Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2002
1989
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Mubdshir Ahmed
- 9th Grade
800 Meters
3:12.18
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Allan Alvarado
- 10th Grade
400 Meters
1:04.15
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
5:32.28
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Augustine Barry
- 10th Grade
1600 Meters
4:57.60
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
3200 Meters
10:45.04
PR
May 8
CPS Sophomore Championships
Kendred Belk
- 11th Grade
100 Meters
11.84
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
200 Meters
23.53
PR
May 22
IHSA Boys 3A Sectional - Chicago (Northside)
400 Meters
53.68
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Josh Ben-Dashan
- 9th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
May 22
IHSA Boys 3A Sectional - Chicago (Northside)
Barry Brookins
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
34' 6.5
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Discus - 1.6kg
123' 9
Apr 24
Bob Cohoon Invitational
Ivan Bucio
- 11th Grade
1600 Meters
4:40.04
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
PJ Bufkin
- 12th Grade
200 Meters
26.54
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Long Jump
15' 2
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Triple Jump
34' 10
PR
May 22
IHSA Boys 3A Sectional - Chicago (Northside)
Jacob Buterbaugh
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
17' 11
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Discus - 1.6kg
38' 10
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Vince Casambre
- 10th Grade
800 Meters
2:32.30
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
5:55.59
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Richard Chao
- 10th Grade
800 Meters
2:29.17
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
5:35.65
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Kevaughn Chappell
- 10th Grade
100 Meters
12.51
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
200 Meters
24.73
PR
May 2
CPS Boys Sophomore Trials
James Chibe
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
35' 10.5
PR
May 6
CPS Boys' Varsity Trials
Discus - 1.6kg
86' 5
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Dan Cleary
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
19.33
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
300m Hurdles - 36"
46.68
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Jordy Diaz
- 10th Grade
400 Meters
1:13.82
Apr 29
St Ignatius Meet #3
800 Meters
2:52.92
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
6:37.31
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Brandon Dokliev
- 10th Grade
800 Meters
2:12.04
PR
May 8
CPS Sophomore Championships
3200 Meters
10:50.76
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Greg Franklin
- 11th Grade
100 Meters
12.98
PR
May 1
Wanner Knights Invitational
Shot Put - 12lb
43' 0
Apr 24
Bob Cohoon Invitational
Discus - 1.6kg
139' 11
May 29
IHSA Boys Class 3A State Prelims
Marcos Garcia
- 11th Grade
200 Meters
37.09
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
800 Meters
2:55.32
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Cole Gartner
- 11th Grade
1600 Meters
5:19.15
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Charles Golub
- 11th Grade
1600 Meters
5:40.62
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Jordan Hall
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
18.90
PR
May 6
CPS Boys' Varsity Trials
300m Hurdles - 36"
47.96
PR
May 1
Wanner Knights Invitational
Long Jump
18' 9.5
PR
May 1
Wanner Knights Invitational
Triple Jump
37' 2.5
May 1
Wanner Knights Invitational
Marc Harvey
- 10th Grade
800 Meters
2:06.47
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
4:30.85
PR
May 22
IHSA Boys 3A Sectional - Chicago (Northside)
Forrest Haydon
- 10th Grade
400 Meters
52.91
PR
May 22
IHSA Boys 3A Sectional - Chicago (Northside)
1600 Meters
4:54.22
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Marc Jiang
- 9th Grade
1600 Meters
5:33.14
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Julian Jung
- 10th Grade
400 Meters
1:03.01
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
5:37.52
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Ahmad Keshk
- 11th Grade
400 Meters
58.39
Apr 29
St Ignatius Meet #3
800 Meters
2:21.24
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Dan Kruzel
- 11th Grade
200 Meters
28.84
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
400 Meters
1:07.81
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
110m Hurdles - 39"
25.91
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
300m Hurdles - 36"
56.52
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Sam Lenzini
- 12th Grade
400 Meters
1:06.47
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
William Lewis
- 12th Grade
200 Meters
23.86
PR
May 22
IHSA Boys 3A Sectional - Chicago (Northside)
Greg Lopez
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
30' 11.75
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Discus - 1.6kg
82' 9
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Kevin Ma
- 12th Grade
400 Meters
50.56
PR
May 6
CPS Boys' Varsity Trials
800 Meters
1:57.59
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Isaac Man
- 10th Grade
800 Meters
2:46.00
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Marcello Mata
- 10th Grade
800 Meters
2:37.52
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Pedro Mejia
- 10th Grade
400 Meters
1:02.96
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
5:27.71
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Clayton Mendez
- 9th Grade
800 Meters
2:05.08
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
4:28.40
May 9
*CPS Varsity Championship
3200 Meters
9:26.37
May 1
Wanner Knights Invitational
Jack Meyer
- 10th Grade
400 Meters
1:06.13
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
3200 Meters
11:29.18
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Raul Mikkilineni
- 9th Grade
1600 Meters
5:19.85
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
300m Hurdles - 36"
50.81
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Shahid Monametsi
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
25' 11
PR
May 2
CPS Boys Sophomore Trials
Discus - 1.6kg
76' 6
PR
May 2
CPS Boys Sophomore Trials
Alexis Montoya
- 12th Grade
400 Meters
58.13
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
800 Meters
2:11.69
PR
May 1
Wanner Knights Invitational
Lucas Nelson
- 9th Grade
800 Meters
2:11.86
PR
May 2
CPS Boys Sophomore Trials
1600 Meters
5:00.27
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Stephen Ngo
- 12th Grade
400 Meters
52.35
PR
May 6
CPS Boys' Varsity Trials
Jamarri Nix
- 9th Grade
400 Meters
1:02.18
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
5:43.87
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Kade O'Laughlin
- 10th Grade
400 Meters
1:06.94
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
800 Meters
2:42.18
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Evan Radomski
- 10th Grade
400 Meters
54.51
May 1
Wanner Knights Invitational
800 Meters
1:58.74
May 22
IHSA Boys 3A Sectional - Chicago (Northside)
1600 Meters
4:36.45
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Keelan Rodgers
- 9th Grade
200 Meters
27.36
Apr 29
St Ignatius Meet #3
400 Meters
1:00.64
May 2
CPS Boys Sophomore Trials
Je'Quan Sailes-Irving
- 10th Grade
200 Meters
25.07
May 2
CPS Boys Sophomore Trials
400 Meters
1:01.05
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Joshua Sanchez
- 11th Grade
1600 Meters
5:35.63
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Charles Sandberg
- 11th Grade
800 Meters
2:03.18
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
1600 Meters
4:35.35
May 1
Wanner Knights Invitational
Nat Scholl
- 10th Grade
3200 Meters
10:48.56
PR
May 8
CPS Sophomore Championships
Luke Sommerville
- 9th Grade
1600 Meters
5:14.66
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Cole Spanierman
- 11th Grade
800 Meters
2:24.58
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
4:49.99
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Nathan Taylor
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
15.62
PR
May 9
*CPS Varsity Championship
300m Hurdles - 36"
41.16
May 9
*CPS Varsity Championship
Josh Terry
- 12th Grade
Pole Vault
12' 9
PR
May 1
Wanner Knights Invitational
Anthony Tuman
- 10th Grade
400 Meters
57.71
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
4:43.87
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Jesus Villanueva
- 10th Grade
800 Meters
3:01.09
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
6:40.70
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Ryan Wangman
- 11th Grade
400 Meters
59.46
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
3200 Meters
10:03.83
PR
May 1
Wanner Knights Invitational
Alex West
- 11th Grade
800 Meters
2:04.34
May 1
Wanner Knights Invitational
1600 Meters
4:41.35
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Jimmy White
- 9th Grade
400 Meters
1:01.02
Apr 29
St Ignatius Meet #3
800 Meters
2:21.17
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
5:36.19
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Sam Wischnewsky
- 11th Grade
1600 Meters
4:28.98
PR
May 1
Wanner Knights Invitational
3200 Meters
9:44.67
May 9
*CPS Varsity Championship
Milton Woods
- 12th Grade
High Jump
6' 3
PR
May 22
IHSA Boys 3A Sectional - Chicago (Northside)
Long Jump
18' 5.25
PR
May 1
Wanner Knights Invitational
Keduse Worku
- 10th Grade
800 Meters
1:57.87
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
1600 Meters
4:26.94
PR
May 22
IHSA Boys 3A Sectional - Chicago (Northside)
Jacob Wu
- 10th Grade
1600 Meters
5:37.82
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Terry Zhu
- 11th Grade
800 Meters
2:53.54
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
1600 Meters
7:05.32
PR
Apr 16
Lane Tech Boys 5 Team
Womens
Fatima Adedokun
- 10th Grade
200 Meters
31.23
(2.5)
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
High Jump
4' 6
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Bea Alicante
- 10th Grade
100 Meters
15.84
(2.9)
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
200 Meters
33.84
(1.1)
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Missy Aminu
- 9th Grade
Long Jump
11' 3
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Triple Jump
29' 1
PR
Apr 25
CPS Girls Sophomore Trials
Joelle Ataessien
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
15.36
May 9
*CPS Varsity Championship
300m Hurdles - 30"
48.52
PR
May 5
CPS Girls' Varsity Trials
Sydney Baer
- 10th Grade
800 Meters
3:08.74
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Shelby Bradley
- 10th Grade
800 Meters
3:10.82
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Maggie Browdy
- 10th Grade
800 Meters
2:49.37
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Jaley Bruuresma
- 11th Grade
400 Meters
1:04.63
PR
May 2
New Trier Girls Invitational
Azana Clark-Jordan
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
15.98
May 2
New Trier Girls Invitational
300m Hurdles - 30"
47.50
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Jemila Collier
- 12th Grade
200 Meters
29.30
PR
Apr 25
Sue Pariseau Invitational
Long Jump
15' 5.5
PR
May 2
New Trier Girls Invitational
Mikaila Davis
- 12th Grade
100 Meters
14.34
PR
Apr 25
Sue Pariseau Invitational
400 Meters
1:06.27
Apr 11
Homewood-Flossmoor Girls Invitational
Libni Delfin
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
21.00
Apr 25
Sue Pariseau Invitational
Shot Put - 4kg
23' 10
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Discus - 1kg
92' 7
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Helena Dickens
- 9th Grade
1600 Meters
6:10.31
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
3200 Meters
13:11.81
PR
May 8
CPS Sophomore Championships
Karmyn Doughty
- 11th Grade
High Jump
4' 10
May 9
*CPS Varsity Championship
Long Jump
16' 11.5
May 14
IHSA Class 3A St.Ignatius Sectional
Triple Jump
34' 8
May 9
*CPS Varsity Championship
Maggie Finger
- 11th Grade
200 Meters
27.22
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Long Jump
13' 9.5
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Triple Jump
32' 5
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Gissele Hernandez
- 11th Grade
Pole Vault
7' 0
May 2
New Trier Girls Invitational
Maya Hopkins
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
27' 11.5
May 8
CPS Sophomore Championships
Discus - 1kg
73' 5
May 2
New Trier Girls Invitational
Marley Hornewer
- 11th Grade
High Jump
4' 2
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Pole Vault
10' 0
May 14
IHSA Class 3A St.Ignatius Sectional
Elizabeth Howaniec
- 12th Grade
800 Meters
2:54.94
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Bo Josephine
- 10th Grade
100 Meters
14.61
(3.4)
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
High Jump
4' 4
PR
Apr 25
CPS Girls Sophomore Trials
Long Jump
14' 8.75
PR
May 2
New Trier Girls Invitational
Liza Kalinina
- 11th Grade
High Jump
4' 6
Apr 11
Homewood-Flossmoor Girls Invitational
Pole Vault
7' 0
May 2
New Trier Girls Invitational
Triple Jump
31' 11
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Zoe Kane-Preissing
- 11th Grade
800 Meters
2:33.77
PR
May 2
New Trier Girls Invitational
1600 Meters
5:36.10
PR
May 5
CPS Girls' Varsity Trials
3200 Meters
12:21.22
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Jadah Keith
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
36' 4.5
PR
May 5
CPS Girls' Varsity Trials
Daniella Kittrell
- 9th Grade
100 Meters
15.16
(2.9)
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
200 Meters
32.18
(2.1)
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Diana Lam
- 10th Grade
100 Meters
16.65
(2.9)
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Alice Lee
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
29' 4
PR
May 2
New Trier Girls Invitational
Discus - 1kg
88' 3
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Kamaya Lomax
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
17' 9.5
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Discus - 1kg
36' 2
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Kasia Lyszczarczyk
- 10th Grade
400 Meters
1:07.48
PR
May 8
CPS Sophomore Championships
Audrey Mattimore
- 10th Grade
3200 Meters
14:25.81
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Maniga McClendon
- 10th Grade
100 Meters
13.37
May 8
CPS Sophomore Championships
200 Meters
28.47
(2.8)
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Long Jump
14' 8.25
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Triple Jump
30' 3
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Cierra McCullough
- 9th Grade
Pole Vault
6' 0
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Indya McGuffin
- 12th Grade
High Jump
5' 3
PR
May 2
New Trier Girls Invitational
Long Jump
16' 10.5
PR
May 9
*CPS Varsity Championship
Triple Jump
37' 5
(1.9)
PR
May 23
IHSA Girls Class 3A State Finals
Tatiana Montanez
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
20.02
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
300m Hurdles - 30"
53.36
May 14
IHSA Class 3A St.Ignatius Sectional
Stephanie Okiro
- 12th Grade
100 Meters
13.09
Apr 11
Homewood-Flossmoor Girls Invitational
Veronica Ortiz
- 10th Grade
1600 Meters
6:17.63
May 2
New Trier Girls Invitational
3200 Meters
13:54.11
PR
May 8
CPS Sophomore Championships
Yemisi Ososami
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
28' 8.5
PR
May 2
New Trier Girls Invitational
Jada Palmer
- 12th Grade
1600 Meters
5:51.34
PR
May 2
New Trier Girls Invitational
3200 Meters
12:07.47
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Martina Paruch
- 10th Grade
100 Meters
15.33
(2.7)
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
400 Meters
1:17.94
PR
Apr 25
CPS Girls Sophomore Trials
Gift Pendleton
- 9th Grade
200 Meters
28.13
(-2.4)
PR
May 14
IHSA Class 3A St.Ignatius Sectional
100m Hurdles - 33"
18.75
PR
May 8
CPS Sophomore Championships
300m Hurdles - 30"
54.69
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Alessa Ringo
- 9th Grade
800 Meters
2:37.99
PR
May 8
CPS Sophomore Championships
1600 Meters
6:03.92
PR
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Maia Sanders
- 11th Grade
800 Meters
2:33.56
PR
May 14
IHSA Class 3A St.Ignatius Sectional
1600 Meters
5:43.38
May 2
New Trier Girls Invitational
Mariah Santora
- 11th Grade
100 Meters
14.30
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Jennifer Sorescu
- 11th Grade
800 Meters
2:35.54
May 2
New Trier Girls Invitational
Yaira Soriano
- 10th Grade
200 Meters
30.43
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Sophia Traven
- 12th Grade
3200 Meters
14:10.14
May 2
New Trier Girls Invitational
Candace Tukes
- 11th Grade
400 Meters
1:03.86
May 2
New Trier Girls Invitational
Triple Jump
29' 8.5
PR
Apr 11
Homewood-Flossmoor Girls Invitational
Ashley Walker
- 10th Grade
200 Meters
29.82
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Long Jump
11' 10
Apr 22
St. Ignatius Meet #2
Triple Jump
28' 4
May 2
New Trier Girls Invitational
Alexis Wilson
- 12th Grade
400 Meters
1:07.19
PR
May 14
IHSA Class 3A St.Ignatius Sectional
800 Meters
2:35.80
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
1600 Meters
6:17.82
PR
Apr 25
Sue Pariseau Invitational
Nicole Wojnowski
- 9th Grade
800 Meters
2:51.24
PR
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
1600 Meters
6:05.66
PR
May 8
CPS Sophomore Championships
3200 Meters
13:12.54
PR
May 14
IHSA Class 3A St.Ignatius Sectional
Pole Vault
7' 0
Apr 18
Mike Rebeck Invitational
Angela Yoon
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
20' 4
PR
Apr 25
CPS Girls Sophomore Trials
Discus - 1kg
42' 6
PR
Apr 25
CPS Girls Sophomore Trials
Amira Young
- 9th Grade
100 Meters
11.97
(1.4)
May 23
IHSA Girls Class 3A State Finals
200 Meters
25.53
(-2.4)
May 14
IHSA Class 3A St.Ignatius Sectional
Grace Zarzecki
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
34' 4
PR
May 14
IHSA Class 3A St.Ignatius Sectional
Discus - 1kg
103' 5
PR
May 9
*CPS Varsity Championship
Pole Vault
9' 6
PR
Apr 29
St Ignatius Meet #3
Blue text indicates a mark from the current week.