Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Ryan Ashenhurst
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
17.37
May 9
UEC Boys Conference
300m Hurdles - 36"
46.23
PR
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
Long Jump
4.91m
Apr 20
Sabre Invitational
Christian Balbino
- 10th Grade
400 Meters
58.97
PR
Apr 20
Sabre Invitational
800 Meters
2:12.51
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Manuel Barrios
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
9.26m
PR
May 9
UEC Boys Conference
Discus - 1.6kg
21.89m
PR
May 9
UEC Boys Conference
Steven Benitez
- 10th Grade
800 Meters
2:30.32
PR
May 9
UEC Boys Conference
800 Meters - Relay Split
2:44.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
1600 Meters
5:45.49
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
1600 Meters - Relay Split
6:09.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Dazwan Bowens
- 9th Grade
100 Meters
12.79
Apr 20
Sabre Invitational
200 Meters
26.97
Apr 20
Sabre Invitational
400 Meters - Relay Split
1:01.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Zac Brown
- 10th Grade
100 Meters
13.48
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
200 Meters
27.41
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Long Jump
4.57m
PR
May 9
UEC Boys Conference
Triple Jump
9.65m
PR
May 9
UEC Boys Conference
Matt Burch
- 9th Grade
1600 Meters
6:54.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
3200 Meters
13:40.24
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Juan Carlos
- 9th Grade
400 Meters
1:07.71
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
400 Meters - Relay Split
1:13.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
300m Hurdles - 36"
58.66
PR
May 9
UEC Boys Conference
Eliot Crane
- 11th Grade
400 Meters - Relay Split
1:01.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Harrison Crane
- 9th Grade
100 Meters
13.07
PR
May 9
UEC Boys Conference
200 Meters
27.27
PR
Apr 20
Sabre Invitational
Collin Crumlett
- 11th Grade
800 Meters
2:16.79
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
800 Meters - Relay Split
2:35.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
1600 Meters
5:52.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
3200 Meters
11:39.10
PR
May 9
UEC Boys Conference
Jose Diaz
- 9th Grade
400 Meters - Relay Split
1:09.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
1600 Meters
5:28.29
PR
May 9
UEC Boys Conference
1600 Meters - Relay Split
5:44.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
3200 Meters
11:24.80
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
Alan Douglas
- 9th Grade
800 Meters - Relay Split
2:28.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
1600 Meters
5:04.06
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
1600 Meters - Relay Split
5:19.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Nelson Hernandez
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
8.36m
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Discus - 1.6kg
18.80m
PR
Apr 20
Sabre Invitational
Daniel Kopko
- 11th Grade
800 Meters
3:05.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
1600 Meters - Relay Split
6:37.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
3200 Meters
13:27.90
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Alfred Lim
- 10th Grade
400 Meters
1:05.63
PR
May 9
UEC Boys Conference
Long Jump
3.89m
PR
May 9
UEC Boys Conference
Triple Jump
9.25m
PR
May 9
UEC Boys Conference
Emilio Lopez
- 9th Grade
800 Meters
2:18.82
PR
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
800 Meters - Relay Split
2:31.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
Vincent Lopez
- 10th Grade
100 Meters
12.88
PR
Apr 20
Sabre Invitational
200 Meters
26.42
PR
May 9
UEC Boys Conference
400 Meters - Relay Split
1:06.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Carlos Macias
- 10th Grade
200 Meters
32.47
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
400 Meters - Relay Split
1:03.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Jake McGlone
- 9th Grade
200 Meters
26.33
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
400 Meters
59.03
Apr 26
Roger Wilcox Invite
400 Meters - Relay Split
1:02.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Long Jump
5.31m
PR
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
Kevin Molter
- 10th Grade
800 Meters - Relay Split
2:46.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
1600 Meters
5:56.93
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
3200 Meters
12:29.35
PR
May 9
UEC Boys Conference
David Pabianczyk
- 9th Grade
400 Meters
1:12.28
PR
May 9
UEC Boys Conference
400 Meters - Relay Split
1:15.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
300m Hurdles - 36"
1:03.09
PR
May 9
UEC Boys Conference
M Patel
- 9th Grade
1600 Meters
5:35.71
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Maulin Patel
- 9th Grade
800 Meters
2:43.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
1600 Meters
5:35.71
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
1600 Meters - Relay Split
6:02.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Vasu Patel
- 11th Grade
800 Meters
2:25.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
800 Meters - Relay Split
2:33.3h
PR
Apr 9
U-46 Meet
1600 Meters - Relay Split
5:50.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
3200 Meters
11:17.89
PR
Apr 20
Sabre Invite
Homero Peres
- 10th Grade
200 Meters
24.10
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
400 Meters
54.74
PR
May 9
UEC Boys Conference
400 Meters - Relay Split
54.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Alex Rader
- 11th Grade
100 Meters
12.96
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Shot Put - 12lb
9.58m
Apr 20
Sabre Invitational
Discus - 1.6kg
32.03m
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
Jason Ramasami
- 9th Grade
800 Meters
3:08.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
1600 Meters
7:02.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
Christian Reetz
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
10.87m
PR
Apr 20
Sabre Invitational
Discus - 1.6kg
31.72m
PR
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
Tae Reetz
- 9th Grade
100 Meters
11.68
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
200 Meters
22.80
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Jose Resendiz
- 11th Grade
400 Meters - Relay Split
1:02.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
800 Meters
2:32.17
PR
Apr 20
Sabre Invitational
800 Meters - Relay Split
2:40.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
1600 Meters - Relay Split
5:37.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
110m Hurdles - 39"
21.03
PR
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
300m Hurdles - 36"
49.77
PR
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
Dan Robles
- 12th Grade
400 Meters - Relay Split
59.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
800 Meters
2:04.26
PR
May 9
UEC Boys Conference
800 Meters - Relay Split
2:11.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
1600 Meters
4:32.65
PR
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
1600 Meters - Relay Split
4:50.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Alex Rodriguez
- 10th Grade
100 Meters
12.64c
PR
May 3
Kane Country Invitational
200 Meters
25.44c
PR
May 3
Kane Country Invitational
400 Meters
1:01.26
PR
Apr 20
Sabre Invitational
Leonel Rosiles
- 9th Grade
3200 Meters
14:18.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
Kelvin Sakyi
- 11th Grade
Triple Jump
8.59m
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Carlos Sanchez
- 11th Grade
800 Meters
2:44.0h
Apr 9
U-46 Meet
800 Meters - Relay Split
2:47.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
1600 Meters
6:13.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
Hien Tran
- 9th Grade
400 Meters - Relay Split
1:17.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
800 Meters
2:46.60
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
800 Meters - Relay Split
3:08.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Francisco Vega
- 9th Grade
800 Meters
2:30.82
PR
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Fransisco Vega
- 9th Grade
400 Meters - Relay Split
1:11.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
800 Meters
2:28.28
PR
Apr 20
Sabre Invitational
800 Meters - Relay Split
2:48.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
1600 Meters - Relay Split
5:55.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
Anthony Waight
- 9th Grade
800 Meters
2:58.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
800 Meters - Relay Split
3:05.0h
PR
Apr 6
McCormack Invitational
1600 Meters
6:44.0h
Apr 9
U-46 Meet
Khristian Williams
- 11th Grade
Long Jump
4.76m
Apr 26
Roger Wilcox Invite
Triple Jump
10.59m
PR
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
Sunny You
- 9th Grade
100 Meters
12.67
PR
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
200 Meters
24.91
PR
May 17
IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
Randy Zagozdon
- 9th Grade
800 Meters
2:53.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
1600 Meters
6:36.0h
PR
Apr 9
U-46 Meet
3200 Meters
11:46.88
PR
Apr 20
Sabre Invite
Womens
Leena Almasari
- 10th Grade
1600 Meters
6:51.10
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
Berenice Cabral
- 10th Grade
800 Meters
2:38.13
Apr 20
Carol Koszola Classic
Sarah Fannin
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
6.10m
Apr 26
Kane County Girls Meet
Discus - 1kg
19.28m
Apr 26
Kane County Girls Meet
Sukurat Giwa
- 11th Grade
100 Meters
16.16
PR
Apr 26
Kane County Girls Meet
Sam Harding
- 10th Grade
3200 Meters
12:25.15
PR
May 2
Upstate Eight Conference Girls Championships
Candice Hawkins
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
9.31m
Apr 26
Kane County Girls Meet
Discus - 1kg
30.53m
PR
Apr 26
Kane County Girls Meet
Gabby Juarez
- 10th Grade
800 Meters
2:40.07
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
Addie Kelly
- 10th Grade
1600 Meters
5:37.17
Apr 26
Kane County Girls Meet
Cassandra Lesavage
- 12th Grade
400 Meters
1:07.29
PR
Apr 26
Kane County Girls Meet
Laryssa Osyka
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
59.60
PR
Apr 26
Kane County Girls Meet
Long Jump
3.72m
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
Karina Pasillas
- 11th Grade
100 Meters
21.23
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
Lisa Patel
- 11th Grade
1600 Meters
6:04.31
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
Sophia Roberts
- 9th Grade
100 Meters
15.10
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
200 Meters
31.01
Apr 20
Carol Koszola Classic
Cassidy Wingerd
- 10th Grade
1600 Meters
5:30.31
PR
Apr 26
Kane County Girls Meet
Aaliyah Winters
- 10th Grade
200 Meters
27.81
PR
Apr 20
Carol Koszola Classic
400 Meters
1:01.55
Apr 26
Kane County Girls Meet
Nicole Witt
- 11th Grade
800 Meters
2:41.15
PR
Apr 26
Kane County Girls Meet
Blue text indicates a mark from the current week.