PR
MI
Emerson (Livonia)
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
56.
13
7
Aaron Milley
11:56.5
PR
MI
Saline
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
57.
8
Austin Shepherd
11:57.0
PR
MI
Stockbridge
Oct 13
Western MS XC Invite
58.
13
7
Evan Vorwerck
11:57.5
MI
Auburn Bay City Western
Sep 24
Al Kayner/Delta Invitational
59.
8
Ilya Poltavets
11:57.8
PR
MI
Chippewa (Okemos)
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
60.
8
Ben Baraiac
11:57.9
PR
MI
Avondale
Oct 12
Clarkston Jamboree
61.
8
Ryan Kramer
11:58.4
PR
MI
St Johns
Oct 10
Williamston Middle School Invitational
62.
8
Brad Vandecar
11:59.0
PR
MI
Oxford
Oct 12
Clarkston Jamboree
63.
8
Jacob Trowbridge
11:59.6
PR
MI
Corunna
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
64.
8
Kaden Thompson
11:59.7
PR
MI
Sandusky
Oct 1
Wagener Park Invitational
65.
8
Ryoya Amazawa
12:00.3
PR
MI
Novi
Oct 7
7th & 8th Grade Oakland County Championships
66.
7
Andrew Schmidt
12:00.4
PR
MI
Haslett
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
67.
7
Michael Beyst
12:00.5
MI
Allen Park
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
68.
8
Alex Eby
12:01.0
PR
MI
Wagar
Sep 17
Huron Invitational
69.
7
Case Trevino
12:01.1
MI
Bath
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
70.
8
Landon Honsinger
12:02.0
MI
Hemlock
Oct 18
TVC Overall Meet hosted by Valley Lutheran
71.
8
Santana Scott
12:03.0
PR
MI
Evart
Oct 4
Highland Conference Jamboree #2
72.
8
Alex Skender
12:03.6
PR
MI
Derby
Oct 7
7th & 8th Grade Oakland County Championships
73.
8
Nathan Waterbury
12:04.0
PR
MI
Coldwater Legg
Oct 6
Hudson Booster Invitational
74.
8
Brian Blakenship
12:04.3
PR
MI
Saline
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
75.
7
Maurice Letourneau
12:06.0
MI
Hartland-Ore Creek
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
76.
8
Jacob Inosencio
12:07.0
PR
MI
Western
Sep 15
Sand Creek Invitational
7
Nick Holbrook
12:07.0
PR
MI
Renton
Sep 20
Huron League Jamboree #1
8
Mitchell Smith
12:07.0
PR
MI
Hartland-Ore Creek
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
79.
7
Olabisi Bolanle
12:07.5
PR
MI
Ypsilanti Lincoln
Sep 17
Huron Invitational
80.
8
Glen Luckhardt
12:07.6
PR
MI
Saline
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
81.
8
Jackson Kelly
12:08.0
PR
MI
Grosse Ile
Sep 20
Huron League Jamboree #1
82.
8
Daniel Rutkowski
12:08.3
PR
MI
Ubly
Oct 1
Wagener Park Invitational
8
Kurt Sollner
12:08.3
MI
Hemlock
Oct 18
TVC Overall Meet hosted by Valley Lutheran
84.
7
Darren Newman
12:08.6
PR
MI
Oakview
Oct 12
Clarkston Jamboree
85.
7
Alex Snow
12:08.7
MI
Mill Creek (Dexter)
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
86.
8
Cole Davis
12:09.0
PR
MI
Davison
Oct 18
Davison vs. Lapeer Rolland Warner & Clio
8
Sean Crowley
12:09.0
PR
MI
Saline
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
88.
7
Cole Trevino
12:09.7
MI
Bath
Oct 17
Greater Lansing Jr. Championships
89.
8
Nickerson Josh
12:09.9
PR
MI
Hartland-Ore Creek
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
90.
8
Nathan Maurer
12:10.0
PR
MI
Williamston
Oct 3
LC Cougar Clash
8
Canyon Larson
12:10.0
PR
MI
Milwood
Oct 12
SMAC Middle School Championships
8
Dylan Speer
12:10.0
PR
MI
Romeo
Oct 26
Pumpkin Invitational
93.
8
Jude Sorenson
12:10.2
PR
MI
White Pine (Saginaw)
Oct 22
Michigan Mega Middle School Jamboree
94.
8
Cameron Buccellato
12:10.3
PR
MI
Scripps
Oct 12
Clarkston Jamboree
95.
8
Jared Brown
12:11.4
PR
MI
Quincy
Oct 6
Hudson Booster Invitational
8
Bobby Pilat
12:11.4
PR
MI
Scripps
Oct 12
Clarkston Jamboree
97.
7
Kelin Brown
12:12.0
PR
MI
Grand Ledge Beagle
Oct 3
LC Cougar Clash
14
8
Apollo Schafer
12:12.0
PR
MI
Beal City
Oct 4
Highland Conference Jamboree #2
8
Jack Neeley
12:12.0
PR
MI
Northern Hills
Oct 6
Northview Middle School
7
Nick Willman
12:12.0
PR
MI
Flushing
Oct 13
Davison Invitational
Log in to embed this report into your website
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 50 rankings in each category are
free
.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.