Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2002
1989
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Adam Abiade
- 9th Grade
800 Meters
2:23.70
May 22
Ignatius Invitational #7
1500 Meters
4:50.6h
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
5:07.2h
Jun 5
Jones Distance Open
Calvin Allaband-Gamble
- 9th Grade
800 Meters
2:31.96
May 12
Ignatius Invite #4
1500 Meters
5:08.6h
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
5:37.76
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Sean Baker
- 10th Grade
100 Meters
12.18
May 15
Latin Hope Invitational #5
200 Meters
25.55
May 19
Ignatius Invite #6
Long Jump
17' 0.25
PR
May 22
Ignatius Invitational #7
Carlos Barillas
- 11th Grade
800 Meters
2:14.65
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
4:59.32
PR
May 12
Ignatius Invite #4
3200 Meters
10:50.52
PR
May 29
SY'21 CPL Boys Varsity Championships
Jaydan Brown
- 10th Grade
100 Meters
12.89
(.0)
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
200 Meters
27.14
(.0)
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
400 Meters
1:04.29
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
Jaylen Brown
- 10th Grade
100 Meters
12.82
(2.0)
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
200 Meters
26.58
(.0)
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
400 Meters
1:02.06
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
Emillio Calvo
- 9th Grade
400 Meters
1:05.77
PR
May 12
Ignatius Invite #4
Carlos Cantu
- 10th Grade
100 Meters
12.98
(2.0)
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
200 Meters
25.54
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
400 Meters
57.85
May 12
Ignatius Invite #4
Seth Carlson
- 12th Grade
400 Meters
53.72
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
800 Meters
2:04.45
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
4:50.85
PR
May 12
Ignatius Invite #4
Kieran Cassidy
- 10th Grade
100 Meters
12.27
(2.9)
PR
May 1
St. Rita Boys Invitational
200 Meters
24.41
(.9)
May 22
Ignatius Invitational #7
400 Meters
58.40
May 12
Ignatius Invite #4
High Jump
4' 11.75
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
Col Chin
- 10th Grade
100 Meters
12.97
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
400 Meters
1:04.22
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
110m Hurdles - 39"
20.58
May 19
Ignatius Invite #6
300m Hurdles - 36"
52.32
May 12
Ignatius Invite #4
Jackson Chin
- 11th Grade
100 Meters
14.09
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
200 Meters
28.39
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
400 Meters
1:15.33
PR
May 19
Ignatius Invite #6
Dominic Duenas
- 9th Grade
400 Meters
1:10.47
PR
May 12
Ignatius Invite #4
Shot Put - 12lb
20' 7
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Discus - 1.6kg
40' 8
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Kendall Easterly
- 9th Grade
400 Meters
56.03
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
800 Meters
2:03.45
Jun 9
IHSA Class 3A TRB Sectional #7 - Chicago (Lane)
1600 Meters
4:57.68
May 1
St. Rita Boys Invitational
Jaden Fellows
- 9th Grade
200 Meters
27.34
(1.8)
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
Jack Fleck
- 11th Grade
100 Meters
11.40
(2.9)
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
200 Meters
22.64c
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
400 Meters
50.91
PR
May 22
Ignatius Invitational #7
Leo Furr
- 11th Grade
800 Meters
2:10.44
PR
May 22
Ignatius Invitational #7
1600 Meters
5:16.30
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Nicolas Garcia
- 9th Grade
400 Meters
1:10.49
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Daniel Gatz
- 9th Grade
400 Meters
1:18.97
PR
May 12
Ignatius Invite #4
Jacob Goroff
- 9th Grade
800 Meters
2:29.72
PR
May 12
Ignatius Invite #4
1500 Meters
5:09.5h
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
5:22.85
PR
May 19
Ignatius Invite #6
Dallas Gray
- 12th Grade
100 Meters
12.06
(.0)
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
200 Meters
24.66
(-2.4)
PR
May 22
Ignatius Invitational #7
Charles Green
- 9th Grade
400 Meters
1:01.93
PR
May 12
Ignatius Invite #4
Shot Put - 12lb
28' 6.5
PR
May 22
Ignatius Invitational #7
Discus - 1.6kg
67' 6.5
PR
Jun 9
IHSA Class 3A TRB Sectional #7 - Chicago (Lane)
Kaloyan Gueret
- 12th Grade
200 Meters
25.20
(-2.5)
PR
May 22
Ignatius Invitational #7
Noah Han
- 10th Grade
800 Meters
2:29.93
PR
May 19
Ignatius Invite #6
1500 Meters
5:09.9h
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
5:44.89
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
Jevon Hobbs
- 9th Grade
200 Meters
28.92
(1.8)
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
Ethan Kang
- 10th Grade
100 Meters
12.75
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
High Jump
5' 4
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Long Jump
17' 10.5
May 19
Ignatius Invite #6
Tyson Kenneth
- 9th Grade
400 Meters
58.57
PR
May 29
SY'21 CPL Boys Sophomore Championships
800 Meters
2:19.8h
Jun 5
Jones Distance Open
1500 Meters
4:56.1h
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
5:26.29
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Tristan Kenny
- 12th Grade
100 Meters
11.67
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
200 Meters
25.06
(2.9)
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
Shot Put - 12lb
35' 7
PR
May 12
Ignatius Invite #4
Discus - 1.6kg
100' 7.5
PR
May 29
SY'21 CPL Boys Varsity Championships
Ryder Kern
- 11th Grade
1600 Meters
4:48.32
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
3200 Meters
10:28.60
PR
May 29
SY'21 CPL Boys Varsity Championships
Jameson Koonce
- 11th Grade
400 Meters
55.43
May 22
Ignatius Invitational #7
800 Meters
2:06.6h
Jun 5
Jones Distance Open
Aidan Lorenz
- 12th Grade
800 Meters
2:12.40
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
1600 Meters
5:15.82
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
Dalton Lowery
- 9th Grade
400 Meters
59.83
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
800 Meters
2:05.70
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
1600 Meters
4:46.74
Jun 9
IHSA Class 3A TRB Sectional #7 - Chicago (Lane)
Miles Maloney
- 10th Grade
400 Meters
56.57
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
800 Meters
2:06.54
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
1600 Meters
4:46.90
Jun 9
IHSA Class 3A TRB Sectional #7 - Chicago (Lane)
3200 Meters
10:59.60
May 29
SY'21 CPL Boys Sophomore Championships
Carlos Moreno
- 12th Grade
400 Meters
56.20
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
800 Meters
2:13.01
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
Mehdi Mrini
- 10th Grade
800 Meters
2:47.80
PR
May 12
Ignatius Invite #4
1500 Meters
5:30.1h
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
6:03.34
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
3200 Meters
12:29.02
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
Daniel Murphy
- 12th Grade
400 Meters
54.54
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
800 Meters
2:03.63
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
1600 Meters
4:50.27
PR
May 12
Ignatius Invite #4
Gabriel Osborne
- 9th Grade
800 Meters
2:34.43
PR
May 12
Ignatius Invite #4
1500 Meters
4:59.4h
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
5:39.26
PR
May 19
Ignatius Invite #6
Nicholas Ouhabi
- 9th Grade
800 Meters
2:26.78
May 12
Ignatius Invite #4
1500 Meters
5:07.0h
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
5:29.99
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
David Plachta
- 10th Grade
100 Meters
13.30
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
200 Meters
28.04
PR
May 12
Ignatius Invite #4
110m Hurdles - 39"
22.10
(-3.0)
May 29
SY'21 CPL Boys Sophomore Championships
Shot Put - 12lb
32' 8.5
May 29
SY'21 CPL Boys Sophomore Championships
Discus - 1.6kg
87' 5.25
May 29
SY'21 CPL Boys Sophomore Championships
Kiran Prakriya
- 11th Grade
400 Meters
1:01.43
PR
May 19
Ignatius Invite #6
800 Meters
2:33.33
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
Hayden Radomski
- 10th Grade
400 Meters
1:00.29
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
800 Meters
2:16.12
PR
May 22
Ignatius Invitational #7
Ellison Richardson
- 12th Grade
100 Meters
12.09
(.0)
PR
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
200 Meters
23.54c
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
Long Jump
21' 4.75
PR
May 19
Ignatius Invite #6
Brandon Rivera
- 9th Grade
400 Meters
1:21.57
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
800 Meters
3:01.99
Apr 24
Latin School-Hope Academy Invitational #2
Vicente Rodriguez
- 10th Grade
400 Meters
59.23
PR
May 29
SY'21 CPL Boys Sophomore Championships
800 Meters
2:14.63
May 22
Ignatius Invitational #7
1600 Meters
5:20.62
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
William Russell-Vincent
- 9th Grade
100 Meters
13.32
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
200 Meters
28.59
May 19
Ignatius Invite #6
High Jump
4' 9
PR
May 19
Ignatius Invite #6
Elias Sabbi
- 9th Grade
100 Meters
15.12
May 12
Ignatius Invite #4
200 Meters
31.89
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
400 Meters
1:17.97
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
Omar Saleh
- 11th Grade
400 Meters
54.34
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
800 Meters
2:12.84
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
Santi Salinas
- 9th Grade
200 Meters
34.23
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
400 Meters
1:32.04
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
Shot Put - 12lb
29' 9.75
PR
May 22
Ignatius Invitational #7
Discus - 1.6kg
58' 1.25
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
Jackson Sprenger
- 9th Grade
400 Meters
1:07.79
PR
May 12
Ignatius Invite #4
Burke Stanton
- 10th Grade
400 Meters
54.91
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
800 Meters
2:05.25
May 29
SY'21 CPL Boys Sophomore Championships
1600 Meters
4:55.44
May 12
Ignatius Invite #4
Gabriel Stonor Saunders
- 11th Grade
3200 Meters
10:55.6h
PR
Jun 5
Jones Distance Open
Jordan Streeter
- 11th Grade
Triple Jump
40' 5
May 19
Ignatius Invite #6
LeeAndre Travis
- 11th Grade
100 Meters
12.75
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Thomas Valerius
- 9th Grade
400 Meters
1:07.14
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Beck Wiegmann
- 10th Grade
800 Meters
2:22.51
May 22
Ignatius Invitational #7
1500 Meters
4:54.3h
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
5:08.6h
Jun 5
Jones Distance Open
Ryan Wong
- 12th Grade
800 Meters
2:13.3h
PR
Jun 5
Jones Distance Open
1600 Meters
4:59.00
PR
Apr 17
Hope-Latin Invitational #1
3200 Meters
11:46.97
May 1
St. Rita Boys Invitational
Richard Zhou
- 11th Grade
400 Meters
1:00.84
PR
May 12
Ignatius Invite #4
800 Meters
2:21.06
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
1500 Meters
4:53.5h
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
5:22.43
PR
May 19
Ignatius Invite #6
Womens
Margaux Bailey
- 9th Grade
800 Meters
2:50.88
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
Pelin Blanton
- 11th Grade
800 Meters
2:51.66
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
7:07.13
PR
May 29
Chicago's Memorial Day Co-Ed Invitational
Nikki Chopra
- 10th Grade
1600 Meters
5:49.45
May 1
St. Rita Girls Invitational
3000 Meters
11:05.11
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
3200 Meters
12:05.33
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Tess Cleary
- 10th Grade
800 Meters
3:05.38
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
River Curry
- 12th Grade
200 Meters
27.47
PR
Apr 24
Thornwood Girls and Boys Open
300m Hurdles - 30"
47.29
PR
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #7 - Chicago (Whitney ..
Elysia Duarte
- 10th Grade
100 Meters
13.37
(2.3)
PR
May 22
SY'21 CPL Girls Sophomore Championships
200 Meters
28.71
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
400 Meters
1:08.82
PR
May 22
SY'21 CPL Girls Sophomore Championships
Long Jump
15' 3
Apr 24
Thornwood Girls and Boys Open
Triple Jump
32' 7.25
May 22
SY'21 CPL Girls Sophomore Championships
Jayden Eickhoff-Brown
- 11th Grade
100 Meters
12.84
(2.6)
PR
May 1
St. Rita Girls Invitational
200 Meters
26.93
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Olivia Esquivel
- 10th Grade
1600 Meters
6:34.96
PR
May 29
Chicago's Memorial Day Co-Ed Invitational
Aria Fifer
- 10th Grade
Long Jump
16' 9.25
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
Triple Jump
27' 6.75
PR
May 22
SY'21 CPL Girls Sophomore Championships
Amani Flener
- 9th Grade
100 Meters
14.30
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
200 Meters
30.89
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
High Jump
4' 2
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
London Gibson-Purcell
- 11th Grade
400 Meters
1:05.36
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Kori Henderson
- 9th Grade
800 Meters
2:34.81
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #7 - Chicago (Whitney ..
1600 Meters
5:57.99
PR
May 29
Chicago's Memorial Day Co-Ed Invitational
Olivia Jackson
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
18.94
May 19
SY'21 CPL Last Chance Field & Hurdles
Shot Put - 4kg
22' 10.75
PR
Apr 24
Thornwood Girls and Boys Open
Long Jump
17' 1.75
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
Triple Jump
36' 6.5
(1.7)
PR
Jun 12
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
Kennedy Jones
- 11th Grade
100 Meters
14.77
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
100m Hurdles - 33"
18.41
PR
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #7 - Chicago (Whitney ..
300m Hurdles - 30"
57.38
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #7 - Chicago (Whitney ..
Marley Kravitz
- 12th Grade
1500 Meters
5:19.9h
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
5:40.37
PR
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #7 - Chicago (Whitney ..
3200 Meters
12:29.20
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Gabriella Liang
- 9th Grade
800 Meters
2:45.38
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
6:26.38
PR
May 29
Chicago's Memorial Day Co-Ed Invitational
Ada Liberzon
- 9th Grade
800 Meters
3:00.40
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
1500 Meters
5:59.11
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
6:40.50
PR
May 22
SY'21 CPL Girls Sophomore Championships
Aria Mallare
- 12th Grade
100 Meters
13.80
PR
May 13
St Rita Co-Ed Open #2
400 Meters
1:10.32
PR
May 22
SY'21 CPL Girls Varsity Championships
High Jump
5' 1
PR
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #7 - Chicago (Whitney ..
Long Jump
14' 5
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Autumn Mallare
- 10th Grade
100 Meters
14.04
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
200 Meters
29.79
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Roshni Mathew
- 11th Grade
100 Meters
14.24
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
200 Meters
30.27
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
400 Meters
1:12.38
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #7 - Chicago (Whitney ..
Emma McGowan
- 9th Grade
100 Meters
15.22
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
200 Meters
29.86
(.1)
PR
May 22
SY'21 CPL Girls Sophomore Championships
400 Meters
1:22.23
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Lily Meinertzhagan
- 9th Grade
800 Meters
2:51.31
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
1600 Meters
6:30.48
PR
May 29
Chicago's Memorial Day Co-Ed Invitational
Morgan Michicich
- 12th Grade
800 Meters
3:06.35
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
7:01.78
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Claudia Ouimet
- 9th Grade
Long Jump
15' 7.75
May 1
St. Rita Girls Invitational
Sydni Poston
- 10th Grade
100 Meters
12.91
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
High Jump
4' 0.5
PR
May 22
SY'21 CPL Girls Sophomore Championships
Long Jump
14' 1.5
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Rachel Robinson
- 11th Grade
100 Meters
12.11
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #7 - Chicago (Whitney ..
200 Meters
25.67
(-1.0)
May 22
SY'21 CPL Girls Varsity Championships
Sydney Robinson
- 11th Grade
100 Meters
11.92
(3.2)
May 1
St. Rita Girls Invitational
200 Meters
24.46
(-.2)
PR
Jun 12
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
Madison Saunders
- 12th Grade
High Jump
4' 4
PR
Apr 24
Thornwood Girls and Boys Open
Long Jump
18' 4.5
(.0)
PR
Jun 12
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
Triple Jump
38' 4.25
(.0)
PR
Jun 12
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
Natalie Schnitz
- 10th Grade
800 Meters
2:50.22
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
Jari Styles
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
23' 6.75
PR
May 1
St. Rita Girls Invitational
Discus - 1kg
52' 5
PR
May 1
St. Rita Girls Invitational
Adrienne Weiner
- 10th Grade
800 Meters
2:48.40
PR
May 29
Chicago's Memorial Day Co-Ed Invitational
1500 Meters
5:49.73
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
1600 Meters
6:21.74
May 22
SY'21 CPL Girls Sophomore Championships
Allie Williamson
- 9th Grade
100 Meters
14.13
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
200 Meters
29.80
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
400 Meters
1:10.17
PR
May 22
SY'21 CPL Girls Sophomore Championships
Angela Xu
- 10th Grade
100 Meters
14.80
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
200 Meters
29.74c
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
High Jump
4' 6
PR
May 15
Latin Hope Invitational #5
Long Jump
11' 11
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Triple Jump
27' 5
PR
May 7
RB vs WY Dual Co Ed
Christi Zollicoffer
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
27' 1.25
May 15
Latin Hope Invitational #5
Discus - 1kg
61' 10
May 1
St. Rita Girls Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.