Season:
2011 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Michael Addleman
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
16.19
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
300m Hurdles - 36"
43.99
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
High Jump
5' 8
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Triple Jump
39' 4.25
May 3
Trojan Tuesday Meet
C.J. Allen
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
42' 10.75
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Discus - 1.6kg
116' 1
Apr 12
Casper Mini Invite
Luke Andrews
- 11th Grade
400 Meters
55.88
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
800 Meters
2:08.35
PR
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Hayden Barker
- 12th Grade
High Jump
5' 11
PR
May 6
Camel Qualifier
Logan Barker
- 9th Grade
200 Meters
24.69
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
400 Meters
54.27
PR
May 3
Trojan Tuesday Meet
Discus - 1.6kg
63' 10
PR
Mar 31
Speedgoat Invitational
Long Jump
20' 4.25
PR
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Triple Jump
38' 1.75
PR
Apr 21
Douglas Twilight
Gary Bolinger
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
50' 10.5
May 6
Camel Qualifier
Discus - 1.6kg
126' 5
Apr 15
Tony Lehner Invitational
Grady Corbett
- 11th Grade
300m Hurdles - 36"
43.02
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Long Jump
19' 4
Apr 21
Douglas Twilight
Triple Jump
41' 1.5
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Andrew Dameron
- 12th Grade
100 Meters
12.25
PR
May 3
Trojan Tuesday Meet
200 Meters
25.70
PR
May 6
Camel Qualifier
Tays Dyer
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
38' 3
PR
Apr 21
Douglas Twilight
Discus - 1.6kg
107' 1
May 3
Trojan Tuesday Meet
Mitch Espeland
- 12th Grade
100 Meters
12.12
Apr 12
Casper Mini Invite
200 Meters
23.85
May 3
Trojan Tuesday Meet
Long Jump
19' 8
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
Ty Etchemendy
- 10th Grade
100 Meters
11.56
Apr 2
Wheatland Invitational
200 Meters
22.79
PR
Apr 21
Douglas Twilight
110m Hurdles - 39"
15.49
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
300m Hurdles - 36"
40.44
May 3
Trojan Tuesday Meet
Triple Jump
46' 8
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
Chris Harris
- 10th Grade
800 Meters
2:19.28
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
1600 Meters
5:03.03
Apr 12
Casper Mini Invite
3200 Meters
11:07.65
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Dylan Klava
- 12th Grade
100 Meters
11.59
PR
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Discus - 1.6kg
139' 6
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
Pole Vault
13' 0
PR
Apr 12
Casper Mini Invite
Grady Lawson
- 11th Grade
100 Meters
12.78
PR
Mar 31
Speedgoat Invitational
Long Jump
19' 7.5
PR
Mar 31
Speedgoat Invitational
Jose Lopez
- 11th Grade
100 Meters
12.73
PR
Apr 21
Douglas Twilight
200 Meters
26.48
PR
Apr 21
Douglas Twilight
Wyatt Luckingbihl
- 10th Grade
400 Meters
1:02.69
PR
Apr 21
Douglas Twilight
800 Meters
2:30.40
PR
Apr 12
Casper Mini Invite
Layne McGuire
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
27' 7.25
May 6
Camel Qualifier
Discus - 1.6kg
89' 9
May 6
Camel Qualifier
Coleman Mckinzy
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
36' 5
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Discus - 1.6kg
105' 2
May 3
Trojan Tuesday Meet
Justin Melton
- 12th Grade
100 Meters
10.76
PR
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
200 Meters
21.86
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
400 Meters
50.72
PR
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Long Jump
21' 9
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Jordan Pexton
- 10th Grade
100 Meters
13.08
PR
Apr 21
Douglas Twilight
200 Meters
26.88
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
400 Meters
1:00.76
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Long Jump
17' 9.25
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
Jordan Pingrey
- 9th Grade
Pole Vault
9' 0
PR
May 3
Trojan Tuesday Meet
Robert Ricks
- 10th Grade
800 Meters
2:03.00
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
1600 Meters
4:43.02
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Sai Rogi
- 9th Grade
100 Meters
12.64
Mar 31
Speedgoat Invitational
200 Meters
25.34
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
800 Meters
2:17.19
PR
May 6
Camel Qualifier
Blake Sanderson
- 9th Grade
Pole Vault
10' 0
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Baylor Sieg
- 12th Grade
100 Meters
11.19
PR
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
200 Meters
22.91
PR
May 3
Trojan Tuesday Meet
High Jump
5' 11
PR
Apr 2
Wheatland Invitational
Long Jump
20' 7.5
Mar 31
Speedgoat Invitational
Jacob Stanley
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
39' 2
PR
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Discus - 1.6kg
119' 6
PR
May 6
Camel Qualifier
Womens
Daryl Barnett
- 11th Grade
100 Meters
13.96
Apr 21
Douglas Twilight
Triple Jump
32' 5.5
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Sarah Boyer
- 10th Grade
100 Meters
14.62
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
200 Meters
29.23
PR
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
400 Meters
1:06.94
PR
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Long Jump
15' 4.75
PR
Apr 12
Casper Mini Invite
Carlie Cecil
- 10th Grade
400 Meters
1:06.67
PR
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
800 Meters
2:38.99
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Caley Collins
- 9th Grade
400 Meters
1:16.76
PR
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
800 Meters
3:09.63
PR
Mar 31
Speedgoat Invitational
1600 Meters
7:27.01
PR
May 6
Camel Qualifier
Jill Espeland
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
34' 9
May 6
Camel Qualifier
Discus - 1kg
103' 10
May 3
Trojan Tuesday Meet
Devlyn Green
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
27' 9
Apr 15
Tony Lehner Invitational
Discus - 1kg
80' 6.5
Apr 15
Tony Lehner Invitational
Lexi Hewitt
- 10th Grade
Pole Vault
9' 6
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Lateesha Hiser
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
33' 11.25
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Discus - 1kg
94' 2
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Hayley Kane
- 12th Grade
100 Meters
13.91
Apr 21
Douglas Twilight
200 Meters
29.69
May 6
Camel Qualifier
Long Jump
14' 6.75
May 6
Camel Qualifier
Amanda Kornegay
- 11th Grade
800 Meters
2:59.74
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
1600 Meters
6:42.35
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Pole Vault
6' 0
PR
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Celine Larson
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
25' 8.5
PR
Apr 12
Casper Mini Invite
Discus - 1kg
63' 0
PR
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
Silje Pederson
- 10th Grade
100 Meters
13.61
PR
May 3
Trojan Tuesday Meet
200 Meters
30.13
Apr 21
Douglas Twilight
Long Jump
15' 0.25
May 3
Trojan Tuesday Meet
Kaitlin Penfield
- 10th Grade
High Jump
4' 11
PR
Mar 19
Natrona Early Bird Meet
Shelby Pollard
- ?
800 Meters
3:50.71
PR
May 6
Camel Qualifier
Shania Rich
- 9th Grade
800 Meters
3:11.78
Apr 21
Douglas Twilight
1600 Meters
6:45.67
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Katana Rogi
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
25' 1.75
PR
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Discus - 1kg
99' 9
PR
May 6
Camel Qualifier
Alexis Romero
- 11th Grade
400 Meters
1:18.87
PR
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
800 Meters
3:17.32
PR
Apr 21
Douglas Twilight
Brittany Schommer
- 11th Grade
100 Meters
13.57
PR
May 6
Camel Qualifier
200 Meters
28.90
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
Long Jump
15' 9.5
Apr 8
Okie Blanchard Invitational
Triple Jump
32' 7
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Carolyn Smylie
- 11th Grade
800 Meters
2:58.08
PR
May 6
Camel Qualifier
1600 Meters
6:14.19
PR
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
3200 Meters
13:17.17
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Kelsey Steele
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.90
PR
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
300m Hurdles - 30"
50.52
PR
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Long Jump
15' 4.25
PR
Apr 21
Douglas Twilight
Heather Townsend
- 9th Grade
200 Meters
28.44
PR
May 6
Camel Qualifier
800 Meters
2:25.84
PR
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Sarah Townsend
- 11th Grade
800 Meters
2:34.77
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
1600 Meters
6:01.69
May 14
3A East Regional Track & Field Championship
Taylor Warlick
- 9th Grade
200 Meters
30.64
PR
May 6
Camel Qualifier
Pole Vault
7' 6
PR
May 21
WHSAA 3A State Track & Field Championships
Blue text indicates a mark from the current week.