Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Jackson Ellenburg15:30.0   SC Ashley Ridge   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
2.12Malik Epps15:38.3 PR   SC James Byrnes   Oct 9  Starlight Reservation Run
3.12Brooks Hovis15:39.0 PR   SC Wade Hampton - Greenville   Sep 19  Lake Murray Invitational
4.12Hunter Jarvis15:40.0 PR   SC Thomas Sumter Academy   Sep 19  Lake Murray Invitational
10Wynn Johnson15:40.0 PR   SC Dorman   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
6.11Avery Dominick15:44.0   SC Dutch Fork   Sep 19  Lake Murray Invitational
12Jack Zemp15:44.0 PR   SC JL Mann   Oct 24  Greenville County Championships
11John Ward15:44.0   SC Wade Hampton - Greenville   Oct 24  Greenville County Championships
9.9Dolan Owens15:45.0 PR   SC James Island   Aug 29  Providence Invite
12Sam Padula15:45.0 PR   SC Irmo   Sep 19  Lake Murray Invitational
11.12Graham Borsum15:54.0 PR   SC TL Hanna   Sep 19  Lake Murray Invitational
12.10Patrick Spychalski15:55.0   SC Wando   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
13.11Colt Griffith15:55.4   SC Woodmont   Oct 17  Region 1-4A
14.11Cameron Owens-Hunte...15:56.0 PR   SC Wren   Oct 20  Region 1-3A
15.12Hayden Dibona16:02.0   SC Academic Magnet   Sep 12  SCTCCCA Bob Jenkins Coaches Classic
10Joseph Wilson16:02.0   SC Carolina Homeschool   Oct 8  Palmetto Invitational
17.12Ryan Smith16:04.0   SC Mauldin   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
18.11Ben Cignarale16:05.4   SC Riverside   Oct 9  Starlight Reservation Run
19.11Ford McCoy16:06.0 PR   SC St. Joseph's Catholic   Oct 24  Greenville County Championships
20.12Matthew Tinsley16:08.0 PR   SC Eastside   Nov 7  SCHSL 3A State Championships
21.11Neel Taber16:08.8 PR   SC Riverside   Oct 9  Starlight Reservation Run
22.11Tyler Fish16:09.0   SC Boiling Springs   Sep 19  Lake Murray Invitational
12Duncan Wright16:09.0 PR   SC Belton-Honea Path   Oct 20  Region 1-3A
24.11Bradley Sanders16:10.0   SC Wando   Sep 26  Low Country Invitational
11Thomas Wade16:10.0 PR   SC Eastside   Oct 17  Region 2-AAA Championships
26.10Andrew Castano16:10.7   SC Riverside   Oct 9  Starlight Reservation Run
27.11Joshua Bowers16:11.0 PR   SC Blythewood   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
28.12Andrew Emery16:12.0 PR   SC South Aiken   Sep 26  Low Country Invitational
29.10Tedros Eckstein16:13.0 PR   SC Wando   Sep 12  SCTCCCA Bob Jenkins Coaches Classic
30.11Ben Clark16:16.0   SC Clover   Sep 12  SCTCCCA Bob Jenkins Coaches Classic
31.11Sean Parker16:16.5   GA Pickens   Aug 22  Pickens Preview
32.8Coen Roberts16:17.0   SC Greer   Oct 17  Region 2-AAA Championships
33.11Joey Teachout16:18.4   SC Rock Hill   Oct 22  Region 3-4A
34.12Jonathan Keller16:20.0 PR   SC Gaffney   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
35.11Ryan Little16:21.0 PR   SC Boiling Springs   Sep 19  Lake Murray Invitational
9Kade Gosnell16:21.0   SC Boiling Springs   Oct 14  Region 2-4A Championships
37.12Ethan Epstein16:23.0 PR   SC Myrtle Beach   Sep 26  Low Country Invitational
38.11Layton Gwinn16:24.0 PR   SC Aiken   Sep 19  Lake Murray Invitational
9Noah White16:24.0   SC Eastside   Sep 19  Lake Murray Invitational
40.11Davy Hiott16:26.0 PR   SC D W Daniel   Oct 20  Region 1-3A
41.10Michael Burgess16:26.7 PR   SC Spartanburg Christian   Oct 31  SCISA Class AA State Championships
42.10Victor Shellhammer16:29.2 PR   SC Summerville   Oct 17  Sandhills Invitational
43.11Josh Moore16:29.8 PR   SC Powdersville   Oct 8  Palmetto Invitational
10Michael Pieterse16:29.8 PR   SC Carolina Forest   Oct 17  Sandhills Invitational
45.9Austin Lane16:30.0   SC Blue Ridge   Oct 17  Region 2-AAA Championships
46.11Paul Windsor16:31.0 PR   SC Eastside   Sep 19  Lake Murray Invitational
12Theo Kahler16:31.0 PR   SC Dreher   Sep 19  Lake Murray Invitational
11Austin St. John16:31.0   SC Indian Land   Oct 21  Region 4-2A
49.12Christopher Ludlow16:32.0 PR   SC Wade Hampton - Greenville   Oct 24  Greenville County Championships
50.12Walker Gibbs16:33.0 PR   SC JL Mann   Oct 24  Greenville County Championships
51.11John Charbonnet16:33.4 PR   SC Rock Hill   Oct 22  Region 3-4A
52.12Walker Cullen16:34.0 PR   SC Christ Church Episcopal   Oct 24  Greenville County Championships
53.11Matthew Mendelsohn16:34.8 PR   SC Shannon Forest Christian   Oct 31  SCISA Class AA State Championships
54.12Alex Cothran16:35.0 PR   SC TL Hanna   Sep 19  Lake Murray Invitational
8Andrew Spearman16:35.0 PR   SC West Oak   Oct 20  Region 1-3A
12Joey O'Neil16:35.0 PR   SC Aynor   Nov 7  SCHSL 2A State Championships
57.11William Barnett16:36.0   SC Travelers Rest   Oct 17  Region 2-AAA Championships
58.10Jake Mueller16:37.0   SC Irmo   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
59.11Matthew Burgess16:37.9   SC Spartanburg Christian   Oct 31  SCISA Class AA State Championships
60.12Nathan Brown16:38.0 PR   SC Spartanburg   Sep 19  Lake Murray Invitational
11David McKeel16:38.0 PR   SC Aiken   Nov 7  SCHSL 3A State Championships
62.12Evans Harrison16:38.7   SC Riverside   Oct 9  Starlight Reservation Run
63.12Hunter Janus16:39.0   SC Lexington   Aug 29  Providence Invite
64.12Quinn Wilson16:39.9 PR   SC Hillcrest   Oct 9  Starlight Reservation Run
65.11David Cook16:40.0 PR   SC Airport   Sep 19  Lake Murray Invitational
11Micheal Spearman16:40.0   SC West Oak   Oct 20  Region 1-3A
67.11Hammond Manly16:41.0   SC Wardlaw Academy   Sep 19  Lake Murray Invitational
11Kenneth Vowles16:41.0 PR   SC Dutch Fork   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
69.10Noah Spencer16:41.1 PR   SC Wando   Oct 17  Sandhills Invitational
70.9Jake Crow16:42.0 PR   SC Mauldin   Sep 19  Lake Murray Invitational
9Lucas Wall16:42.0 PR   SC Wade Hampton - Greenville   Oct 24  Greenville County Championships
72.11Bryan Leavitt16:42.8   SC Hillcrest   Oct 17  Region 1-4A
73.12Jorge Hernandez16:43.0 PR   SC Pelion   Sep 30  Pelion Invitational
11Jackson Jordan16:43.0 PR   SC Dutch Fork   Oct 17  Sandhills Invitational
12Conner Phillis16:43.0 PR   SC Walhalla   Oct 20  Region 1-3A
11Michael Cook16:43.0   SC Airport   Nov 7  SCHSL 3A State Championships
77.10Sam Kennedy16:44.0 PR   SC Eastside   Oct 17  Region 2-AAA Championships
12Charles Ludlow16:44.0   SC Wade Hampton - Greenville   Oct 24  Greenville County Championships
79.9Sam Boykin16:44.4   SC Bishop England   Oct 17  Sandhills Invitational
80.11Antonio Williams16:44.7   SC Woodmont   Sep 16  Woodmont Home Meet
81.10Harper Harris16:45.4   SC Riverside   Oct 9  Starlight Reservation Run
82.10Palmer Haigler16:46.0 PR   SC Wando   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
83.12MacLaine Conti16:46.1 PR   SC Hillcrest   Oct 9  Starlight Reservation Run
84.10Jacob Holcombe16:47.0 PR   SC Walhalla   Oct 20  Region 1-3A
9Will Bearden16:47.0 PR   SC Palmetto   Oct 20  Region 1-3A
86.12Eric Abdullah16:48.0   SC Stratford   Sep 26  Low Country Invitational
11Alex Matlis-Lee16:48.0 PR   SC Wren   Oct 20  Region 1-3A
88.11Dan Bell16:49.0   SC Lexington   Sep 30  Pelion Invitational
10Shane Moody16:49.0 PR   SC Conway   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
90.11Johnny Clemens16:50.6   SC White Knoll   Sep 5  Eye Opener
91.11Jarrod Bohr16:50.7   SC Wando   Oct 17  Sandhills Invitational
92.11Weston Hutto16:51.0   SC Lexington   Aug 29  Providence Invite
12Kiernan Gordon16:51.0 PR   SC Walhalla   Oct 20  Region 1-3A
94.12Cameron Smith16:51.3 PR   SC Fort Mill   Oct 17  York County Championships
95.12Harry Stathakis16:51.5 PR   SC James Byrnes   Oct 9  Starlight Reservation Run
96.12Dylan Robinson16:52.0   SC Academic Magnet   Nov 7  SCHSL 2A State Championships
97.10William Kennedy16:52.3   SC Riverside   Oct 9  Starlight Reservation Run
98.9Colin Baker16:53.0   SC Academic Magnet   Oct 14  Charleston County Meet
12Carter Powell16:53.0 PR   SC St. Joseph's Catholic   Oct 24  Greenville County Championships
100.12Noah Bridges16:53.6 PR   SC Gaffney   Oct 17  Sandhills Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Logan Morris17:28.4   SC Spartanburg Christian   Oct 31  SCISA Class AA State Championships
2.8Mari Cagel Lockhart18:07.0 PR   SC D W Daniel   Oct 20  Region 1-3A
3.8Jessie Crowley18:09.0 PR   SC Riverside   Oct 24  Greenville County Championships
4.10Emma Deroberts18:13.0 PR   SC Woodmont   Oct 24  Greenville County Championships
5.10Maryah Nasir18:16.9 PR   SC Heathwood Hall   Oct 31  SCISA Class AAA State Championships
6.12Emma Spencer18:19.3 PR   SC Riverside   Oct 9  Starlight Reservation Run
7.10Morgan Moseley18:22.8 PR   SC JL Mann   Oct 9  Starlight Reservation Run
8.9Morgan Summey18:23.0 PR   SC Greer Middle College Charter   Oct 24  Greenville County Championships
9.12Anna Kathryn Stodda...18:24.6 PR   SC Greenwood   Oct 17  Region 1-4A
10.10Carter Marchbanks18:25.0 PR   SC Riverside   Oct 24  Greenville County Championships
11.11Emily Letts18:25.9 PR   SC Ben Lippen   Oct 31  SCISA Class AAA State Championships
12.9Annika Bissinger18:31.0 PR   SC St. Joseph's Catholic   Oct 24  Greenville County Championships
13.12Hope Whisman18:38.0   SC Dutch Fork   Sep 19  Lake Murray Invitational
14.12Mary Stewart Wilson18:41.0   SC James Island   Aug 29  Providence Invite
15.11Ashley Fallow18:42.0   SC Riverside   Oct 24  Greenville County Championships
16.9Morgan Roberts18:43.0 PR   SC Palmetto   Oct 20  Region 1-3A
17.11Cate Ambrose18:45.5   SC Riverside   Nov 28  NXN Southeast Regional
18.10Madison Ellis18:46.0 PR   SC Eastside   Sep 19  Lake Murray Invitational
19.10Melea Sangl18:50.6 PR   SC TL Hanna   Oct 24  Gotta Run Tri County Championship
20.12Morgan Lee18:55.0 PR   SC Ashley Hall   Oct 31  SCISA Class AAA State Championships
8Cara Bognar18:55.0 PR   SC Greenville   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
22.9Shelby Seymour18:56.0 PR   SC Greenwood   Sep 26  Lakelands Invitational
23.11Abigail Smith18:57.0   SC Riverside   Aug 29  Providence Invite
24.9Brianna Hartley19:00.0   SC Dutch Fork   Aug 29  Providence Invite
25.12Susannah Cate19:00.3   SC A.C. Flora   Oct 17  Sandhills Invitational
26.12Elisabeth Morse19:03.0 PR   SC JL Mann   Oct 24  Greenville County Championships
12Olivia Paxton19:03.0 PR   SC South Pointe   Nov 7  SCHSL 3A State Championships
28.9Kathleen Allden19:05.0 PR   SC Dreher   Sep 19  Lake Murray Invitational
8Rhylee Wittrock19:05.0 PR   SC Seneca   Sep 19  Lake Murray Invitational
8Eliza Sorber19:05.0 PR   SC D W Daniel   Oct 20  Region 1-3A
8Victoria Patterson19:05.0 PR   SC Christ Church Episcopal   Oct 24  Greenville County Championships
8Anna Yang19:05.0   SC Riverside   Oct 24  Greenville County Championships
33.10Mary Claire Abbott19:08.0 PR   SC Walhalla   Oct 20  Region 1-3A
8Olivia Henn19:08.0   SC Eastside   Nov 7  SCHSL 3A State Championships
35.11Hannah Beach19:12.0 PR   SC Palmetto   Oct 20  Region 1-3A
36.7Ally Wilson19:13.0   SC D W Daniel   Oct 20  Region 1-3A
37.11Lauren Marshall19:13.8   SC Ashley Hall   Oct 21  SCISA Region 3-AAA
38.11Olivia Evans19:15.0   SC Carolina Homeschool   Sep 12  SCTCCCA Bob Jenkins Coaches Classic
39.8Kaitlyn Rodman19:17.8 PR   SC Indian Land   Oct 21  Region 4-2A
40.12Morgan Bridges19:18.3 PR   SC Irmo   Oct 21  Region 5-4A
41.7Lauren Sizemore19:19.2 PR   SC Indian Land   Oct 21  Region 4-2A
42.8Katerina Hendrix19:20.0   SC Dorman   Oct 23  Spartanburg County Meet
43.12Amelia Jones19:21.0   SC Waccamaw   Nov 7  SCHSL 2A State Championships
44.8Madison Crumley19:24.0 PR   SC Palmetto   Oct 20  Region 1-3A
11Bridget Wilson19:24.0   SC Eastside   Oct 24  Greenville County Championships
10Carson Davis19:24.0   SC Eastside   Oct 24  Greenville County Championships
47.11Marlena Schwinhorst19:29.0 PR   SC Nation Ford   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
48.10Lanie Jo Knight19:29.9   SC Rock Hill   Oct 22  Region 3-4A
49.9Madison Towe19:30.0 PR   SC Seneca   Oct 20  Region 1-3A
50.9Anna Jenkins19:30.8   SC Dutch Fork   Oct 22  Region 4-4A
51.8Alden Risell19:31.0 PR   SC Woodmont   Oct 24  Greenville County Championships
52.10Tori Herman19:32.0 PR   SC Hilton Head Prep   Oct 31  SCISA Class AA State Championships
10Madison Lewellen19:32.0 PR   SC Bluffton   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
11Elizabeth Tucker19:32.0 PR   SC Aiken   Nov 7  SCHSL 3A State Championships
55.12Katie Black19:33.1   SC Pinewood Preparatory   Oct 31  SCISA Class AAA State Championships
56.8Ryan Newton19:34.5 PR   SC Riverside   Oct 9  Starlight Reservation Run
57.7Jessia Perry19:35.6   SC Riverside   Oct 9  Starlight Reservation Run
58.10Sarah Taylor19:38.4   SC James Byrnes   Oct 9  Starlight Reservation Run
59.11Aysia Cooper19:40.0   SC Greer Middle College Charter   Oct 24  Greenville County Championships
60.12Marley White19:42.0   SC Wade Hampton - Greenville   Sep 19  Lake Murray Invitational
61.12Danae Ferguson19:43.0 PR   SC Eastside   Oct 17  Region 2-AAA Championships
8Madison Patrick19:43.0   SC Southside Christian   Nov 7  SCHSL 1A State Championships
63.11Dakota Morrow19:44.0 PR   SC Seneca   Oct 20  Region 1-3A
64.12Rebecca Faircloth19:45.0 PR   SC Eastside   Oct 17  Region 2-AAA Championships
65.7Abby Thorsland19:47.0 PR   SC Walhalla   Oct 20  Region 1-3A
12Morgan Apperson19:47.0 PR   SC Myrtle Beach   Nov 7  SCHSL 3A State Championships
9Kate Kuisel19:47.0 PR   SC Academic Magnet   Nov 7  SCHSL 2A State Championships
68.12Cates Saleeby19:47.7 PR   SC Trinity Collegiate   Oct 31  SCISA Class AA State Championships
69.10Mary Beth payne19:48.0 PR   SC Spring Valley   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
70.12Martina Novotny19:49.7 PR   SC Spring Valley   Oct 17  Sandhills Invitational
71.10Meredith Sharpe19:51.0   SC River Bluff   Sep 30  Pelion Invitational
10Riley Stuart19:51.0   SC River Bluff   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
73.9Lily Heinold19:51.8   SC Wando   Oct 17  Sandhills Invitational
74.9Megan Flynn19:54.0 PR   SC Lewisville   Nov 7  SCHSL 1A State Championships
75.12Sara Catherine Masa...19:55.0   SC St. Joseph's Catholic   Oct 24  Greenville County Championships
76.9Lexi Bennett19:55.4   SC Riverside   Oct 9  Starlight Reservation Run
77.12Alexa Golbus19:56.0   SC Chapin   Sep 30  Pelion Invitational
7Molly Suttle19:56.0   SC Spartanburg Christian   Oct 23  Spartanburg County Meet
8Eve Alexander19:56.0 PR   SC James Island   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
80.12Emma Driggers19:57.0 PR   SC Mauldin   Oct 24  Greenville County Championships
81.9Morgan Johnson19:58.0   SC Dutch Fork   Sep 19  Lake Murray Invitational
11Sarah Harding19:58.0 PR   SC D W Daniel   Oct 20  Region 1-3A
83.12Antoinette Fulton19:59.0   SC Pelion   Sep 30  Pelion Invitational
8Anna Buck19:59.0 PR   SC D W Daniel   Oct 20  Region 1-3A
7Amanda Littrell19:59.0   SC Riverside   Oct 24  Greenville County Championships
86.12Sommer Mackenzie20:00.3   SC Summerville   Oct 17  Sandhills Invitational
87.11Jesse Defalco20:01.2 PR   SC Clover   Oct 22  Region 3-4A
88.12Lynsie Jones20:02.4 PR   SC James Island   Oct 21  Region 7-4A
89.10Natalie Williams20:03.0   SC Riverside   Oct 24  Greenville County Championships
90.10Kenia Smith20:04.0   SC Conway   Nov 7  SCHSL 4A State Championships
91.12Paige Mower20:04.9 PR   SC TL Hanna   Oct 17  Region 1-4A
92.10Caroline Tolly20:05.7 PR   SC TL Hanna   Oct 17  Region 1-4A
8Chloe Peden20:05.7 PR   SC Spartanburg Christian   Oct 31  SCISA Class AA State Championships
94.11Anna Beck20:06.0 PR   SC D W Daniel   Oct 20  Region 1-3A
95.10Rachael Yon20:06.7 PR   SC TL Hanna   Oct 17  Region 1-4A
96.11Hope Steger20:06.9   SC Dutch Fork   Oct 17  Sandhills Invitational
97.12Caroline Trembly20:07.0   SC Wade Hampton - Greenville   Sep 19  Lake Murray Invitational
8Maren Sorber20:07.0   SC D W Daniel   Oct 20  Region 1-3A
11Mikie Harris20:07.0   SC Riverside   Oct 24  Greenville County Championships
100.11Breanna Murrin20:07.1   SC Spring Valley   Oct 22  Region 4-4A