Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1984
1983
1982
1981
1979
1978
1977
1972
Indoor
2024
2023
2019
2018
2017
2012
2005
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Drew Bernard
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
38' 8
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
TJ Bernard
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
38' 4
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
John Broering
- 12th Grade
1600 Meters
5:02.85
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Ben Fortkamp
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
15.35
PR
Jun 6
OHSAA D3 State Track & Field Championships
300m Hurdles - 36"
41.06
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Jake Heitkamp
- 9th Grade
200 Meters
25.06
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
400 Meters
58.35
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Josh Heitkamp
- 12th Grade
800 Meters
2:14.73
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Garret Homan
- 11th Grade
800 Meters
2:03.37
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Dillon Kremer
- 12th Grade
300m Hurdles - 36"
44.18
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Jeff Moeller
- 12th Grade
Long Jump
20' 1.25
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Adam Muhlenkamp
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.98
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Alex Obringer
- 10th Grade
High Jump
5' 8
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Jay Pierron
- 11th Grade
400 Meters
57.20
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Aaron Post
- 10th Grade
100 Meters
11.79
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Pole Vault
10' 6
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Alex Post
- 10th Grade
100 Meters
11.90
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Dustin Schemmel
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
124' 6
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Dallas Schulze
- 12th Grade
200 Meters
23.57
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Taylor Stucke
- 11th Grade
Long Jump
17' 9.25
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Womens
Allison Bruns
- 11th Grade
100 Meters
12.92
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Annette Bruns
- 12th Grade
200 Meters
30.55
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
100m Hurdles - 33"
18.59
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
300m Hurdles - 30"
55.76
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Holly Bruns
- 11th Grade
High Jump
4' 8
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Kristina Bruns
- 12th Grade
Long Jump
15' 8.5
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Kylee Chrisman
- 12th Grade
High Jump
4' 8
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Ashley Dirksen
- 11th Grade
1600 Meters
6:13.07
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Renee Dirksen
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
33' 9
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Discus - 1kg
98' 9
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Mindy Hartings
- 9th Grade
400 Meters
1:06.38
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Brie Jutte
- 10th Grade
3200 Meters
14:11.83
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Stephanie Mescher
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.78
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Elizabeth Reichert
- 12th Grade
100 Meters
13.35
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Heidi Schemmel
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
29' 9.75
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Discus - 1kg
103' 11
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Abby Schlarman
- 9th Grade
200 Meters
31.24
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
300m Hurdles - 30"
59.41
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Long Jump
13' 0.25
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Abby Schmitmeyer
- 11th Grade
Pole Vault
9' 0
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Claire Schwieterman
- 10th Grade
400 Meters
1:08.53
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
800 Meters
2:35.26
PR
May 23
NorthWest - Minster District - Div 3
Blue text indicates a mark from the current week.