Season:
2006 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1954
1901
Indoor
2024
2022
2019
2017
2016
2015
2012
2011
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Elliot Anderson
- 10th Grade
100 Meters
13.14c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
400 Meters
1:01.74c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
400 Meters - Relay Split
1:02.7h
PR
Mar 14
Crusader Relays
1500 Meters
6:05.0h
Mar 3
St. Mary's Time Trials
3000 Meters
12:20.0h
Mar 14
Crusader Relays
300m Hurdles - 36"
47.94c
PR
Mar 14
Crusader Relays
Lars Bowlin
- 10th Grade
100 Meters
13.44c
PR
May 1
St. Mary's multi-team
High Jump
4' 8
PR
Mar 14
Crusader Relays
Pole Vault
8' 0
May 13
South Cascade 2A District
Long Jump
14' 9
Apr 27
Knight's Home Meet
Triple Jump
32' 5.75
May 13
South Cascade 2A District
Paul Brandenburg
- 10th Grade
100 Meters
13.04c
PR
May 1
St. Mary's multi-team
Javelin - 800g
74' 4
PR
Apr 27
Knight's Home Meet
Mike Delgado
- 12th Grade
200 Meters
26.54c
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
400 Meters
56.24c
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
400 Meters - Relay Split
53.9h
May 1
St. Mary's multi-team
Nick DeYarman
- 10th Grade
400 Meters - Relay Split
1:01.4h
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
800 Meters
2:28.60
PR
May 13
South Cascade 2A District
1500 Meters
4:53.15
PR
May 13
South Cascade 2A District
1 Mile
5:43.40
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
Will Dibb
- 10th Grade
100 Meters
16.04c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
Shot Put - 12lb
29' 7.5
Apr 27
Knight's Home Meet
Chase Farthing
- 10th Grade
100 Meters
14.34c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
200 Meters
27.74c
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
400 Meters
1:02.04c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
400 Meters - Relay Split
1:01.9h
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
High Jump
4' 10
Apr 11
Cascade Christian dual meet
Pole Vault
9' 6
May 13
South Cascade 2A District
Long Jump
16' 11
Apr 7
Rogue River Twilight Invitational
Austin Grant
- 12th Grade
Long Jump
17' 6
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
Ryan Greene
- 12th Grade
100 Meters
12.19
Apr 7
Rogue River Twilight Invitational
400 Meters - Relay Split
53.1h
PR
May 1
St. Mary's multi-team
High Jump
5' 6
Apr 22
Yreka Lions Invitational
Bay Gross
- 9th Grade
400 Meters - Relay Split
1:10.4h
Mar 14
Crusader Relays
1500 Meters
4:54.56
May 13
South Cascade 2A District
1600 Meters - Relay Split
6:09.4h
PR
Mar 14
Crusader Relays
3000 Meters
11:32.90
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
Jeff Jensen
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
30' 4.25
PR
Apr 27
Knight's Home Meet
Discus - 1.6kg
75' 9
PR
May 1
St. Mary's multi-team
Justin Jones
- 9th Grade
100 Meters
14.34c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
400 Meters - Relay Split
1:06.8h
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
800 Meters
2:41.28
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
Long Jump
14' 9.5
PR
Apr 27
Knight's Home Meet
Lewis Kerwin
- 10th Grade
400 Meters
1:14.84c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
1500 Meters
5:22.4h
Apr 27
Knight's Home Meet
3000 Meters
11:16.04
May 13
South Cascade 2A District
Robby Leonis
- 11th Grade
100 Meters
11.84c
Apr 11
Cascade Christian dual meet
400 Meters
58.74c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
Shot Put - 12lb
41' 6
PR
May 13
South Cascade 2A District
Discus - 1.6kg
143' 0
PR
May 19
OSAA 2A State Championships Day 1
Javelin - 800g
116' 8
Apr 27
Knight's Home Meet
Hammer - 16lb
64' 0
PR
Apr 15
XO Invite
Antonio LoMonaco
- 10th Grade
100 Meters
11.96
Apr 22
Yreka Lions Invitational
200 Meters
25.04c
PR
May 1
St. Mary's multi-team
400 Meters - Relay Split
1:04.1h
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
Long Jump
17' 0.5
May 13
South Cascade 2A District
Max Miller
- 11th Grade
100 Meters
12.14c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
400 Meters
51.15
May 19
OSAA 2A State Championships Day 1
400 Meters - Relay Split
52.2h
May 13
South Cascade 2A District
800 Meters
2:12.6h
PR
Apr 27
Knight's Home Meet
Joe Naumes
- 10th Grade
400 Meters
1:32.94c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
Shot Put - 12lb
31' 4
PR
May 1
St. Mary's multi-team
Discus - 1.6kg
90' 10
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
Sean Naumes
- 10th Grade
100 Meters
16.64c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
400 Meters
1:34.94c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
Shot Put - 12lb
32' 10.5
Apr 11
Cascade Christian dual meet
Max O'Sullivan
- 10th Grade
100 Meters
13.44c
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
200 Meters
27.44c
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
Steve Sagert
- 10th Grade
400 Meters
1:09.54c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
Mike Seus
- 11th Grade
400 Meters
54.94c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
400 Meters - Relay Split
51.8h
PR
May 13
South Cascade 2A District
800 Meters
2:02.00
PR
Apr 22
Yreka Lions Invitational
1500 Meters
4:07.63
PR
Apr 29
Meet of Champions
1 Mile
4:38.22
Apr 1
Stanford Invitational
3000 Meters
9:05.65
PR
May 19
OSAA 2A State Championships Day 1
5000 Meters
16:59.0h
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
Colin Stevens
- 12th Grade
800 Meters
2:19.76
PR
May 13
South Cascade 2A District
800 Meters - Relay Split
2:24.9h
PR
Mar 14
Crusader Relays
3000 Meters
10:41.67
PR
May 13
South Cascade 2A District
Chris Sutton
- 11th Grade
Javelin - 800g
131' 9
PR
May 13
South Cascade 2A District
High Jump
5' 6
PR
Apr 22
Yreka Lions Invitational
Pole Vault
10' 0
May 13
South Cascade 2A District
Long Jump
16' 4
PR
May 1
St. Mary's multi-team
Zach Tomlinson
- 9th Grade
100 Meters
16.14c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
Shot Put - 12lb
32' 8.5
May 1
St. Mary's multi-team
Discus - 1.6kg
116' 11
May 1
St. Mary's multi-team
Evan Trujillo
- 10th Grade
100 Meters
14.94c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
1500 Meters
6:39.3h
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
3000 Meters
13:32.0h
PR
Mar 14
Crusader Relays
Ryan Vinyard
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
20' 9
PR
Mar 14
Crusader Relays
Matt Wing
- 10th Grade
100 Meters
14.54c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
200 Meters
26.56
PR
May 13
South Cascade 2A District
400 Meters
1:02.94c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
1500 Meters
6:14.6h
Mar 3
St. Mary's Time Trials
Womens
Kayla Eichamer
- 12th Grade
200 Meters
28.14c
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
400 Meters
1:02.93
PR
May 13
South Cascade 2A District
400 Meters - Relay Split
1:02.5h
PR
May 6
Grants Pass Rotary Invitational
Karen Flynn
- 11th Grade
400 Meters
1:15.84c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
1500 Meters
6:15.0h
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
3000 Meters
13:25.09
PR
Apr 7
Rogue River Twilight Invitational
Shot Put - 4kg
21' 6.5
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
Javelin - 600g
56' 1
PR
Apr 7
Rogue River Twilight Invitational
Megan Frankel
- 12th Grade
100 Meters
14.88
May 13
South Cascade 2A District
200 Meters
31.74c
Apr 11
Cascade Christian dual meet
400 Meters
1:17.14c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
Lindsay Gasik
- 11th Grade
400 Meters
1:09.64c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
800 Meters
2:37.54
Apr 22
Yreka Lions Invitational
1500 Meters
5:02.25
PR
May 20
2A State Championships
1600 Meters
5:38.44
PR
Apr 22
Yreka Lions Invitational
1600 Meters - Relay Split
5:51.3h
PR
Mar 14
Crusader Relays
3000 Meters
11:18.34
PR
May 19
OSAA 2A State Championships Day 1
Kelsey Gross
- 9th Grade
400 Meters
1:13.94c
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
1500 Meters
6:29.2h
PR
Mar 3
St. Mary's Time Trials
3000 Meters
13:45.55
PR
Apr 7
Rogue River Twilight Invitational
100m Hurdles - 33"
19.95
May 13
South Cascade 2A District
300m Hurdles - 30"
56.04c
Mar 14
Crusader Relays
2k Steeplechase
9:37.86
PR
Apr 15
XO Invite
Triple Jump
27' 5
May 1
St. Mary's multi-team
Hanna Heycke
- 9th Grade
100 Meters
14.42
May 13
South Cascade 2A District
200 Meters
29.04
May 13
South Cascade 2A District
400 Meters
1:12.24c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
400 Meters - Relay Split
1:08.3h
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
Isabel Keller
- 12th Grade
100 Meters
15.54c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
400 Meters - Relay Split
1:10.7h
Mar 14
Crusader Relays
800 Meters
2:48.1h
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
100m Hurdles - 33"
18.86
PR
Apr 22
Yreka Lions Invitational
300m Hurdles - 30"
53.34c
Mar 14
Crusader Relays
High Jump
4' 8
Mar 14
Crusader Relays
Brittany Martin
- 10th Grade
400 Meters
1:14.64c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
800 Meters
2:50.2h
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
1500 Meters
6:15.7h
Apr 27
Knight's Home Meet
1 Mile
6:51.50
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
3000 Meters
12:31.05
PR
May 13
South Cascade 2A District
Shot Put - 4kg
19' 4.5
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
Javelin - 600g
76' 9
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
Anna McCreedy
- 9th Grade
200 Meters
34.24c
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
400 Meters
1:14.98
PR
Apr 7
Rogue River Twilight Invitational
High Jump
4' 4
Apr 11
Cascade Christian dual meet
Pole Vault
6' 0
May 13
South Cascade 2A District
Mia Rawson
- 10th Grade
100 Meters
13.83
Apr 7
Rogue River Twilight Invitational
400 Meters
1:04.71
PR
May 13
South Cascade 2A District
400 Meters - Relay Split
1:03.8h
May 6
Grants Pass Rotary Invitational
Jo Reeder
- 9th Grade
100 Meters
16.34c
PR
May 1
St. Mary's multi-team
200 Meters
34.14c
PR
May 1
St. Mary's multi-team
High Jump
3' 10
Apr 11
Cascade Christian dual meet
Nikki Steinsiek
- 9th Grade
100 Meters
14.54c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
200 Meters
28.71
May 13
South Cascade 2A District
400 Meters
1:03.34
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
400 Meters - Relay Split
1:04.0h
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
Rebecca Tribelhorn
- 9th Grade
100 Meters
15.24c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
400 Meters
1:08.24c
Mar 3
St. Mary's Time Trials
400 Meters - Relay Split
1:04.1h
May 13
South Cascade 2A District
800 Meters
2:22.09
PR
May 20
2A State Championships
1500 Meters
5:17.04
PR
May 13
South Cascade 2A District
1600 Meters
5:58.30
PR
Apr 1
Burt Williams Classic
Triple Jump
20' 8
PR
Apr 11
Cascade Christian dual meet
Emily Volk
- 9th Grade
1200 Meters - Relay Split
4:37.1h
PR
Mar 14
Crusader Relays
1500 Meters
6:03.00
PR
Apr 7
Rogue River Twilight Invitational
1600 Meters
6:30.84
PR
Apr 1
Burt Williams Classic
1 Mile
6:49.20
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph Invitational
3000 Meters
13:40.01
PR
Apr 15
XO Invite
Discus - 1kg
48' 7
Apr 11
Cascade Christian dual meet
Javelin - 600g
84' 6
May 1
St. Mary's multi-team
Blue text indicates a mark from the current week.