Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Noah Arneson
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
48' 5
May 10
B-1 District Meet
Discus - 1.6kg
87' 3
May 3
River Cities Conference
Demetri Bikakas
- 11th Grade
100 Meters
12.69
PR
May 3
River Cities Conference
200 Meters
25.48
PR
May 3
River Cities Conference
Joey Blankman
- 12th Grade
400 Meters
55.29
PR
May 3
River Cities Conference
800 Meters
2:07.19
PR
May 3
River Cities Conference
Andrew Blocker
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
45' 7
Apr 23
Thunderbird Invitational
Discus - 1.6kg
144' 1
PR
May 10
B-1 District Meet
Zach Buchta
- 10th Grade
200 Meters
28.28
PR
May 3
River Cities Conference
400 Meters
1:02.12
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
300m Hurdles - 36"
48.99
PR
May 3
River Cities Conference
Brandon Burbach
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
30' 3
PR
May 3
River Cities Conference
Discus - 1.6kg
63' 3
PR
May 3
River Cities Conference
Andrew Burke - O'Kane
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
27' 2.5
PR
May 7
Bellevue West 9th Invite
Discus - 1.6kg
52' 8
PR
May 7
Bellevue West 9th Invite
Danny Conaway
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
19.54c
Apr 27
Lakeview Invite
Long Jump
15' 1.25
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Nate Henton
- 11th Grade
800 Meters
2:09.7h
PR
Apr 10
Columbus Scotus Invite
3200 Meters
10:43.17
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Dominic Hezel
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
26' 2
PR
May 7
Bellevue West 9th Invite
Discus - 1.6kg
59' 2
PR
May 7
Bellevue West 9th Invite
Nick Holthe
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
30' 2
May 3
River Cities Conference
Discus - 1.6kg
68' 4
May 3
River Cities Conference
Alex Hunt
- 12th Grade
200 Meters
23.34
PR
May 10
B-1 District Meet
400 Meters
54.42
PR
Apr 3
Gretna Knights of Columbus
Jake Johnson
- 10th Grade
200 Meters
24.64c
Apr 27
Lakeview Invite
400 Meters
52.87
May 3
River Cities Conference
Matthew Kerkman
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
36' 11
PR
May 3
River Cities Conference
Discus - 1.6kg
111' 4
PR
May 3
River Cities Conference
Tom Kolbo
- 11th Grade
1600 Meters
4:51.82
PR
May 3
River Cities Conference
3200 Meters
10:39.13
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Tyler Koraleski
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.82
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
300m Hurdles - 36"
44.34c
PR
Apr 19
Platteview Invitational
Nicholas Larsen
- 10th Grade
1600 Meters
4:33.09
May 18
Nebraska Class B State Meet
3200 Meters
9:58.66
May 10
B-1 District Meet
Jacob Lenhart
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
30' 4
PR
May 3
River Cities Conference
Discus - 1.6kg
85' 0
PR
May 3
River Cities Conference
Joe McCoy
- 9th Grade
Long Jump
16' 1.25
PR
May 3
River Cities Conference
Triple Jump
36' 0
Apr 23
Thunderbird Invitational
TJ Moore
- 12th Grade
800 Meters
2:13.29
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
1600 Meters
5:18.07
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Danny O'Donnell
- 11th Grade
Long Jump
18' 7.5
PR
May 3
River Cities Conference
Triple Jump
37' 3
PR
May 3
River Cities Conference
Trevor Peterson
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
36' 6
Apr 23
Thunderbird Invitational
Discus - 1.6kg
81' 6
Apr 23
Thunderbird Invitational
Luke Pietryga
- ?
100 Meters
13.55
PR
May 3
River Cities Conference
300m Hurdles - 36"
51.33
PR
May 3
River Cities Conference
Luke Pitriega
- 12th Grade
300m Hurdles - 36"
51.19
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Anton Rice
- 12th Grade
200 Meters
23.91
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
400 Meters
49.77
PR
May 18
Nebraska Class B State Meet
800 Meters
1:53.73
PR
May 18
Nebraska Class B State Meet
1600 Meters
4:39.18
PR
Apr 3
Gretna Knights of Columbus
Connor Sullilvan
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
17.91
PR
May 10
B-1 District Meet
300m Hurdles - 36"
46.30
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Connor Sullivan
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
18.13
PR
May 3
River Cities Conference
300m Hurdles - 36"
47.14
PR
May 3
River Cities Conference
Matthew Sullivan
- 10th Grade
100 Meters
10.96
May 18
Nebraska Class B State Meet
200 Meters
23.10
May 3
River Cities Conference
Jeff Weiss
- 9th Grade
100 Meters
12.34c
PR
Apr 27
Lakeview Invite
200 Meters
25.64c
May 7
Bellevue West 9th Invite
Long Jump
16' 4.75
May 3
River Cities Conference
Joe Weiss
- 12th Grade
800 Meters
2:28.20
PR
May 3
River Cities Conference
110m Hurdles - 39"
17.90
PR
May 3
River Cities Conference
Joe Wilwerding
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
21.95
PR
May 3
River Cities Conference
300m Hurdles - 36"
48.38
PR
May 3
River Cities Conference
Long Jump
17' 11.5
PR
May 3
River Cities Conference
Triple Jump
31' 5.25
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Womens
Brooke Bowen
- 9th Grade
100 Meters
15.84c
PR
May 7
Bellevue West 9th Invite
Long Jump
12' 10.25
PR
May 7
Bellevue West 9th Invite
Danielle Caskey
- 9th Grade
800 Meters
3:07.36
May 3
River Cities Conference
Amy Coenen
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
31' 11
PR
Apr 27
Lakeview Invite
Discus - 1kg
78' 6
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Triple Jump
28' 6.5
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Rochelle Dugas
- 12th Grade
100 Meters
13.24c
PR
Apr 27
Lakeview Invite
200 Meters
28.80
May 3
River Cities Conference
Sara Ficenec
- 12th Grade
800 Meters
2:37.12
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
1600 Meters
6:05.10
PR
Apr 3
Gretna Knights of Columbus
Madi Galas
- 10th Grade
1600 Meters
6:04.96
Apr 23
Thunderbird Invitational
3200 Meters
13:36.58
PR
May 3
River Cities Conference
Kayla Johnk
- 9th Grade
400 Meters
1:10.20
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Mikayla Johnk
- ?
400 Meters
1:10.49
PR
May 3
River Cities Conference
Emma Lay
- 9th Grade
400 Meters
1:16.04c
PR
May 7
Bellevue West 9th Invite
800 Meters
2:55.68
PR
May 3
River Cities Conference
Jenna Macaitis
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
28' 4.5
May 7
Bellevue West 9th Invite
Discus - 1kg
94' 3
May 3
River Cities Conference
Kelly Maher
- 12th Grade
100 Meters
13.24c
Apr 27
Lakeview Invite
200 Meters
27.94c
Apr 19
Platteview Invitational
Long Jump
13' 10.75
Apr 23
Thunderbird Invitational
Nadia Missak
- 10th Grade
1600 Meters
6:04.96
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
3200 Meters
13:15.15
PR
Apr 3
Gretna Knights of Columbus
Shelby Mlynczak
- 11th Grade
High Jump
4' 8
Apr 10
Columbus Scotus Invite
Long Jump
15' 2
Apr 27
Lakeview Invite
Triple Jump
28' 6.5
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Mackinzie Moritz
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
19.49
PR
May 3
River Cities Conference
300m Hurdles - 30"
56.65
PR
Apr 23
Thunderbird Invitational
Cassie Nowak
- 10th Grade
200 Meters
29.00
May 3
River Cities Conference
Alex Opperman
- 11th Grade
High Jump
4' 8
May 3
River Cities Conference
Triple Jump
30' 11.25
PR
May 3
River Cities Conference
Joelle Overkamp
- 10th Grade
400 Meters
1:00.44
PR
May 18
Nebraska Class B State Meet
300m Hurdles - 30"
49.78
May 3
River Cities Conference
Triple Jump
34' 7
May 10
B-1 District Meet
Paloma Power
- 9th Grade
800 Meters
2:59.4h
PR
May 7
Bellevue West 9th Invite
Shelby Sledge
- ?
Shot Put - 4kg
23' 2
PR
May 3
River Cities Conference
Discus - 1kg
58' 5
PR
May 3
River Cities Conference
Sara Stuva
- 12th Grade
Long Jump
13' 10
PR
May 3
River Cities Conference
Rachel Vecchio
- 12th Grade
100 Meters
15.10
PR
May 3
River Cities Conference
Long Jump
12' 3.25
PR
May 3
River Cities Conference
Addison Zeltner
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
25' 4
PR
May 7
Bellevue West 9th Invite
Discus - 1kg
78' 1
PR
May 7
Bellevue West 9th Invite
Blue text indicates a mark from the current week.