Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1995
1994
1993
1976
Indoor
2024
2017
2016
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Luke Alexenko
- 10th Grade
100 Meters
12.44c
PR
Apr 24
District 9 1B/2B
200 Meters
27.04c
PR
Mar 22
Dayton MakeUp Meet
Javelin - 800g
111' 1
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
Long Jump
17' 6
PR
Mar 27
SE B Schools @ Pullman
Triple Jump
36' 1.25
PR
May 16
District 9 2B Championships Day 1
Jada Alfred
- 10th Grade
100 Meters
13.24c
PR
Apr 17
District 9 1B/2B
200 Meters
28.21
PR
Mar 27
SE B Schools @ Pullman
400 Meters
59.29
PR
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
800 Meters
2:11.35
PR
May 17
District 9 2B Championships Day 2
1600 Meters
5:14.6h
PR
Apr 24
District 9 1B/2B
3200 Meters
11:10.16
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
110m Hurdles - 39"
20.21
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
300m Hurdles - 36"
51.81
PR
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
Kevin Aquino
- 10th Grade
100 Meters
12.54c
Apr 24
District 9 1B/2B
200 Meters
25.34c
PR
Apr 30
NE 1B/2B League Meet
400 Meters
56.68
May 17
District 9 2B Championships Day 2
800 Meters
2:36.23
PR
Apr 5
Carnival of Speed
Nate Bartlow
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
38' 5.25
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
Discus - 1.6kg
108' 8
PR
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
Zion Branson
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
34' 4
May 17
District 9 2B Championships Day 2
Discus - 1.6kg
95' 11
May 8
District 9 2B Sub Districts
Javelin - 800g
99' 1
May 8
District 9 2B Sub Districts
Cobie Brown
- 9th Grade
100 Meters
12.27
May 8
District 9 2B Sub Districts
400 Meters
56.13
PR
Apr 20
Prosser Rotary Invitational
High Jump
5' 10
Apr 30
NE 1B/2B League Meet
Jared Brown
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
23' 10.75
PR
Mar 27
SE B Schools @ Pullman
Discus - 1.6kg
61' 1
PR
Mar 16
Papa Wells Invitational
Javelin - 800g
91' 11
PR
Apr 5
Carnival of Speed
Long Jump
14' 10.75
PR
Mar 27
SE B Schools @ Pullman
Triple Jump
30' 6
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
Zac Brown
- 12th Grade
400 Meters
1:04.84
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
800 Meters
2:13.3h
PR
Apr 24
District 9 1B/2B
3200 Meters
13:29.70
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
Discus - 1.6kg
100' 0
PR
Apr 24
District 9 1B/2B
Seth Deal
- 12th Grade
800 Meters
2:06.4h
Apr 17
District 9 1B/2B
1500 Meters
4:23.70
Apr 5
Carnival of Speed
1600 Meters
4:26.47
PR
May 16
District 9 2B Championships Day 1
3000 Meters
9:27.2h
PR
Apr 5
Carnival of Speed
3200 Meters
9:48.68
PR
May 25
1A, 1B, 2B State Championship Meet
Alex Dill
- 12th Grade
100 Meters
11.99
May 8
District 9 2B Sub Districts
200 Meters
24.88
May 8
District 9 2B Sub Districts
Jacob Dingfield
- 10th Grade
800 Meters
2:23.21
PR
Apr 5
Carnival of Speed
1600 Meters
5:10.36
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
3200 Meters
11:29.55
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
Brendan Donovan
- 12th Grade
100 Meters
12.23
PR
Mar 27
SE B Schools @ Pullman
200 Meters
25.30
PR
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
110m Hurdles - 39"
17.14c
PR
Apr 24
District 9 1B/2B
300m Hurdles - 36"
45.03
PR
May 16
District 9 2B Championships Day 1
Shot Put - 12lb
45' 3
PR
Apr 17
District 9 1B/2B
Jose Esparza
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
19.74c
PR
Apr 17
District 9 1B/2B
300m Hurdles - 36"
46.93
PR
May 16
District 9 2B Championships Day 1
Matt Hoilman
- 12th Grade
Long Jump
17' 1
PR
Apr 17
District 9 1B/2B
Triple Jump
34' 6.5
PR
Apr 17
District 9 1B/2B
Kevin Kamel
- 9th Grade
400 Meters
1:04.86
PR
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
800 Meters
2:35.92
PR
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
1500 Meters
5:41.10
PR
Apr 5
Carnival of Speed
1600 Meters
5:53.1h
PR
Mar 22
Dayton MakeUp Meet
Trenton Kitselman
- 11th Grade
100 Meters
13.34c
PR
Apr 17
District 9 1B/2B
300m Hurdles - 36"
50.64c
Apr 24
District 9 1B/2B
High Jump
5' 2
PR
Apr 24
District 9 1B/2B
Long Jump
15' 10
Apr 24
District 9 1B/2B
Owen Lanning
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
17.98
May 8
District 9 2B Sub Districts
300m Hurdles - 36"
44.60
May 16
District 9 2B Championships Day 1
Long Jump
18' 7
Apr 20
Prosser Rotary Invitational
Triple Jump
40' 6
Apr 24
District 9 1B/2B
Dalton LaRue
- 11th Grade
100 Meters
12.64c
Apr 17
District 9 1B/2B
200 Meters
25.94c
PR
Apr 24
District 9 1B/2B
400 Meters
55.34
PR
May 17
District 9 2B Championships Day 2
Javelin - 800g
136' 2
PR
May 16
District 9 2B Championships Day 1
DJ Leroue
- 12th Grade
100 Meters
12.06
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
200 Meters
27.43
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
400 Meters
1:00.19
PR
Mar 27
SE B Schools @ Pullman
Long Jump
17' 8.25
PR
Mar 27
SE B Schools @ Pullman
Tebo Martinelle
- 11th Grade
400 Meters
59.24
PR
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
800 Meters
2:12.24
PR
May 17
District 9 2B Championships Day 2
1500 Meters
4:50.80
PR
Apr 5
Carnival of Speed
1600 Meters
4:59.56
PR
May 16
District 9 2B Championships Day 1
E.J. Meserve
- 11th Grade
1600 Meters
5:11.1h
Apr 17
District 9 1B/2B
3000 Meters
10:25.3h
PR
Apr 5
Carnival of Speed
3200 Meters
11:16.44
May 8
District 9 2B Sub Districts
Mark Montgomery
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
32' 3
Apr 5
Carnival of Speed
Discus - 1.6kg
103' 5
May 8
District 9 2B Sub Districts
Javelin - 800g
97' 8
Apr 5
Carnival of Speed
Brandon Penner
- 9th Grade
100 Meters
13.94c
PR
Apr 17
District 9 1B/2B
200 Meters
28.34c
PR
Apr 24
District 9 1B/2B
400 Meters
1:06.53
PR
Mar 27
SE B Schools @ Pullman
Discus - 1.6kg
97' 4
Apr 30
NE 1B/2B League Meet
Javelin - 800g
115' 0
Apr 30
NE 1B/2B League Meet
Long Jump
14' 0
PR
Apr 30
NE 1B/2B League Meet
Triple Jump
30' 7.5
May 8
District 9 2B Sub Districts
Jessie Rawson
- 12th Grade
400 Meters
1:00.84c
PR
Apr 30
NE 1B/2B League Meet
Javelin - 800g
100' 9
PR
Mar 22
Dayton MakeUp Meet
High Jump
5' 2
PR
Apr 20
Prosser Rotary Invitational
Long Jump
16' 5.5
PR
Mar 16
Papa Wells Invitational
Triple Jump
33' 6.5
PR
Apr 24
District 9 1B/2B
Ben Shafer
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
47' 11.5
PR
May 17
District 9 2B Championships Day 2
Discus - 1.6kg
136' 9
PR
May 16
District 9 2B Championships Day 1
Javelin - 800g
107' 9
PR
Apr 17
District 9 1B/2B
Tyler Shafer
- 10th Grade
Javelin - 800g
112' 9
Apr 17
District 9 1B/2B
Long Jump
14' 8.25
May 8
District 9 2B Sub Districts
Triple Jump
31' 9.75
Apr 17
District 9 1B/2B
James Thompkins
- 12th Grade
100 Meters
11.16
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
200 Meters
22.52
(-.8)
PR
May 25
1A, 1B, 2B State Championship Meet
400 Meters
50.09
PR
May 25
1A, 1B, 2B State Championship Meet
800 Meters
2:07.37
PR
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
Stuart Walsh
- 9th Grade
100 Meters
14.10
PR
Mar 27
SE B Schools @ Pullman
Long Jump
14' 1.5
PR
Apr 24
District 9 1B/2B
Triple Jump
30' 5.5
PR
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
Womens
Beka Adams
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
20' 1
Apr 30
NE 1B/2B League Meet
Discus - 1kg
83' 8
Apr 17
District 9 1B/2B
Javelin - 600g
69' 10
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
Triple Jump
21' 1
PR
Apr 30
NE 1B/2B League Meet
Meara Baker
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
24' 8
Apr 17
District 9 1B/2B
Discus - 1kg
60' 8
May 8
District 9 2B Sub Districts
Yajaira Barragan
- 10th Grade
100 Meters
18.74c
PR
Apr 17
District 9 1B/2B
200 Meters
42.34
PR
Mar 27
SE B Schools @ Pullman
Adriana Benito
- 12th Grade
100 Meters
15.11
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
200 Meters
32.35
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
400 Meters
1:24.19
PR
Mar 16
Papa Wells Invitational
Selina Benito
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
20' 5
Apr 30
NE 1B/2B League Meet
Javelin - 600g
71' 6
Apr 20
Prosser Rotary Invitational
Stacia Deal
- 10th Grade
100 Meters
14.48
PR
Mar 16
Papa Wells Invitational
200 Meters
29.84c
PR
Apr 5
Carnival of Speed
400 Meters
1:08.18
PR
May 17
District 9 2B Championships Day 2
Brittany Lute
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
31' 7
PR
Apr 17
District 9 1B/2B
Javelin - 600g
71' 3
PR
May 16
District 9 2B Championships Day 1
Sonia Mendoza
- 11th Grade
100 Meters
15.61
PR
Mar 27
SE B Schools @ Pullman
200 Meters
30.16
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
400 Meters
1:14.70
PR
Apr 5
Carnival of Speed
Javelin - 600g
48' 0
PR
Apr 30
NE 1B/2B League Meet
Margaret Potolicchio
- 9th Grade
100 Meters
14.64
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
200 Meters
28.68
PR
May 8
District 9 2B Sub Districts
400 Meters
1:14.78
PR
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
Blanca Quiroz
- 10th Grade
100 Meters
15.34c
Apr 24
District 9 1B/2B
200 Meters
32.87
May 8
District 9 2B Sub Districts
400 Meters
1:15.74c
Apr 30
NE 1B/2B League Meet
800 Meters
3:03.2h
PR
Apr 24
District 9 1B/2B
Maddy Witt
- 12th Grade
Long Jump
14' 5
PR
Apr 9
Scac League Meet @ Ki-Be
Triple Jump
31' 11
PR
May 16
District 9 2B Championships Day 1
Blue text indicates a mark from the current week.