Season:
2010 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1977
1976
1975
1974
1973
1971
1965
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2009
1976
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Frank Benson
- 11th Grade
Long Jump
18' 6.5
PR
Apr 30
Ranger Invitational
William Boeckman
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
44' 5
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Discus - 1.6kg
97' 0.5
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Matt Brigstock
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
80' 1.5
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Nathaniel Brown
- 10th Grade
Long Jump
16' 9
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Kevin Delano
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
17.94
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
300m Hurdles - 36"
45.77
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
John Durell
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
26' 5.5
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Discus - 1.6kg
121' 3
May 14
MSL Cardinal Division Finals
Dominic Facciolla
- 9th Grade
800 Meters
2:04.88
May 14
MSL Cardinal Division Finals
3200 Meters
10:21.88
May 14
MSL Cardinal Division Finals
Tyler Gittens
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
17.99
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
300m Hurdles - 36"
44.59
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
Grant Hansell
- 9th Grade
Long Jump
16' 5
Apr 30
Ranger Invitational
Jon Michael Hilsheimer
- 10th Grade
800 Meters
1:57.81
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 11..
1600 Meters
4:29.46
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
Clay Hoster
- 12th Grade
200 Meters
23.07
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
400 Meters
50.33
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
800 Meters
2:09.29
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Gebhard Keny
- 12th Grade
200 Meters
22.88
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
400 Meters
49.43
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
800 Meters
2:11.02
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Victor Liu
- 9th Grade
800 Meters
2:55.37
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
1600 Meters
6:36.39
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Isaac Mallory
- 10th Grade
800 Meters
2:11.12
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Jack Mannarino
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
41' 3
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Discus - 1.6kg
119' 8
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Benjamin Meacham
- 11th Grade
400 Meters
54.73
Apr 30
Ranger Invitational
Kevin Parrish
- 12th Grade
High Jump
6' 1
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 11..
John Poehlman
- 12th Grade
1600 Meters
6:28.77
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Travis Rooke
- 12th Grade
400 Meters
1:05.04
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Patrick Sandquist
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
28' 4
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Discus - 1.6kg
96' 2.5
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Mitchell Slutsky
- 11th Grade
100 Meters
12.06
May 14
MSL Cardinal Division Finals
400 Meters
55.75
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Nathaniel Sutton
- 12th Grade
800 Meters
2:10.64
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
1600 Meters
4:24.81
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
3200 Meters
10:31.05
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
Alleluia Tyus
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
20.02
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Long Jump
16' 11
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Ryan Wheeler
- 12th Grade
100 Meters
11.56
PR
May 14
MSL Cardinal Division Finals
200 Meters
23.60
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Robert Wirthman
- 12th Grade
Long Jump
18' 3
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
Drew Yakscoe
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
31' 9
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Discus - 1.6kg
81' 2
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Womens
Shelby Allinder
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
25' 2.5
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Discus - 1kg
67' 4.5
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Emily Anzalone
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
22' 9.5
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Scarlett Christensen
- 12th Grade
800 Meters
3:16.97
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
3200 Meters
17:29.87
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Sarah Cohen
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
23' 5
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Discus - 1kg
68' 5.5
Apr 30
Ranger Invitational
Margaret Coons
- 12th Grade
800 Meters
2:29.60
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
1600 Meters
6:05.51
Apr 30
Ranger Invitational
Aziza Corbett
- 9th Grade
100 Meters
13.51
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
200 Meters
28.27
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
Zalika Corbett
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
30' 3
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
Discus - 1kg
103' 2
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Daniela deAguiar
- 10th Grade
400 Meters
1:19.52
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Dakota Dougherty
- 12th Grade
800 Meters
3:23.01
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
3200 Meters
16:02.04
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Lexie Eagleson
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
19' 7.75
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Discus - 1kg
60' 1.5
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Wendy Foo
- 12th Grade
100 Meters
17.55
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
800 Meters
3:15.40
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Alisha Ho
- 10th Grade
1600 Meters
5:37.02
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
3200 Meters
12:09.91
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 11..
Lindsay Hughes
- 12th Grade
200 Meters
31.05
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
100m Hurdles - 33"
16.91
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
Long Jump
14' 7
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Anjali Kanwar
- 9th Grade
400 Meters
1:07.26
May 14
MSL Cardinal Division Finals
High Jump
4' 11
Apr 30
Ranger Invitational
Melanie Knopp
- 9th Grade
100 Meters
14.80
May 14
MSL Cardinal Division Finals
200 Meters
30.82
May 14
MSL Cardinal Division Finals
400 Meters
1:09.22
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
Michelle Knopp
- 12th Grade
400 Meters
1:04.31
PR
May 14
MSL Cardinal Division Finals
800 Meters
2:25.51
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
Sarah Lazarus
- 9th Grade
800 Meters
2:40.85
PR
Apr 30
Ranger Invitational
1600 Meters
6:26.80
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
3200 Meters
15:04.24
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
High Jump
4' 0
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Cami Mampieri
- 10th Grade
400 Meters
1:18.50
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Long Jump
15' 1.5
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Allison Martin
- 10th Grade
400 Meters
1:05.29
Apr 30
Ranger Invitational
Megan Neubig
- 9th Grade
800 Meters
3:12.95
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
1600 Meters
7:08.04
PR
Apr 6
Hamilton Twp/Columbus Academy/Amanda CC
Dina Sinno
- 10th Grade
1600 Meters
5:31.30
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
3200 Meters
12:20.72
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
Jackie Spence
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
17.69
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
300m Hurdles - 30"
52.00
PR
May 14
MSL Cardinal Division Finals
Long Jump
15' 2.5
May 14
MSL Cardinal Division Finals
Natalie Szykowny
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
26' 7
PR
Apr 30
Ranger Invitational
Discus - 1kg
86' 10
Apr 30
Ranger Invitational
Sarah Timko
- 9th Grade
300m Hurdles - 30"
51.02
PR
May 22
OHSAA Central - Gahanna Division III District Trac..
High Jump
5' 1
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 11..
Blue text indicates a mark from the current week.