Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2011
2010
2009
2008
2007
2006
1999
1982
1981
1980
1978
1975
1971
Indoor
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2014
2013
2012
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Owen Allen
- 10th Grade
200 Meters
25.19
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
400 Meters
54.97
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Miciah Ankney
- 11th Grade
800 Meters
2:27.96
PR
May 5
Lamberson Invitational
Pole Vault
7' 6
PR
May 5
Lamberson Invitational
Josh Carns
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
100' 3
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Gunner Carwile
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
101' 8
PR
Apr 6
Bob Eisenhart Invitational
Mason Commiso
- 10th Grade
100 Meters
11.78
PR
Apr 6
Bob Eisenhart Invitational
Anthony Costilla
- 9th Grade
1600 Meters
5:29.07
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Tyler Costilla
- 9th Grade
3200 Meters
12:21.69
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Victor Cote
- 10th Grade
Long Jump
16' 7.5
PR
May 5
Lamberson Invitational
Dylan Early
- 11th Grade
400 Meters
57.75
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Jack Figgins
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
48.14
May 5
Lamberson Invitational
Long Jump
15' 3
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Arman Haver
- 12th Grade
1600 Meters
4:58.06
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
3200 Meters
11:01.83
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Boston Hootman
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
36' 10
PR
May 5
Lamberson Invitational
Cory Langham
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
18.70
Apr 13
Wayne Trace Invitational
300m Hurdles - 36"
46.98
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Michael Myers
- 11th Grade
800 Meters
2:06.80
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
1600 Meters
4:42.26
Apr 13
Wayne Trace Invitational
3200 Meters
9:54.52
May 25
OHSAA D3 Region 10
Chase Railing
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
117' 1
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Isaac Ridgeway
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
19.42
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
300m Hurdles - 36"
53.67
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Pole Vault
7' 0
May 5
Lamberson Invitational
Ezra Rogers
- 9th Grade
Long Jump
12' 9.25
May 5
Lamberson Invitational
Kody Schooley
- 11th Grade
200 Meters
26.70
PR
Apr 6
Bob Eisenhart Invitational
400 Meters
58.88
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Hunter Scott
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
33' 5
PR
May 5
Lamberson Invitational
Nathan Sullivan
- 10th Grade
800 Meters
2:16.50
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Josh Swift
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
19.16
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
300m Hurdles - 36"
48.95
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Payton Tunis
- 12th Grade
200 Meters
24.77
Apr 13
Wayne Trace Invitational
High Jump
5' 10
May 5
Lamberson Invitational
Landon Turnbull
- 9th Grade
800 Meters
2:18.83
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Mason Van Atta
- 12th Grade
800 Meters
2:13.41
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Kole Wertman
- 9th Grade
100 Meters
12.04
May 5
Lamberson Invitational
200 Meters
24.41
May 5
Lamberson Invitational
Josh White
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
34' 10
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Womens
Addison Bergman
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
32' 3
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Discus - 1kg
97' 10
PR
May 5
Lamberson Invitational
Tiffany Chiappetta
- 11th Grade
200 Meters
27.78
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
400 Meters
1:00.61
PR
May 5
Lamberson Invitational
800 Meters
2:21.95
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Riley Figgins
- 11th Grade
200 Meters
30.42
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
High Jump
5' 1
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Long Jump
15' 3.5
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Caitlin Gordon
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
33' 1
PR
May 5
Lamberson Invitational
Discus - 1kg
82' 3
PR
Apr 6
Bob Eisenhart Invitational
Janice Green
- 10th Grade
400 Meters
1:19.73
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
100m Hurdles - 33"
21.43
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
300m Hurdles - 30"
1:00.25
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Cheyenne Hart
- 10th Grade
200 Meters
30.06
May 5
Lamberson Invitational
Kathryn Haver
- 12th Grade
200 Meters
29.78
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Pole Vault
7' 0
PR
May 5
Lamberson Invitational
Audrey Johnsonbaugh
- 9th Grade
200 Meters
33.87
PR
Apr 6
Bob Eisenhart Invitational
Pole Vault
6' 6
May 5
Lamberson Invitational
Serenity Keesbury
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.56
PR
May 5
Lamberson Invitational
300m Hurdles - 30"
57.37
PR
May 5
Lamberson Invitational
Alexa Michael
- 11th Grade
100 Meters
13.81
May 5
Lamberson Invitational
200 Meters
30.13
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
300m Hurdles - 30"
1:06.60
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Noelle Nuttle
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
19.99
Apr 6
Bob Eisenhart Invitational
Emma Payne
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
24' 5
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Discus - 1kg
90' 6
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Samantha Post
- 10th Grade
200 Meters
31.19
PR
May 5
Lamberson Invitational
400 Meters
1:14.73
PR
May 5
Lamberson Invitational
Harlee Shuman
- 11th Grade
100 Meters
13.33
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Long Jump
17' 0.5
PR
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Emily Smith
- 10th Grade
800 Meters
3:16.11
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Addison Strubing
- 9th Grade
800 Meters
2:54.79
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
1600 Meters
6:07.67
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
3200 Meters
13:08.94
PR
Apr 13
Wayne Trace Invitational
Makayla Sullivan
- 11th Grade
1600 Meters
5:30.43
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
3200 Meters
11:56.11
May 19
OHSAA D3 Northwest District - Archibold
Nathalie Swenson
- 10th Grade
800 Meters
3:06.76
PR
May 5
Lamberson Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.