Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2006
2005
Indoor
2020
2019
2018
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Martin Antos
- 12th Grade
100 Meters
13.64
PR
Apr 3
Fairfield Invite 1
High Jump
5' 4
PR
Apr 3
Fairfield Invite 1
Drew Carlsson
- 11th Grade
100 Meters
12.18
PR
Apr 11
Centerville Invitational 2
High Jump
5' 4
PR
Apr 3
Fairfield Invite 1
Pole Vault
10' 6
May 16
District 10C
Long Jump
17' 10
PR
Apr 3
Fairfield Invite 1
Triple Jump
36' 11
Apr 11
Centerville Invitational 2
Isaiah Dunk
- 12th Grade
800 Meters
2:23.46
PR
May 3
Fairfield-Belt Invite
1600 Meters
5:16.29
PR
Apr 3
Fairfield Invite 1
3200 Meters
11:52.15
May 3
Fairfield-Belt Invite
High Jump
5' 4
PR
May 16
District 10C
Ryan Gunderson
- 12th Grade
100 Meters
12.59
PR
May 16
District 10C
110m Hurdles - 39"
22.02
PR
May 16
District 10C
Shot Put - 12lb
36' 10
PR
May 9
District 8C and 10C Pre-District
Javelin - 800g
132' 2
PR
May 16
District 10C
Breyer Hill
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
36' 10
May 16
District 10C
Discus - 1.6kg
90' 6
Apr 4
Centerville Invitational 1
Pole Vault
9' 0
PR
May 16
District 10C
Andrew Jensen
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
50.85
May 16
District 10C
Javelin - 800g
83' 10
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
High Jump
5' 0
PR
May 16
District 10C
Triple Jump
32' 1
May 16
District 10C
Dylan Johnson
- 12th Grade
400 Meters
58.82
PR
May 16
District 10C
800 Meters
2:23.50
PR
May 16
District 10C
1600 Meters
5:31.73
PR
May 3
Fairfield-Belt Invite
3200 Meters
12:11.21
PR
May 9
District 8C and 10C Pre-District
Lucas Kalanick
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
31' 2
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
Discus - 1.6kg
89' 10
May 9
District 8C and 10C Pre-District
Javelin - 800g
114' 0
May 9
District 8C and 10C Pre-District
Seth Kitchin
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
35' 0
Apr 4
Centerville Invitational 1
Discus - 1.6kg
106' 7
Apr 11
Centerville Invitational 2
Javelin - 800g
100' 2
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
Tarren Lee
- 10th Grade
100 Meters
12.26
May 16
District 10C
Shot Put - 12lb
37' 5
PR
May 9
District 8C and 10C Pre-District
High Jump
5' 10
PR
Apr 4
Centerville Invitational 1
Long Jump
19' 5.25
PR
May 22
Northern C Divisional
Jared Parkinson
- 10th Grade
100 Meters
14.01
PR
Apr 3
Fairfield Invite 1
200 Meters
29.45
PR
Apr 3
Fairfield Invite 1
1600 Meters
5:55.17
PR
May 16
District 10C
Kyle Schmidt
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
18.04
PR
May 16
District 10C
300m Hurdles - 36"
45.44
PR
May 16
District 10C
Discus - 1.6kg
95' 10
PR
Apr 4
Centerville Invitational 1
Javelin - 800g
133' 11
PR
May 16
District 10C
Quin Schroedel
- 12th Grade
100 Meters
12.10
PR
Apr 11
Centerville Invitational 2
200 Meters
25.10
PR
May 16
District 10C
300m Hurdles - 36"
53.84c
PR
Apr 4
Centerville Invitational 1
High Jump
6' 4
PR
May 31
MHSA Class C State Championship
Long Jump
18' 7
PR
Apr 11
Centerville Invitational 2
Triple Jump
38' 3
PR
May 22
Northern C Divisional
Hunter Smoot
- 12th Grade
800 Meters
2:10.30
PR
May 16
District 10C
1600 Meters
4:51.22
PR
May 1
Cascade Lions Top 8
3200 Meters
10:42.42
PR
May 16
District 10C
Levi Smoot
- 9th Grade
100 Meters
14.84c
PR
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
200 Meters
28.83
PR
May 16
District 10C
400 Meters
1:05.83
PR
May 16
District 10C
800 Meters
2:32.98
May 16
District 10C
Logan Smoot
- 9th Grade
200 Meters
27.68
Apr 11
Centerville Invitational 2
400 Meters
1:02.05
Apr 3
Fairfield Invite 1
Pole Vault
7' 6
PR
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
Long Jump
16' 0
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
Triple Jump
34' 3
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
Ben Woodword
- 10th Grade
200 Meters
25.35
May 16
District 10C
400 Meters
55.34
May 3
Fairfield-Belt Invite
800 Meters
2:23.7h
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
Long Jump
16' 1
PR
Apr 3
Fairfield Invite 1
Cory Zindell
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
35' 8
PR
May 3
Fairfield-Belt Invite
Discus - 1.6kg
99' 10
PR
May 16
District 10C
John Zylks
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
30' 9
PR
May 9
District 8C and 10C Pre-District
Discus - 1.6kg
73' 5
Apr 3
Fairfield Invite 1
Javelin - 800g
98' 9
PR
May 16
District 10C
Pole Vault
9' 0
May 16
District 10C
Womens
Joie Beard
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
29' 8
PR
May 22
Northern C Divisional
Javelin - 600g
85' 2
May 22
Northern C Divisional
Triple Jump
24' 6.5
May 16
District 10C
Andrea Dobbins
- 12th Grade
1600 Meters
7:03.31
PR
May 9
District 8C and 10C Pre-District
3200 Meters
15:27.05
PR
May 9
District 8C and 10C Pre-District
Discus - 1kg
78' 9
PR
May 9
District 8C and 10C Pre-District
Alex Maruska
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
23' 0
PR
May 16
District 10C
Discus - 1kg
60' 5
May 3
Fairfield-Belt Invite
Javelin - 600g
57' 4
May 9
District 8C and 10C Pre-District
High Jump
4' 0
PR
May 16
District 10C
Alicia Murray
- 12th Grade
800 Meters
3:33.48
May 16
District 10C
1600 Meters
8:34.13
May 16
District 10C
Brianna Murray
- 9th Grade
1600 Meters
7:57.0h
PR
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
3200 Meters
18:26.42
PR
May 16
District 10C
Shot Put - 4kg
19' 2
May 3
Fairfield-Belt Invite
Discus - 1kg
55' 5
May 3
Fairfield-Belt Invite
Rachel Pederson
- 12th Grade
400 Meters
1:14.33
May 16
District 10C
100m Hurdles - 33"
17.74c
PR
Apr 26
DGS Track Meet
300m Hurdles - 30"
51.29
PR
May 22
Northern C Divisional
Javelin - 600g
92' 1.5
PR
May 16
District 10C
High Jump
4' 6
Apr 11
Centerville Invitational 2
Alex Perry
- 11th Grade
100 Meters
13.68
PR
May 22
Northern C Divisional
200 Meters
28.06
May 1
Cascade Lions Top 8
400 Meters
1:03.06
PR
May 1
Cascade Lions Top 8
800 Meters
2:34.52
PR
May 22
Northern C Divisional
1600 Meters
9:41.0h
PR
Apr 4
Centerville Invitational 1
Javelin - 600g
86' 3
PR
Apr 4
Centerville Invitational 1
High Jump
4' 4
PR
May 16
District 10C
Wednesday Rehm
- 9th Grade
400 Meters
1:23.84
May 16
District 10C
800 Meters
3:16.68
PR
May 16
District 10C
100m Hurdles - 33"
21.49
PR
May 3
Fairfield-Belt Invite
Shot Put - 4kg
23' 8.75
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
Discus - 1kg
75' 3
May 8
Great Falls Freshman Meet
Javelin - 600g
58' 2
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
Pole Vault
6' 6
May 22
Northern C Divisional
Raygen Schmidt
- 10th Grade
3200 Meters
18:06.78
PR
May 16
District 10C
100m Hurdles - 33"
22.08
PR
May 3
Fairfield-Belt Invite
300m Hurdles - 30"
1:04.30
PR
May 16
District 10C
Shot Put - 4kg
22' 10
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
Discus - 1kg
57' 0
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
Javelin - 600g
49' 7
Apr 24
Power Booster Froshmore Meet
Long Jump
10' 10
PR
Apr 3
Fairfield Invite 1
Jordan Smelser
- 12th Grade
800 Meters
4:18.0h
PR
Apr 4
Centerville Invitational 1
1600 Meters
8:19.32
PR
May 16
District 10C
Tawnie Tribby
- 10th Grade
100 Meters
14.84c
PR
Apr 4
Centerville Invitational 1
200 Meters
30.85
PR
Apr 3
Fairfield Invite 1
100m Hurdles - 33"
35.74c
PR
Apr 4
Centerville Invitational 1
Javelin - 600g
94' 7
PR
May 22
Northern C Divisional
Pole Vault
7' 0
PR
May 16
District 10C
Long Jump
13' 4
PR
May 3
Fairfield-Belt Invite
Triple Jump
28' 3
PR
Apr 11
Centerville Invitational 2
Lorin Zylks
- 12th Grade
300m Hurdles - 30"
1:11.26
May 16
District 10C
Shot Put - 4kg
20' 9.5
May 9
District 8C and 10C Pre-District
Discus - 1kg
65' 10
Apr 3
Fairfield Invite 1
Javelin - 600g
67' 5.75
May 16
District 10C
Pole Vault
5' 6
PR
May 16
District 10C
Blue text indicates a mark from the current week.