Athletic.net Team Results Management
This report requires JavaScript to function properly.
Please use a browser that has JavaScript enabled.

The Run for the Brownies HS


Thursday, October 20, 2011
       

Meet Info & Blog

Location - Sandpines Golf Links, Florence, OR - Map
Mens Races

Sandpines Golf Links

3,000 Meters 4:30 PM
Womens Races

Sandpines Golf Links

3,000 Meters Varsity4:30 PM
Last Updated 10:00 AM, Fri, Oct 21

  (coaches)

The Run for the Brownies will be a 3000m race (one race only) held at Sandpines Golf Links in Florence. 

 

Teams will be made up from all rosters and the meet will be scored as deep as possible (i.e. 10 deep if the teams have ten members).  Teams will have to come up with a team name.  The winning team will win a plate of brownies to share.

 

The course will be run on the golf course fairways and concrete cart paths (NO SPIKES ARE ALLOWED).  It has a few moderate hills. 

Runners must stay off of greens and tee boxes.  The race will be staged from the range, but will start on and finish on hole #3 which is about 100m from the range.  Course maps will be available.  The couse will be available for walk-thrus starting at 3:30 PM. 

 

Portable restrooms will be on site.  Please do not use the rest rooms in the clubhouse. 

The Run for the Brownies

2011 Results

 

1 Mitchell Butler Siuslaw 9:10.11
2 Matthew Campbell Siuslaw 9:14.41
3 Hayden Schaffner Siuslaw 9:23.13
4 Mack Marbas Siuslaw 9:30.27
5 Seth Campbell Siuslaw 9:52.84
6 Brian Schofield Siuslaw 10:01.03
7 Jesse Wells Siuslaw 10:02.06
8 Ben Taylor Bandon 10:06.40
9 Manuel Finley Pacific 10:31.24
10 Marcus Gabaldon Reedsport 10:35.04
11 Evan Little Bandon 10:40.58
12 Thom Hallmark Coquille 10:44.10
13 Edwin Vasquez Siuslaw 10:48.51
14 Brennen Elick Coquille 10:54.48
15 Randall Greenburg Siuslaw 10:59.11
16 Kaleb Owens Siuslaw 11:03.14
17 Dakota Haviland Reedsport 11:03.61
18 Colton Jennings Bandon 11:04.94
19 Katy Potter Siuslaw 11:05.57
20 Christian Lathan Bandon 11:08.91
21 Acer Nie Pacific 11:10.52
22 Tristan Morgan Gold Beach 11:12.09
23 Andy Cardosa Bandon 11:15.20
24 Sven Janssen Siuslaw 11:21.07
25 Cody Hawkins Gold Beach 11:27.81
26 Tyler Sinclair Coquille 11:33.35
27 Matthew Tsetsakis Pacific 11:36.40
28 Jarrid Latham Bandon 11:44.01
29 Todd Denning Siuslaw 11:46.43
30 Derek Kennedy Siuslaw 11:47.78
31 Tyler Wiprud Bandon 12:01.97
32 Marcus Hardeman Bandon 12:04.53
33 Jonathan Dotson   12:06.56
34 Xue Fie Li Siuslaw 12:07.80
35 David Clark Pacific 12:08.76
36 Christain Koch Bandon 12:11.53
37 John Foster Pacific 12:12.22
38 Evan Bae Siuslaw 12:12.71
39 Katelyn Wells Siuslaw 12:13.52
40 Alex Davis Pacific 12:13.86
41 Shane Roberts Gold Beach 12:18.13
42 Chris Elstad Bandon 12:24.04
43 Hailey Iverson Bandon 12:24.93
44 Brett Shanklin Reedsport 12:25.45
45 Jessica Alletson Siuslaw 12:36.19
46 Courtney King Siuslaw 12:38.82
47 Jonathan Griffes Siuslaw 12:45.26
48 Sean Lupton Siuslaw 12:45.73
49 Traven Collins Myrtle Point 13:16.34
50 Jaxun Gysbers Gold Beach 13:18.68
51 McKensie Hitner Myrtle Point 13:29.28
52 Derek Sibold Coquille 13:32.47
53 Eli Officer Myrtle Point 13:32.97
54 Riley Wahl Bandon 13:44.14
55 Max Minho Gold Beach 13:48.83
56 Ben Quinn-Werbeck Bandon 13:49.60
57 Maegan Miranda Coquille 13:50.92
58 Taylor GeDevos Coquille 13:52.09
59 Marisha Reavis Siuslaw 13:54.37
60 Stevie Miller Siuslaw 13:59.45
61 Solveig Gustafson Gold Beach 14:14.23
62 Joseph Ramirez Elmira 14:15.17
63 Justin Mendell Pacific 14:19.96
64 Zoe Mitchell Pacific 14:24.60
65 Brenden DeHart Bandon 14:36.30
66 Liza Skeie Bandon 14:38.83
67 Ann Watkins Siuslaw 14:39.38
68 Sophie Grahek Bandon 14:40.32
69 DaCoda Halstead Reedsport 14:59.27
70 Bennet Wahl Pacific 15:00.36
71 Hailey Bowman Pacific 15:05.40
72 Madison Grant Coquille 15:07.79
73 Lyndsey Withens Coquille 15:08.42
74 Ashley Tompson Coquille 15:09.04
75 Jossie Rodriguez Siuslaw 15:31.99
76 Marina Byrne Pacific 15:34.35
77 Claire Ledig Bandon 15:41.03
78 Stephanie Gordon Bandon 15:41.68
79 Anders Foster Pacific 15:48.27
80 Karissa Donalds Pacific 15:51.55
81 Kennedy Pendergrass Siuslaw 15:52.25
82 Sonia Havill Bandon 16:03.55
83 Alaina Russell Bandon 16:04.07
84 Paige Smith Bandon 16:04.53
85 Yachna Bhakta   16:38.69
86 Anna Warnecke Siuslaw 16:39.23
87 Brandon Shamloo Bandon 17:36.22
88 Senya Khvora Gold Beach 17:38.06
89 John Watkins Bandon 17:57.46
90 Aria Carpenter Myrtle Point 18:32.94
91 Cheyrl Mack Bandon 19:10.40
92 Rose Garret Bandon 19:11.43
93 Kayla Miller Myrtle Point 19:50.16
94 Bethany Hedges Reedsport 20:10.01
95 Krystal Tamalonis   20:49.44

My Team

Teams

Sort:  Alphabetical  |  By Division 
  • Entries
  • All Results

Photos

Learn about Exciting
New Features!


Read Press Release

New Charts & Hypothetical Scores are only available to meets hosted by Site Supporter Teams

Upgrade Meet Host
Siuslaw

Other meets at this location

Top 10 lists for athletes in this meet

High School

Chart Options

  
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.