Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1975
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Landon Beans
- 11th Grade
Pole Vault
12' 0
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Reshade Brown
- 12th Grade
100 Meters
11.26
May 21
Class 2A Region 1 Championship
200 Meters
23.01
May 12
Area 1 Championship
Kendall Calhoun
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
36' 5
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Jessie Carruthers
- 11th Grade
300m Hurdles - 36"
42.35
PR
May 12
Area 1 Championship
Jalon Chism
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
124' 3
May 12
Area 1 Championship
Tre Coleman
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
39' 3
May 21
Class 2A Region 1 Championship
D'Shon Fitzerald
- 12th Grade
100 Meters
12.04c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
400 Meters
53.46
PR
May 12
Area 1 Championship
Chris Flemons
- 10th Grade
400 Meters
56.14c
Mar 22
Marshall Co all-comers
Darius Garnett
- 10th Grade
100 Meters
11.36
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
200 Meters
23.45
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Lajun Grubbs
- 12th Grade
400 Meters
50.76
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
James Harben
- 11th Grade
800 Meters
2:05.22
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
1600 Meters
5:26.8h
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
D Harmon
- 11th Grade
Long Jump
21' 4
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Triple Jump
44' 6
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Jd Harmon
- 11th Grade
Long Jump
22' 2.75
PR
May 26
KHSAA Class 2A State Track & Field Championships
Triple Jump
46' 5
PR
May 26
KHSAA Class 2A State Track & Field Championships
Colin Herdon
- 10th Grade
1600 Meters
5:49.4h
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
James Hill
- 10th Grade
100 Meters
12.84c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Justin Hill
- 11th Grade
1600 Meters
5:30.95
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Javarious Hodge
- 11th Grade
Triple Jump
41' 3
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Jacob Holtgrewe
- 9th Grade
1600 Meters
5:35.6h
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Will Hudson
- 11th Grade
400 Meters
57.04c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
High Jump
6' 2
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Nejuan Jefferson
- 12th Grade
400 Meters
1:00.94c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Dontavion Johnson
- 11th Grade
400 Meters
56.54c
Mar 22
Marshall Co all-comers
Joe Jones
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
164' 4
PR
May 26
KHSAA Class 2A State Track & Field Championships
Joseph Jones
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
135' 0
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Kevin Kilby
- 11th Grade
High Jump
5' 6
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Mason Malone
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
35' 9
Mar 22
Marshall Co all-comers
Derek Overstreet
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
42' 9
May 12
Area 1 Championship
Bishlom Pea
- 11th Grade
800 Meters
2:05.29
May 21
Class 2A Region 1 Championship
J Pearson
- 10th Grade
400 Meters
54.64c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Long Jump
18' 10.5
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Mac Shannon
- 9th Grade
1600 Meters
6:40.26
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Chris Smith
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
34' 0
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Alex Story
- 9th Grade
1600 Meters
7:24.3h
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Arjon Thompson
- 10th Grade
400 Meters
51.77
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Kj Washington
- 11th Grade
100 Meters
11.84c
Mar 22
Marshall Co all-comers
200 Meters
23.57
PR
May 12
Area 1 Championship
Justin Wynne
- 11th Grade
Pole Vault
12' 0
May 12
Area 1 Championship
Womens
Keynna Allen-Woods
- 9th Grade
High Jump
4' 4
PR
May 6
Twilight Relays
Long Jump
15' 0
PR
May 12
Area 1 Championship
Kirby Black
- 10th Grade
400 Meters
1:17.64c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Tiera Bruce
- 10th Grade
100 Meters
14.94c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Jameko Bucannon
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
29' 6
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Meko Buccanon
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
30' 3
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Derrica Bussell
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
19' 5
PR
May 12
Area 1 Championship
Olivia Carner
- 11th Grade
100 Meters
14.94c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Aaliyah Cunningham
- 10th Grade
Long Jump
11' 10.5
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Taylor Drennan
- 10th Grade
100 Meters
15.24c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
400 Meters
1:14.64c
Mar 22
Marshall Co all-comers
Asia Flemons
- 8th Grade
400 Meters
1:09.22
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Ronecia Galbreath
- 9th Grade
100 Meters
15.24c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Aleja Grant
- 8th Grade
800 Meters
2:29.01
May 21
Class 2A Region 1 Championship
1600 Meters
5:30.40
May 12
Area 1 Championship
3200 Meters
13:04.70
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Triple Jump
27' 10.5
Mar 22
Marshall Co all-comers
Ngodoo Itiavaske
- 11th Grade
High Jump
5' 2
May 26
KHSAA Class 2A State Track & Field Championships
Long Jump
15' 2
PR
May 12
Area 1 Championship
Triple Jump
33' 3
May 12
Area 1 Championship
Erin Jones
- 11th Grade
3200 Meters
13:43.85
PR
May 12
Area 1 Championship
Cassandra Marthrel
- 10th Grade
300m Hurdles - 30"
1:02.17
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Marisa Pulliam
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
21' 0
PR
May 12
Area 1 Championship
Britta Schmit
- 10th Grade
400 Meters
1:12.48
PR
May 12
Area 1 Championship
Andee Shannon
- 12th Grade
400 Meters
1:17.84c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Alexis Smith
- 10th Grade
100 Meters
13.31
May 21
Class 2A Region 1 Championship
200 Meters
28.03
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Chandler Smith
- 11th Grade
800 Meters
2:40.73
May 12
Area 1 Championship
1600 Meters
6:07.35
PR
May 12
Area 1 Championship
Alexandria Taylor
- 11th Grade
Discus - 1kg
56' 2
May 6
Twilight Relays
Alexis Taylor
- 11th Grade
Discus - 1kg
62' 4
May 6
Twilight Relays
Molly Thompson
- 8th Grade
Pole Vault
7' 0
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Sarah Wallace
- 10th Grade
400 Meters
1:24.74c
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
300m Hurdles - 30"
1:05.45
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Tiffany Wharton
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
28' 0
PR
May 12
Area 1 Championship
Jaleigha Winston
- 9th Grade
100 Meters
13.61
PR
May 12
Area 1 Championship
200 Meters
28.70
PR
May 21
Class 2A Region 1 Championship
Mary Grace Wyant
- 11th Grade
Triple Jump
26' 2
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Julia Zaninovich
- 12th Grade
Triple Jump
25' 1.5
PR
Mar 22
Marshall Co all-comers
Blue text indicates a mark from the current week.