Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
1989
1988
1987
1986
1985
1982
1968
1962
Indoor
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Trey Bradford
- 9th Grade
800 Meters
2:37.9h
PR
Apr 6
Fair Weather Meet
1600 Meters
5:44.24
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
3200 Meters
13:03.75
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
Triple Jump
31' 9
Apr 6
Fair Weather Meet
Ty Bradford
- 11th Grade
100 Meters
12.58
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
200 Meters
25.56
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
Shot Put - 12lb
39' 7.25
PR
Apr 14
John Frank Inv.
Discus - 1.6kg
112' 11
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
Tarron Branson
- 9th Grade
400 Meters
1:04.40
PR
Apr 6
Fair Weather Meet
High Jump
4' 4
PR
Mar 13
Siskiyou County HSs
Pole Vault
8' 6
May 18
Division 4 Championships
Long Jump
14' 3.5
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
Tim Greene
- 10th Grade
200 Meters
25.61
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
400 Meters
55.54
Apr 20
West Valley/Chico Invitational
800 Meters
2:18.31
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
High Jump
5' 6
Apr 14
John Frank Inv.
Triple Jump
31' 11
PR
Mar 13
Siskiyou County HSs
Eric Jopson
- 12th Grade
Pole Vault
10' 0
PR
Apr 27
Yreka Lions Invitational
Long Jump
17' 4.5
Apr 27
Yreka Lions Invitational
Triple Jump
39' 4.5
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
JT Murray
- 10th Grade
400 Meters
1:00.76
PR
Apr 6
Fair Weather Meet
High Jump
5' 4
Mar 13
Siskiyou County HSs
Triple Jump
36' 6.25
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
Andy Nadig
- 12th Grade
200 Meters
25.34
PR
Apr 6
Fair Weather Meet
300m Hurdles - 36"
43.91
PR
May 18
Division 4 Championships
Discus - 1.6kg
81' 5
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
High Jump
6' 2
Apr 14
John Frank Inv.
Pole Vault
13' 9
PR
May 25
CIF Northern Section Finals
Long Jump
21' 1.5
PR
May 18
Division 4 Championships
Josh Staton
- 10th Grade
400 Meters
1:03.54c
Mar 13
Siskiyou County HSs
Long Jump
17' 8.5
Apr 27
Yreka Lions Invitational
Triple Jump
35' 4.25
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
Scott Towne
- 10th Grade
Shot Put - 10lb
38' 1
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
Shot Put - 12lb
34' 2.5
Apr 27
Yreka Lions Invitational
Discus - 1.6kg
87' 2
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
John Whelan
- 11th Grade
800 Meters
2:05.4h
Mar 13
Siskiyou County HSs
1600 Meters
4:24.57
Apr 20
West Valley/Chico Invitational
3000 Meters
8:59.59
PR
May 5
Grants Pass Rotary Invitational Track and Field Me..
3200 Meters
9:28.20
May 25
CIF Northern Section Finals
Womens
Melissa Berry
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
26' 11.5
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
Discus - 1kg
78' 5
PR
Apr 14
John Frank Inv.
Marisa Bostick
- 11th Grade
100 Meters
13.19
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
200 Meters
27.50
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
Long Jump
15' 9.5
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
Izzy Del Carlo
- 10th Grade
100 Meters
13.84
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
Shot Put - 4kg
24' 5.5
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
Discus - 1kg
83' 4
May 18
Division 4 Championships
Marina Gutleben
- 12th Grade
200 Meters
28.70
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
400 Meters
1:04.30
PR
May 18
Division 4 Championships
High Jump
4' 6
PR
May 18
Division 4 Championships
Carson Herold
- 12th Grade
800 Meters
3:01.15
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
1600 Meters
6:57.59
PR
Apr 14
John Frank Inv.
3200 Meters
14:44.76
PR
Apr 27
Yreka Lions Invitational
Hayley Kaae
- 9th Grade
200 Meters
31.65
PR
Apr 27
Yreka Lions Invitational
400 Meters
1:11.46
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
Shot Put - 4kg
23' 7.5
PR
Apr 14
John Frank Inv.
Discus - 1kg
65' 0
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
Hannah Little
- 9th Grade
400 Meters
1:06.57
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
300m Hurdles - 30"
54.68
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
High Jump
4' 2
Mar 13
Siskiyou County HSs
Triple Jump
23' 8.75
PR
Mar 13
Siskiyou County HSs
Deniss Martinez
- 11th Grade
1600 Meters
7:02.9h
Apr 6
Fair Weather Meet
3200 Meters
15:35.16
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
Triple Jump
23' 11
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
Aly McEwen
- 12th Grade
100 Meters
15.38
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
200 Meters
32.87
PR
Apr 27
Yreka Lions Invitational
3200 Meters
15:50.30
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
Long Jump
12' 1.75
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
Kelly Menne
- 12th Grade
100 Meters
15.15
PR
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
200 Meters
31.14
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
400 Meters
1:13.94c
Mar 13
Siskiyou County HSs
Long Jump
12' 11
PR
Apr 6
Fair Weather Meet
Cami Morrill
- 12th Grade
400 Meters
1:08.13
Apr 20
West Valley/Chico Invitational
100m Hurdles - 30"
19.95
PR
May 10
Evergreen-Feather River-Shasta Cascade Meet
100m Hurdles - 33"
19.80
PR
Apr 27
Yreka Lions Invitational
300m Hurdles - 30"
53.50
PR
May 18
Division 4 Championships
Triple Jump
23' 8
PR
Mar 13
Siskiyou County HSs
Emma Morris
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
21' 9
PR
Apr 14
John Frank Inv.
Discus - 1kg
48' 7
PR
Apr 14
John Frank Inv.
Elida Pelayo
- 10th Grade
400 Meters
1:11.72
Apr 6
Fair Weather Meet
800 Meters
3:02.09
PR
May 18
Division 4 Championships
High Jump
4' 6
May 18
Division 4 Championships
Becky Travis
- 10th Grade
800 Meters
2:47.06
May 4
Dave Allen Twilight Invitational
1600 Meters
6:02.94
Apr 27
Yreka Lions Invitational
3200 Meters
13:32.78
Apr 27
Yreka Lions Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.