Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
Indoor
2023
2022
2019
2018
2016
2015
2012
2010
2009
2008
2007
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Aidan Boterenbrood
- 12th Grade
800 Meters
2:21.30
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
1600 Meters
5:29.81
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Miles Caine
- 11th Grade
400 Meters
58.85
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
800 Meters
2:09.87
May 6
Golden Triangle Invitational
1600 Meters
4:51.24
Apr 12
Adrian at Lincoln
3200 Meters
10:53.51
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Chris Caldwell
- 9th Grade
100 Meters
13.29
PR
May 18
Eagle Boys Invitational
200 Meters
27.85
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
110m Hurdles - 39"
19.12
May 13
SEC White Division Finals
300m Hurdles - 36"
48.61
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
High Jump
5' 2
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Jamari Collins
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
43' 0
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
Discus - 1.6kg
110' 6
PR
May 13
SEC White Division Finals
Dejuan Deihl
- 11th Grade
100 Meters
12.43
May 18
Eagle Boys Invitational
200 Meters
24.25
PR
May 13
SEC White Division Finals
400 Meters
54.11
May 13
SEC White Division Finals
400 Meters - Relay Split
52.8h
May 6
Golden Triangle Invitational
Long Jump
15' 4
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Sean Dougherty
- 10th Grade
800 Meters
2:20.56
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
1600 Meters
5:06.00
May 18
Eagle Boys Invitational
3200 Meters
11:11.0h
May 18
Eagle Boys Invitational
Jonathan Edwards
- 12th Grade
100 Meters
10.87
PR
May 20
MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
400 Meters - Relay Split
51.0h
PR
Jun 4
MHSAA LP D1 State Championships
Long Jump
22' 6
(2.1)
PR
Jun 4
MHSAA LP D1 State Championships
Keegan Fletcher
- 11th Grade
100 Meters
13.81
PR
May 18
Eagle Boys Invitational
200 Meters
27.22
(-.1)
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
400 Meters
1:02.36
PR
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Nicholas Garland
- 10th Grade
400 Meters
1:11.61
PR
May 18
Eagle Boys Invitational
800 Meters
2:49.62
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Long Jump
11' 9
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Trevor Hackney
- 10th Grade
800 Meters
2:26.76
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
1600 Meters
5:37.35
PR
May 18
Eagle Boys Invitational
Markeidus Hall
- 12th Grade
400 Meters
58.77
PR
May 26
Last Chance Boys Only Invite
800 Meters
2:10.73
PR
Apr 29
Charlie Janke T&F Invitational
300m Hurdles - 36"
47.42
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
High Jump
5' 4
PR
May 26
Last Chance Boys Only Invite
Lynden Hines
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
28' 11
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
Discus - 1.6kg
102' 10
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Kevon Johnson
- 9th Grade
100 Meters
12.22
PR
May 18
Eagle Boys Invitational
200 Meters
25.28
PR
Apr 29
Charlie Janke T&F Invitational
Long Jump
18' 3.5
PR
May 13
SEC White Division Finals
Joe Judge
- 12th Grade
100 Meters
11.76
(1.1)
PR
May 13
SEC White Division Finals
200 Meters
23.90
PR
May 13
SEC White Division Finals
400 Meters
55.13
PR
May 18
Eagle Boys Invitational
400 Meters - Relay Split
51.8h
PR
May 20
MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
Long Jump
18' 9
PR
May 13
SEC White Division Finals
Bobby Knight
- 12th Grade
200 Meters
26.34
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
400 Meters
58.16
PR
Mar 31
Saline Spring Preview Invite
Jaylen Lewis
- 9th Grade
100 Meters
11.79
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
200 Meters
24.19
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Thomas Lincoln
- 12th Grade
100 Meters
13.40
PR
May 18
Eagle Boys Invitational
Shot Put - 12lb
45' 9
PR
May 20
MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
Discus - 1.6kg
115' 8
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Garron Little
- 9th Grade
800 Meters
2:40.43
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
1600 Meters
5:26.38
PR
May 6
Golden Triangle Invitational
3200 Meters
11:39.20
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Chris London
- 9th Grade
800 Meters
2:54.20
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
William Lynn
- 10th Grade
100 Meters
12.15
PR
May 18
Eagle Boys Invitational
200 Meters
25.28
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
400 Meters
57.55
PR
May 6
Golden Triangle Invitational
110m Hurdles - 39"
18.35
May 13
SEC White Division Finals
300m Hurdles - 36"
49.12
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Discus - 1.6kg
74' 11
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Justin Marshall
- 10th Grade
800 Meters
2:23.31
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
1600 Meters
5:26.98
May 18
Eagle Boys Invitational
Matthew Moorer
- 10th Grade
200 Meters
23.07
May 20
MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
400 Meters
50.20
May 20
MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
400 Meters - Relay Split
51.3h
PR
May 6
Golden Triangle Invitational
800 Meters
2:10.71
PR
Apr 29
Charlie Janke T&F Invitational
Brenden Nagel
- 9th Grade
800 Meters
2:38.86
PR
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
1600 Meters
5:53.89
May 18
Eagle Boys Invitational
3200 Meters
12:26.98
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Rashyid Notowidigido
- 9th Grade
400 Meters
1:18.46
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
800 Meters
3:31.02
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
LaVon Pado
- 11th Grade
200 Meters
25.34
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Long Jump
18' 3
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Aaron Porter
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
36' 4.5
Apr 12
Adrian at Lincoln
Discus - 1.6kg
109' 7
May 26
Last Chance Boys Only Invite
Zaqwon Powell
- 12th Grade
100 Meters
11.26
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
200 Meters
21.89
PR
May 20
MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
400 Meters
48.31
PR
May 20
MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
400 Meters - Relay Split
47.4h
PR
May 6
Golden Triangle Invitational
Undral Pritchett
- 10th Grade
60 Meter Dash
7.72
PR
Mar 31
Saline Spring Preview Invite
Discus - 1.6kg
66' 10
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
Long Jump
16' 7.5
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
Connor Raines
- 12th Grade
800 Meters
2:20.88
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
1600 Meters
5:07.11
May 18
Eagle Boys Invitational
3200 Meters
11:55.62
Apr 12
Adrian at Lincoln
Spencer Raines
- 9th Grade
800 Meters
2:38.33
Apr 12
Adrian at Lincoln
1600 Meters
6:01.39
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Cristian Saenz de Viteri
- 12th Grade
800 Meters
2:38.62
PR
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Shot Put - 12lb
30' 0
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Discus - 1.6kg
77' 4
May 18
Eagle Boys Invitational
Tomas Saenz De Viteri
- 9th Grade
800 Meters
2:34.35
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Justen Smith
- 12th Grade
60 Meter Dash
7.92
PR
Mar 31
Saline Spring Preview Invite
100 Meters
12.16
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
200 Meters
24.58
(-.5)
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Long Jump
15' 6
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Nick Straub
- 10th Grade
800 Meters
2:18.66
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
1600 Meters
4:55.02
May 6
Golden Triangle Invitational
3200 Meters
11:12.52
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Jonathan Throne
- 9th Grade
800 Meters
2:49.74
Apr 12
Adrian at Lincoln
1600 Meters
6:11.09
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Unknown Unknown
- ?
800 Meters
2:38.17
PR
Mar 31
Saline Spring Preview Invite
Josh Verges
- 11th Grade
200 Meters
25.59
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
400 Meters
1:03.7h
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
110m Hurdles - 39"
19.69
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
300m Hurdles - 36"
47.53
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Myron Williams
- 11th Grade
200 Meters
30.34
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
Shot Put - 12lb
29' 4
PR
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Discus - 1.6kg
73' 7
PR
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Zach Wittkopp
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
29' 8
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
Discus - 1.6kg
78' 5
PR
May 26
Last Chance Boys Only Invite
Brian Wright
- 11th Grade
100 Meters
13.19
(-.3)
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
400 Meters
59.50
PR
May 18
Eagle Boys Invitational
Discus - 1.6kg
90' 0
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Long Jump
16' 6
PR
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Kyle Young
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
25' 0
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
Discus - 1.6kg
78' 3
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Womens
Kaitlyn Adams
- 9th Grade
400 Meters
1:30.64
PR
May 26
Eagle Girls Invitational
Kyra Barnes
- 11th Grade
100 Meters
14.38
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
200 Meters
28.74
(.4)
May 13
SEC White Division Finals
Long Jump
14' 6
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Erika Bournival
- 11th Grade
800 Meters
2:28.30
PR
May 20
MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
1600 Meters
5:34.90
PR
May 13
SEC White Division Finals
Miaya Boykin
- 12th Grade
100 Meters
15.67
(1.0)
Apr 12
Adrian at Lincoln
Long Jump
11' 0
PR
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Aaliyah Brooks
- 10th Grade
60 Meter Dash
9.95
PR
Mar 31
Saline Spring Preview Invite
Taye Capron
- 10th Grade
60 Meter Dash
9.35
PR
Mar 31
Saline Spring Preview Invite
100 Meters
14.40
PR
May 18
River Rat GIRLS JV Invite
200 Meters
30.42
PR
May 6
Golden Triangle Invitational
Pole Vault
6' 6
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Aryn Chaney
- 11th Grade
100 Meters
16.98
(1.0)
Apr 12
Adrian at Lincoln
Jazz Cheeks
- 12th Grade
400 Meters
1:06.09
PR
May 13
SEC White Division Finals
Aylssa Couch
- 12th Grade
200 Meters
28.05
(1.0)
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
Grace Czachorski
- 10th Grade
800 Meters
3:26.59
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
300m Hurdles - 30"
1:00.56
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
High Jump
4' 6
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Breann Darkins
- 11th Grade
200 Meters
28.12
(1.0)
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
100m Hurdles - 33"
15.89
May 13
SEC White Division Finals
300m Hurdles - 30"
48.17
May 20
MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
Jada Dobins
- 10th Grade
60 Meter Dash
9.06
Mar 31
Saline Spring Preview Invite
Olivia Dotson
- 11th Grade
200 Meters
31.88
(2.0)
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
400 Meters
1:09.69
PR
May 13
SEC White Division Finals
800 Meters
2:52.51
May 6
Golden Triangle Invitational
Devon Drew
- 10th Grade
800 Meters
3:03.10
May 18
River Rat GIRLS JV Invite
1600 Meters
7:22.54
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Zariah Edwards
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
26' 9
Apr 12
Adrian at Lincoln
Discus - 1kg
74' 3
May 13
SEC White Division Finals
Jahnaya Greene
- 11th Grade
100 Meters
18.62
May 26
Eagle Girls Invitational
Shot Put - 4kg
23' 10
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
Discus - 1kg
55' 6
PR
May 18
River Rat GIRLS JV Invite
Taje Griffin
- 10th Grade
100 Meters
14.64
PR
May 18
River Rat GIRLS JV Invite
200 Meters
31.27
(.0)
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Shanaya Heard
- 9th Grade
100 Meters
13.70
(.4)
PR
May 13
SEC White Division Finals
200 Meters
28.17
May 31
Larry Steeb Memorial Meet of Champions
Long Jump
10' 3.25
PR
May 13
SEC White Division Finals
Madison Hill
- 9th Grade
100 Meters
13.40
(.9)
PR
May 13
SEC White Division Finals
200 Meters
28.50
PR
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
High Jump
4' 0
PR
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Long Jump
13' 10
PR
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
Hannah Hinckley
- 10th Grade
400 Meters
1:20.51
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
Montasia James
- 9th Grade
100 Meters
17.92
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Samantha Jones
- 12th Grade
400 Meters
1:18.63
May 18
River Rat GIRLS JV Invite
Long Jump
10' 8.25
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Hailey Kitchen
- 9th Grade
100 Meters
14.89
(-.1)
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
200 Meters
30.57
(.8)
PR
May 13
SEC White Division Finals
100m Hurdles - 33"
20.63
PR
May 13
SEC White Division Finals
Tara Robinson
- 9th Grade
400 Meters
1:09.43
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
800 Meters
3:07.67
PR
Apr 12
Adrian at Lincoln
Discus - 1kg
37' 6
PR
Apr 26
Tecumseh at Lincoln
High Jump
4' 4
May 13
SEC White Division Finals
Kayla Roy
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
30' 9
PR
May 6
Golden Triangle Invitational
Discus - 1kg
105' 11
PR
May 20
MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
Holly Tumbarello
- 12th Grade
800 Meters
3:00.51
May 18
River Rat GIRLS JV Invite
1600 Meters
6:51.04
PR
Apr 19
Lincoln at Ypsilanti
Tiffany Vance
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
22' 11
May 18
River Rat GIRLS JV Invite
Discus - 1kg
64' 5
PR
May 18
River Rat GIRLS JV Invite
Serena Varner
- 10th Grade
100 Meters
12.92
(.7)
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
200 Meters
27.52
(.0)
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Long Jump
18' 2
(2.7)
Jun 4
MHSAA LP D1 State Championships
Amanda Warden
- 9th Grade
400 Meters
1:11.44
PR
May 13
SEC White Division Finals
Long Jump
11' 5.75
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
Ashley Worford
- 11th Grade
100 Meters
13.25
(-.1)
PR
May 3
Lincoln & Chelsea at Dexter
200 Meters
26.59
May 6
Golden Triangle Invitational
400 Meters
1:07.67
May 6
Golden Triangle Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.