Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
Indoor
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
James Connally
- 12th Grade
100 Meters
10.64c
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
200 Meters
22.80
PR
Jun 4
BYI by schools
400 Meters
55.44c
PR
Apr 30
Sitka Invitational
Dashel Culbreth
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
23' 4.5
May 7
Capital City Invite
Discus - 1.6kg
63' 7
May 14
Haines Invitational Track Meet
Wilder Dillingham
- 10th Grade
100 Meters
11.95
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
400 Meters
52.53
May 28
ASAA Division 1 State Championship
800 Meters
2:12.9h
May 14
Haines Invitational Track Meet
Long Jump
16' 10.75
May 14
Haines Invitational Track Meet
Kyle Dusenberry
- 11th Grade
400 Meters
57.78
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
800 Meters
2:26.63
PR
May 7
Capital City Invite
1500 Meters
4:58.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
5:36.48
PR
May 7
Capital City Invite
Reece Dusenberry
- 11th Grade
800 Meters
2:55.2h
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
1600 Meters
6:37.02
May 7
Capital City Invite
Robbie Gabel
- 11th Grade
200 Meters
26.04c
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
110m Hurdles - 39"
21.46
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Shot Put - 12lb
22' 6.5
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Discus - 1.6kg
82' 4
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Gavin Gerrin
- 9th Grade
100 Meters
12.95
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
200 Meters
27.25
May 7
Capital City Invite
Long Jump
16' 2.5
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Aubrey Hekkers
- 12th Grade
800 Meters
2:14.17
PR
May 7
Capital City Invite
1500 Meters
4:42.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
5:10.1h
May 14
Haines Invitational Track Meet
Shot Put - 12lb
24' 8.25
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Long Jump
16' 6
PR
May 7
Capital City Invite
Krisbenluissila Iona
- 12th Grade
100 Meters
13.87
PR
May 7
Capital City Invite
Nick Iverson
- 9th Grade
800 Meters
2:16.4h
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
1500 Meters
4:52.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
5:10.63
May 7
Capital City Invite
3200 Meters
11:37.0h
PR
May 7
Capital City Invite
Edgar Jesus Vera Alvarado
- 10th Grade
800 Meters
2:21.0h
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
1500 Meters
4:40.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
4:58.50
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
3200 Meters
10:36.60
May 28
ASAA Division 1 State Championship
Shot Put - 12lb
16' 8.5
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Caden Johns
- 10th Grade
100 Meters
12.74c
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
200 Meters
25.95
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
1600 Meters
5:26.0h
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
300m Hurdles - 36"
45.62
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Long Jump
17' 0
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Colton Johns
- 12th Grade
100 Meters
12.24c
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
400 Meters
57.34c
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
300m Hurdles - 36"
50.04c
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
Discus - 1.6kg
95' 3.5
PR
Apr 30
Sitka Invitational
Long Jump
16' 8.25
May 14
Haines Invitational Track Meet
Lincoln Johnson
- 9th Grade
800 Meters
2:27.9h
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
1500 Meters
5:19.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
5:45.12
PR
May 7
Capital City Invite
Isaac Judy
- 9th Grade
100 Meters
13.44c
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
Paul King
- 10th Grade
100 Meters
12.72
May 7
Capital City Invite
High Jump
5' 2
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Long Jump
16' 2
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Triple Jump
34' 7.5
May 7
Capital City Invite
Tobin Montalbo
- 11th Grade
100 Meters
12.27
May 7
Capital City Invite
400 Meters
54.44c
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Shot Put - 12lb
27' 8.25
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
Matthew Parise
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
24' 6.5
May 7
Capital City Invite
Discus - 1.6kg
51' 10
May 7
Capital City Invite
Andy Ramirez
- 9th Grade
100 Meters
14.84c
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
Discus - 1.6kg
55' 11.5
May 14
Haines Invitational Track Meet
Long Jump
15' 9
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Triple Jump
35' 6
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Joshua Reed
- 9th Grade
800 Meters
2:26.8h
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
1500 Meters
4:57.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
5:22.6h
May 14
Haines Invitational Track Meet
3200 Meters
11:01.3h
May 7
Capital City Invite
Long Jump
15' 2
May 7
Capital City Invite
Ryan Shattuck
- 10th Grade
100 Meters
14.09
PR
May 7
Capital City Invite
High Jump
4' 4
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Long Jump
16' 1.25
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
Triple Jump
30' 2
PR
May 7
Capital City Invite
Jake Sleppy
- 12th Grade
100 Meters
12.34c
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
High Jump
5' 4
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Long Jump
18' 4
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Triple Jump
38' 0.5
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Leif St. Clair
- 10th Grade
800 Meters
2:32.6h
May 14
Haines Invitational Track Meet
1500 Meters
4:53.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
5:17.25
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
3200 Meters
11:10.80
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Leif Torgerson
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
22' 5
May 7
Capital City Invite
Dominic Wery Tagaban
- 9th Grade
100 Meters
14.37
May 7
Capital City Invite
Shot Put - 12lb
26' 0
May 7
Capital City Invite
Discus - 1.6kg
65' 2
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Brendan West
- 10th Grade
100 Meters
12.35
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
200 Meters
25.79
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
High Jump
5' 2
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Ferguson Wheeler
- 9th Grade
100 Meters
16.24c
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
110m Hurdles - 39"
22.60
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
300m Hurdles - 36"
54.51
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Long Jump
12' 4.75
May 14
Haines Invitational Track Meet
Eero Woolford
- 9th Grade
100 Meters
12.61
May 7
Capital City Invite
200 Meters
28.64c
PR
Apr 30
Sitka Invitational
400 Meters
1:02.34c
PR
Apr 30
Sitka Invitational
Long Jump
14' 9
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Womens
Talia Aparezuk-Schlosser
- 9th Grade
400 Meters
1:23.30
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
800 Meters
3:27.6h
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
1500 Meters
7:17.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
Shot Put - 4kg
17' 3
PR
Apr 30
Sitka Invitational
Parker Bowman
- 9th Grade
100 Meters
15.54c
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
200 Meters
32.95
PR
May 7
Capital City Invite
400 Meters
1:22.54c
PR
Apr 30
Sitka Invitational
Shot Put - 4kg
25' 6.5
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Discus - 1kg
74' 3
PR
May 7
Capital City Invite
Hannah Brennell
- 10th Grade
100 Meters
15.54c
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
100m Hurdles - 33"
19.35
May 7
Capital City Invite
Long Jump
12' 7
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Triple Jump
28' 10.25
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Cosley Bruno
- 12th Grade
100 Meters
12.64c
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
200 Meters
26.11
PR
May 28
ASAA Division 1 State Championship
400 Meters
1:09.34c
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
1600 Meters
6:49.0h
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
Serena Crupi
- 9th Grade
800 Meters
2:52.30
May 7
Capital City Invite
1600 Meters
6:32.07
PR
May 7
Capital City Invite
Hannah Dawson
- 9th Grade
100 Meters
13.87
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
400 Meters
1:24.84c
PR
Apr 30
Sitka Invitational
Long Jump
12' 11
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Claire Durling
- 10th Grade
100 Meters
14.59
PR
May 7
Capital City Invite
Long Jump
12' 1
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Triple Jump
26' 0.5
PR
May 7
Capital City Invite
Etta Eller
- 10th Grade
800 Meters
2:31.6h
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
1500 Meters
5:00.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
5:24.67
May 28
ASAA Division 1 State Championship
3200 Meters
11:51.95
May 28
ASAA Division 1 State Championship
Tahlia Gerger
- 12th Grade
800 Meters
2:56.91
PR
May 7
Capital City Invite
1500 Meters
6:16.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
6:37.81
PR
May 7
Capital City Invite
Shot Put - 4kg
17' 9.25
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
Ingrid Higdon
- 9th Grade
100 Meters
19.64c
May 14
Haines Invitational Track Meet
200 Meters
41.74c
May 14
Haines Invitational Track Meet
400 Meters
1:35.86
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Cara Hollingsworth
- 11th Grade
100 Meters
13.85
PR
May 7
Capital City Invite
200 Meters
29.64c
PR
May 7
Capital City Invite
Ki'yana Ivy
- 12th Grade
100 Meters
17.63
PR
May 7
Capital City Invite
200 Meters
39.84c
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
400 Meters
1:29.54c
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
Shot Put - 4kg
21' 8
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Discus - 1kg
66' 11
PR
May 7
Capital City Invite
Long Jump
11' 3
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Trinity Jackson
- 12th Grade
100 Meters
13.04c
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
200 Meters
28.74c
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
400 Meters
1:00.03
PR
Jun 4
BYI by schools
Shot Put - 4kg
24' 1.25
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
Triple Jump
35' 0.25
PR
May 28
ASAA Division 1 State Championship
Mira Marthaler
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
25' 8.5
PR
Apr 30
Sitka Invitational
Discus - 1kg
72' 11
Apr 30
Sitka Invitational
Long Jump
7' 1.5
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
McKenna McNutt
- 12th Grade
100 Meters
13.48
PR
May 7
Capital City Invite
200 Meters
29.44c
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
400 Meters
1:03.56
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Lindsay McTague
- 12th Grade
800 Meters
2:46.10
May 7
Capital City Invite
1500 Meters
5:45.1h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
5:51.23
PR
May 7
Capital City Invite
Maisy Morley
- 10th Grade
800 Meters
2:30.73
PR
May 28
ASAA Division 1 State Championship
1600 Meters
5:49.0h
May 14
Haines Invitational Track Meet
3200 Meters
13:22.4h
PR
Apr 30
Sitka Invitational
Pacific Ricke
- 9th Grade
400 Meters
1:18.84c
May 14
Haines Invitational Track Meet
800 Meters
2:52.4h
PR
Apr 30
Sitka Invitational
1500 Meters
5:27.3h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
5:58.84
May 7
Capital City Invite
3200 Meters
12:46.12
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Bailey Roguska
- 9th Grade
800 Meters
3:26.1h
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
1500 Meters
7:17.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
7:59.4h
Apr 30
Sitka Invitational
Annika Schwartz
- 12th Grade
800 Meters
2:34.4h
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
1500 Meters
5:13.0h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
5:41.19
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
3200 Meters
12:30.2h
Apr 30
Sitka Invitational
Remi Starks
- 10th Grade
100 Meters
14.24c
PR
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
200 Meters
30.35
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
100m Hurdles - 33"
19.09
PR
May 21
Region V Track and Field Championships Divisions I..
Long Jump
13' 1.5
PR
May 7
Capital City Invite
Rayna Tuckwood
- 10th Grade
800 Meters
2:40.9h
Apr 23
Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
1500 Meters
5:28.1h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
1600 Meters
5:47.24
May 7
Capital City Invite
Skylar Tuckwood
- 11th Grade
200 Meters
27.03
PR
May 28
ASAA Division 1 State Championship
400 Meters
1:03.57
PR
May 7
Capital City Invite
Celia Wheeler
- 12th Grade
400 Meters
1:10.98
May 7
Capital City Invite
800 Meters
2:59.20
May 7
Capital City Invite
Iris White
- 10th Grade
800 Meters
2:43.72
May 7
Capital City Invite
1500 Meters
5:29.3h
PR
Apr 15
2nd Annual Juneau Twilight Invitational
Shot Put - 4kg
17' 10.5
PR
May 14
Haines Invitational Track Meet
Elshaday (Ellie) Yerkes
- 9th Grade
800 Meters
2:54.59
May 7
Capital City Invite
Blue text indicates a mark from the current week.