Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2005
1996
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
Indoor
2024
2023
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
1982
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Aspen Brubaker
- 11th Grade
1600 Meters
5:13.88
PR
Apr 8
Bob Eisenhart Invitational
3200 Meters
11:06.22
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
Austin Gates
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
31' 0.5
Apr 8
Bob Eisenhart Invitational
Discus - 1.6kg
156' 4
PR
Apr 28
Edgerton Invitational
Leland Guisinger
- 9th Grade
400 Meters
1:04.06
PR
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
800 Meters
2:29.46
PR
Apr 28
Edgerton Invitational
1600 Meters
5:54.52
PR
Apr 8
Bob Eisenhart Invitational
Jon Huffman
- 9th Grade
100 Meters
12.46
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
400 Meters
56.90
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
Long Jump
16' 1
PR
Apr 8
Bob Eisenhart Invitational
Gage Kaylor
- 9th Grade
100 Meters
13.59
PR
Apr 22
Hicksville Invitational
200 Meters
27.57
PR
Apr 22
Hicksville Invitational
Kaden Kennedy
- 9th Grade
100 Meters
12.85
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
200 Meters
26.54
PR
Apr 22
Hicksville Invitational
300m Hurdles - 36"
53.74
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
Kaiden Kern
- 12th Grade
100 Meters
11.95
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
200 Meters
24.38
PR
Apr 8
Bob Eisenhart Invitational
High Jump
5' 8
PR
Apr 8
Bob Eisenhart Invitational
Long Jump
21' 0
PR
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
Marcus Martinez
- 9th Grade
200 Meters
30.17
PR
Apr 8
Bob Eisenhart Invitational
Kyle Rabe
- 11th Grade
800 Meters
1:57.27
PR
May 26
OHSAA D3 Region 10 - Fostoria
1600 Meters
4:44.09
PR
Apr 22
Hicksville Invitational
3200 Meters
11:01.08
PR
Apr 22
Hicksville Invitational
Carson Sims
- 11th Grade
1600 Meters
5:09.16
PR
Apr 28
Edgerton Invitational
3200 Meters
11:18.52
May 5
Antwerp HS Invitational
Braylin Snyder
- 11th Grade
400 Meters
59.16
PR
Apr 22
Hicksville Invitational
Brodie Spangler
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
33' 9
PR
Apr 8
Bob Eisenhart Invitational
Discus - 1.6kg
77' 6
Apr 8
Bob Eisenhart Invitational
Paul Speiser
- 9th Grade
400 Meters
1:10.66
PR
Apr 14
Wayne Trace Invitational
1600 Meters
5:48.71
PR
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
3200 Meters
12:48.91
PR
Apr 28
Edgerton Invitational
Caleb Sprague
- 12th Grade
200 Meters
26.81
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
Boden VanderMade
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
109' 9
May 5
Antwerp HS Invitational
Long Jump
15' 7.5
PR
Apr 22
Hicksville Invitational
Landric VanderMade
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
36' 4
PR
Apr 22
Hicksville Invitational
Discus - 1.6kg
134' 7
PR
Apr 22
Hicksville Invitational
Pole Vault
8' 6
PR
Apr 14
Wayne Trace Invitational
Womens
Julia Arend
- 12th Grade
200 Meters
30.40
PR
Apr 28
Edgerton Invitational
High Jump
5' 0
PR
Apr 14
Wayne Trace Invitational
Makeegan Bailey
- 12th Grade
High Jump
4' 6
PR
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
Courtney Bennett
- 10th Grade
800 Meters
2:46.39
PR
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
Long Jump
12' 11.25
PR
Apr 28
Edgerton Invitational
Asia Brubaker
- 9th Grade
400 Meters
1:06.70
PR
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
Audrey Craft
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
27' 10
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
Discus - 1kg
65' 10
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
Summer Hiler
- 10th Grade
800 Meters
3:00.69
PR
Apr 14
Wayne Trace Invitational
1600 Meters
6:26.45
PR
Apr 28
Edgerton Invitational
3200 Meters
14:07.45
PR
Apr 22
Hicksville Invitational
Kenna Kauffman
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.40
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
300m Hurdles - 30"
51.17
PR
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
Elizabeth Keil
- 9th Grade
400 Meters
1:16.34
PR
Apr 14
Wayne Trace Invitational
Emma Kolb
- 12th Grade
100 Meters
14.21
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
Madison Kollar
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
31' 0
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
Discus - 1kg
66' 1
PR
Apr 14
Wayne Trace Invitational
Molly McGuire
- 12th Grade
Pole Vault
9' 6
PR
Apr 28
Edgerton Invitational
Brittany Pollard
- 11th Grade
Discus - 1kg
66' 5
May 5
Antwerp HS Invitational
Heidi Romero
- 10th Grade
400 Meters
1:23.85
PR
Apr 8
Bob Eisenhart Invitational
800 Meters
3:19.15
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
1600 Meters
7:09.75
Apr 22
Hicksville Invitational
3200 Meters
15:19.42
PR
Apr 28
Edgerton Invitational
Savanna Singer
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
18.50
Apr 14
Wayne Trace Invitational
Long Jump
14' 1
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
Ellie Sliter
- 12th Grade
Pole Vault
7' 6
Apr 22
Hicksville Invitational
Abby Smith
- 10th Grade
200 Meters
28.97
PR
May 5
Antwerp HS Invitational
400 Meters
1:04.45
PR
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
300m Hurdles - 30"
56.34
Apr 8
Bob Eisenhart Invitational
Althea Spangler
- 9th Grade
Discus - 1kg
80' 7
PR
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
Natalie Timbrook
- 10th Grade
100 Meters
14.44
PR
Apr 22
Hicksville Invitational
200 Meters
31.44
PR
Apr 28
Edgerton Invitational
Cheyenne Zeedyk
- 10th Grade
800 Meters
2:30.35
PR
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
1600 Meters
5:31.02
PR
May 26
OHSAA D3 Region 10 - Fostoria
Emma Zeedyk
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
28' 4
PR
Apr 14
Wayne Trace Invitational
Discus - 1kg
95' 3
PR
May 18
OHSAA Division 3 District - Ayersville
Blue text indicates a mark from the current week.