Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
2024
2023
2022
2021
2018
2017
2016
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Remedan Abdulahi
- 11th Grade
800 Meters
2:33.10
PR
Apr 22
Ponca JV Invite
1600 Meters
5:32.14
PR
May 6
River Cities Conference Championships
3200 Meters
11:50.45
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Cobe Albertson
- 10th Grade
800 Meters
2:17.66
PR
Apr 1
Platteview HS Invitational
1600 Meters
5:02.78
PR
May 13
NSAA B-4 District
Marco Alvarado
- 11th Grade
400 Meters
57.64
PR
Apr 27
Dakota Valley Invite
110m Hurdles - 39"
16.92
May 13
NSAA B-4 District
300m Hurdles - 36"
45.24
Apr 29
South Sioux City Invitational
400m Hurdles - 36"
1:06.84
PR
Apr 17
Sioux City Relays
Brody Anderson
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
41' 5.25
PR
May 13
NSAA B-4 District
Discus - 1.6kg
118' 5
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Angel Avalos
- 9th Grade
800 Meters
2:36.29
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
1600 Meters
6:13.03
PR
Apr 27
Dakota Valley Invite
Juan Balderas
- 12th Grade
400 Meters
53.57
PR
May 6
River Cities Conference Championships
800 Meters
2:03.58
May 13
NSAA B-4 District
1600 Meters
4:45.87
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Ashton Blair
- 11th Grade
100 Meters
12.57
Apr 6
Gretna Knights of Columbus Invite
200 Meters
26.27
PR
May 13
NSAA B-4 District
400 Meters
1:00.08
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Long Jump
18' 8.5
May 13
NSAA B-4 District
Nathan Bouvilom
- 9th Grade
100 Meters
12.67
May 6
River Cities Conference Championships
200 Meters
26.97
Apr 27
Dakota Valley Invite
Todd Comstock
- 11th Grade
200 Meters
24.69
Apr 29
South Sioux City Invitational
400 Meters
58.03
PR
Apr 6
Gretna Knights of Columbus Invite
Long Jump
17' 9.25
Apr 17
Sioux City Relays
Triple Jump
36' 1.75
Apr 29
South Sioux City Invitational
Gage Curry
- 11th Grade
100 Meters
11.91
Apr 29
South Sioux City Invitational
200 Meters
24.65
Apr 6
Gretna Knights of Columbus Invite
Mesuidi Ejerso
- 10th Grade
800 Meters
2:04.82
Apr 6
Gretna Knights of Columbus Invite
1600 Meters
4:31.45
May 22
NSAA Class B State Track & Field Championships
3200 Meters
9:46.96
May 22
NSAA Class B State Track & Field Championships
Diego Escalante
- 12th Grade
Pole Vault
9' 0
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Jordan Eviglo
- 11th Grade
100 Meters
12.67
Apr 22
Ponca JV Invite
200 Meters
25.54
PR
May 13
NSAA B-4 District
Long Jump
18' 6
May 13
NSAA B-4 District
Efren Garcia
- 12th Grade
100 Meters
13.65
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
200 Meters
29.58
PR
Apr 22
Ponca JV Invite
Helmer Garcia
- 12th Grade
800 Meters
2:23.04
PR
Apr 1
Platteview HS Invitational
Jose Garcia
- 11th Grade
Pole Vault
7' 0
May 6
River Cities Conference Championships
Adam Hamilton
- 9th Grade
800 Meters
2:27.82
PR
Apr 17
Sioux City Relays
1600 Meters
5:29.26
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Cody Harris
- 12th Grade
200 Meters
23.95
PR
May 13
NSAA B-4 District
400 Meters
56.78
PR
May 6
River Cities Conference Championships
High Jump
5' 8
PR
Apr 6
Gretna Knights of Columbus Invite
Kobe Haukap
- 12th Grade
100 Meters
13.58
PR
May 6
River Cities Conference Championships
200 Meters
29.73
PR
Apr 27
Dakota Valley Invite
Harrison Hawkins
- 12th Grade
1600 Meters
5:27.95
PR
May 6
River Cities Conference Championships
3200 Meters
12:04.40
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Ruben Hernandez
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
33' 11
Apr 29
South Sioux City Invitational
Bryan Le
- 12th Grade
400 Meters
1:06.13
PR
Apr 27
Dakota Valley Invite
1600 Meters
6:07.85
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Benjamin Lindgren
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
86' 3.5
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Julio Lopez
- 10th Grade
400 Meters
59.99
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
800 Meters
2:19.58
May 6
River Cities Conference Championships
Rodrigo Lopez
- 11th Grade
400 Meters
56.95
May 6
River Cities Conference Championships
800 Meters
2:15.05
May 13
NSAA B-4 District
Moises Lupercio
- 12th Grade
1600 Meters
5:20.38
PR
Apr 1
Platteview HS Invitational
3200 Meters
11:07.00
PR
Apr 17
Sioux City Relays
Dhugomsa Mohammed
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
15.73
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
300m Hurdles - 36"
41.46
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
400m Hurdles - 36"
1:00.21
PR
Apr 17
Sioux City Relays
Ivan Morelos
- 9th Grade
800 Meters
2:23.79
Apr 17
Sioux City Relays
1600 Meters
5:10.26
Apr 29
South Sioux City Invitational
3200 Meters
11:03.08
Apr 20
Bennington Invitational
Dong Nguyen
- 10th Grade
800 Meters
2:40.96
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Jason Ortiz
- 11th Grade
400 Meters
1:04.76
PR
May 6
River Cities Conference Championships
800 Meters
2:32.88
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Maytie Phasavath
- 12th Grade
100 Meters
11.47
PR
May 6
River Cities Conference Championships
200 Meters
24.39
PR
May 6
River Cities Conference Championships
110m Hurdles - 39"
17.04
(-.7)
PR
Apr 17
Sioux City Relays
Issac Ponce
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
37' 2
PR
Apr 27
Dakota Valley Invite
Discus - 1.6kg
113' 7
PR
Apr 27
Dakota Valley Invite
Kayden Ramirez
- 12th Grade
Pole Vault
9' 0
PR
Apr 27
Dakota Valley Invite
Ian Santana
- 11th Grade
100 Meters
11.97
PR
Apr 1
Platteview HS Invitational
Ulises Tapia
- 10th Grade
100 Meters
13.63
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
200 Meters
27.55
PR
Apr 22
Ponca JV Invite
400 Meters
1:03.04
May 6
River Cities Conference Championships
Britton Taylor
- 10th Grade
100 Meters
12.23
PR
May 6
River Cities Conference Championships
200 Meters
24.98
May 6
River Cities Conference Championships
KeySean Taylor
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
47' 11.5
Apr 17
Sioux City Relays
Discus - 1.6kg
125' 3
Apr 27
Dakota Valley Invite
Caden Uhl
- 12th Grade
100 Meters
13.00
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
200 Meters
26.93
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Jesse Vanderwoude
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
108' 9
May 6
River Cities Conference Championships
Ismael Vera-Marin
- 12th Grade
100 Meters
14.49
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
200 Meters
30.12
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Demarico Young
- 9th Grade
100 Meters
11.59
PR
May 13
NSAA B-4 District
200 Meters
24.43
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Womens
Emane Ahmed
- 12th Grade
1600 Meters
5:41.67
PR
Apr 20
Bennington Invitational
3200 Meters
12:08.30
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Abbi Aitken
- 9th Grade
Discus - 1kg
84' 3.5
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Ubah Ali
- 9th Grade
100 Meters
14.93
PR
May 6
River Cities Conference Championships
200 Meters
31.98
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Diana Alvarez
- 10th Grade
100 Meters
16.45
PR
May 6
River Cities Conference Championships
200 Meters
38.26
PR
Apr 22
Ponca JV Invite
Evin Anderson
- 10th Grade
Discus - 1kg
83' 0
Apr 29
South Sioux City Invitational
Dylan Arens
- 10th Grade
100 Meters
45.59
PR
Apr 20
Bennington Invitational
Long Jump
8' 4
PR
Apr 20
Bennington Invitational
Gabriella Camberra
- 12th Grade
200 Meters
31.95
PR
May 6
River Cities Conference Championships
400 Meters
1:17.47
PR
Apr 22
Ponca JV Invite
Shelby Cox
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
22' 1
May 6
River Cities Conference Championships
Discus - 1kg
77' 10
Apr 29
South Sioux City Invitational
Melissa DeLaTorre
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
33' 11.5
PR
May 13
NSAA B-4 District
Nyaluet Diew
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
39' 2
May 13
NSAA B-4 District
Discus - 1kg
114' 2
Apr 20
Bennington Invitational
Cindy Enriquez
- 10th Grade
800 Meters
2:53.49
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Isabelle Eviglo
- 10th Grade
100 Meters
15.72
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
200 Meters
34.54
PR
Apr 27
Dakota Valley Invite
Jocelyn Eviglo
- 11th Grade
Discus - 1kg
89' 3
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Rylee Faling
- 11th Grade
800 Meters
2:50.10
Apr 1
Platteview HS Invitational
Gloria Flores
- 10th Grade
800 Meters
2:47.88
Apr 29
South Sioux City Invitational
1600 Meters
6:24.51
May 6
River Cities Conference Championships
Tasha Freiberg
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
17.19
PR
May 6
River Cities Conference Championships
High Jump
5' 5
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Ashlynn Garcia
- 11th Grade
100 Meters
12.77
May 6
River Cities Conference Championships
200 Meters
27.87
PR
May 13
NSAA B-4 District
100m Hurdles - 33"
17.71
PR
May 6
River Cities Conference Championships
300m Hurdles - 30"
51.92
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Alianna Groves
- 9th Grade
Discus - 1kg
106' 1.5
Apr 29
South Sioux City Invitational
Trista Harsma
- 12th Grade
High Jump
4' 8
PR
Apr 17
Sioux City Relays
Long Jump
16' 1.75
PR
May 13
NSAA B-4 District
Triple Jump
33' 3.75
Apr 29
South Sioux City Invitational
Ashley Hedquist
- 11th Grade
1500 Meters
5:33.66
PR
Apr 17
Sioux City Relays
1600 Meters
5:52.10
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
3200 Meters
12:32.00
Apr 1
Platteview HS Invitational
Brooklyn Heineman
- 9th Grade
800 Meters
2:35.51
May 13
NSAA B-4 District
1600 Meters
6:17.96
Apr 20
Bennington Invitational
Rosaleena Hernandez
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
24' 0
Apr 29
South Sioux City Invitational
Gracie King
- 9th Grade
100 Meters
13.07
PR
Apr 1
Platteview HS Invitational
200 Meters
28.41
Apr 1
Platteview HS Invitational
Long Jump
15' 4
PR
Apr 1
Platteview HS Invitational
Jordan Kriens
- 10th Grade
100 Meters
13.89
Apr 20
Bennington Invitational
200 Meters
28.38
PR
May 13
NSAA B-4 District
High Jump
4' 7
May 13
NSAA B-4 District
Long Jump
15' 0
Apr 6
Gretna Knights of Columbus Invite
Alexandra Leiber
- 11th Grade
Pole Vault
9' 0
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Alexa Munhofen
- 10th Grade
400 Meters
1:15.79
PR
Apr 22
Ponca JV Invite
100m Hurdles - 33"
19.39
PR
Apr 22
Ponca JV Invite
300m Hurdles - 30"
56.44
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Triple Jump
32' 3.5
Apr 29
South Sioux City Invitational
Emerson Palsma
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
31' 3
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Discus - 1kg
100' 4
Apr 29
South Sioux City Invitational
Emily Penne
- 9th Grade
100 Meters
12.41
May 13
NSAA B-4 District
200 Meters
26.07
May 13
NSAA B-4 District
400 Meters
1:02.83
May 6
River Cities Conference Championships
Angelina Phothisarn
- 11th Grade
Pole Vault
7' 0
May 13
NSAA B-4 District
Marianna Romero
- 10th Grade
800 Meters
2:59.31
Apr 29
South Sioux City Invitational
1600 Meters
6:53.19
Apr 27
Dakota Valley Invite
Olivia Ruaikort
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
29' 6
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Valeria Salcido
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
17.90
PR
May 13
NSAA B-4 District
300m Hurdles - 30"
55.95
PR
Apr 29
South Sioux City Invitational
Cadence Singer
- 9th Grade
100 Meters
17.14
PR
Apr 22
Ponca JV Invite
200 Meters
33.69
PR
May 6
River Cities Conference Championships
Lorena Valdivia-Martinez
- 9th Grade
800 Meters
2:43.41
Apr 17
Sioux City Relays
1600 Meters
6:10.16
May 13
NSAA B-4 District
Carla Villicana
- 11th Grade
Pole Vault
7' 6
May 6
River Cities Conference Championships
Addie Wendte
- ?
100 Meters
45.59
PR
Apr 20
Bennington Invitational
Long Jump
8' 4
PR
Apr 20
Bennington Invitational
Jordyn Wendte
- 12th Grade
100 Meters
16.24
May 6
River Cities Conference Championships
Blue text indicates a mark from the current week.