Tristan Adams -
11th Grade |
100 Meters | 11.35PR | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
200 Meters | 23.63PR | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
|
Owen Ainslie -
12th Grade |
400 Meters | 52.88PR | Apr 23 | Gear Up Eason Invitational |
400 Meters - Relay Split | 53.2hPR | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
800 Meters | 2:06.89PR | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
1600 Meters | 4:48.6hPR | May 23 | Nathan Hale Post Season Mile Time Trial |
|
Mubarek Aman -
9th Grade |
100 Meters | 12.35 | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
200 Meters | 25.50 | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
400 Meters - Relay Split | 58.8h | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
|
Solomon Bent -
9th Grade |
100 Meters | 13.01PR | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
200 Meters | 26.86PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
300m Hurdles - 36" | 49.60PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
Pole Vault | 9' 6PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
|
Patrick Brennan -
10th Grade |
100 Meters | 15.64 | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
200 Meters | 31.12PR | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
Pole Vault | 7' 0 | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
|
Bennett Chan -
10th Grade |
100 Meters | 12.49PR | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
200 Meters | 25.98PR | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
400 Meters | 59.29PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
|
Jay Chan -
10th Grade |
100 Meters | 12.55 | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
Long Jump | 20' 0PR | May 20 | Sea-King District 2 Championships |
Triple Jump | 39' 7.5PR | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
|
Ian Cook -
9th Grade |
400 Meters - Relay Split | 1:06.3h | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
800 Meters | 2:28.09 | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
1600 Meters | 5:17.57 | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
3200 Meters | 11:56.33 | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
|
Micah Couret -
9th Grade |
100 Meters | 12.80 | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
Long Jump | 15' 8 | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
|
Xavier Crews -
9th Grade |
100 Meters | 12.15 | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
200 Meters | 26.71 | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
400 Meters - Relay Split | 58.8hPR | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
High Jump | 5' 4PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
|
Hamza Echari -
12th Grade |
400 Meters - Relay Split | 54.1hPR | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
Discus - 1.6kg | 86' 0PR | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
Javelin - 800g | 108' 2PR | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
Pole Vault | 7' 6PR | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
|
Ethan Erickson -
12th Grade |
400 Meters - Relay Split | 54.1hPR | May 20 | Sea-King District 2 Championships |
800 Meters | 2:06.10PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
1600 Meters | 4:38.3hPR | May 23 | Nathan Hale Post Season Mile Time Trial |
3200 Meters | 10:34.83PR | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
|
Damon Giles -
9th Grade |
400 Meters - Relay Split | 1:06.8h | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
800 Meters | 2:40.27 | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
1600 Meters | 5:40.79 | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
3200 Meters | 12:19.04 | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
|
Jamison Gobina-Riggins -
10th Grade |
100 Meters | 11.62 | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
200 Meters | 24.72 | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
|
Owen Gray -
10th Grade |
400 Meters - Relay Split | 1:11.0hPR | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
800 Meters | 2:44.73 | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
Javelin - 800g | 60' 4 | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
|
Jonah Grey -
12th Grade |
Shot Put - 12lb | 26' 1PR | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
Discus - 1.6kg | 73' 6PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
|
Benjamin Haskins -
9th Grade |
Shot Put - 12lb | 23' 10.5 | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
Discus - 1.6kg | 64' 5 | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
Javelin - 800g | 56' 9 | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
|
Walker Haucke -
9th Grade |
400 Meters - Relay Split | 1:05.9hPR | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
800 Meters | 2:25.68PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
1600 Meters | 5:12.33 | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
3200 Meters | 11:55.60 | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
|
Alex Hilman -
10th Grade |
100 Meters | 12.75PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
High Jump | 5' 0PR | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
|
Oliver Iapalucci -
10th Grade |
1600 Meters | 6:02.93PR | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
|
Soren Jones -
12th Grade |
600 Meters | 2:06.64PR | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
|
Dawit Kamara -
12th Grade |
400 Meters - Relay Split | 1:00.0hPR | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
800 Meters | 2:12.15PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
1600 Meters | 5:24.43PR | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
|
Kai Karlsgodt -
10th Grade |
100 Meters | 17.48PR | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
200 Meters | 37.51PR | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
Shot Put - 12lb | 15' 4PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
Discus - 1.6kg | 34' 0PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
|
Aidan Klein -
12th Grade |
Shot Put - 12lb | 26' 6.5PR | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
Pole Vault | 12' 6PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
|
Jason Li -
11th Grade |
100 Meters | 15.41PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
200 Meters | 34.36PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
Long Jump | 10' 9PR | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
|
Matt McCollum -
12th Grade |
200 Meters | 25.77 | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
300 Meters | 43.73PR | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
400 Meters | 58.83 | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
|
Jari Medalle -
11th Grade |
400 Meters | 1:13.93PR | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
|
Leo Neer -
12th Grade |
100 Meters | 12.30PR | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
Pole Vault | 10' 6PR | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
Long Jump | 18' 10PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
|
Gabe Ojemann -
11th Grade |
400 Meters - Relay Split | 1:01.1hPR | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
600 Meters | 1:40.83PR | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
800 Meters | 2:20.22 | Apr 2 | Arnie Young Invitational |
1600 Meters | 5:08.46PR | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
3200 Meters | 11:33.76PR | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
|
Aki O'Keefe -
11th Grade |
1600 Meters | 6:04.41 | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
|
Ben Oron -
10th Grade |
400 Meters - Relay Split | 1:14.6hPR | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
800 Meters | 2:45.90 | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
1600 Meters | 6:12.17 | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
|
Ethan Petrie -
11th Grade |
400 Meters - Relay Split | 1:02.2h | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
600 Meters | 1:42.06PR | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
800 Meters | 2:19.54 | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
1600 Meters | 5:09.13 | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
|
Rayvon Pickering -
10th Grade |
100 Meters | 11.98 | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
200 Meters | 24.98 | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
|
Randy Pickering III -
9th Grade |
100 Meters | 12.10 | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
200 Meters | 25.53PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
|
Nikola Radosavljevic -
9th Grade |
400 Meters - Relay Split | 1:01.0hPR | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
800 Meters | 2:15.88PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
1600 Meters | 5:06.74PR | Apr 30 | Shoreline Invitational |
3200 Meters | 11:07.36PR | Apr 2 | Arnie Young Invitational |
2k Steeplechase | 7:18.79PR | Apr 9 | Birger Solberg Invitational |
|
Ben Saelens -
12th Grade |
400 Meters - Relay Split | 52.6hPR | May 13 | Metro Championships |
800 Meters | 2:00.51PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
1600 Meters | 4:23.03PR | May 13 | Metro Championships |
3200 Meters | 9:14.86PR | May 20 | Sea-King District 2 Championships |
2k Steeplechase | 6:03.48PR | Jun 19 | 2022 Nike Outdoor Nationals |
|
Zach Saelens -
12th Grade |
200 Meters | 24.59PR | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
400 Meters | 54.31PR | Mar 31 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, W. Seattle |
400 Meters - Relay Split | 52.1hPR | May 20 | Sea-King District 2 Championships |
600 Meters | 1:33.49PR | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
800 Meters | 2:02.96PR | Apr 30 | Shoreline Invitational |
1600 Meters | 4:44.63PR | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
Javelin - 800g | 121' 9PR | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
|
Jamison Schmidt -
10th Grade |
400 Meters - Relay Split | 1:04.2hPR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
800 Meters | 2:26.35PR | Mar 24 | N. Hale, Lakeside, Roosevelt, S. Prep |
1600 Meters | 5:39.03PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
|
Finn Smucker -
9th Grade |
100 Meters | 15.89 | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
200 Meters | 33.20PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
400 Meters - Relay Split | 1:14.9hPR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
|
Wilhelm Strandberg -
9th Grade |
100 Meters | 15.12PR | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
|
Shannen Sullivan -
10th Grade |
300 Meters | 47.67PR | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
400 Meters | 1:05.23PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
400 Meters - Relay Split | 1:08.3hPR | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
Shot Put - 12lb | 26' 8 | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
Discus - 1.6kg | 63' 7 | Apr 21 | N. Hale, Franklin, Roosevelt |
|
Spencer Valiquette -
9th Grade |
100 Meters | 15.00PR | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
|
Jack Wallner -
11th Grade |
Shot Put - 12lb | 32' 8PR | May 5 | N. Hale, Ballard, E. Catholic, HN/OD |
Discus - 1.6kg | 89' 5 | Apr 28 | N. Hale, B. Blanchet, Garfield, Lakeside |
Javelin - 800g | 83' 5 | May 20 | Sea-King District 2 Championships |
Long Jump | 15' 3.5 | Mar 17 | Nathan Hale Jamboree |
|
Gideon Zogbaum -
12th Grade |
200 Meters | 24.85PR | Apr 7 | N. Hale, B. Blanchet, Cleveland, Lincoln |
|