Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
2024
2023
2021
2019
2018
2015
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Daniel Adanza
- 11th Grade
400 Meters
55.28
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
800 Meters
2:18.18
PR
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
Emmett Adkins
- 7th Grade
400 Meters
1:13.67
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
800 Meters
3:03.55
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Isaiah Aldana
- 10th Grade
100 Meters
13.15
PR
Mar 31
Platteview Invite #1
200 Meters
27.37
PR
Apr 24
Falls City Invitational
400 Meters
1:00.26
PR
May 5
JCC Invite
Shot Put - 12lb
34' 10.5
Apr 24
Falls City Invitational
Discus - 1.6kg
81' 3
PR
Apr 24
Falls City Invitational
Cameron Bock
- 11th Grade
100 Meters
13.09
PR
Mar 31
Platteview Invite #1
200 Meters
26.30
PR
May 5
JCC Invite
400 Meters
58.42
PR
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
800 Meters
2:35.86
PR
Mar 25
Ashland-Greenwood Invitational
High Jump
5' 3
PR
Apr 29
Trailblazer Conference Track Meet
Jordan Cooper
- 9th Grade
400 Meters
1:00.72
Apr 6
Nebraska City HS Invite
300m Hurdles - 36"
52.74
PR
Apr 20
Platteview Invitational #2
Breyden Durand
- 10th Grade
100 Meters
12.14
PR
Apr 29
Trailblazer Conference Track Meet
200 Meters
25.31
PR
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
Long Jump
17' 0.5
Mar 31
Platteview Invite #1
Triple Jump
36' 6.5
Mar 31
Platteview Invite #1
Brayden Earll
- 10th Grade
200 Meters
25.96
PR
Mar 25
Ashland-Greenwood Invitational
300m Hurdles - 36"
47.17
PR
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
Shot Put - 12lb
39' 4
Apr 24
Falls City Invitational
Discus - 1.6kg
135' 2
Apr 13
Scott Nisely Invitational
Leeland Esser
- 10th Grade
100 Meters
15.24
PR
May 5
JCC Invite
Shot Put - 12lb
35' 9
Apr 13
Scott Nisely Invitational
Discus - 1.6kg
91' 0.25
May 5
JCC Invite
Kalan Fritch
- 11th Grade
400 Meters
1:00.11
Mar 25
Ashland-Greenwood Invitational
800 Meters
2:20.59
PR
Apr 20
Platteview Invitational #2
Long Jump
20' 10.5
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
Jordan Gawart
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
35' 4
PR
Apr 13
Scott Nisely Invitational
Mason Houghton
- 11th Grade
1600 Meters
5:06.53
Mar 31
Platteview Invite #1
3200 Meters
10:16.80
PR
Apr 6
Nebraska City HS Invite
Colby Kent
- ?
Shot Put - 4kg
21' 9.5
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Discus - 1kg
57' 4.5
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Connor Knutson
- 7th Grade
100 Meters
13.97
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Long Jump
13' 8.5
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Triple Jump
28' 1
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Gabriel Macias
- 7th Grade
100 Meters
18.86
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Shot Put - 4kg
18' 7
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Dominic Nelson
- 7th Grade
Discus - 1kg
90' 1
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
High Jump
4' 6
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Jayden Odom
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
30' 6.5
May 5
JCC Invite
Discus - 1.6kg
89' 0
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
Jeremy Polanco
- 12th Grade
1600 Meters
5:40.82
Apr 6
Nebraska City HS Invite
3200 Meters
12:38.41
Apr 6
Nebraska City HS Invite
Tucker Popish
- 10th Grade
200 Meters
27.22
PR
May 5
JCC Invite
Shot Put - 12lb
33' 3.5
PR
May 5
JCC Invite
Discus - 1.6kg
106' 5
PR
Apr 20
Platteview Invitational #2
Rhys Reimers
- 7th Grade
800 Meters
2:59.73
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
1600 Meters
6:33.89
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
JR Rico
- 9th Grade
800 Meters
2:12.31
PR
Apr 24
Falls City Invitational
1600 Meters
4:48.57
Apr 24
Falls City Invitational
3200 Meters
10:20.50
PR
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
Julian Rodriguez
- 7th Grade
200 Meters
32.51
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Long Jump
13' 3
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Dane Sjulin
- 10th Grade
200 Meters
25.16
Apr 13
Scott Nisely Invitational
400 Meters
54.88
Apr 24
Falls City Invitational
800 Meters
2:16.98
PR
May 5
JCC Invite
Long Jump
18' 11
Apr 29
Trailblazer Conference Track Meet
Austin Smallfoot
- 7th Grade
200 Meters
30.82
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Long Jump
13' 1
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Triple Jump
27' 7
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Jack Vasser
- 7th Grade
400 Meters
1:28.63
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
1600 Meters
7:34.41
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
200m Hurdles - 33"
42.66
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Isaiah Vesely
- 7th Grade
400 Meters
1:25.53
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
800 Meters
3:25.30
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
200m Hurdles - 33"
46.18
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Mason VonFeldt
- 9th Grade
100 Meters
12.34
PR
Apr 13
Scott Nisely Invitational
200 Meters
25.54
PR
Apr 13
Scott Nisely Invitational
Atticus Weaver
- 7th Grade
100 Meters
15.54
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
200 Meters
33.65
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Shot Put - 4kg
26' 0
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Discus - 1kg
89' 3
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Bob York
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
24' 2
May 5
JCC Invite
Womens
Sophia Baroni
- 7th Grade
200 Meters
33.28
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
400 Meters
1:18.45
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Brooke Barton
- 7th Grade
Discus - 1kg
45' 8
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Lexi Brown
- 7th Grade
100 Meters
16.40
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Shot Put - 4kg
22' 3.5
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Discus - 1kg
55' 6
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Grace Conner
- 11th Grade
100 Meters
14.87
Mar 31
Platteview Invite #1
200 Meters
30.87
May 5
JCC Invite
Josslyn Crispin
- 10th Grade
1600 Meters
6:36.28
PR
May 5
JCC Invite
3200 Meters
13:39.46
PR
May 5
JCC Invite
Jocelyn Davis
- 10th Grade
100 Meters
14.44
PR
Apr 29
Trailblazer Conference Track Meet
200 Meters
30.55
PR
Apr 29
Trailblazer Conference Track Meet
Long Jump
12' 9
PR
Mar 31
Platteview Invite #1
Laney Denniston
- 11th Grade
200 Meters
30.86
Mar 31
Platteview Invite #1
100m Hurdles - 33"
15.81
PR
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
300m Hurdles - 30"
48.93
PR
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
Tarryn Godsey
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
31' 6.75
Mar 25
Ashland-Greenwood Invitational
Discus - 1kg
110' 10
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
Jayce Harrah
- 11th Grade
400 Meters
1:05.36
Apr 6
Nebraska City HS Invite
800 Meters
2:25.72
PR
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
Malayna Madsen
- 12th Grade
1600 Meters
6:30.35
PR
Apr 24
Falls City Invitational
3200 Meters
13:43.67
PR
May 5
JCC Invite
Hannah Marth
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
33' 5
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
Discus - 1kg
112' 1
PR
May 18
2023 NSAA Class B State Championships
Alex Meyer
- 10th Grade
800 Meters
3:05.28
PR
Mar 25
Ashland-Greenwood Invitational
1600 Meters
6:17.83
PR
May 9
(RESULTS ONLY) 2023 NSAA B-1 District Hosted by Pl..
3200 Meters
13:36.08
PR
May 5
JCC Invite
Jayda Sammons
- 9th Grade
100 Meters
15.87
PR
Apr 13
Scott Nisely Invitational
200 Meters
33.79
Apr 29
Trailblazer Conference Track Meet
400 Meters
1:16.67
Apr 24
Falls City Invitational
800 Meters
3:04.49
PR
May 5
JCC Invite
Long Jump
12' 4.25
PR
Mar 31
Platteview Invite #1
Jazmine Xon Velasquez
- 7th Grade
200 Meters
38.02
PR
May 5
Trailblazer Conference Track Meet
Blue text indicates a mark from the current week.