Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2011
2010
2009
2008
2007
2006
1999
1982
1981
1980
1978
1975
1971
Indoor
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2014
2013
2012
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Zach Bell
- 10th Grade
400 Meters
1:03.64
May 14
Green Meadows Conference Championships
800 Meters
2:36.87
PR
Apr 24
Hicksville Invitational
1600 Meters
6:02.04
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Jackson Bergman
- 11th Grade
200 Meters
24.94
PR
May 8
Lamberson Invitational
High Jump
5' 10
PR
Apr 24
Hicksville Invitational
Michael Crawford
- 9th Grade
100 Meters
13.80
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
200 Meters
28.69
Apr 24
Hicksville Invitational
400 Meters
1:05.23
May 8
Lamberson Invitational
George Green
- 9th Grade
200 Meters
26.13
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
400 Meters
57.87
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Ian Greutman
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
45' 1
PR
May 14
Green Meadows Conference Championships
Discus - 1.6kg
97' 10
PR
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Calvin Lichty
- 10th Grade
High Jump
5' 2
PR
May 8
Lamberson Invitational
Long Jump
14' 2.75
PR
May 14
Green Meadows Conference Championships
J.R. Mendoza
- 10th Grade
800 Meters
2:13.85
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
1600 Meters
4:54.55
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Nolan Methvin
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
102' 2
May 14
Green Meadows Conference Championships
Josh Myers
- 11th Grade
3200 Meters
11:44.82
Apr 24
Hicksville Invitational
Chase Railing
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
41' 8.25
PR
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Discus - 1.6kg
127' 0
PR
May 14
Green Meadows Conference Championships
Isaac Ridgeway
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
18.30
PR
May 14
Green Meadows Conference Championships
Pole Vault
10' 6
PR
May 14
Green Meadows Conference Championships
Gabe Rodriquez
- 10th Grade
100 Meters
12.40
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Ezra Rogers
- 12th Grade
High Jump
5' 2
PR
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Long Jump
16' 2.25
PR
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Schliesser Ryan
- 11th Grade
400 Meters
56.93
PR
May 8
Lamberson Invitational
800 Meters
2:10.08
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Ashton Sentle
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.65
May 14
Green Meadows Conference Championships
300m Hurdles - 36"
45.84
May 14
Green Meadows Conference Championships
Kelton Stone
- 10th Grade
1600 Meters
5:31.76
PR
Apr 24
Hicksville Invitational
3200 Meters
13:13.26
PR
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Michael Villena
- 10th Grade
1600 Meters
5:38.50
Apr 16
Wayne Trace Invitational
3200 Meters
11:53.43
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Kole Wertman
- 12th Grade
100 Meters
11.61
PR
May 14
Green Meadows Conference Championships
200 Meters
23.56
(1.7)
PR
May 28
OHSAA D3 Region 10
Long Jump
18' 5
PR
Apr 24
Hicksville Invitational
Womens
MaKeegan Bailey
- 10th Grade
400 Meters
1:12.01
PR
May 8
Lamberson Invitational
Aubrie Baird
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
18.18
Apr 16
Wayne Trace Invitational
300m Hurdles - 30"
50.07
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Long Jump
13' 9.5
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Lindsay Bergman
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
33' 0.25
May 14
Green Meadows Conference Championships
Discus - 1kg
77' 8
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Molly Crall
- 10th Grade
100 Meters
14.98
PR
Apr 24
Hicksville Invitational
100m Hurdles - 33"
18.22
PR
Apr 24
Hicksville Invitational
300m Hurdles - 30"
54.43
PR
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Long Jump
13' 11.25
Apr 24
Hicksville Invitational
Taylor Early
- 11th Grade
100 Meters
14.60
PR
May 14
Green Meadows Conference Championships
200 Meters
31.18
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Emily Harmon
- 11th Grade
High Jump
4' 8
PR
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Reyna Mazur
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
27' 4
PR
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Discus - 1kg
83' 4
Apr 24
Hicksville Invitational
Taylor Metz
- 11th Grade
1600 Meters
5:47.73
PR
May 8
Lamberson Invitational
3200 Meters
13:06.37
May 8
Lamberson Invitational
Hayden Neidhardt
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
37' 4.5
PR
May 28
OHSAA D3 Region 10
Discus - 1kg
101' 2
May 8
Lamberson Invitational
Baylee Scher
- 9th Grade
800 Meters
2:45.51
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
1600 Meters
6:26.70
May 8
Lamberson Invitational
Jade Sigman
- 11th Grade
100 Meters
16.95
PR
Apr 16
Wayne Trace Invitational
100m Hurdles - 33"
20.96
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
300m Hurdles - 30"
1:03.55
May 14
Green Meadows Conference Championships
Long Jump
11' 8
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Maddie Stairhime
- 10th Grade
100 Meters
14.56
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
200 Meters
31.58
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Addison Strubing
- 12th Grade
1600 Meters
7:28.65
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Alaina Stuckey
- 10th Grade
800 Meters
3:15.05
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Emily Taylor
- 11th Grade
100 Meters
15.24
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Pole Vault
7' 6
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
Rachel Woenker
- 10th Grade
400 Meters
1:05.18
PR
May 21
OHSAA D3 Northwest District - Ayersville
High Jump
4' 4
PR
Apr 16
Wayne Trace Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.