Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
Indoor
2024
2023
2022
2016
2013
2012
2011
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Toddrick Allen
- 12th Grade
High Jump
7' 1
PR
Apr 4
Texas Relays
Corey Bassett
- 9th Grade
100 Meters
10.74c
Feb 28
McKinney Boyd Invitational
Long Jump
18' 1
PR
Feb 28
McKinney Boyd Invitational
Cameron Bongo
- 9th Grade
100 Meters
56.04c
PR
Mar 7
Plano East Relays
Jacob Brendel
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
44' 8.75
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Deven Brown
- 11th Grade
Long Jump
18' 3.75
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Triple Jump
35' 7.5
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Devin Burnett
- 10th Grade
Pole Vault
13' 6
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Langston Cabiness
- 11th Grade
Triple Jump
37' 8
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Nyalls Carlton
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
15.09
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Long Jump
19' 1.75
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Anthony Chambers
- 12th Grade
800 Meters
2:01.03
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Jake Fessler
- 11th Grade
400 Meters
52.51
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Ryan Garrey
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
15.86
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
300m Hurdles - 36"
39.95
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Jonathan Hayes
- 10th Grade
100 Meters
11.40
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Tequille Jackson
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
17.20
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
300m Hurdles - 36"
49.21
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Lyndell Johnson
- 10th Grade
200 Meters
23.56
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Triple Jump
44' 2.75
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Ryan Jones
- 12th Grade
200 Meters
23.43
PR
Apr 25
Frisco Regional Qualifiers
400 Meters
51.36
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Tre Jones
- 9th Grade
200 Meters
24.01
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Brandon Lewis
- 11th Grade
300m Hurdles - 36"
44.71
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Long Jump
19' 10
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Triple Jump
38' 6.75
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Nathan Meadors
- 9th Grade
200 Meters
23.60
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Long Jump
19' 2
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Ben Meyers
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
126' 4
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Troy Miller
- 12th Grade
800 Meters
2:08.47
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Gideon Mwaniki
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
37' 5
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Discus - 1.6kg
97' 5
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Kyle Nicholson
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
40' 0.75
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Discus - 1.6kg
119' 4
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Carlton Nyalls
- ?
110m Hurdles - 39"
14.96
PR
Apr 25
Frisco Regional Qualifiers
Michael Osinloye
- 10th Grade
100 Meters
11.66
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Aaron Purser
- 11th Grade
1600 Meters
4:42.59
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
3200 Meters
10:00.09
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Aaron Robertson
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
41' 5.75
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Discus - 1.6kg
99' 8
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Graham Rogers
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
17.71
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
300m Hurdles - 36"
46.51
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Joseph Shockley
- 11th Grade
3200 Meters
10:56.12
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Dakota Smith
- 9th Grade
400 Meters
55.66
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
110m Hurdles - 39"
16.09
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Long Jump
19' 1.75
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Aaron Stelly
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
16.89
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
300m Hurdles - 36"
45.33
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Dante Taylor
- 9th Grade
100 Meters
11.12
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Triple Jump
43' 2.5
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Taylor Thibodeaux
- 9th Grade
High Jump
5' 6
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Aaron Tobias
- 11th Grade
400 Meters
55.19
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Anthony Wesley
- 11th Grade
400 Meters
54.01
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Brandon Wesley
- 11th Grade
400 Meters
52.94
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Corey Wesley
- 9th Grade
High Jump
5' 6
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Long Jump
19' 6.5
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Triple Jump
39' 0
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Denzelle White
- 11th Grade
100 Meters
11.56
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
DeBranton Williams
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
42.73
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Jordan Wilson
- 10th Grade
800 Meters
2:08.65
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
1600 Meters
4:49.54
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Sean York
- 12th Grade
100 Meters
11.08
(2.3)
PR
Apr 4
Texas Relays
200 Meters
22.98
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Womens
Breonna Baldwin
- 11th Grade
200 Meters
25.22
PR
May 23
Region 1 5A Regional Meet
400 Meters
57.21
PR
May 23
Region 1 5A Regional Meet
Kaylie Bell
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
27' 9
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Discus - 1kg
78' 2
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Raven Bennett
- 10th Grade
400 Meters
1:04.28
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Courtney Blacknail
- 11th Grade
High Jump
5' 6
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Kasey Cannella
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.01
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
300m Hurdles - 30"
49.94
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Tori Durrence
- 9th Grade
200 Meters
30.32
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Courtney Folkes
- 9th Grade
400 Meters
1:05.45
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Janee Garza
- 11th Grade
800 Meters
2:25.32
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Audrey George
- 10th Grade
800 Meters
2:29.72
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Brittany Hall
- 12th Grade
Discus - 1kg
61' 9
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
High Jump
5' 4
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Madison Hansen
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
15.85
Apr 25
Frisco Regional Qualifiers
300m Hurdles - 30"
48.42
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Long Jump
15' 9
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Triple Jump
34' 10
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Vanessa Ibewuike
- 12th Grade
100 Meters
12.92
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Long Jump
15' 1.75
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Triple Jump
33' 8.5
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Lindzee Johnson
- 9th Grade
400 Meters
1:09.27
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Long Jump
15' 4.25
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Heba Khalil
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.33
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Milaun Mack
- 9th Grade
100 Meters
12.65
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
High Jump
4' 4
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Jennifer Madu
- 9th Grade
100 Meters
11.75
(4.4)
Jun 6
UIL 5A State Track and Field Championships
200 Meters
25.21
May 23
Region 1 5A Regional Meet
Long Jump
17' 10.75
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Triple Jump
38' 6
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Alberta McGriff
- 9th Grade
100 Meters
12.74
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Rakeisha Mitchell
- 9th Grade
100 Meters
12.96
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Keshon Morgan
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
26' 11.5
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Crystal Oparaeke
- 11th Grade
100 Meters
12.68
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Joselyn Pugh
- 12th Grade
400 Meters
1:02.82
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Kiersten Raney
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
24' 2.5
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Discus - 1kg
66' 5
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Shanta Robinson
- 10th Grade
200 Meters
30.03
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Amanda Rochester
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
17.06
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Sonya Schement
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
17.39
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Pole Vault
10' 6
PR
Apr 25
Frisco Regional Qualifiers
Allison Sigler
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
16.86
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
300m Hurdles - 30"
48.62
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Paris Thompson
- 12th Grade
300m Hurdles - 30"
45.72
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Tori Wood
- 9th Grade
Discus - 1kg
103' 3
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Dhanya Yalamanchi
- 10th Grade
High Jump
4' 4
PR
Apr 16
District 8 - 5a - Finals
Blue text indicates a mark from the current week.