Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Brendan Ban
- 11th Grade
100 Meters
11.67
PR
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
200 Meters
24.62
PR
May 7
Ron Burling Invitational
High Jump
5' 4
PR
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
Darius Bates
- 11th Grade
800 Meters
2:12.94
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
Samuel Behrndt
- 9th Grade
Pole Vault
10' 6
PR
Apr 25
sussex hamilton boys jv
Kenny Bentz
- 10th Grade
100 Meters
12.79
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
200 Meters
26.19
Apr 25
sussex hamilton boys jv
Matthew Bohlman
- 12th Grade
200 Meters
23.32
PR
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
400 Meters
50.47
PR
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
800 Meters
2:02.78
PR
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
Triple Jump
44' 8.5
PR
May 1
Greater Metro Conference Relays
Jacob Bruns
- 12th Grade
400 Meters
1:00.76
PR
Apr 25
sussex hamilton boys jv
Shot Put - 12lb
34' 2
PR
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Discus - 1.6kg
100' 6
PR
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Mitchell Claas
- 12th Grade
800 Meters
2:10.76
PR
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
1600 Meters
4:46.54
PR
May 7
Ron Burling Invitational
3200 Meters
10:15.92
PR
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
Spencer Evers
- 11th Grade
100 Meters
12.34
PR
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
200 Meters
24.98
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
Samuel Farmer
- 10th Grade
100 Meters
13.10
PR
Apr 25
sussex hamilton boys jv
Peyton Feudner
- 12th Grade
600 Meters
1:26.57
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
800 Meters
2:03.04
PR
May 23
WIAA D1 Milwaukee Vincent Sectional
1600 Meters
4:48.66
PR
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
Joe Geels
- 11th Grade
Long Jump
19' 8.75
PR
Apr 26
Brookfield Central Lancer Invitational
Triple Jump
39' 9
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
Nathan Gunderson
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
18.22
Apr 25
sussex hamilton boys jv
300m Hurdles - 36"
45.72
PR
May 7
Arrowhead Frosh Soph
Triple Jump
37' 0.75
May 7
Arrowhead Frosh Soph
Zach Heckman
- 12th Grade
600 Meters
1:27.92
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
1600 Meters
4:50.44
PR
May 1
Greater Metro Conference Relays
3200 Meters
10:42.68
PR
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
Ethan Hunt
- 9th Grade
High Jump
3' 4
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Long Jump
7' 5.5
May 11
Greater Metro Conference JV Outdoor
Zach Irene
- 10th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
May 11
Greater Metro Conference JV Outdoor
Matthew Jelinski
- 11th Grade
400 Meters
54.11
PR
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
Adam Jeter
- 9th Grade
100 Meters
11.43
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
200 Meters
22.69
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
Ryan Klibowitz
- 11th Grade
100 Meters
12.31
PR
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
200 Meters
24.71
PR
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Ryan Kops
- 12th Grade
800 Meters
2:13.78
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Gavin Kuhlenbeck
- 11th Grade
800 Meters
2:03.48
PR
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
1600 Meters
4:20.72
PR
Jun 1
WIAA D1 State Track & Field Championships
1 Mile
4:22.60
PR
Jun 8
The WISCO Mile
3200 Meters
9:28.53
PR
May 4
Myrhum Invitational
Rustin Lawrence
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
36' 2
PR
Apr 26
Brookfield Central Lancer Invitational
Discus - 1.6kg
108' 0.5
PR
Apr 26
Brookfield Central Lancer Invitational
Ken Lor
- 9th Grade
High Jump
4' 8
PR
Apr 25
sussex hamilton boys jv
Dylan Melotik
- 12th Grade
100 Meters
11.79
PR
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
200 Meters
23.38
PR
May 7
Ron Burling Invitational
400 Meters
53.51
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
Long Jump
21' 1.5
PR
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
Max Niebler
- 11th Grade
300m Hurdles - 36"
48.02
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
Raghav Pandya
- 9th Grade
High Jump
4' 10
Apr 25
sussex hamilton boys jv
Long Jump
17' 3.5
Apr 9
M-Club Relays
Michael Pappas
- 12th Grade
800 Meters
2:13.50
PR
May 7
Ron Burling Invitational
1600 Meters
5:25.81
PR
Apr 25
sussex hamilton boys jv
Cole Peske
- 12th Grade
800 Meters
2:11.62
PR
May 7
Ron Burling Invitational
1600 Meters
4:50.70
PR
May 11
Greater Metro Conference JV Outdoor
3200 Meters
10:35.78
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
Josh Reindl
- 12th Grade
100 Meters
11.25
PR
May 7
Ron Burling Invitational
Sina Riazi
- 12th Grade
Pole Vault
12' 0
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
Ethan See
- 10th Grade
Pole Vault
7' 0
PR
Apr 25
sussex hamilton boys jv
Evan Selin
- 12th Grade
3200 Meters
10:49.90
Apr 26
Brookfield Central Lancer Invitational
Sean Seraphine
- 11th Grade
Pole Vault
11' 0
PR
Apr 26
Brookfield Central Lancer Invitational
Baljinder Singh
- 9th Grade
100 Meters
12.95
PR
Apr 25
sussex hamilton boys jv
Jake Sohre
- 10th Grade
400 Meters
55.97
May 11
Greater Metro Conference JV Outdoor
Jacob Sromalski
- 10th Grade
100 Meters
13.99
PR
Apr 25
sussex hamilton boys jv
200 Meters
27.98
PR
May 7
Arrowhead Frosh Soph
1600 Meters
5:42.92
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Garret Staab
- 11th Grade
800 Meters
2:06.92
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
1600 Meters
4:34.70
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
3200 Meters
10:11.55
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
Corbin Stepney
- 12th Grade
200 Meters
24.03
PR
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
Noah Strauss
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
39' 9
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
Discus - 1.6kg
106' 7
Apr 25
sussex hamilton boys jv
Isaac Struebing
- 12th Grade
400 Meters
53.65
PR
May 7
Ron Burling Invitational
600 Meters
1:26.68
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
800 Meters
2:03.74
PR
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
1600 Meters
4:49.09
PR
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
Alex Tong
- 9th Grade
1600 Meters
4:56.86
PR
May 1
Greater Metro Conference Relays
3200 Meters
10:24.07
PR
May 7
Ron Burling Invitational
Ian Turley
- 12th Grade
Pole Vault
12' 6
PR
May 1
Greater Metro Conference Relays
Kevin Weathersby
- 10th Grade
Triple Jump
31' 7.75
May 7
Arrowhead Frosh Soph
Matt Wiltsey
- 12th Grade
100 Meters
11.97
PR
May 7
Ron Burling Invitational
200 Meters
25.18
PR
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
Jared Wunschel
- 9th Grade
800 Meters
2:16.72
May 7
Arrowhead Frosh Soph
1600 Meters
4:46.05
PR
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
1 Mile
4:41.41
PR
Jun 8
The WISCO Mile
Noah Zahrt
- 9th Grade
800 Meters
2:20.09
May 7
Arrowhead Frosh Soph
1600 Meters
5:13.37
PR
May 11
Greater Metro Conference JV Outdoor
3200 Meters
12:08.23
PR
Apr 25
sussex hamilton boys jv
Robert Zollicoffer
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
32' 7.5
PR
Apr 9
M-Club Relays
Discus - 1.6kg
76' 3
PR
Apr 9
M-Club Relays
Womens
Marisa August
- 10th Grade
200 Meters
29.77
PR
May 8
Menomonee Falls Girls Indian Invitational
Sam Backus
- 10th Grade
Pole Vault
7' 6
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
Samantha Backus
- 10th Grade
Pole Vault
7' 6
PR
Apr 26
Brookfield Central Lancer Invitational
Alexis Bain
- 10th Grade
Pole Vault
8' 0
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
Lexi Bain
- 10th Grade
Pole Vault
7' 6
PR
Apr 9
M-Club Relays
Leah Balsbaugh
- 9th Grade
200 Meters
31.48
PR
May 11
Greater Metro Conference JV Outdoor
Long Jump
10' 8
PR
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Maya Bell
- 9th Grade
800 Meters
2:49.00
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
McKenzie Davidson
- 9th Grade
200 Meters
30.91
PR
May 11
Greater Metro Conference JV Outdoor
Ellie DeCleene
- 10th Grade
800 Meters
2:35.56
PR
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
1600 Meters
5:40.87
PR
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
3200 Meters
12:18.30
May 8
Menomonee Falls Girls Indian Invitational
Morgan DeHarde
- 11th Grade
1600 Meters
5:46.72
PR
May 8
Menomonee Falls Girls Indian Invitational
3200 Meters
12:10.29
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
Megan Dewing
- 11th Grade
800 Meters
3:01.74
Apr 9
Menomonee Fall Girls JV Invite
Audrey Downs
- 11th Grade
800 Meters
3:02.77
Apr 9
Menomonee Fall Girls JV Invite
Marcela Hahn
- 9th Grade
800 Meters
2:49.70
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
Jessica Heckman
- 10th Grade
400 Meters
1:03.16
PR
May 7
Arrowhead Frosh Soph
1600 Meters
5:27.34
PR
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
1 Mile
5:29.64
PR
Jun 8
The WISCO Mile
High Jump
4' 8
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
Alicia Holzem
- 9th Grade
100 Meters
14.35
Apr 9
Menomonee Fall Girls JV Invite
200 Meters
31.74
May 7
Arrowhead Frosh Soph
Molly Hubred
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
26' 11.5
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
Discus - 1kg
96' 1
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
Ashley Johnson
- 12th Grade
100 Meters
14.34
PR
May 8
Menomonee Falls Girls Indian Invitational
200 Meters
30.90
PR
May 8
Menomonee Falls Girls Indian Invitational
Hailey Krueger
- 9th Grade
100 Meters
14.65
May 11
Greater Metro Conference JV Outdoor
Anna LaFore
- 9th Grade
100 Meters
15.82
PR
May 11
Greater Metro Conference JV Outdoor
200 Meters
32.67
PR
Apr 9
Menomonee Fall Girls JV Invite
100m Hurdles - 33"
20.65
PR
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Lauren Leonardi
- 12th Grade
100 Meters
13.41
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
200 Meters
28.30
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
Pole Vault
8' 6
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
Trang Mai
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
22' 8
PR
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Discus - 1kg
76' 6
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
Lillian Miller
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
26' 5.5
PR
May 1
Greater Metro Conference Relays
Discus - 1kg
84' 6
PR
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
Kamryn O'Dell
- 9th Grade
300m Hurdles - 30"
57.99
PR
Apr 9
Menomonee Fall Girls JV Invite
Long Jump
14' 5.5
PR
Apr 26
Brookfield Central Lancer Invitational
Shannon O'Dwyer
- 9th Grade
Long Jump
11' 8
PR
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Maggie Olejnik
- 10th Grade
300m Hurdles - 30"
52.99
May 8
Menomonee Falls Girls Indian Invitational
Long Jump
15' 5
Apr 26
Brookfield Central Lancer Invitational
Triple Jump
34' 6.5
Apr 26
Brookfield Central Lancer Invitational
Maddie Paar
- 10th Grade
800 Meters
2:40.44
PR
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
1600 Meters
5:46.31
PR
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
Rachel Passow
- 12th Grade
200 Meters
26.44c
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
400 Meters
1:01.69
PR
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
Morgan Price
- 12th Grade
100 Meters
13.02
PR
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
200 Meters
27.01
Apr 26
Brookfield Central Lancer Invitational
400 Meters
1:01.06
PR
May 8
Menomonee Falls Girls Indian Invitational
Faith Rabideau
- 10th Grade
100 Meters
13.65
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
Long Jump
15' 5.5
May 8
Menomonee Falls Girls Indian Invitational
Triple Jump
33' 0.5
PR
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
Grace Reek
- 9th Grade
400 Meters
1:13.39
PR
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
Isabel Seay
- 12th Grade
400 Meters
1:08.37
PR
Apr 17
Sussex Hamilton Invite
800 Meters
2:29.94
May 8
Menomonee Falls Girls Indian Invitational
1600 Meters
5:32.55
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
1 Mile
5:24.05
Jun 8
The WISCO Mile
3200 Meters
11:33.63
PR
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
Nahli Smith
- 10th Grade
200 Meters
29.64
PR
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
Long Jump
13' 9
PR
May 14
Greater Metro Conference Outdoor Championships
Triple Jump
33' 7
PR
May 8
Menomonee Falls Girls Indian Invitational
Taylor Sohre
- 12th Grade
200 Meters
28.94
PR
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
400 Meters
1:05.02
PR
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
Emma Struebing
- 9th Grade
800 Meters
2:45.91
PR
May 20
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
1600 Meters
6:00.15
PR
May 3
Steinke Laser Coed Invitational
Annika Syslack
- 9th Grade
200 Meters
34.29
Apr 9
Menomonee Fall Girls JV Invite
Kiana Timm
- 9th Grade
100 Meters
14.24
PR
May 7
Arrowhead Frosh Soph
400 Meters
1:25.48
PR
Apr 9
Menomonee Fall Girls JV Invite
McKinley Towne
- 9th Grade
100 Meters
14.77
PR
Apr 9
Menomonee Fall Girls JV Invite
200 Meters
30.05
PR
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Amanda Tremmel
- 10th Grade
100 Meters
14.49
May 8
Menomonee Falls Girls Indian Invitational
Misaki Yamaguchi
- 12th Grade
100 Meters
16.19
PR
May 16
Wauwatosa East Red Raider JV Invite
Lexi Zuehlke
- 11th Grade
200 Meters
27.51
Apr 26
Brookfield Central Lancer Invitational
400 Meters
1:02.55
PR
Apr 20
Carleton Sitz Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.