Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Hudson Eustace16:04.0   OR Cascade Christian   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
2.12Jacob Frasier16:30.0   OR Coquille   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
3.11Christian Huttema16:42.7   OR New Hope Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
4.9Chris Merlos16:50.5   OR New Hope Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
5.11Alex Cummings17:01.4   OR Cascade Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
6.10Zach Blanco17:06.0   OR Rogue River   Oct 19  Country Fair Classic
7.12Josh Carpenter17:07.0   OR Myrtle Point   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
8.12Tate Jacobson17:09.0   OR St Mary's   Sep 24  Stanford Invitational
9.9Tristan Akery17:14.0   OR Cascade Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
10.11David Johnson17:16.3   OR New Hope Christian   Oct 1  Chieftain Invitational 2011
11.12Marcus Gabaldon17:35.7   OR Reedsport   Oct 19  Country Fair Classic
12.9Kyle Schwin17:36.3   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
13.12Ben Taylor17:38.0   OR Bandon   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
14.12Terryn Downhill17:42.1   OR Rogue River   Oct 27  District 6 XC Championships
15.11Buddy Myers17:43.1   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
16.12Mat Blanco17:44.9   OR Rogue River   Oct 19  Country Fair Classic
17.10Chris Martin17:48.7   OR St Mary's   Oct 27  District 6 XC Championships
18.10Thom Hallmark17:52.0   OR Coquille   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
19.11Mikey Janeke17:52.8   OR Hosanna Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
20.11Brad Larsen18:08.0   OR Myrtle Point   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
21.12Ned Corning18:10.2   OR Lakeview   Oct 27  District 6 XC Championships
22.10Patrick Clark18:12.7   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
23.12Evan Little18:16.0   OR Bandon   Sep 13  North Bend Invitational
24.12Sinclair Tyler18:17.0   OR Coquille   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
25.11Aaron Jackson18:23.0   OR Oakridge   Oct 19  Country Fair Classic
26.11Peter Schwartz18:23.3   OR St Mary's   Oct 27  District 6 XC Championships
27.11Adam Arrington18:24.8   OR Paisley   Oct 27  District 6 XC Championships
28.12Anthony Whipple18:34.9   OR Rogue River   Oct 19  Country Fair Classic
29.11Jimmy Harmon18:48.0   OR Myrtle Point   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
10Darin Houle18:48.0   OR Crow   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
31.11Ross Robino18:49.9   OR St Mary's   Oct 27  District 6 XC Championships
32.12Richard Andreas18:50.0   OR Camas Valley   Oct 29  District 4 Championships
33.12Dakota Haviland18:51.1   OR Reedsport   Oct 19  Country Fair Classic
34.12Andy Cardoso18:54.7   OR Reedsport   Oct 19  Country Fair Classic
35.12Manuel Finley18:55.7   OR Pacific   Oct 1  Woahink Lake XC Invitational
36.10Riley Train18:58.0   OR Myrtle Point   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
37.9Tim McPherson18:59.0   OR Cascade Christian   Oct 1  Chieftain Invitational 2011
9Adam Barth18:59.0   OR New Hope Christian   Oct 8  S.O. Runners Stage Coach Run
39.11Steven Mein19:00.3   OR Cascade Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
40.10Ricky Reebel19:01.3   OR New Hope Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
41.12Awbry Comstock19:04.0   OR Lakeview   Sep 24  Northwest Classic
42.11Colton Jennings19:10.8   OR Bandon   Sep 13  North Bend Invitational
43.9Spencer Martin19:11.0   OR New Hope Christian   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
44.11Brandon Kynsi19:13.6   OR Rogue River   Oct 19  Country Fair Classic
45.11Johann Hamblin19:14.0   OR Bandon   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
46.9Acer Nye19:19.0   OR Pacific   Oct 29  District 4 Championships
47.9Kaelan Recca19:25.9   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
48.10Dillon Walton19:26.9   OR Paisley   Oct 1  Chieftain Invitational 2011
49.9Brennen Eilek19:27.0   OR Gold Beach   Oct 29  District 4 Championships
11Christian Lathan19:27.0   OR Bandon   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
51.10Brad Dancer19:30.9   OR Camas Valley   Sep 13  North Bend Invitational
52.9Nick Wiebelhaus19:32.8   OR Lakeview   Oct 27  District 6 XC Championships
53.10Marcus Hardman19:37.0   OR Bandon   Oct 6  Regis Invitational
54.12Jonathon Moore19:37.6   OR Reedsport   Oct 19  Country Fair Classic
55.12Jonathan Dotson19:39.0   OR Coquille   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
56.9Tristian Evans19:43.6   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
57.11Jarrid Lathan19:46.0   OR Bandon   Oct 6  Regis Invitational
58.11Tristan Morgan19:49.4   OR Gold Beach   Sep 13  North Bend Invitational
59.12Ryan Price19:51.1   OR Cascade Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
60.10C. J. Maxwell20:05.9   OR Gold Beach   Oct 15  Myrtle Point Invitational
61.10Ryan Gallagher20:10.0   OR Camas Valley   Sep 28  Umpqua Invitational
62.11Cody Hawkins20:14.0   OR Gold Beach   Oct 29  District 4 Championships
63.10Weston Tilton20:16.0   OR Camas Valley   Oct 29  District 4 Championships
64.9Jonas Lundgren20:20.0   OR New Hope Christian   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
65.10Ryan Milton20:20.2   OR Camas Valley   Oct 1  Chieftain Invitational 2011
66.10Justin Casebier20:22.9   OR Cascade Christian   Oct 19  Phoenix 5k
67.12Raven Simmons20:31.0   OR Oakridge   Oct 19  Country Fair Classic
12Christian Koch20:31.0   OR Bandon   Oct 29  District 4 Championships
69.11Dacoda Green20:39.3   OR Reedsport   Oct 1  Woahink Lake XC Invitational
70.11Brett Marshall20:41.3   OR Cascade Christian   Oct 1  Chieftain Invitational 2011
71.9Jackson Williams20:41.8   OR Cascade Christian   Oct 7  Oxford Classic
72.11Justin Angove20:42.0   OR Bandon   Oct 15  South Umpqua Invitational
73.10Chris Bucell20:44.9   OR New Hope Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
74.12John Kim20:45.7   OR Canyonville Christian   Oct 19  Country Fair Classic
75.9Matthew Tsetsakis20:50.5   OR Pacific   Oct 8  Paul Mariman Invitational
76.11John Daniel Sutton20:57.0   OR St Mary's   Sep 24  Stanford Invitational
77.9Darian Murphy21:00.6   OR Cascade Christian   Oct 15  New Hope Invitational
78.10Gabe Kester21:03.0   OR New Hope Christian   Oct 1  Chieftain Invitational 2011
79.11Tyler Wiprud21:06.0   OR Bandon   Oct 29  District 4 Championships
80.12Jacob LaCasse21:07.0   OR Myrtle Point   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
81.9Shane Roberts21:07.5   OR Gold Beach   Oct 1  Woahink Lake XC Invitational
82.9Montana May21:10.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
83.11Casey Willits21:16.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
84.10Caleb Lindsey21:19.0   OR Camas Valley   Oct 29  District 4 Championships
85.10Justin Park21:24.0   OR New Hope Christian   Oct 8  S.O. Runners Stage Coach Run
86.11Sam Bauermeister21:26.0   OR St Mary's   Oct 8  S.O. Runners Stage Coach Run
87.9David Clark21:36.0   OR Pacific   Oct 29  District 4 Championships
88.12Gunnar Bier21:44.5   OR Lakeview   Oct 27  District 6 XC Championships
89.9Gabe Perry21:46.0   OR Crow   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
90.11Michael White21:47.7   OR Lakeview   Oct 1  Chieftain Invitational 2011
91.11Chris Elstad21:53.0   OR Bandon   Oct 29  District 4 Championships
92.12Luke Elliott21:54.0   OR Camas Valley   Oct 29  District 4 Championships
93.12Brett Shanklin22:00.0   OR Reedsport   Oct 19  Country Fair Classic
94.10Eric Oliveri22:03.8   OR Cascade Christian   Oct 19  Phoenix 5k
95.10Josh DeFord22:17.0   OR Triad Christian   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
10Eli Officer22:17.0   OR Myrtle Point   Oct 29  District 4 Championships
97.10Alex Davis22:18.0   OR Pacific   Oct 29  District 4 Championships
98.9Brian Waterman22:19.8   OR Illinois Valley   Oct 8  State of Jefferson Invitational
99.11Greg Felde22:24.6   OR Pacific   Oct 8  Paul Mariman Invitational
100.11John Foster22:25.8   OR Pacific   Oct 1  Woahink Lake XC Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Sarah Bennion19:16.0   OR St Mary's   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
2.12Sarah Sherman19:44.0   OR McKenzie   Oct 19  Country Fair Classic
3.10Stephanie Croy19:47.0   OR Cascade Christian   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
4.10Sarah Estabrook19:54.3   OR Triad Christian   Oct 8  State of Jefferson Invitational
5.10Taylor Williams20:11.5   OR Cascade Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
6.12Kirsten Hankins20:27.0   OR Triad Christian   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
7.10Hailey Iverson20:51.0   OR Bandon   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
8.12Maegen Miranda20:52.3   OR Coquille   Oct 1  Woahink Lake XC Invitational
9.12Taya Harbick21:13.0   OR McKenzie   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
10.11McKensie Hitner21:42.0   OR Myrtle Point   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
11.10Samantha Milner21:49.0   OR Illinois Valley   Oct 19  Country Fair Classic
12.12Moriah Trumbull21:49.3   OR Triad Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
13.11Rachel Fine21:50.0   OR Oakridge   Oct 19  Country Fair Classic
14.9Maddy Schwartz21:51.0   OR St Mary's   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
15.10Chelsie Fandel21:52.0   OR Myrtle Point   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
9Olivia Minor21:52.0   OR St Mary's   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
17.11Brooklyn Gillespie22:00.5   OR St Mary's   Nov 12  Pioneer Run
18.10Lillian Martin22:09.0   OR St Mary's   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
19.11Taylor GeDeros22:16.0   OR Coquille   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
20.11Brittany Brown22:16.5   OR Cascade Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
21.11Rayna Gasik22:22.0   OR St Mary's   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
22.12Anna Murphy22:31.4   OR Cascade Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
23.9Taylor Byrne22:32.8   OR Illinois Valley   Oct 1  Chieftain Invitational 2011
24.12Allison Hass22:45.0   OR St Mary's   Oct 8  S.O. Runners Stage Coach Run
25.10Anne Oursler22:54.0   OR St Mary's   Oct 8  S.O. Runners Stage Coach Run
26.9Aimee Green23:00.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
27.11Riley Wahl23:07.9   OR Bandon   Oct 1  Woahink Lake XC Invitational
28.10Elise Vasey23:16.0   OR St Mary's   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
29.10Hailey Natho23:32.0   OR Rogue River   Oct 19  Country Fair Classic
30.11Fine Rachel23:34.3   OR Oakridge   Oct 15  Rock-n-River Invitational
31.9Regan Grube23:36.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
32.11Elana Hampton23:48.3   OR Hosanna Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
33.10Kayli Hankins23:50.0   OR Triad Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
34.10Suzanne Savard23:54.0   OR Triad Christian   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
35.12Ida Myrseth23:55.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
36.10Alexa Flack23:56.0   OR Oakridge   Oct 19  Country Fair Classic
37.9Amber Von Essen24:08.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
38.9Zoe Mitchell24:09.0   OR Pacific   Oct 29  District 4 Championships
39.12Jessica Nicholes24:27.5   OR Cascade Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
40.11Amanda Hunt24:33.0   OR Camas Valley   Sep 28  Umpqua Invitational
41.11Angelica Figueroa24:41.6   OR Pacific   Oct 8  Paul Mariman Invitational
42.9Sophie Grahek24:46.0   OR Bandon   Oct 29  District 4 Championships
43.10Solveig Gustafson24:48.0   OR Gold Beach   Oct 29  District 4 Championships
11Claire Ledig24:48.0   OR Bandon   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
45.12Cathy Platt25:05.9   OR Lakeview   Oct 1  Chieftain Invitational 2011
46.9Liza Skeie25:08.0   OR Bandon   Oct 29  District 4 Championships
47.10Bennet Wahl25:08.7   OR Pacific   Sep 13  North Bend Invitational
48.12Lindsey Miguel25:11.0   OR Rogue River   Sep 17  New Balance Festival of Champions
49.12Katelynn Neis25:15.8   OR Bandon   Sep 13  North Bend Invitational
50.10Madison Grant25:20.0   OR Coquille   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
51.10Emily Wright25:20.3   OR Reedsport   Sep 13  North Bend Invitational
52.10Ashley Thompson25:52.2   OR Coquille   Oct 1  Woahink Lake XC Invitational
53.10Kayla Stevenson25:59.2   OR St Mary's   Oct 1  Chieftain Invitational 2011
54.12Marisol Viligrana26:00.3   OR Lakeview   Oct 1  Chieftain Invitational 2011
55.10Amanda Aguilar26:01.0   OR Oakridge   Oct 19  Country Fair Classic
56.9Belle Stamper-Kruse26:04.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
57.9Kylie Winger26:19.0   OR St Mary's   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
58.11Karissa Donaldson26:20.0   OR Pacific   Sep 17  Prefontaine 5k
59.9Sonia Havill26:36.0   OR Bandon   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
60.11Julia Mooney26:48.0   OR Camas Valley   Sep 28  Umpqua Invitational
61.9Jamie DeMaria26:55.0   OR St Mary's   Oct 15  Concordia/adidas XC Classic
62.9Jessica Theall26:55.1   OR Lakeview   Oct 27  District 6 XC Championships
63.11Hannah Natho26:57.1   OR Rogue River   Oct 27  District 6 XC Championships
64.10Hailey Bowman27:04.7   OR Pacific   Oct 8  Paul Mariman Invitational
65.9Marina Byrne27:05.0   OR Pacific   Oct 29  District 4 Championships
66.9Aria Carpenter27:06.9   OR Myrtle Point   Sep 13  North Bend Invitational
67.11Lyndsy Withers27:10.0   OR Coquille   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
68.10Stephanie Gordon27:17.0   OR Bandon   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
69.10Alaina Russell27:18.0   OR Bandon   Nov 5  OSAA 3A/2A/1A State Championships
70.10Stephanie Gordan27:39.6   OR Bandon   Sep 13  North Bend Invitational
71.12Talisha Liles27:50.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
72.12Erin Byrne28:13.0   OR Illinois Valley   Oct 19  Country Fair Classic
73.10Clemow Samantha28:38.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
74.12Cheyenne Baker28:40.0   OR Camas Valley   Sep 28  Umpqua Invitational
75.8Blair Tymchuk28:42.1   OR Reedsport   Sep 10  Road, Lake and Dune
76.9Paige Smith28:45.0   OR Bandon   Oct 29  District 4 Championships
77.10Molly Miller28:46.2   OR Pacific   Sep 13  North Bend Invitational
78.10Torrie Kelly29:13.4   OR Rogue River   Sep 17  New Balance Festival of Champions
79.11Yachna Bhakta29:18.0   OR Reedsport   Oct 19  Country Fair Classic
80.9Molly Vail29:23.0   OR Rogue River   Sep 24  Northwest Classic
81.10Min Chi Lee29:30.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
82.10Bethany Hedges29:32.0   OR Reedsport   Oct 19  Country Fair Classic
83.12Stephanie Schultz29:35.2   OR Rogue River   Sep 17  New Balance Festival of Champions
84.11Taylor Colvin30:04.0   OR Camas Valley   Sep 28  Umpqua Invitational
85.12Jakelynn Sturgill30:17.0   OR Myrtle Point   Oct 8  Yoncalla Harrier Classic
86.9Rose Garrett31:02.9   OR Bandon   Oct 1  Woahink Lake XC Invitational
87.9Cheyenne Morales31:05.0   OR Rogue River   Oct 19  Country Fair Classic
88.12Cheryl Mack31:14.2   OR Bandon   Oct 1  Woahink Lake XC Invitational
89.9Dominique Radant31:36.2   OR New Hope Christian   Oct 27  District 6 XC Championships
90.10Dawnya Wyatt31:56.0   OR Pacific   Oct 8  Paul Mariman Invitational
91.12Kayla Miller32:03.7   OR Myrtle Point   Oct 15  Myrtle Point Invitational
92.9Karina Lee32:11.0   OR Lakeview   Oct 27  District 6 XC Championships
93.9Krystal Tamalonis32:31.0   OR Bandon   Oct 29  District 4 Championships
94.9Destiny Ames35:07.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
95.10Hamby Ryann35:12.0   OR Crow   Oct 19  Country Fair Classic
96.12Miller Kayla35:21.0   OR Myrtle Point   Sep 27  Pacific High Cape Run
97.10Erin Sackett36:58.0   OR Crow   Sep 24  Northwest Classic
98.12Laura Grube38:36.9   OR Crow   Sep 10  Trask Mountain Assault
99.10Kelsey Wylie38:43.5   OR Crow   Sep 10  Trask Mountain Assault