in partnership with
Sky-Em
5,000 Meters
Cross Country
Bests
(Teams)
(Athletes)
(Meets)
(Meet Simulation)
{{appC.custom.distance}}
&
{{appC.custom.distance2}}
{{appC.params.custDesc}}
-
Filtered to teams in
this division
.
Level
{{item.name}}
Location
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
{{appC.params.level<=4?'League':(appC.params.level==8?'Conf':'Org')}}
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
NXV Region
-- All --
{{item.name}}
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Season
Indoor Track
Outdoor Track
Cross Country
{{season.season%10000}}
Season
All Time Bests
{{season}}
Filter by Age/Grade
Restrict
Highlighter
{{(appC.data.tree && appC.data.tree.length>1) ? 'Make a Custom List' : 'Custom...'}}
Make a custom rankings list with:
{{team.name}}
Edit this List
All
Validated
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Filter
ing
by
Grade:
{{grade.Grade}}
|
Filter
ing
by
Age:
{{age.Age}}
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}.
Apply Filter
Update Filter
Remove
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
View Hypothetical Meet
View Hypothetical Meet
View Simulated Team Scores
Men
Women
Teams
Athletes
Meets
Compare Athletes
Log in to Compare
Select Athletes to Compare...
Age
Grade
Athlete
Time
ST
Team
Date
Meet
1.
12
Parker Bennett
15:47.0
PR
OR
Sisters
Oct 7
Star City XClassic
2.
12
Austyn Bushman
16:09.0
PR
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
3.
10
Nicholas Cooper
16:13.0
PR
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
4.
12
Cody Jordan
16:21.0
PR
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
5.
11
Taylor Steele
16:48.0
OR
Sisters
Sep 12
Marist XC Invitational
6.
10
Josh Reay
16:49.0
PR
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
7.
12
Elijah Wilson
16:53.0
PR
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
8.
12
Seth Schneider
16:54.0
PR
OR
Sisters
Oct 7
Star City XClassic
9.
12
Levi Davis
17:00.0
PR
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
12
Logan Loftis
17:00.0
PR
OR
Elmira
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
11.
9
Cole Sessums
17:03.0
PR
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
12.
12
Paul Lewis
17:06.0
PR
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
13.
10
Austin Place
17:28.0
PR
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
14.
11
Alex Garcia
17:30.0
OR
Cottage Grove
Oct 3
Chieftain Invitational
12
Luke Koester
17:30.0
PR
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
16.
10
Teagan Settelmeyer
17:32.0
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
17.
12
Tucker Kline
17:37.0
PR
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
10
Michael Busse
17:37.0
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
19.
10
Manny Romero
17:38.0
OR
Cottage Grove
Oct 3
Chieftain Invitational
10
Jonathan Ferguson
17:38.0
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
21.
9
Zach Silva
17:45.0
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
22.
11
Griffin Moser
17:52.0
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
23.
11
Isaac Alltucker
17:53.0
PR
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
24.
12
Scott Graham
17:56.0
PR
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
25.
12
Ethan Hollenbeck
18:00.0
PR
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
26.
10
Graham Simon
18:01.0
OR
Marist
Oct 7
Star City XClassic
9
Taylor Ogle
18:01.0
PR
OR
La Pine
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
28.
10
Jacob Bruhn
18:07.0
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
29.
11
Kyle McNary
18:08.0
PR
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
30.
9
Garrett Davis
18:09.0
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
31.
12
Ricky Dinger
18:11.0
PR
OR
La Pine
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
32.
10
Carlos Foerster
18:12.0
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
33.
12
Jeff Wilder
18:17.0
PR
OR
Sisters
Oct 29
Sky-Em League Championship
34.
10
Easton Curtis
18:29.0
OR
Sisters
Nov 7
OSAA 4A State Championship
35.
11
Seth Flanders
18:30.0
OR
Sisters
Nov 7
OSAA 4A State Championship
36.
10
Mason Calmettes
18:32.0
OR
Sisters
Nov 7
OSAA 4A State Championship
37.
12
Mason Fullerton
18:39.0
PR
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
38.
11
Micah Chase
18:47.0
PR
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
39.
9
Brad Miller
18:53.0
PR
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
40.
11
Eugene Raycraft
18:55.0
PR
OR
La Pine
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
41.
11
Scott Morales
19:03.0
PR
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
42.
11
Riley Kulm
19:23.0
PR
OR
Marist
Sep 26
Northwest Cross Country Classic
10
Hayden Harms
19:23.0
PR
OR
Elmira
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
44.
11
Michael O'Halloran
19:26.0
PR
OR
La Pine
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
45.
12
Marc LeJeune
19:29.0
PR
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
46.
10
Jordan Christian
19:30.0
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
47.
12
Matt Panella
19:32.0
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
48.
11
Erik Lund
19:36.0
OR
Sisters
Oct 7
Star City XClassic
49.
12
Zander Albertson
19:41.7
PR
OR
Sisters
Oct 10
Paul Mariman Invitational
50.
9
Brett Garrett
19:46.0
PR
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
51.
10
Zach Meeks
19:51.9
PR
OR
Marist
Sep 19
New Balance Festival of Champions
52.
11
Cody Watson
19:52.0
PR
OR
Elmira
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
53.
11
Tony Vickery
19:54.0
PR
OR
Junction City
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
54.
12
Nick Luz
20:02.0
PR
OR
Sisters
Sep 26
Three Course Challenge
55.
11
Zak Olson
20:10.0
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
56.
10
Andrew McIntyre
20:13.0
OR
Marist
Oct 29
Sky-Em League Championship
57.
10
Quinn Stearns
20:16.0
OR
Pleasant Hill
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
58.
10
Corey Knee
20:20.0
PR
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
11
Cody Rothermund
20:20.0
PR
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
60.
10
Gavreel Wicks
20:22.0
OR
La Pine
Oct 29
Sky-Em League Championship
61.
12
Cameron Stoltz
20:24.0
OR
Marist
Oct 7
Star City XClassic
62.
11
Damon Gray
20:27.0
PR
OR
Elmira
Sep 17
Lebanon Invitational
63.
12
John Strother-Garri...
20:29.0
PR
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
12
Nick MacKinnon
20:29.0
PR
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
65.
10
Jared Kaping
20:30.0
PR
OR
Sisters
Oct 29
Sky-Em League Championship
66.
10
Jared Schneider
20:35.0
OR
Sisters
Oct 29
Sky-Em League Championship
67.
10
Talon Larkin
20:41.0
PR
OR
Elmira
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
68.
12
Nicholas Read
20:44.0
PR
OR
La Pine
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
69.
9
Riley Cox
20:48.0
PR
OR
Sisters
Oct 10
Paul Mariman Invitational
70.
11
Jordan Edwards
20:50.0
PR
OR
Junction City
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
71.
11
Jon Reeves
20:50.1
OR
Cottage Grove
Oct 10
Paul Mariman Invitational
72.
12
Zach Brandon
20:53.0
PR
OR
Marist
Oct 7
Star City XClassic
73.
10
Benjamin J Miller
20:57.0
OR
Sisters
Oct 29
Sky-Em League Championship
74.
10
Seth Urquhart
21:04.2
OR
Sisters
Oct 10
Paul Mariman Invitational
75.
9
Tristan Leslie
21:08.0
PR
OR
Junction City
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
76.
10
Michael Huston
21:11.0
OR
Marist
Oct 29
Sky-Em League Championship
77.
12
Ryan Dunning
21:12.0
PR
OR
Elmira
Sep 17
Lebanon Invitational
78.
10
Clinton Lytle
21:13.0
PR
OR
La Pine
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
79.
9
Alex Eddy
21:14.0
OR
Junction City
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
11
Liam Donnelly
21:14.0
PR
OR
Marist
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
81.
10
James Nave
21:23.0
PR
OR
La Pine
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
82.
11
Mason Shepherd
21:29.0
PR
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
83.
10
Steven McIntyre
21:32.0
PR
OR
Junction City
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
84.
12
Jordan Locke
21:38.0
OR
Elmira
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
85.
11
Skyler Berg
21:39.0
OR
Cottage Grove
Oct 29
Sky-Em League Championship
86.
9
Zach Pew
21:44.6
PR
OR
Elmira
Oct 17
Bristow Rock-n-River Invite
87.
11
Taylor Tilden
21:45.0
OR
Cottage Grove
Oct 29
Sky-Em League Championship
88.
11
Jeremy Dibos
21:51.0
OR
Marist
Oct 29
Sky-Em League Championship
89.
9
Austin Jacobsen
21:54.0
PR
OR
Sisters
Oct 1
Harrier's Challenge
10
Garrett Trahern
21:54.0
OR
Sisters
Oct 29
Sky-Em League Championship
91.
9
Jordan Yoss
22:01.0
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
92.
11
Chris Bratland
22:01.8
OR
Junction City
Sep 17
Lebanon Invitational
93.
12
Alan Sylvestre
22:17.0
OR
Elmira
Oct 7
Star City XClassic
94.
9
Bryan Zimmerman
22:23.0
OR
Elmira
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
95.
9
Jacob Glenn-Hawkins
22:26.0
OR
Cottage Grove
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
96.
10
Aryton Bryant
22:35.0
PR
OR
La Pine
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
10
Wyatt Gladden
22:35.0
OR
Sisters
Oct 29
Sky-Em League Championship
98.
11
Noah Power
22:45.0
PR
OR
Elmira
Oct 21
Elmira Country Fair Classic
99.
12
Nate Edwards
22:46.4
OR
Junction City
Sep 17
Lebanon Invitational
100.
11
Clayton Kilmer
22:47.0
OR
Cottage Grove
Oct 29
Sky-Em League Championship
Log in to embed this report into your website
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 50 rankings in each category are
free
.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.