Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2018
2016
2013
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Isaiah Allen
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
18.42
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
300m Hurdles - 36"
44.47
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Alexander Andonov
- 12th Grade
800 Meters
2:13.90
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
1600 Meters
4:58.47
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
3200 Meters
11:27.00
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Aiden Armstrong
- 11th Grade
100 Meters
11.94
PR
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
Jeremy Asomaning
- 11th Grade
400 Meters
50.76
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Tyree Bell
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
87' 5
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Cameron Berry
- 9th Grade
200 Meters
23.11
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Long Jump
19' 8
Feb 26
Fort James Relays
Triple Jump
40' 6.75
PR
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
Carlos Betancourt
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
35' 0.5
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Amare Burgess
- 9th Grade
100 Meters
12.07
PR
Feb 26
Fort James Relays
200 Meters
23.41
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Jaylan Cavil
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
32' 5.5
PR
Feb 26
Fort James Relays
Discus - 1.6kg
77' 2
PR
Feb 26
Fort James Relays
Jackson Cichon
- 12th Grade
400 Meters
49.94
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
800 Meters
1:52.04
PR
Apr 24
UIL 5A Region I & Wheelchair
1600 Meters
4:21.41
PR
Apr 24
UIL 5A Region I & Wheelchair
3200 Meters
9:31.77
PR
Apr 24
UIL 5A Region I & Wheelchair
Nathan Crain
- 9th Grade
400 Meters
55.11
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
800 Meters
2:20.53
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Eugene Cummings
- 11th Grade
High Jump
5' 2
Feb 26
Fort James Relays
Long Jump
17' 0.5
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
Triple Jump
34' 0
Feb 26
Fort James Relays
Trevor Dorsey
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
17.70
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
300m Hurdles - 36"
45.99
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Kennis Emuze
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
40' 8
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
Eric Espinal
- 12th Grade
800 Meters
2:09.48
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
1600 Meters
4:46.00
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
3200 Meters
10:19.35
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Paul Fiame
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
33' 7.5
PR
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
Robert Hamilton
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
17.31
Feb 26
Fort James Relays
300m Hurdles - 36"
45.70
Feb 26
Fort James Relays
Ramsey Hammond
- 11th Grade
100 Meters
11.33
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
200 Meters
23.45
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
Demarea Handcok
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
15.56
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
300m Hurdles - 36"
42.97
Mar 25
Summit Jaguar Relays
Jayden Hooks
- 10th Grade
100 Meters
13.44
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
200 Meters
25.82
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
High Jump
5' 0
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Jordan Jones
- 12th Grade
1600 Meters
5:11.11
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
3200 Meters
11:30.45
PR
Feb 26
Fort James Relays
Jalen Joseph
- 10th Grade
100 Meters
11.49
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
200 Meters
23.53
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
Dimitri Kinsumba
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
86' 10
PR
Feb 26
Fort James Relays
Abner Koffi
- 12th Grade
400 Meters
51.83
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
1600 Meters
5:37.27
Feb 26
Fort James Relays
Michael Mandujano
- 10th Grade
3200 Meters
11:47.14
Feb 26
Fort James Relays
Long Jump
14' 10
Feb 26
Fort James Relays
Dorian McDade
- 9th Grade
200 Meters
24.53
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
400 Meters
57.88
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Ahmaad Moses
- 11th Grade
100 Meters
11.21
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Martin Nguyen
- 11th Grade
800 Meters
2:17.96
Feb 26
Fort James Relays
1600 Meters
4:42.87
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
3200 Meters
10:24.49
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
Michael Oladimeji
- 10th Grade
High Jump
5' 4
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Derrick Onyeador
- 12th Grade
High Jump
6' 2
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Shaad Pinkston
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
37' 2
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Discus - 1.6kg
67' 6
Feb 26
Fort James Relays
Joshua Rico
- 12th Grade
800 Meters
2:18.73
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
J'Marion Robinson
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
15.80
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
300m Hurdles - 36"
44.05
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
Jalon Rock
- 12th Grade
100 Meters
10.54
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Tranlandon Russell
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
29' 11.5
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Discus - 1.6kg
106' 10
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
Christpher Santana
- 12th Grade
800 Meters
2:07.02
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
1600 Meters
4:40.73
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
3200 Meters
10:16.11
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Imesh Shrestha
- 10th Grade
800 Meters
2:31.18
Feb 26
Fort James Relays
James Simmons
- 12th Grade
Long Jump
21' 7.5
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Triple Jump
42' 11.5
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
Kimari Smith
- 10th Grade
High Jump
5' 8
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
Sean Smith
- 12th Grade
100 Meters
10.84
PR
Feb 26
Fort James Relays
200 Meters
21.33
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
Tyson Spencer
- 11th Grade
400 Meters
1:00.74
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Brodrick Stewart
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
41' 9
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
Discus - 1.6kg
135' 8
Apr 24
UIL 5A Region I & Wheelchair
Matthew Tanner
- 10th Grade
200 Meters
28.14
Feb 26
Fort James Relays
Ka'ron Thomas
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
41' 8.75
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Discus - 1.6kg
111' 4
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Damuri Washington
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
30' 3.5
Feb 26
Fort James Relays
Discus - 1.6kg
83' 2
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
Kamren Washington
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
39' 6
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
London Wofford
- 10th Grade
High Jump
5' 0
Feb 26
Fort James Relays
Levon Wonganya
- 12th Grade
400 Meters
55.68
PR
Feb 26
Fort James Relays
Long Jump
18' 9
PR
Feb 26
Fort James Relays
Womens
Esther Adedire
- 9th Grade
100 Meters
13.64
PR
Feb 26
Fort James Relays
Shot Put - 4kg
25' 11.5
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Discus - 1kg
69' 1
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
Arrianna Allen
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
32' 3.75
Mar 25
Summit Jaguar Relays
Discus - 1kg
107' 9
Apr 24
UIL 5A Region I & Wheelchair
Nour Almasari
- 11th Grade
800 Meters
2:25.33
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
1600 Meters
5:55.02
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
3200 Meters
12:26.02
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Kalissa Alvarado
- 9th Grade
100 Meters
14.02
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
200 Meters
29.64
PR
Feb 26
Fort James Relays
Breyana Bobo
- 11th Grade
400 Meters
1:05.14
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
800 Meters
2:32.03
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Keyara Brooks
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
39' 7
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
Discus - 1kg
82' 7
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
Ariana Byrd
- 10th Grade
400 Meters
1:04.07
Mar 25
Summit Jaguar Relays
Asia Chark
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.04
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
300m Hurdles - 30"
53.31
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Ryan Clark
- 10th Grade
100 Meters
14.89
PR
Feb 26
Fort James Relays
200 Meters
29.01
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Aresia Curry
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
15.95
(-.2)
Apr 24
UIL 5A Region I & Wheelchair
300m Hurdles - 30"
50.00
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Londyn Dudley
- 9th Grade
Discus - 1kg
55' 10
PR
Feb 26
Fort James Relays
Hannah Fletcher
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
24.43
Feb 26
Fort James Relays
Aiden Garcia
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
21.01
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
300m Hurdles - 30"
57.64
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Angel Garrison-Taylor
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
28' 6.5
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
Discus - 1kg
86' 0
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
Jaiona Jackson
- 9th Grade
100 Meters
13.95
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
400 Meters
1:04.99
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
Morgan Jackson
- 9th Grade
100 Meters
13.00
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
200 Meters
27.93
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
Victoria Jackson
- 12th Grade
400 Meters
59.38
PR
Apr 24
UIL 5A Region I & Wheelchair
800 Meters
2:39.37
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
Zaniah Lacy
- 9th Grade
800 Meters
3:04.65
PR
Feb 26
Fort James Relays
100m Hurdles - 33"
18.42
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
300m Hurdles - 30"
48.75
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
High Jump
4' 2
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Hilary Mbotchak
- 11th Grade
100 Meters
17.47
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Discus - 1kg
75' 2
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Modupe Owoyele
- 12th Grade
100 Meters
12.96
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
200 Meters
25.75
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Long Jump
17' 2.75
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Triple Jump
37' 4.5
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Miran Pinkston
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
24' 4.5
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Discus - 1kg
50' 3
PR
Feb 26
Fort James Relays
Zareyah Reynolds
- 10th Grade
200 Meters
28.55
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Bethanie Tiero
- 9th Grade
200 Meters
27.75
PR
Apr 1
UIL 5A District 08 Junior Varsity Championships
Emerson Voldan
- 9th Grade
800 Meters
2:21.96
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
1600 Meters
5:23.29
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
3200 Meters
11:34.00
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Lakeria Wright
- 10th Grade
100 Meters
13.87
Mar 6
Brewer Ben Davis Invitational
200 Meters
26.91
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Long Jump
13' 11
PR
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Triple Jump
32' 3
Apr 9
UIL 5A District 08 Track & Field Championships - V..
Blue text indicates a mark from the current week.