Season:
2016 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2005
2004
2003
2001
1902
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Giancarlo Arcese
- 10th Grade
600 Meters
1:53.8h
PR
Jan 5
Section 1 Dendy Invitational
1600 Meters
5:54.7h
PR
Dec 17
Section 1 Frosh/Soph #2
1 Mile
6:00.69
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
Evgeniy Batuyev
- 10th Grade
1000 Yards
2:33.2h
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
1600 Meters
4:35.12
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
1 Mile
4:47.98
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
Gibson Bordett
- ?
300 Meters
49.34c
PR
Jan 15
Suffern Invitational
Gibson Burdett
- 10th Grade
55 Meter Dash
8.75
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
200 Meters
31.64c
PR
Jan 5
Section 1 Dendy Invitational
300 Yards
45.54c
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
300 Meters
50.54c
Dec 17
Section 1 Frosh/Soph #2
Lucas Colletes
- 10th Grade
300 Yards
38.44c
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
400 Meters
58.49
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
600 Yards
1:29.1h
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
600 Meters
1:37.1h
PR
Jan 15
Suffern Invitational
David Corradi
- 12th Grade
55 Meter Dash
7.50
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
200 Meters
25.94c
PR
Jan 5
Section 1 Dendy Invitational
300 Yards
36.04c
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
Jonah D'Alessandro
- 9th Grade
55 Meter Dash
7.54
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
200 Meters
27.94c
PR
Jan 5
Section 1 Dendy Invitational
300 Yards
40.34c
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
300 Meters
43.44
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
Ryan Devey
- 12th Grade
1600 Meters
5:29.7h
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
1 Mile
5:29.91
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
Cody Doherty
- 9th Grade
55 Meter Dash
7.56
PR
Dec 5
Section 1 Kick Off 1
Joe Elluzzi
- 11th Grade
600 Meters
1:52.0h
PR
Jan 5
Section 1 Dendy Invitational
1600 Meters
5:47.6h
Jan 15
Suffern Invitational
1 Mile
6:00.33
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
Nick Kowgios
- 11th Grade
300 Yards
37.24c
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
400 Meters
56.06
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
600 Meters
1:29.33
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
1000 Yards
2:32.4h
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
Ben Leicht
- 9th Grade
1 Mile
4:58.25
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
3200 Meters
10:31.9h
Jan 15
Suffern Invitational
Matthew Messemer
- 12th Grade
1600 Meters
5:45.2h
PR
Jan 15
Suffern Invitational
1 Mile
5:53.06
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
Long Jump
15' 4.25
PR
Jan 15
Suffern Invitational
Liam Quinn-Wohl
- 10th Grade
1000 Meters
3:09.74
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
Long Jump
15' 3
PR
Dec 17
Section 1 Frosh/Soph #2
Liam Quin-Wohl
- 10th Grade
400 Meters
1:01.70
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
Mark Ribaudo
- 10th Grade
55 Meter Dash
7.03
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
300 Meters
42.18
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
Mike Selzer
- 11th Grade
1000 Yards
2:39.2h
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
1000 Meters
2:54.9h
Jan 15
Suffern Invitational
1600 Meters
4:47.86
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
1 Mile
4:48.10
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
Kirby Trageser
- 9th Grade
300 Yards
40.64c
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
1000 Yards
2:48.0h
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
1000 Meters
2:48.90
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
Jackson Van Kleeck
- 10th Grade
55 Meter Dash
6.88
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
200 Meters
24.64c
PR
Jan 5
Section 1 Dendy Invitational
300 Meters
38.90
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
Sean Vincent
- 9th Grade
1600 Meters
5:10.9h
Jan 15
Suffern Invitational
1 Mile
5:06.14
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
3200 Meters
11:02.56
Dec 5
Section 1 Kick Off 1
Womens
Raquel Coppola
- 12th Grade
55 Meter Dash
7.91
Jan 30
Westchester County Championships
200 Meters
28.24c
PR
Jan 5
Section 1 Dendy Invitational
300 Meters
43.01
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
Long Jump
13' 0.75
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
Julia D'Innocenzo
- 12th Grade
1500 Meters
5:39.04
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
1600 Meters
6:10.7h
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
1 Mile
6:10.35
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
Amira Flayhan
- 9th Grade
55 Meter Dash
8.47
PR
Jan 30
Westchester County Championships
200 Meters
31.04c
PR
Jan 5
Section 1 Dendy Invitational
300 Meters
47.53
PR
Dec 5
Section 1 Kick Off 1
600 Meters
1:54.3h
PR
Jan 15
Suffern Invitational
Long Jump
12' 5
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
Muiread Heffernan
- 12th Grade
1500 Meters
5:15.59
PR
Dec 5
Section 1 Kick Off 1
Nina Hofmann
- 12th Grade
1500 Meters
5:14.29
PR
Jan 30
Westchester County Championships
1600 Meters
5:38.8h
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
1 Mile
5:48.82
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
Grace Holt
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
17' 3
PR
Dec 5
Section 1 Kick Off 1
Long Jump
11' 4
PR
Dec 28
Pearl River Holiday Festiv
Grace Hott
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.90
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
Shot Put - 4kg
15' 2
PR
Jan 5
Section 1 Dendy Invitational
Long Jump
11' 11.5
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
Lindsey McSweeney
- 11th Grade
55 Meter Dash
9.50
PR
Dec 5
Section 1 Kick Off 1
200 Meters
34.44c
PR
Jan 5
Section 1 Dendy Invitational
300 Meters
54.18
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
400 Meters
1:16.57
PR
Dec 19
Armory AT&T Hall of Fame Invitational
Long Jump
11' 5
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
Anastasia Pennacchio
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
34' 3
PR
Feb 10
NYSPHSAA Section 1 Class B, C Championships
Blue text indicates a mark from the current week.