Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Brennan Battreall
- 11th Grade
100 Meters
13.50
PR
Mar 21
Bryan JV Meet
200 Meters
29.97
PR
Mar 21
Bryan JV Meet
Luke Blankman
- 12th Grade
800 Meters
2:06.69
Apr 27
Crete Invitational
1600 Meters
4:51.81
Apr 11
Plattsmouth Invitational
Fabian Blazek
- 12th Grade
800 Meters
2:16.76
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
1600 Meters
5:21.77
PR
Apr 8
KOC Gretna Invite
Will Champion
- 9th Grade
100 Meters
13.68
PR
Apr 6
Bellevue West Freshman Invite
200 Meters
28.66
PR
Apr 6
Bellevue West Freshman Invite
Donny Clapp
- 10th Grade
100 Meters
13.19
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
200 Meters
26.86
PR
Apr 20
Platteview Invitational
400 Meters
1:01.79
PR
Apr 20
Platteview Invitational
Long Jump
16' 7.5
PR
Apr 8
KOC Gretna Invite
Caleb Connelly
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
35' 0
Apr 8
KOC Gretna Invite
Discus - 1.6kg
121' 5
May 11
District B-2
Jacob Culhane
- 11th Grade
100 Meters
11.85
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
400 Meters
56.72
PR
Apr 27
Crete Invitational
300m Hurdles - 36"
46.25
PR
Apr 8
KOC Gretna Invite
Long Jump
18' 11.25
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
Triple Jump
38' 1.75
PR
Apr 8
KOC Gretna Invite
Sam Egermier
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
31' 4
PR
Mar 21
Bryan JV Meet
Discus - 1.6kg
78' 9
PR
Apr 20
Platteview Invitational
Ian Fields
- 11th Grade
200 Meters
28.51
PR
Mar 21
Bryan JV Meet
400 Meters
1:00.05
Apr 20
Platteview Invitational
Emmanuel Grant
- 11th Grade
100 Meters
12.43
PR
Apr 8
KOC Gretna Invite
200 Meters
25.40
PR
Apr 11
Plattsmouth Invitational
Jakob Harris
- 11th Grade
400 Meters
55.12
PR
May 11
District B-2
110m Hurdles - 39"
17.45
Apr 11
Plattsmouth Invitational
300m Hurdles - 36"
43.97
Apr 8
KOC Gretna Invite
Triple Jump
38' 8.25
Apr 8
KOC Gretna Invite
Colin Hawkins
- 11th Grade
Long Jump
16' 7.25
PR
Apr 20
Platteview Invitational
Beau Larsen
- 12th Grade
400 Meters
52.95
PR
Apr 8
KOC Gretna Invite
800 Meters
1:59.93
May 20
NSAA Class B State Championship (F-Sa)
1600 Meters
4:49.12
Apr 27
Crete Invitational
Ben Larsen
- 10th Grade
800 Meters
2:07.39
Apr 20
Platteview Invitational
1600 Meters
4:37.66
Apr 11
Plattsmouth Invitational
3200 Meters
10:43.09
Apr 8
KOC Gretna Invite
Jack Larsen
- 11th Grade
1600 Meters
4:28.2h
May 20
NSAA Class B State Championship (F-Sa)
1 Mile
4:45.71
PR
Apr 21
The Nebraska T&F Festival
3200 Meters
9:41.53
Apr 21
The Nebraska T&F Festival
Jared London
- 10th Grade
100 Meters
11.76
Apr 8
KOC Gretna Invite
200 Meters
24.14c
Apr 8
KOC Gretna Invite
High Jump
5' 6
Apr 8
KOC Gretna Invite
Long Jump
20' 1.5
Apr 11
Plattsmouth Invitational
Gio Lopez
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
48' 0.5
PR
May 20
NSAA Class B State Championship (F-Sa)
Discus - 1.6kg
117' 10
Apr 27
Crete Invitational
Max Metzger
- 10th Grade
800 Meters
2:26.03
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
1600 Meters
5:26.29
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
3200 Meters
11:39.83
PR
Apr 20
Platteview Invitational
Will Rice
- 10th Grade
200 Meters
24.61
PR
Apr 11
Plattsmouth Invitational
400 Meters
52.11
Apr 11
Plattsmouth Invitational
800 Meters
2:00.36
May 20
NSAA Class B State Championship (F-Sa)
Will Ryder
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
25' 4
Mar 21
Bryan JV Meet
Discus - 1.6kg
58' 4
Mar 28
North 9-10
Matthew Sakalowsky
- 9th Grade
100 Meters
12.17
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
200 Meters
25.14
Apr 20
Platteview Invitational
400 Meters
58.88
Apr 8
KOC Gretna Invite
Long Jump
17' 1.5
PR
Apr 8
KOC Gretna Invite
Alex Schaefer
- 10th Grade
800 Meters
2:23.32
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
1600 Meters
5:46.17
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
Alex Schafer
- 10th Grade
1600 Meters
5:38.59
PR
Mar 28
North 9-10
Ben Theiler
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
21' 10
Mar 21
Bryan JV Meet
Discus - 1.6kg
54' 9
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
Long Jump
11' 8.5
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
Brady Vomacka
- 10th Grade
200 Meters
26.69
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
400 Meters
1:01.67
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
Kyle Wozniak
- 9th Grade
800 Meters
2:46.51
PR
Mar 21
Bryan JV Meet
1600 Meters
6:13.82
PR
Mar 21
Bryan JV Meet
Womens
Chloe Bertelson
- 12th Grade
100 Meters
12.99
PR
May 11
District B-2
Long Jump
15' 8.25
PR
Apr 11
Plattsmouth Invitational
Triple Jump
33' 3
PR
Apr 21
The Nebraska T&F Festival
Maggie Blankman
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.92
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
300m Hurdles - 30"
56.45
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
Long Jump
14' 4.25
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
Madison Brase
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
32' 5.25
PR
Apr 8
KOC Gretna Invite
Discus - 1kg
115' 5
May 11
District B-2
Angelique Fuentes
- 10th Grade
100 Meters
18.80
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
200 Meters
39.05
Mar 28
North 9-10
Kellee Halliburton
- 11th Grade
100 Meters
14.33
PR
Apr 20
Platteview Invitational
200 Meters
30.74c
Apr 8
KOC Gretna Invite
Maggie Heltzel
- 10th Grade
100 Meters
15.27
Apr 11
Plattsmouth Invitational
200 Meters
30.96
PR
May 11
District B-2
400 Meters
1:10.53
PR
May 11
District B-2
Ashley Maeder
- 9th Grade
100 Meters
16.69
PR
Mar 28
North 9-10
Shot Put - 4kg
24' 0
PR
Mar 21
Bryan JV Meet
Discus - 1kg
65' 5
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
Paige McConnell
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
23' 0
PR
Mar 21
Bryan JV Meet
Discus - 1kg
49' 3
PR
Mar 21
Bryan JV Meet
Jillian McNamara
- 9th Grade
100 Meters
14.35
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
200 Meters
31.97
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
400 Meters
1:22.13
PR
Mar 28
North 9-10
Jenna Mlnarik
- 10th Grade
100 Meters
14.27
May 11
District B-2
200 Meters
29.63
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
400 Meters
1:09.87
PR
Apr 20
Platteview Invitational
Hannah Penner
- 11th Grade
800 Meters
2:46.65
PR
May 11
District B-2
1600 Meters
6:12.96
PR
Apr 11
Plattsmouth Invitational
Meg Rice
- 12th Grade
100 Meters
13.83
PR
Apr 20
Platteview Invitational
200 Meters
28.70
PR
Apr 11
Plattsmouth Invitational
400 Meters
1:11.10
Apr 8
KOC Gretna Invite
Long Jump
16' 5.25
PR
Apr 11
Plattsmouth Invitational
Triple Jump
32' 5.25
PR
Apr 8
KOC Gretna Invite
Erin Ruane
- 9th Grade
200 Meters
30.52
PR
May 11
District B-2
400 Meters
1:09.45
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
800 Meters
2:53.41
Apr 20
Platteview Invitational
Long Jump
13' 5
PR
Apr 27
Crete Invitational
Emilie Steinauer
- 12th Grade
400 Meters
1:05.53
PR
May 11
District B-2
800 Meters
2:37.84
PR
Apr 11
Plattsmouth Invitational
Katie Steinauer
- 10th Grade
800 Meters
2:47.43
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
1600 Meters
6:17.88
PR
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
3200 Meters
13:46.61
PR
Apr 20
Platteview Invitational
Olivia Watson
- 12th Grade
100 Meters
14.94
May 4
RCC: River Cities Conference Championships
200 Meters
31.73
Apr 20
Platteview Invitational
Mary Zoucha
- 11th Grade
100 Meters
16.22
PR
Apr 27
Crete Invitational
200 Meters
33.90
Apr 20
Platteview Invitational
High Jump
4' 2
Apr 27
Crete Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.