Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2004
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2011
2009
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Zack Adams
- 10th Grade
800 Meters
2:19.68
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
1600 Meters
5:24.91
Mar 16
Early Bird Invitational
Andrew Arrowood
- 12th Grade
400 Meters
1:03.65
PR
Mar 16
Early Bird Invitational
High Jump
5' 0
PR
May 9
Region 6 Championship
Long Jump
15' 8.25
(.0)
PR
Mar 16
Early Bird Invitational
Peter Bickel
- 11th Grade
1600 Meters
5:05.33
PR
May 9
Region 6 Championship
3200 Meters
11:05.42
PR
May 9
Region 6 Championship
James Bowen
- 10th Grade
3200 Meters
13:12.6h
PR
Apr 29
BEES Invitational
Carter Bullock
- 12th Grade
100 Meters
14.44c
(.1)
PR
Apr 29
BEES Invitational
Long Jump
14' 3
(1.5)
PR
Apr 29
BEES Invitational
Hector Cedillo
- 12th Grade
400 Meters
53.72
PR
Apr 20
Davis Invitational
800 Meters
2:03.79
May 18
UHSAA State Championships
Andrew Clinger
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
22.21
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
300m Hurdles - 36"
55.75
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
Malachi Davies
- 10th Grade
400 Meters
1:00.25
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
800 Meters
2:24.04
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
Alex Delaney
- 11th Grade
200 Meters
24.60
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
400 Meters
52.01
PR
May 18
UHSAA State Championships
300m Hurdles - 36"
43.02
PR
Apr 20
Davis Invitational
Long Jump
20' 3
PR
May 9
Region 6 Championship
Jackson Dymond
- 11th Grade
800 Meters
1:56.98
PR
May 18
UHSAA State Championships
1600 Meters
4:22.58
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
Scotty Edwards
- 11th Grade
100 Meters
13.15
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
Kaeden George
- 9th Grade
800 Meters
2:18.14
PR
May 9
Region 6 Championship
1600 Meters
5:35.84
PR
Mar 16
Early Bird Invitational
Jacob Giauque
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
29' 10
PR
May 8
Region 6 Championship
Ben Hegewald
- 11th Grade
100 Meters
11.32
(3.8)
PR
May 9
Region 6 Championship
200 Meters
22.83
(2.4)
PR
May 9
Region 6 Championship
Kage Hoon
- 10th Grade
1600 Meters
4:48.76
May 9
Region 6 Championship
3200 Meters
10:17.25
May 9
Region 6 Championship
Natnaele Kidane
- 10th Grade
100 Meters
12.36
(-.7)
May 9
Region 6 Championship
200 Meters
25.45
(-.6)
PR
May 9
Region 6 Championship
Charlie Miner
- 11th Grade
1600 Meters
5:08.71
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
3200 Meters
11:02.66
PR
May 9
Region 6 Championship
Alexander Moyers
- 11th Grade
100 Meters
12.48
(-.4)
PR
May 9
Region 6 Championship
200 Meters
25.16
(-.6)
PR
May 9
Region 6 Championship
Joe Pingree
- 11th Grade
300m Hurdles - 36"
46.50
PR
May 9
Region 6 Championship
High Jump
5' 2
PR
May 9
Region 6 Championship
Liam Schreiber
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
116' 8
PR
May 9
Region 6 Championship
Javelin - 800g
105' 1
PR
May 9
Region 6 Championship
Stratten Scott
- 11th Grade
3200 Meters
11:55.1h
PR
Apr 29
BEES Invitational
Skyler Spence
- 11th Grade
800 Meters
2:10.1h
PR
Apr 29
BEES Invitational
1600 Meters
4:36.83
PR
May 4
BYU HS Invitational
3200 Meters
10:04.04
PR
May 18
UHSAA State Championships
William Spence
- 9th Grade
400 Meters
58.27
PR
May 9
Region 6 Championship
800 Meters
2:14.77
Apr 13
Taylorsville Invite
1600 Meters
4:56.45
Apr 13
Taylorsville Invite
Long Jump
16' 10.5
PR
May 9
Region 6 Championship
Christian Taylor
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
24.70
(1.1)
PR
May 8
Region 6 Championship
300m Hurdles - 36"
56.38
PR
May 8
Region 6 Championship
Daniel Taylor
- 12th Grade
200 Meters
23.75
(.7)
PR
May 4
BYU HS Invitational
400 Meters
52.53
May 18
UHSAA State Championships
Jack Thompson
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
18.23
(1.1)
PR
May 9
Region 6 Championship
300m Hurdles - 36"
44.65
PR
May 9
Region 6 Championship
Long Jump
15' 7
(-.9)
Mar 16
Early Bird Invitational
Michael Thompson
- 12th Grade
400 Meters
1:00.70
May 9
Region 6 Championship
Vaughn Wallace
- 9th Grade
1600 Meters
5:24.41
Apr 13
Taylorsville Invite
3200 Meters
11:36.94
May 9
Region 6 Championship
Nate Whitehouse
- 12th Grade
100 Meters
12.34
(3.4)
Mar 16
Early Bird Invitational
200 Meters
25.32
(.0)
Mar 16
Early Bird Invitational
Long Jump
20' 8.5
(.2)
PR
May 18
UHSAA State Championships
Drew Wilson
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
21.10
(.3)
PR
May 9
Region 6 Championship
300m Hurdles - 36"
52.19
May 9
Region 6 Championship
Long Jump
16' 2
PR
May 9
Region 6 Championship
Whitland Young
- 9th Grade
800 Meters
3:05.30
Mar 16
Early Bird Invitational
Womens
Emma Barnett
- 11th Grade
800 Meters
2:30.61
PR
May 9
Region 6 Championship
1600 Meters
5:26.15
PR
May 4
BYU HS Invitational
3200 Meters
12:00.50
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
Sophia Chandramouli
- 12th Grade
100 Meters
15.30
(.5)
PR
Mar 16
Early Bird Invitational
200 Meters
32.52
(.1)
PR
Mar 16
Early Bird Invitational
Shot Put - 4kg
19' 8.25
PR
May 9
Region 6 Championship
Discus - 1kg
54' 3
Apr 29
BEES Invitational
Lane Chipman
- 10th Grade
400 Meters
1:07.51
Apr 13
Taylorsville Invite
800 Meters
2:37.05
Mar 16
Early Bird Invitational
Maya Connolly
- 10th Grade
800 Meters
2:32.34
PR
May 4
BYU HS Invitational
1600 Meters
5:38.18
PR
May 4
BYU HS Invitational
Taygin DeHart
- 12th Grade
100 Meters
13.21
(1.6)
May 9
Region 6 Championship
200 Meters
27.49
(2.0)
May 9
Region 6 Championship
400 Meters
1:04.54c
Apr 29
BEES Invitational
300m Hurdles - 30"
53.51
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
Long Jump
17' 11
(.0)
PR
May 9
Region 6 Championship
Clara Eccles
- 11th Grade
Long Jump
14' 4
(.0)
PR
May 9
Region 6 Championship
Maddie Faust
- 12th Grade
Discus - 1kg
62' 6
PR
May 9
Region 6 Championship
Kendalle Foster
- 12th Grade
100 Meters
13.37
(.0)
PR
Apr 20
Davis Invitational
Long Jump
15' 4
(.7)
PR
May 9
Region 6 Championship
Jane Fredrick
- 11th Grade
800 Meters
2:22.98
May 9
Region 6 Championship
1600 Meters
5:14.90
PR
May 4
BYU HS Invitational
Kate Fuhriman
- 11th Grade
3200 Meters
14:37.0h
PR
Apr 29
BEES Invitational
Annie Griffiths
- 12th Grade
100 Meters
14.43
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
200 Meters
29.16
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
Long Jump
13' 9.5
(.0)
PR
May 9
Region 6 Championship
Lydia Harris
- 10th Grade
100 Meters
12.88
(1.6)
PR
May 9
Region 6 Championship
200 Meters
27.39
Apr 13
Taylorsville Invite
Sarah Hollberg
- 10th Grade
3200 Meters
14:17.93
PR
May 9
Region 6 Championship
Abby Holtby
- 10th Grade
100 Meters
13.58
(.2)
Apr 20
Davis Invitational
200 Meters
27.82
Apr 13
Taylorsville Invite
Brooklynn Kellogg
- 11th Grade
3200 Meters
14:42.13
PR
May 8
Region 6 Championship
Ato Kitiona
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
27' 2
May 9
Region 6 Championship
Discus - 1kg
76' 3
May 9
Region 6 Championship
Javelin - 600g
92' 7
PR
Apr 20
Davis Invitational
Onna Lee
- 9th Grade
100 Meters
13.22
(.0)
Apr 20
Davis Invitational
200 Meters
28.19
(-1.6)
Apr 20
Davis Invitational
Emma Maxfield
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
1:00.93
Mar 16
Early Bird Invitational
High Jump
4' 11
PR
May 18
UHSAA State Championships
Abby Rasmussen
- 12th Grade
800 Meters
2:23.17
Apr 6
Arcadia Invitational
1500 Meters
5:01.41
PR
Apr 6
Arcadia Invitational
1600 Meters
5:22.96
Apr 6
Arcadia Invitational
1 Mile
5:25.13
PR
Apr 6
Arcadia Invitational
Allix Safford
- 11th Grade
400 Meters
1:09.80
May 9
Region 6 Championship
Sam Sanderson
- 12th Grade
200 Meters
32.39
(.0)
PR
Mar 16
Early Bird Invitational
800 Meters
2:56.41
PR
Mar 16
Early Bird Invitational
Megan Spence
- 11th Grade
400 Meters
1:05.02
PR
May 9
Region 6 Championship
800 Meters
2:31.37
PR
May 4
BYU HS Invitational
1600 Meters
5:45.89
PR
Apr 20
Davis Invitational
Kate Thomas
- 11th Grade
800 Meters
2:31.81
May 9
Region 6 Championship
1600 Meters
5:25.21
May 4
BYU HS Invitational
3200 Meters
11:29.11
PR
May 4
BYU HS Invitational
Megan Ulfich
- 11th Grade
100 Meters
14.26
(-.7)
PR
May 9
Region 6 Championship
200 Meters
29.50
(.8)
PR
May 9
Region 6 Championship
Millie Wilcox
- 9th Grade
400 Meters
1:01.61
May 4
BYU HS Invitational
Kate Wirthlin
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
18.73
(.4)
PR
May 9
Region 6 Championship
300m Hurdles - 30"
55.68
PR
Apr 13
Taylorsville Invite
High Jump
4' 8
PR
May 4
BYU HS Invitational
Long Jump
14' 10
(.0)
May 9
Region 6 Championship
Lauren Wunderli
- 12th Grade
400 Meters
1:07.60
Mar 16
Early Bird Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.