Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2014
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Levi Arneberg
- 11th Grade
Pole Vault
10' 11
PR
May 31
Section 4AA Finals
Elvis Barclay
- 11th Grade
100 Meters
10.94
PR
May 31
Section 4AA Finals
200 Meters
22.21
May 31
Section 4AA Finals
Brandon Bouma
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
40' 6
PR
May 31
Section 4AA Finals
Jake Buckles
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
40' 0.5
PR
May 31
Section 4AA Finals
Discus - 1.6kg
130' 11
PR
May 31
Section 4AA Finals
Jordan Burich
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
16.50
PR
May 31
Section 4AA Finals
High Jump
5' 11
May 31
Section 4AA Finals
Triple Jump
39' 4
May 31
Section 4AA Finals
Joseph Burquest
- 11th Grade
800 Meters
2:04.92
May 31
Section 4AA Finals
Shane Carlson
- 12th Grade
1600 Meters
4:42.62
PR
May 31
Section 4AA Finals
3200 Meters
10:23.86
PR
May 31
Section 4AA Finals
Daron Dykes
- 11th Grade
400 Meters
54.19
May 31
Section 4AA Finals
Sam Elfstrom
- 12th Grade
800 Meters
2:07.65
PR
May 31
Section 4AA Finals
Jacob Hasse
- 11th Grade
1600 Meters
4:54.48
May 31
Section 4AA Finals
Nick Hayes
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
41' 1.5
May 31
Section 4AA Finals
Discus - 1.6kg
99' 3
May 31
Section 4AA Finals
Ivan Ho
- 9th Grade
200 Meters
25.94
PR
May 31
Section 4AA Finals
Tony Joyer
- 11th Grade
High Jump
5' 11
May 31
Section 4AA Finals
Evan Kacmarynski
- 11th Grade
1600 Meters
4:40.74
May 31
Section 4AA Finals
Dominic Lageson
- 10th Grade
400 Meters
57.73
PR
May 31
Section 4AA Finals
Sam Loveland
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
15.44
May 31
Section 4AA Finals
300m Hurdles - 36"
41.20
May 31
Section 4AA Finals
Long Jump
20' 7.75
May 31
Section 4AA Finals
Triple Jump
41' 11.5
May 31
Section 4AA Finals
Kyle Marshall
- 12th Grade
3200 Meters
10:54.82
PR
May 31
Section 4AA Finals
Lucas Mason
- 11th Grade
Pole Vault
9' 11
May 31
Section 4AA Finals
Allen McDermott
- 11th Grade
400 Meters
55.36
PR
May 31
Section 4AA Finals
David Pellegrini
- 10th Grade
800 Meters
2:17.87
PR
May 31
Section 4AA Finals
Jacques Perra
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
118' 11
PR
May 31
Section 4AA Finals
DeAntre Smith
- 11th Grade
High Jump
6' 8
PR
Jun 9
Minnesota State Meet Finals
Long Jump
22' 3.5
PR
May 31
Section 4AA Finals
David Stampley
- 10th Grade
200 Meters
23.73
May 31
Section 4AA Finals
Tevin Stevens
- 11th Grade
100 Meters
11.60
May 31
Section 4AA Finals
Barron Taylor
- 11th Grade
100 Meters
11.17
(2.5)
PR
May 31
Section 4AA Finals
Josh Warren
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
47.54
PR
May 31
Section 4AA Finals
Triple Jump
38' 3.25
PR
May 31
Section 4AA Finals
Emeche Wells
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
14.80
PR
May 31
Section 4AA Finals
300m Hurdles - 36"
39.37
Apr 27
Hamline Elite Meet
Long Jump
21' 3.5
PR
May 31
Section 4AA Finals
Dan Zalk
- 10th Grade
3200 Meters
10:42.11
PR
May 31
Section 4AA Finals
Womens
Samantha Anderson
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
16.56
PR
May 5
Wayzata Invite
300m Hurdles - 30"
51.30
PR
May 31
Section 4AA Finals
Triple Jump
33' 9.5
PR
May 31
Section 4AA Finals
Margaret Benson
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
30' 6.25
May 5
Wayzata Invite
Discus - 1kg
92' 3
May 5
Wayzata Invite
Erin Birdsall
- 12th Grade
1600 Meters
6:02.22
PR
May 31
Section 4AA Finals
Caroline Brisbois
- 10th Grade
1600 Meters
5:13.47
Apr 27
Hamline Elite Meet
Monica Burich
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
29' 9.25
May 5
Wayzata Invite
Discus - 1kg
118' 2
May 31
Section 4AA Finals
High Jump
4' 10
PR
May 31
Section 4AA Finals
Heidi Carlson
- 10th Grade
3200 Meters
12:49.58
PR
May 31
Section 4AA Finals
Nina Carmichael-Tanaka
- 9th Grade
Long Jump
13' 10.5
PR
May 31
Section 4AA Finals
Bailey Cogan
- 11th Grade
800 Meters
2:39.37
PR
May 31
Section 4AA Finals
Allison Cordes
- 11th Grade
3200 Meters
11:28.25
PR
May 31
Section 4AA Finals
Emily Edman
- 10th Grade
100 Meters
13.25
PR
May 31
Section 4AA Finals
Allison Gedstad
- 11th Grade
400 Meters
1:06.39
PR
May 31
Section 4AA Finals
Christina Geiser
- 10th Grade
400 Meters
1:06.75
PR
May 5
Wayzata Invite
Pole Vault
6' 6
May 5
Wayzata Invite
Maddie Getting
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
15.95
(.9)
PR
May 31
Section 4AA Finals
300m Hurdles - 30"
48.47
PR
May 31
Section 4AA Finals
Triple Jump
31' 7
PR
May 31
Section 4AA Finals
Larissa Graham
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
30' 10.75
May 31
Section 4AA Finals
High Jump
4' 8
May 31
Section 4AA Finals
Robyn Holmes
- 9th Grade
1600 Meters
5:50.71
May 31
Section 4AA Finals
3200 Meters
12:35.68
PR
May 31
Section 4AA Finals
Emmy Inwards
- 10th Grade
1600 Meters
6:07.86
PR
May 5
Wayzata Invite
Laure Kacmarynski
- 9th Grade
High Jump
4' 8
PR
May 31
Section 4AA Finals
Lauren Kacmarynski
- 9th Grade
High Jump
4' 8
PR
May 31
Section 4AA Finals
Nicole Lewis
- 10th Grade
Discus - 1kg
76' 9
PR
May 31
Section 4AA Finals
Taylor Lewis
- 10th Grade
200 Meters
28.95
PR
May 31
Section 4AA Finals
Triple Jump
33' 4
PR
May 31
Section 4AA Finals
Sophia Miliotis
- 9th Grade
200 Meters
26.98
PR
May 31
Section 4AA Finals
400 Meters
1:02.82
PR
May 5
Wayzata Invite
Long Jump
15' 1.25
PR
May 31
Section 4AA Finals
Samantha Nielsen
- 11th Grade
800 Meters
2:11.11
PR
Apr 27
Hamline Elite Meet
1600 Meters
5:08.66
May 5
Wayzata Invite
Kathryn Pascale
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
31' 2
May 31
Section 4AA Finals
Discus - 1kg
94' 5
May 5
Wayzata Invite
Khadijah Pierce
- 10th Grade
100 Meters
13.95
May 5
Wayzata Invite
Velaina Pierce
- 12th Grade
100 Meters
12.56
(1.5)
PR
May 31
Section 4AA Finals
Jacqlyn Poss
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
52.23
PR
May 31
Section 4AA Finals
Shot Put - 4kg
32' 6.75
PR
May 31
Section 4AA Finals
Emma Reasoner
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.42
PR
May 31
Section 4AA Finals
Sierra Schadegg
- 10th Grade
High Jump
4' 4
May 5
Wayzata Invite
Carly Wagner
- 10th Grade
100 Meters
13.79
PR
May 5
Wayzata Invite
Pole Vault
9' 10
PR
May 31
Section 4AA Finals
Long Jump
13' 11
PR
May 5
Wayzata Invite
Ashanti Walker
- 11th Grade
100 Meters
15.11
PR
May 5
Wayzata Invite
Long Jump
11' 3.75
PR
May 5
Wayzata Invite
Sarah Wiehe
- 10th Grade
Pole Vault
6' 6
May 5
Wayzata Invite
Grace Wilson
- 11th Grade
800 Meters
2:28.77
May 31
Section 4AA Finals
Laurina Woyee
- 9th Grade
200 Meters
28.20
PR
May 31
Section 4AA Finals
Long Jump
14' 10.25
PR
May 31
Section 4AA Finals
Blue text indicates a mark from the current week.