Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
1999
Indoor
2018
2012
2010
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Noor Amin
- 10th Grade
100 Meters
12.81
(1.1)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Shot Put - 12lb
33' 2
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Javelin - 800g
106' 6
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Chris Barnes
- 12th Grade
Pole Vault
9' 0
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Elior Blumenthal
- 9th Grade
400 Meters
58.74
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
800 Meters
2:16.67
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Andre Butzberger
- 11th Grade
400 Meters
53.58
PR
Apr 23
North East Valley Championships
Kenneth Cain
- 9th Grade
400 Meters
1:06.88
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Long Jump
14' 2.5
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Mitch Collins
- 10th Grade
800 Meters
2:33.94
Mar 3
Aztec Invite
1600 Meters
5:41.02
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
3200 Meters
12:55.14
PR
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
Matthew De Koch
- 11th Grade
1600 Meters
5:21.33
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
3200 Meters
11:51.60
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
Dylan Drury
- 10th Grade
100 Meters
11.51
(.8)
PR
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
200 Meters
23.11
(1.2)
PR
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
Ethan Eddleblute
- 9th Grade
100 Meters
12.20
(.3)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Pierce Gardner
- 10th Grade
1600 Meters
5:27.40
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Dante Haynesworth
- 9th Grade
100 Meters
12.57
(2.0)
PR
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
200 Meters
25.72
(1.9)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Kamdan Hightower
- 9th Grade
100 Meters
12.32
(-.8)
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
200 Meters
25.29
(.2)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Ben Hislop
- 11th Grade
400 Meters
55.66
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
Joshua Hislop
- 11th Grade
400 Meters
52.99
Mar 29
The Ron Smith Classic
Oliver Hundelt
- 9th Grade
100 Meters
14.65
(.4)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
High Jump
4' 10
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Dylan Jamison
- 9th Grade
800 Meters
2:40.51
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Zack Knierim
- 12th Grade
100 Meters
12.89
(-1.8)
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
200 Meters
26.17
(-1.4)
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
110m Hurdles - 39"
18.09
(-.3)
PR
Apr 23
North East Valley Championships
300m Hurdles - 36"
42.92
PR
Apr 23
North East Valley Championships
Long Jump
18' 4
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Daniel Kwiatkowski
- 10th Grade
800 Meters
2:06.39
Mar 3
Aztec Invite
1600 Meters
4:50.69
Mar 29
The Ron Smith Classic
Ashton Liddell
- 9th Grade
40 Meter Dash
5.36
(-.1)
PR
Mar 3
Aztec Invite
100 Meters
11.35
(.6)
Apr 23
North East Valley Championships
200 Meters
23.13
(.2)
Apr 23
North East Valley Championships
Brandon Martin
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
33' 7
PR
Mar 3
Aztec Invite
Discus - 1.6kg
96' 5.5
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Javelin - 800g
113' 9
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Caleb Meyer
- 11th Grade
100 Meters
11.97
(-1.2)
Apr 23
North East Valley Championships
200 Meters
24.08
(.2)
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
400 Meters
54.38
Mar 29
The Ron Smith Classic
Matthew Miller
- 10th Grade
800 Meters
2:11.78
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Andrew Mitchell
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
17.18
(-2.2)
PR
Mar 29
The Ron Smith Classic
300m Hurdles - 36"
42.80
PR
Mar 29
The Ron Smith Classic
Cole Nordman
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
15.75
(.5)
Apr 23
North East Valley Championships
300m Hurdles - 36"
42.93
Apr 23
North East Valley Championships
High Jump
5' 6
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Jake Novin
- 12th Grade
Pole Vault
10' 6
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Justin Onisile
- 11th Grade
1600 Meters
6:36.27
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Jack Pletka
- 10th Grade
3200 Meters
12:14.69
PR
Mar 3
Aztec Invite
Alexander Price
- 10th Grade
800 Meters
2:06.13
PR
Mar 3
Aztec Invite
1600 Meters
4:46.62
Mar 24
78th NIKE Chandler Rotary Elite
1 Mile
4:48.41
PR
Mar 24
78th NIKE Chandler Rotary Elite
Trenton Sanders
- 10th Grade
100 Meters
12.13
(-.4)
PR
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
200 Meters
25.84
(-2.5)
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
Grant Smith
- 12th Grade
100 Meters
12.50
(-1.1)
PR
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
Shot Put - 12lb
44' 3
PR
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
Discus - 1.6kg
108' 7
PR
Mar 3
Aztec Invite
Javelin - 800g
122' 3
PR
Mar 3
Aztec Invite
Long Jump
19' 2
(.0)
Mar 29
The Ron Smith Classic
Dylan Spooner
- 9th Grade
High Jump
4' 6
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Reid Spooner
- 9th Grade
High Jump
5' 0
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Nate Van Ness
- 12th Grade
Pole Vault
10' 6
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Andrew Wachtel
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
21.32
(-.9)
PR
Mar 3
Aztec Invite
300m Hurdles - 36"
49.66
PR
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
Nathan Wicker
- 9th Grade
1600 Meters
5:14.77
PR
Apr 23
North East Valley Championships
3200 Meters
11:21.23
PR
Mar 3
Aztec Invite
Sam Wiener
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
38' 7.5
PR
Mar 29
The Ron Smith Classic
Discus - 1.6kg
120' 11
PR
Apr 23
North East Valley Championships
Brett Yanofsky
- 9th Grade
200 Meters
27.54
(1.3)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Womens
Abi Archer
- 11th Grade
800 Meters
2:19.71
PR
Apr 23
North East Valley Championships
1500 Meters
4:44.15
PR
Apr 7
Arcadia Invitational
1600 Meters
4:56.07
May 10
AZ Meet of Champions
1 Mile
5:03.97
PR
Apr 7
Arcadia Invitational
3200 Meters
10:48.36
May 2
AIA Division II Championship
LiLi Baiden
- 9th Grade
100 Meters
16.82
(-.4)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
100m Hurdles - 33"
23.08
(1.3)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Cassidy Bailey
- 12th Grade
200 Meters
26.41
(3.1)
PR
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
400 Meters
59.38
Mar 29
The Ron Smith Classic
300m Hurdles - 30"
45.31
PR
May 2
AIA Division II Championship
Kayla Bailey
- 9th Grade
400 Meters
1:06.74
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
800 Meters
2:46.54
Mar 3
Aztec Invite
Ruby Bigbee
- 11th Grade
100 Meters
14.45
(-.1)
PR
Mar 29
The Ron Smith Classic
200 Meters
31.41
(-.6)
PR
Mar 29
The Ron Smith Classic
Courtney Bookspan
- 9th Grade
100 Meters
15.31
(-.4)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
200 Meters
32.86
(-.8)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Nicole Bostrom
- 10th Grade
100 Meters
13.33
(1.1)
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
200 Meters
27.33
(.2)
Apr 23
North East Valley Championships
400 Meters
1:01.34
PR
Apr 23
North East Valley Championships
Aidan Briggs
- 9th Grade
1600 Meters
7:01.93
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Faith Cain
- 11th Grade
100 Meters
17.06
(-.4)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
200 Meters
35.74
(-.8)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Ariel Carlson
- 9th Grade
200 Meters
29.91
(.2)
PR
Mar 3
Aztec Invite
100m Hurdles - 33"
18.91
(-.7)
PR
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
300m Hurdles - 30"
53.34
PR
Apr 23
North East Valley Championships
Alejandra Coulston
- 11th Grade
1600 Meters
6:36.85
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Rebecca Dabill
- 9th Grade
200 Meters
33.60
(-.2)
PR
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
300m Hurdles - 30"
59.90
PR
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
Brenna Doyle
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
37' 7.5
PR
May 2
AIA Division II Championship
Discus - 1kg
98' 0
Mar 29
The Ron Smith Classic
Javelin - 600g
70' 11.5
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Lillian Fattaleh
- 9th Grade
100 Meters
17.91
(-.4)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Ashley Fries
- 11th Grade
Long Jump
12' 11
(-.5)
PR
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
Triple Jump
29' 8
(-.4)
PR
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
Anne Gardner-Hajek
- 10th Grade
1600 Meters
5:40.27
PR
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
3200 Meters
12:04.39
PR
Apr 23
North East Valley Championships
Elton Gingrich
- 12th Grade
200 Meters
30.82
(-2.1)
PR
Mar 29
The Ron Smith Classic
400 Meters
1:07.02
Mar 29
The Ron Smith Classic
800 Meters
2:36.37
PR
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
Sydney Golden
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
21' 10
PR
Mar 3
Aztec Invite
Discus - 1kg
60' 1
PR
Mar 3
Aztec Invite
Javelin - 600g
42' 4.5
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Izabella Good
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
13' 5
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Eden Henderson
- 11th Grade
High Jump
5' 1
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Pole Vault
11' 6
May 2
AIA Division II Championship
Long Jump
16' 1
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Hannah Holligan
- 9th Grade
1600 Meters
7:00.01
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Anjna Kalya
- 9th Grade
Discus - 1kg
59' 3
PR
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
Autumn Karis
- 10th Grade
800 Meters
2:41.89
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
Alyssa Knierim
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
11' 5.5
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Discus - 1kg
40' 9.75
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Sophia Lepore
- 9th Grade
100 Meters
14.58
(-.4)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Javelin - 600g
64' 5
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Bria Lloyd
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
23' 2.5
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Discus - 1kg
66' 11
PR
Mar 29
The Ron Smith Classic
Peyton Mayer
- 9th Grade
100 Meters
14.31
(-1.4)
PR
Apr 23
North East Valley Championships
200 Meters
29.43
(.2)
PR
Mar 3
Aztec Invite
Samantha McDonald
- 11th Grade
100 Meters
14.84
(-.3)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Alexandra Meng
- 9th Grade
Javelin - 600g
89' 11
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Abby Moon
- 12th Grade
400 Meters
1:02.21
PR
Mar 24
78th NIKE Chandler Rotary Seeded
Olivia Nordlie
- 12th Grade
400 Meters
1:09.15
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
800 Meters
2:36.33
Apr 23
North East Valley Championships
1600 Meters
6:06.42
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
3200 Meters
13:29.19
Mar 3
Aztec Invite
Mira Olden
- 9th Grade
Pole Vault
11' 0
Mar 29
The Ron Smith Classic
yoko Shigesawa
- 11th Grade
800 Meters
3:19.22
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
1600 Meters
6:57.00
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Marley Smieszek
- 9th Grade
100 Meters
14.03
(-.7)
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
100m Hurdles - 33"
18.38
(1.0)
Apr 23
North East Valley Championships
Tiaree Towler
- 10th Grade
1600 Meters
5:32.86
Mar 3
Aztec Invite
3200 Meters
11:38.46
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
Claudia Tribble
- 10th Grade
100 Meters
15.11
(-.4)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
100m Hurdles - 33"
22.20
(1.3)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Grace Tully
- 11th Grade
800 Meters
2:48.39
Feb 24
2nd Richard Thompson South Mountain Classic
1600 Meters
6:00.59
Mar 3
Aztec Invite
Rachel Turner
- 11th Grade
800 Meters
2:18.60
PR
Apr 23
North East Valley Championships
1600 Meters
5:06.19
PR
May 2
AIA Division II Championship
1 Mile
5:21.23
PR
Mar 24
78th NIKE Chandler Rotary Elite
3200 Meters
11:01.83
PR
May 2
AIA Division II Championship
Sarah Turner
- 9th Grade
800 Meters
2:21.52
PR
Apr 23
North East Valley Championships
1600 Meters
5:16.68
PR
Apr 6
39th Sun Angel Track Classic
3200 Meters
11:13.59
PR
May 2
AIA Division II Championship
Natalia Williams
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
30' 8
Apr 13
15th Annual Hohokam Invitational
Discus - 1kg
88' 3
Apr 23
North East Valley Championships
Nikki Wolin
- 10th Grade
1600 Meters
6:41.00
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Brianna Woodworth
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
19.73
(1.1)
Apr 23
North East Valley Championships
300m Hurdles - 30"
54.30
PR
Apr 23
North East Valley Championships
Long Jump
14' 6
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Triple Jump
30' 1
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Isabella Yadav
- 9th Grade
100 Meters
17.01
(-.4)
PR
Apr 19
Scottsdale District Track and Field Meet
Jaden Zelms
- 9th Grade
40 Yard Dash
7.12
(.3)
PR
Mar 3
Aztec Invite
Blue text indicates a mark from the current week.