Season:
2020 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2000
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Nikolas Argerakis
- 9th Grade
600 Meters
1:39.14
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
Christian Berberich
- 12th Grade
1500 Meters
4:10.20
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
1600 Meters
4:45.70
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
1 Mile
4:30.59
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
3200 Meters
9:43.81
PR
Feb 1
Section XI Boys Large School Championship
Joseph Berberich
- 12th Grade
300 Meters
38.78
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
600 Meters
1:27.53
PR
Feb 10
Section XI State Qualifier
1000 Meters
2:50.93
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
55m Hurdles - 39"
9.11
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Marc Bovino
- 11th Grade
55 Meter Dash
7.25
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Long Jump
17' 0.25
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Kevin Cappellini
- 11th Grade
300 Meters
41.72
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
1000 Meters
2:45.17
PR
Jan 25
Section 11 Last Chance Meet
1 Mile
4:53.39
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
55m Hurdles - 39"
8.94
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Chad Carney
- 12th Grade
55 Meter Dash
7.63
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
300 Meters
42.45
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Sam Chong
- 9th Grade
55 Meter Dash
9.13
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Shot Put - 12lb
17' 8.5
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
Alex Chosed
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.00
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Derek Cruz
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
26' 2.5
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Michael Damato
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
22' 1.5
PR
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Syed Dawood
- 11th Grade
1000 Meters
2:51.30
PR
Jan 25
Section 11 Last Chance Meet
1600 Meters
4:59.90
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
1 Mile
5:16.19
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
Justin Defabritis
- 9th Grade
55m Hurdles - 39"
10.95
PR
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Darren DiBenedetto
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
42' 5.5
PR
Feb 1
Section XI Boys Large School Championship
Noah Fields
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.05
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
55m Hurdles - 39"
10.61
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
John Fiumara
- 11th Grade
55 Meter Dash
7.43
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
300 Meters
43.61
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
Long Jump
15' 6
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Connor Frank
- 11th Grade
Triple Jump
29' 2.25
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Zachary Goddeau
- 12th Grade
55 Meter Dash
8.14
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
1000 Meters
3:11.27
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Thomas Heester
- 11th Grade
55 Meter Dash
14.65
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Aalay Iabal
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
22' 5.75
PR
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Manas Joshi
- 11th Grade
1600 Meters
4:55.32
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
1 Mile
5:25.04
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
Jarred Keeffe
- 11th Grade
55 Meter Dash
7.50
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Tyler Klos
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.23
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Mark Kmiotek
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
45' 0
PR
Feb 1
Section XI Boys Large School Championship
Sampson Lin
- 9th Grade
Long Jump
18' 7
Jan 25
Section 11 Last Chance Meet
Charles Lindoe
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
28' 9.25
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Kyle Makinen
- 11th Grade
1000 Meters
3:21.73
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Sean McGarvey
- 12th Grade
55 Meter Dash
7.69
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
300 Meters
40.99
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Dylan McKay
- 9th Grade
600 Meters
1:43.52
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
1000 Meters
3:28.46
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Christian Mercado
- 9th Grade
300 Meters
43.53
PR
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
600 Meters
1:42.26
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
1000 Meters
3:13.07
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Long Jump
18' 9.25
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Jack Murphy
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.02
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
Gavin Neile
- 12th Grade
55 Meter Dash
6.86
PR
Feb 1
Section XI Boys Large School Championship
Sean O'Hehir
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
31' 2
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Aayush Pande
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.56
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Ryan Paolicelli
- 10th Grade
1600 Meters
4:58.01
PR
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
John Pastorelli
- 12th Grade
55 Meter Dash
7.47
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
300 Meters
41.09
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Nick Pastorelli
- 12th Grade
55 Meter Dash
7.60
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
300 Meters
42.52
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Matthew Pietzak
- 12th Grade
600 Meters
1:31.46
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
1600 Meters
4:42.84
PR
Feb 1
Section XI Boys Large School Championship
1 Mile
5:00.18
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
Aman Rahman
- 11th Grade
1000 Meters
3:17.65
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Christian Ramsingh
- 12th Grade
55 Meter Dash
7.07
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
300 Meters
38.49
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Mohid Rattu
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
19' 4.5
PR
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Adriel Robinson
- 12th Grade
55 Meter Dash
6.73
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Adriel Robison
- 12th Grade
55 Meter Dash
6.89
Jan 4
26th Hispanic Games
Matthew Rodriguez
- 12th Grade
55m Hurdles - 39"
8.15
PR
Feb 1
Section XI Boys Large School Championship
Triple Jump
36' 0.75
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Jake Rudge
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
33' 7.5
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
Connor Ryan
- 10th Grade
55 Meter Dash
8.45
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Christian Sabatin
- 11th Grade
1000 Meters
2:48.18
PR
Jan 25
Section 11 Last Chance Meet
Christian Sabatini
- 11th Grade
1000 Meters
2:50.38
PR
Feb 1
Section XI Boys Large School Championship
Ethan Salas
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
26' 6.5
PR
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Harrison Santos
- 9th Grade
600 Meters
2:08.85
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Joe Scimeca
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
27' 5
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
Kaleb Selden
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
21' 1
PR
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Ari Shaffar
- 11th Grade
1000 Meters
3:06.23
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Sid Sheth
- 9th Grade
55 Meter Dash
8.95
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Mac Simeone
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.90
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Shot Put - 12lb
26' 9
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
Daniel Stainkamp
- 11th Grade
55 Meter Dash
7.82
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
AJ Stordeur
- 10th Grade
55 Meter Dash
7.80
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Long Jump
16' 7
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
AJ Studioso
- 11th Grade
300 Meters
42.96
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
55m Hurdles - 39"
8.84
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Alex Sufrin
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
24' 10.75
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Mathew Toral
- 11th Grade
Long Jump
15' 7
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Triple Jump
34' 0.5
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
Anthony Urbancik
- 12th Grade
55 Meter Dash
6.67
PR
Feb 1
Section XI Boys Large School Championship
55m Hurdles - 39"
8.13
PR
Dec 13
Section XI Boys Crossover B1
Aidan Walch
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
31' 9.5
PR
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Christian Walch
- 11th Grade
55 Meter Dash
7.58
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
300 Meters
41.63
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
Maxim Wally
- 12th Grade
600 Meters
1:56.88
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Kyle Wasson
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
26' 10.25
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
Long Jump
16' 0
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
Matt Weiner
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
20' 4
PR
Jan 11
Section 11 Frosh/Soph Champs
Tommy Wu
- 11th Grade
55 Meter Dash
7.65
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
300 Meters
42.35
PR
Dec 7
Section 11 Boys Cross Over A
1600 Meters
5:31.69
PR
Jan 4
Section XI Boys Crossover Meet E
Womens
Relay Team
-
55m Hurdles - 33"
29.30
Jan 7
Section 11 Girls Zeitler Relay
Allison Abzug
- 9th Grade
55 Meter Dash
8.73
PR
Jan 11
Molloy Stanner Games
300 Meters
51.57
Jan 26
Art Mitchell Meet
Marcela Araujo
- 12th Grade
1500m Racewalk
7:25.92
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
1600 Meters
5:53.80
PR
Jan 11
Molloy Stanner Games
1 Mile
6:06.04
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Gillian Barresi
- 10th Grade
200 Meters
28.62
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
45.97
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
400 Meters
1:03.04
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Long Jump
13' 9.5
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
Triple Jump
32' 3.5
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
Michaela Barresi
- 10th Grade
400 Meters
1:07.20
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
600 Meters
1:48.30
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
800 Meters
2:38.26
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
Erin Bassett
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
22' 3.5
Jan 7
Section 11 Girls Zeitler Relay
Alyssa Bergo
- 10th Grade
200 Meters
31.72
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
51.80
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
55m Hurdles - 33"
10.87
Jan 5
Section XI Girls Crossover Meet D
Caroline Bolina
- 10th Grade
1500m Racewalk
9:12.65
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Mile Racewalk
10:11.38
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Sarah Bossong
- 10th Grade
55 Meter Dash
8.06
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
300 Meters
51.28
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
400 Meters
1:10.60
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
55m Hurdles - 33"
10.06
Dec 20
Coach Saint Invitational
Long Jump
14' 1.75
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
Audra Buro
- 10th Grade
300 Meters
56.14
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Long Jump
11' 0
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Sabrina Chiacchia
- 12th Grade
1500m Racewalk
8:53.28
PR
Jan 12
Jim Howard Invitational
Sabrina Chiacchiaro
- 12th Grade
1500m Racewalk
8:54.55
PR
Jan 7
Section 11 Girls Zeitler Relay
Mile Racewalk
9:35.34
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Petra Cline
- 10th Grade
1000 Meters
4:18.40
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
1500 Meters
7:16.86
PR
Dec 14
Section XI Girls Crossover B
Angelina Colon
- 11th Grade
1500m Racewalk
7:06.99
PR
Feb 10
Section XI State Qualifier
1600 Meters
5:55.23
PR
Jan 11
Molloy Stanner Games
1 Mile
5:51.50
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Daniell Cornetta
- 12th Grade
1500m Racewalk
8:39.71
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
Danielle Cornetta
- 12th Grade
1500m Racewalk
8:23.91
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
Erika Craig
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
30' 0.25
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
Taylor Davis
- 12th Grade
55 Meter Dash
8.87
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
300 Meters
55.43
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
600 Meters
2:14.07
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Victoria Delgado
- 11th Grade
200 Meters
32.76
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
56.21
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
55m Hurdles - 33"
10.76
PR
Jan 11
Molloy Stanner Games
Arya Deshpande
- 11th Grade
200 Meters
27.42
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
400 Meters
1:06.48
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
55m Hurdles - 33"
9.02
PR
Feb 10
Section XI State Qualifier
Long Jump
15' 7.5
PR
Jan 7
Section 11 Girls Zeitler Relay
Alyssa DiSipio
- 10th Grade
55 Meter Dash
9.03
PR
Dec 14
Section XI Girls Crossover B
300 Meters
55.09
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Ashley Dodenhoff
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
22' 11
Jan 7
Section 11 Girls Zeitler Relay
Kelly Dodenhoff
- 10th Grade
200 Meters
30.71
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
50.09
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Long Jump
13' 3.5
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
Triple Jump
30' 0
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
Madeline Duran
- 12th Grade
600 Meters
2:45.04
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
1000 Meters
4:03.44
Jan 26
Art Mitchell Meet
Rebecca Dwyer
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
26' 8.5
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Emma Famiglietti
- 9th Grade
400 Meters
1:02.93
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
600 Meters
1:45.42
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
800 Meters
2:41.17
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
Donna Gonzalez
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.71
PR
Dec 14
Section XI Girls Crossover B
Helena Gossin
- 12th Grade
55 Meter Dash
8.54
PR
Jan 11
Molloy Stanner Games
300 Meters
51.32
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Long Jump
13' 7.5
PR
Jan 5
Section XI Girls Crossover Meet D
Julianna Grillo
- 12th Grade
Long Jump
12' 3.5
Dec 27
Rhode Island Classic
Triple Jump
30' 11
Dec 20
Coach Saint Invitational
Molly Grow
- 10th Grade
200 Meters
30.08
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
47.29
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
55m Hurdles - 33"
10.86
Jan 7
Section 11 Girls Zeitler Relay
Erica Hecht
- 12th Grade
55 Meter Dash
7.91
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
200 Meters
28.42
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
48.09
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
400 Meters
1:11.82
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Shaelyn Herold
- 11th Grade
300 Meters
54.25
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Megan Hoffmann
- 9th Grade
1500m Racewalk
8:50.66
Jan 26
Art Mitchell Meet
Mile Racewalk
8:56.58
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Janae Hudson
- ?
300 Meters
43.71
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Kayla Infante
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
19' 9.75
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Alyssa Kearney
- 10th Grade
200 Meters
34.02
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
53.60
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
55m Hurdles - 33"
11.60
Jan 11
Molloy Stanner Games
Nadia Khatami
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
26' 0.5
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Kylie Koerner
- 11th Grade
200 Meters
29.48
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
45.99
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
400 Meters
1:05.42
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
55m Hurdles - 33"
9.91
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Farah Kuchcicki
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
31' 7
PR
Dec 27
Rhode Island Classic
Weight Throw - 20lb
38' 2.5
PR
Feb 17
Armory Youth Championships Sponsored by NYRR
Alexis Ly
- 10th Grade
300 Meters
50.27
Jan 26
Art Mitchell Meet
600 Meters
1:59.92
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
1500 Meters
6:32.50
PR
Dec 14
Section XI Girls Crossover B
Brenin Mahon
- 10th Grade
1500 Meters
5:21.31
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
1 Mile
5:32.49
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
3000 Meters
11:18.34
PR
Jan 11
38th YALE INTERSCHOLASTIC TRACK CLASSIC
Mikayla Manalo
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.52
PR
Jan 11
Molloy Stanner Games
200 Meters
30.92
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
50.33
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Kayla Manel
- 11th Grade
1500m Racewalk
7:37.80
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
1 Mile
6:23.30
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Angelina Mann
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
21' 6
Jan 5
Section XI Girls Crossover Meet D
Kayla McGarvey
- 10th Grade
1500m Racewalk
8:49.72
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
Mile Racewalk
9:40.11
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
ToniAnn McNerney
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
30' 3
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Toni-Ann McNerney
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
30' 2.75
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Jhoana Mejia Fuentes
- 10th Grade
1500m Racewalk
10:08.66
PR
Jan 7
Section 11 Girls Zeitler Relay
Sabrina Mena
- 11th Grade
1500 Meters
5:40.10
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
1 Mile
5:53.03
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
3000 Meters
12:00.38
Jan 11
38th YALE INTERSCHOLASTIC TRACK CLASSIC
Sabrinna Mena
- 11th Grade
1 Mile
6:10.14
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
3000 Meters
12:07.48
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
Melissa Merone
- 12th Grade
1500 Meters
5:21.03
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
1 Mile
5:24.58
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
3000 Meters
11:10.09
Jan 11
38th YALE INTERSCHOLASTIC TRACK CLASSIC
Julie Monderine
- 11th Grade
1500m Racewalk
9:34.78
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Michelle Montalvo
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.61
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
200 Meters
31.78
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
52.59
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Anna Morrongiello
- 10th Grade
1500 Meters
5:34.14
Jan 12
Jim Howard Invitational
1 Mile
5:58.47
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Anna Murphy
- 11th Grade
600 Meters
1:48.44
Jan 11
Molloy Stanner Games
800 Meters
2:29.09
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
1000 Meters
3:24.52
Dec 20
Coach Saint Invitational
1500 Meters
5:20.71
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Ashley Nash
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
31' 7.5
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Weight Throw - 20lb
21' 9
PR
Feb 17
Armory Youth Championships Sponsored by NYRR
Olivia Patsy
- 12th Grade
1500m Racewalk
9:31.98
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Lorraine Podlesny
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
26' 2.75
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
High Jump
4' 4
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Alex Poulos
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.95
PR
Jan 5
Section XI Girls Crossover Meet D
300 Meters
51.65
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Nusrat Rahman
- 9th Grade
1000 Meters
4:04.39
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
1500 Meters
6:31.30
PR
Dec 14
Section XI Girls Crossover B
Jinal Rajgor
- 10th Grade
1500m Racewalk
9:42.22
Jan 26
Art Mitchell Meet
Elaina Rasco
- 11th Grade
1500m Racewalk
8:26.63
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
Mile Racewalk
8:59.41
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Mirabella Record
- 10th Grade
1500 Meters
5:45.91
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Elice Reyna
- 11th Grade
55 Meter Dash
9.32
PR
Jan 12
Jim Howard Invitational
Emma Reynolds
- 10th Grade
55 Meter Dash
8.78
PR
Jan 12
Jim Howard Invitational
300 Meters
56.16
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Ariann Robinson
- 10th Grade
55 Meter Dash
7.56
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
200 Meters
26.43
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
43.20
Jan 11
Molloy Stanner Games
400 Meters
1:01.28
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Long Jump
16' 10
Dec 27
Rhode Island Classic
Micaiah Robinson
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
24' 8.5
Jan 5
Section XI Girls Crossover Meet D
Synai Robinson
- 9th Grade
300 Meters
58.98
PR
Jan 26
Art Mitchell Meet
Triple Jump
29' 0
PR
Jan 5
Section XI Girls Crossover Meet D
Olivia Russo
- 9th Grade
600 Meters
2:03.16
PR
Jan 5
Section XI Girls Crossover Meet D
1500 Meters
5:42.78
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
1 Mile
5:58.42
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Ava Samartino
- 9th Grade
1000 Meters
3:58.78
Jan 26
Art Mitchell Meet
1500 Meters
6:21.60
Dec 14
Section XI Girls Crossover B
Victoria Scheller
- 11th Grade
High Jump
4' 4
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Long Jump
16' 0
PR
Jan 11
Molloy Stanner Games
Marissa Scimeca
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
27' 3
Jan 11
Molloy Stanner Games
Weight Throw - 20lb
34' 10
PR
Feb 17
Armory Youth Championships Sponsored by NYRR
Marissa Sciotto
- 11th Grade
1500m Racewalk
7:19.77
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
Laci Scofield
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
15' 8.5
PR
Jan 5
Section XI Girls Crossover Meet D
Sydeney Sherbitsky
- 12th Grade
1500 Meters
5:25.35
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
1 Mile
5:37.49
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
Sydney Sherbitsky
- 12th Grade
1500 Meters
5:18.49
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
1 Mile
5:44.77
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
3000 Meters
11:11.62
PR
Jan 11
38th YALE INTERSCHOLASTIC TRACK CLASSIC
Jadyn Simmons
- 11th Grade
200 Meters
30.29
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
300 Meters
48.53
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
400 Meters
1:08.66
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
55m Hurdles - 33"
9.74
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
Grace Teller
- 9th Grade
600 Meters
1:46.50
PR
Jan 11
Molloy Stanner Games
800 Meters
2:27.16
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
1000 Meters
3:22.55
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
1500 Meters
5:30.32
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
1 Mile
5:52.77
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
Lauren Trejo
- 11th Grade
600 Meters
1:40.69
Jan 11
Molloy Stanner Games
1000 Meters
2:57.05
PR
Mar 7
NYSPHSAA/NYS Federation Championships
1500 Meters
4:54.84
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
1 Mile
5:07.49
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
Erica Urbancik
- 10th Grade
600 Meters
1:57.41
Jan 5
Section XI Girls Crossover Meet D
800 Meters
2:51.98
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
Annabelle Vallario
- 10th Grade
1500m Racewalk
10:09.98
PR
Jan 7
Section 11 Girls Zeitler Relay
Alexis Violi
- 11th Grade
1000 Meters
3:19.82
Dec 20
Coach Saint Invitational
1500 Meters
5:08.96
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
1 Mile
5:20.74
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
3000 Meters
10:41.37
PR
Feb 10
Section XI State Qualifier
Chelsey Weber
- 10th Grade
300 Meters
49.38
Jan 11
Molloy Stanner Games
400 Meters
1:08.27
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
600 Meters
1:53.50
Jan 5
Section XI Girls Crossover Meet D
800 Meters
2:33.87
PR
Jan 26
Ocean Breeze HS Invitational
1000 Meters
3:19.51
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
Rachel Weber
- 12th Grade
300 Meters
48.32
PR
Jan 11
Molloy Stanner Games
400 Meters
1:08.52
Dec 20
Coach Saint Invitational
600 Meters
1:52.63
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Gina Williams
- 9th Grade
1000 Meters
4:04.35
Jan 26
Art Mitchell Meet
1500 Meters
6:47.48
Dec 14
Section XI Girls Crossover B
Jaidyn Wolfe
- 10th Grade
300 Meters
54.11
PR
Jan 12
Jim Howard Invitational
600 Meters
2:03.38
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
Samantha Yaker
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.41
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
300 Meters
50.08
PR
Dec 14
Nassau County Coaches Invitational
400 Meters
1:10.94
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
High Jump
4' 0
PR
Jan 5
Section XI Girls Crossover Meet D
Long Jump
14' 6
PR
Feb 2
Section XI Girls Large School Championship
Triple Jump
28' 10
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.