Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
1996
1995
1994
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1983
1982
1981
1980
1979
1977
1975
1972
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Charles Asplin
- 11th Grade
1600 Meters
5:00.94
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
3200 Meters
11:40.61
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Sidney Austin
- 9th Grade
800 Meters
2:31.46
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Christopher Baker
- 11th Grade
800 Meters
2:16.06
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
1600 Meters
4:59.43
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
3200 Meters
10:17.47
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Isaac Bourne
- 11th Grade
3200 Meters
10:16.29
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Lance Buescher
- 11th Grade
Pole Vault
10' 6
PR
Apr 10
Nordonia Knight Relays
Long Jump
18' 7
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Liam Butler
- 9th Grade
1600 Meters
6:54.10
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Alex Cantor
- 11th Grade
High Jump
6' 2
PR
Apr 10
Nordonia Knight Relays
Pole Vault
12' 6
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Long Jump
15' 9
PR
Apr 30
Dale Kramer Relays
Alexander Davis
- 12th Grade
400 Meters
54.04
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Miguel Demastus
- 12th Grade
Long Jump
17' 6.5
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
J.C. Deruytter
- 11th Grade
100 Meters
12.02
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Jozef Deruytter
- 11th Grade
Long Jump
19' 5.75
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Alexander Fisher
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
96' 2
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Nathan Fisher
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
91' 10
PR
Apr 10
Nordonia Knight Relays
Jack Gips
- 10th Grade
200 Meters
25.68
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
110m Hurdles - 39"
19.25
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
300m Hurdles - 36"
46.01
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Henry Gleeson
- 12th Grade
200 Meters
25.94
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
400 Meters
59.31
PR
Apr 17
Beachwood Invitational
Benjamin Gordos
- 11th Grade
3200 Meters
11:55.84
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Samuel Grobelny
- 12th Grade
100 Meters
13.70
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Adam Hamdan
- 11th Grade
3200 Meters
13:01.10
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Logan Holmes
- 10th Grade
High Jump
5' 8
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Jack Kane
- 12th Grade
800 Meters
2:09.96
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Carter Kilby
- 11th Grade
1600 Meters
5:33.60
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
John Kittle
- 9th Grade
400 Meters
59.43
May 8
Woodridge Wrap Up
Maxwell Klug
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
28' 2
Apr 10
Nordonia Knight Relays
Zach Lechman
- 12th Grade
100 Meters
12.16
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Hunter Longo
- 11th Grade
800 Meters
2:07.84
Apr 17
Beachwood Invitational
1600 Meters
4:32.92
PR
May 29
OHSAA D2 Region 5
Ryan Mateyo
- 11th Grade
1600 Meters
4:56.66
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Owen McClintock
- 12th Grade
300m Hurdles - 36"
45.71
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Shot Put - 12lb
36' 4
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Discus - 1.6kg
123' 3
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Jimmy Mooney
- 10th Grade
800 Meters
2:09.49
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Andrew Neimeier
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
15.58
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
300m Hurdles - 36"
39.92
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Camron O'Connor
- 12th Grade
100 Meters
11.37
Apr 10
Nordonia Knight Relays
200 Meters
22.46
PR
Apr 17
Beachwood Invitational
400 Meters
49.65
PR
Jun 5
OHSAA D2 State Track & Field Championships
Austin Pawar
- 11th Grade
100 Meters
13.37
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
200 Meters
26.18
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Owen Pope
- 11th Grade
800 Meters
2:20.43
May 8
Woodridge Wrap Up
Nicholas Rohde
- 9th Grade
800 Meters
2:38.08
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Tristan Spearry
- 11th Grade
100 Meters
12.74
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
200 Meters
25.44
PR
Apr 17
Beachwood Invitational
400 Meters
56.20
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Michael Tropf
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
16.64
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
High Jump
5' 6
PR
Apr 30
Dale Kramer Relays
Pole Vault
12' 6
PR
Apr 30
Dale Kramer Relays
Casey Verderber
- 9th Grade
1600 Meters
5:25.30
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
3200 Meters
12:37.81
PR
Apr 17
Beachwood Invitational
Luke Volpe
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
94' 9
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Grady Zeigler IV
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
43' 7
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Discus - 1.6kg
104' 6
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Jude Zimmerman
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
34' 8
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Womens
Abigail Alberts
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
17.16
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
300m Hurdles - 30"
45.96
PR
Jun 5
OHSAA D2 State Track & Field Championships
Anna Baker
- 9th Grade
1600 Meters
6:05.08
May 8
Woodridge Wrap Up
3200 Meters
12:50.74
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Marissa Becker
- 9th Grade
High Jump
4' 1
PR
Apr 17
Beachwood Invitational
Gretchen Bush
- 10th Grade
800 Meters
2:49.77
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Sofia Clark
- 9th Grade
200 Meters
31.27
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Claire Coffey
- 11th Grade
800 Meters
2:19.31
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
1600 Meters
5:24.45
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Isabelle Coy
- 11th Grade
Pole Vault
6' 0
PR
Apr 10
Nordonia Knight Relays
Elizabeth Ettinger
- 9th Grade
200 Meters
30.78
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Mila Gresh
- 9th Grade
1600 Meters
5:18.81
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Tallulah Haskett
- 12th Grade
800 Meters
2:45.91
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Rose Hoelzel
- 11th Grade
1600 Meters
5:04.89
May 29
OHSAA D2 Region 5
3200 Meters
11:06.99
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Ellie Johnson
- 10th Grade
400 Meters
1:07.99
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Morgan Kittle
- 12th Grade
100 Meters
13.40
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
400 Meters
59.99
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
300m Hurdles - 30"
51.40
PR
Apr 17
Beachwood Invitational
Leah Kler
- 9th Grade
800 Meters
2:48.54
May 8
Woodridge Wrap Up
3200 Meters
14:24.12
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Emily Kohler
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
19.69
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Molly Longo
- 9th Grade
800 Meters
2:48.67
PR
Apr 17
Beachwood Invitational
1600 Meters
5:55.30
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Madison Machado
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
25' 10
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Discus - 1kg
72' 0
Apr 30
Dale Kramer Relays
Ruby Manthe
- 10th Grade
200 Meters
30.17
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Long Jump
13' 10.5
PR
Apr 10
Nordonia Knight Relays
Riley McClintock
- 9th Grade
400 Meters
1:01.73
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Pole Vault
7' 6
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Sarah McCort
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
28' 5.25
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Discus - 1kg
68' 10
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Azzurra Opperman
- 11th Grade
400 Meters
1:02.38
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
800 Meters
2:24.91
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Elizabeth Partain
- 9th Grade
800 Meters
2:45.88
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
3200 Meters
14:30.59
PR
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Margaret Pease
- 9th Grade
3200 Meters
14:06.80
May 8
Woodridge Wrap Up
Norah Pope
- 9th Grade
High Jump
4' 8
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Lindsay Schumacher
- 9th Grade
3200 Meters
13:42.26
May 8
Woodridge Wrap Up
Annie Scott
- 12th Grade
Pole Vault
6' 6
Apr 30
Dale Kramer Relays
Long Jump
12' 0.75
Apr 24
West Geauga Kurt Frankel Invitational
Milagros Secin
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
18' 5.75
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Discus - 1kg
47' 0
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Summer Snell
- 12th Grade
100 Meters
14.06
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Long Jump
14' 8
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Claire Stinson
- 11th Grade
800 Meters
2:26.97
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
Caitlyn Young
- 10th Grade
100 Meters
13.86
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
200 Meters
28.71
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
400 Meters
1:05.25
PR
May 8
Woodridge Wrap Up
Long Jump
13' 4
PR
Apr 10
Nordonia Knight Relays
Camille Zitney
- 10th Grade
200 Meters
30.01
PR
May 12
Chagrin Valley Conference Championships - Chagrin
High Jump
4' 4
PR
May 22
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Long Jump
13' 5.5
PR
Apr 10
Nordonia Knight Relays
Blue text indicates a mark from the current week.