Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
Indoor
2019
2016
2015
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Adrian Beehner
- 11th Grade
800 Meters
2:13.32
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
1600 Meters
5:35.9h
Apr 12
IML Double Dual BF/KHS/SM
3200 Meters
11:47.39
PR
Apr 27
Timberlake Invite
Jeff Campo
- 11th Grade
800 Meters
2:04.71
May 12
3A District 1-2 Meet
1600 Meters
5:22.1h
Apr 12
IML Double Dual BF/KHS/SM
1 Mile
5:16.39
PR
Apr 27
Timberlake Invite
3200 Meters
11:40.2h
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
Cooper Coyle
- 11th Grade
Pole Vault
8' 6
Apr 14
KHS Booster Invite
Long Jump
13' 10
PR
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
Silas Domy
- 12th Grade
800 Meters
2:12.8h
PR
Apr 12
IML Double Dual BF/KHS/SM
Pole Vault
9' 0
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Matt Kelso
- 12th Grade
200 Meters
25.86
PR
Apr 21
Priest River Invite
110m Hurdles - 39"
16.68
PR
May 19
3A State Championships
300m Hurdles - 36"
45.22
PR
Apr 21
Priest River Invite
Anthony Kitchen
- 9th Grade
100 Meters
13.79
PR
Apr 5
IML Double Dual TL/Kell/SM
400 Meters
1:01.24c
PR
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
Pole Vault
9' 0
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Jack Krusemark
- 9th Grade
800 Meters
2:25.3h
PR
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
1600 Meters
5:35.38
PR
Apr 21
Priest River Invite
1 Mile
5:31.07
PR
Apr 27
Timberlake Invite
3200 Meters
12:18.30
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Jonathan Larsen
- 10th Grade
800 Meters
2:24.1h
PR
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
1600 Meters
5:52.0h
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
Long Jump
15' 6.5
May 12
3A District 1-2 Meet
Erick Midence
- 12th Grade
400 Meters
55.41
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
800 Meters
2:16.9h
PR
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
1600 Meters
5:19.83
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
3200 Meters
12:53.38
PR
Apr 5
IML Double Dual TL/Kell/SM
Jonathan OBrien
- 9th Grade
200 Meters
27.96
PR
Apr 14
KHS Booster Invite
Shot Put - 12lb
31' 0
PR
Apr 14
KHS Booster Invite
Discus - 1.6kg
78' 8
PR
Apr 21
Priest River Invite
Pierce Otto
- 12th Grade
100 Meters
13.00
PR
Apr 27
Timberlake Invite
Shot Put - 12lb
43' 1.5
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Discus - 1.6kg
107' 1
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Gavin Peterson
- 12th Grade
800 Meters
2:04.11
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
1600 Meters
4:55.10
May 12
3A District 1-2 Meet
1 Mile
5:04.77
PR
Apr 27
Timberlake Invite
3200 Meters
10:43.91
PR
May 19
3A State Championships
James Reed
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
33' 9
Apr 21
Priest River Invite
Discus - 1.6kg
100' 3
Apr 27
Timberlake Invite
Cody Seaton
- 11th Grade
800 Meters
2:13.95
PR
Apr 27
Timberlake Invite
Long Jump
20' 3
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Triple Jump
41' 2.5
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Chris Spiers
- 12th Grade
100 Meters
10.98
PR
May 19
3A State Championships
200 Meters
22.55
PR
May 19
3A State Championships
Ryne Stull
- 12th Grade
100 Meters
11.92
Apr 5
IML Double Dual TL/Kell/SM
200 Meters
23.35
PR
Apr 27
Timberlake Invite
400 Meters
51.96
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
High Jump
5' 2
PR
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
Long Jump
18' 1
PR
Apr 5
IML Double Dual TL/Kell/SM
Triple Jump
38' 11
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Garret Wendt
- 11th Grade
200 Meters
23.94c
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
400 Meters
51.99
May 12
3A District 1-2 Meet
High Jump
6' 4
PR
Apr 14
KHS Booster Invite
Long Jump
21' 3
PR
May 19
3A State Championships
Womens
Emma Allred
- 9th Grade
100 Meters
13.64
PR
May 19
3A State Championships
200 Meters
28.32
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
400 Meters
1:05.24
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Pole Vault
6' 0
PR
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
Hallie Bonnicksen
- 12th Grade
100 Meters
15.76
PR
Apr 27
Timberlake Invite
Shot Put - 4kg
22' 2
PR
Apr 14
KHS Booster Invite
Discus - 1kg
52' 7
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Sheila Briggs
- 12th Grade
1600 Meters
6:13.93
May 12
3A District 1-2 Meet
Long Jump
14' 2
May 12
3A District 1-2 Meet
Triple Jump
31' 11
PR
Apr 12
IML Double Dual BF/KHS/SM
Haley Brooks
- 11th Grade
100 Meters
15.34c
PR
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
200 Meters
32.04c
PR
Apr 7
Kootenai Invitational
Long Jump
14' 6.5
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Triple Jump
30' 5.25
May 12
3A District 1-2 Meet
Darcie Campo
- 9th Grade
800 Meters
3:12.9h
PR
Apr 12
IML Double Dual BF/KHS/SM
Lauren Cooper
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
40' 6.25
May 19
3A State Championships
Discus - 1kg
116' 5
May 12
3A District 1-2 Meet
Kaitlyn Flores
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
17.21
PR
May 19
3A State Championships
Christina Gibbs
- 12th Grade
200 Meters
30.64c
PR
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
Long Jump
13' 4.75
Apr 21
Priest River Invite
Triple Jump
31' 6
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Sarah Gibbs
- 9th Grade
Long Jump
13' 0
May 12
3A District 1-2 Meet
Triple Jump
28' 11.5
May 12
3A District 1-2 Meet
Callie Keele
- 11th Grade
800 Meters
3:06.07
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
3200 Meters
16:12.99
PR
May 12
3A District 1-2 Meet
Sarah McDonald
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
28' 4.5
Apr 14
KHS Booster Invite
Discus - 1kg
76' 8
May 12
3A District 1-2 Meet
Hunter Rainio
- 12th Grade
Pole Vault
9' 0
May 12
3A District 1-2 Meet
Emily Risoldi-Guy
- 9th Grade
100 Meters
13.01
May 19
3A State Championships
High Jump
4' 6
PR
Apr 5
IML Double Dual TL/Kell/SM
Pole Vault
7' 6
PR
Apr 7
Kootenai Invitational
Taylor Sheppard
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
16.39
May 19
3A State Championships
300m Hurdles - 30"
47.26
May 19
3A State Championships
High Jump
5' 3
PR
Apr 27
Timberlake Invite
Trista Sheppard
- 9th Grade
Long Jump
12' 2.5
Apr 5
IML Double Dual TL/Kell/SM
Triple Jump
25' 10
Apr 5
IML Double Dual TL/Kell/SM
Andee Wendt
- 9th Grade
100 Meters
14.24c
Apr 7
Kootenai Invitational
400 Meters
1:10.04c
PR
Apr 7
Kootenai Invitational
100m Hurdles - 33"
18.99
Apr 21
Priest River Invite
300m Hurdles - 30"
53.44c
Apr 12
IML Double Dual BF/KHS/SM
Long Jump
12' 5.75
Apr 17
Small Schools Meet (NSL)
Lily Weske
- 12th Grade
200 Meters
28.62
PR
May 19
3A State Championships
Pole Vault
10' 0
Apr 14
KHS Booster Invite
Blue text indicates a mark from the current week.