Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
1992
1991
1990
1989
1988
1980
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2004
1986
1984
1983
1982
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Tyler Azbell
- 11th Grade
1600 Meters
4:50.09
PR
May 2
Olentangy Invitational
Zach Balthaser
- 9th Grade
3200 Meters
10:48.65
May 17
OCC Championships - Capital
Chase Benson
- 12th Grade
1600 Meters
4:39.48
May 8
Delaware County Elite 8
3200 Meters
9:43.51
PR
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
Brandon Bice
- 11th Grade
Pole Vault
13' 6
May 2
Olentangy Invitational
Kyle Brookshire
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
47.47
PR
May 2
Olentangy Invitational
High Jump
5' 0
May 2
Olentangy Invitational
Pole Vault
10' 0
Apr 25
Freedom Relays
Long Jump
16' 4.75
May 2
Olentangy Invitational
Rohan Charles
- 9th Grade
400 Meters
1:00.24
May 17
OCC Championships - Capital
Long Jump
17' 2.75
May 17
OCC Championships - Capital
Jeff Clark
- 12th Grade
200 Meters
23.83
PR
May 2
Olentangy Invitational
400 Meters
50.93
PR
May 2
Olentangy Invitational
Curtis Conrad
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
47' 8.75
PR
May 17
OCC Championships - Capital
Jacob Darche
- 11th Grade
800 Meters
2:17.94
PR
May 2
Olentangy Invitational
1600 Meters
4:47.29
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
Kyle Deistler
- 11th Grade
800 Meters
2:11.57
PR
May 17
OCC Championships - Capital
Nathaniel Foley
- 11th Grade
Pole Vault
11' 6
PR
May 2
Olentangy Invitational
Quinton Gallion
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
42' 1
PR
Apr 25
Freedom Relays
Anthony Golden
- 11th Grade
100 Meters
11.65
May 17
OCC Championships - Capital
200 Meters
23.88
May 17
OCC Championships - Capital
Matt Gray
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
39' 3.5
Apr 25
Freedom Relays
Jacob Johnson
- 11th Grade
100 Meters
12.99
PR
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
200 Meters
26.07
PR
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
Connor Kruse
- 11th Grade
400 Meters
1:00.02
May 17
OCC Championships - Capital
Nick Lawless
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
123' 2
Apr 25
Freedom Relays
Grant Maddox
- 9th Grade
800 Meters
2:21.14
May 17
OCC Championships - Capital
Stephen Morris
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
18.58
PR
May 8
Delaware County Elite 8
300m Hurdles - 36"
45.90
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
Sam Nichols
- 11th Grade
100 Meters
12.20
PR
May 17
OCC Championships - Capital
200 Meters
25.51
PR
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
Danson Pinkham
- 10th Grade
Long Jump
15' 9
PR
Apr 25
Freedom Relays
Charles Rodeheffer
- 11th Grade
1600 Meters
4:37.03
PR
May 2
Olentangy Invitational
3200 Meters
9:53.91
PR
May 17
OCC Championships - Capital
Anthony Sasso
- 9th Grade
400 Meters
54.71
May 2
Olentangy Invitational
800 Meters
1:59.11
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
Andy Saunders
- 9th Grade
3200 Meters
11:35.26
PR
May 2
Olentangy Invitational
Kevin Sherry
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
42' 0.5
May 2
Olentangy Invitational
Discus - 1.6kg
132' 10
PR
May 17
OCC Championships - Capital
Isaac Shetler
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
118' 4
PR
Apr 25
Freedom Relays
Daylan Sutton
- 11th Grade
1600 Meters
5:12.38
PR
May 17
OCC Championships - Capital
Jarren Williams
- 11th Grade
100 Meters
11.59
May 17
OCC Championships - Capital
200 Meters
24.06
May 17
OCC Championships - Capital
Womens
Kelsi Andrews-Sharer
- 9th Grade
800 Meters
2:29.83
PR
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
1600 Meters
5:41.61
PR
May 17
OCC Championships - Capital
Heather Atkinson
- ?
Discus - 1kg
71' 11
PR
Apr 25
Freedom Relays
Madeline Barnes
- 9th Grade
High Jump
4' 4
PR
May 2
Olentangy Invitational
Pole Vault
8' 6
Apr 25
Freedom Relays
Marinice Bauman
- 12th Grade
100 Meters
12.64
PR
May 17
OCC Championships - Capital
200 Meters
25.64
PR
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
100m Hurdles - 33"
14.25
(3.8)
May 28
OHSAA Div I Region 3 Championships Day 1
300m Hurdles - 30"
41.45
PR
May 30
OHSAA DI Region 3 - Pickerington
Ashton Benson
- 9th Grade
3200 Meters
12:29.82
PR
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
Mattee Bonanno
- 9th Grade
100 Meters
14.34
May 2
Olentangy Invitational
Madeleine Bull
- 10th Grade
200 Meters
28.64
May 17
OCC Championships - Capital
400 Meters
1:03.58
PR
May 2
Olentangy Invitational
Alexandra Cardi
- 9th Grade
200 Meters
27.76
May 17
OCC Championships - Capital
Amanda Euans
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
27' 3.25
PR
Apr 25
Freedom Relays
Discus - 1kg
76' 5
May 17
OCC Championships - Capital
Ireland Fallona
- 9th Grade
400 Meters
1:10.36
May 17
OCC Championships - Capital
Ashley Finnerty
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
19.57
PR
May 17
OCC Championships - Capital
Emily Ginter
- 11th Grade
100 Meters
13.75
May 17
OCC Championships - Capital
High Jump
4' 8
Apr 25
Freedom Relays
Shayna Haberman
- 10th Grade
Long Jump
14' 1
PR
May 17
OCC Championships - Capital
Claire Hardesty
- 11th Grade
800 Meters
2:41.26
May 17
OCC Championships - Capital
1600 Meters
5:30.01
May 17
OCC Championships - Capital
Cameron Householder
- 11th Grade
3200 Meters
12:56.89
May 17
OCC Championships - Capital
Paige Johnson
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
26' 5.5
PR
May 17
OCC Championships - Capital
Emily Laffey
- 10th Grade
100 Meters
13.90
PR
May 17
OCC Championships - Capital
Cara Lucas
- 10th Grade
Pole Vault
10' 0
PR
May 30
OHSAA DI Region 3 - Pickerington
Allison Martin
- 9th Grade
Long Jump
13' 9.75
May 8
Delaware County Elite 8
Mckenna Martin
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
30' 1.5
PR
Apr 25
Freedom Relays
Discus - 1kg
92' 7
PR
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
Olivia Pinkston
- 9th Grade
Long Jump
13' 9
PR
Apr 25
Freedom Relays
Alana Poff
- 11th Grade
Pole Vault
9' 4
May 17
OCC Championships - Capital
Danah Reda
- 11th Grade
Long Jump
13' 7.75
PR
May 2
Olentangy Invitational
Ashley Schirtzinger
- 9th Grade
Long Jump
14' 2
May 17
OCC Championships - Capital
Emma Sepion
- 10th Grade
800 Meters
2:29.01
PR
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
Kelly Slavnik
- 9th Grade
High Jump
4' 4
Apr 25
Freedom Relays
Camryn Stobart
- 9th Grade
3200 Meters
12:45.18
May 17
OCC Championships - Capital
Kendall Supinger
- 10th Grade
1600 Meters
5:27.76
PR
May 17
OCC Championships - Capital
Elizabeth Weisenstein
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
30' 7.25
PR
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
Discus - 1kg
93' 9
PR
May 8
Delaware County Elite 8
Erin Wilt
- 9th Grade
200 Meters
28.01
May 17
OCC Championships - Capital
400 Meters
1:03.55
PR
May 8
Delaware County Elite 8
Emerson Woerner
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.94
May 17
OCC Championships - Capital
300m Hurdles - 30"
51.61
May 2
Olentangy Invitational
Lauren Woitovich
- 11th Grade
Pole Vault
10' 4
PR
May 24
OHSAA DI Central District 1 Championship
Blue text indicates a mark from the current week.