Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
2024
2023
2021
2019
2018
2015
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Daniel Adanza
- 12th Grade
100 Meters
12.01
PR
Apr 5
Milford/Louisville/Nebraska City Triangular
400 Meters
54.88
PR
May 2
JCC Invite
400 Meters - Relay Split
52.3h
PR
Apr 17
Platteview #2 2024
800 Meters
2:22.45
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
High Jump
5' 6
PR
Mar 28
Platteview Invitational #1
Isaiah Aldana
- 11th Grade
400 Meters
1:02.02
Mar 28
Platteview Invitational #1
Shot Put - 12lb
38' 11
PR
Apr 27
Trailblazer Conference Meet
Jayden Antonides
- 11th Grade
100 Meters
11.62
PR
May 2
JCC Invite
200 Meters
24.07
PR
May 2
JCC Invite
Triple Jump
36' 9.75
PR
Apr 27
Trailblazer Conference Meet
Landen Banks
- 9th Grade
High Jump
5' 4
PR
Apr 11
Scott Nisely Invite
Long Jump
16' 6.75
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
Triple Jump
37' 7.5
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
Jordan Cooper
- 10th Grade
100 Meters
13.25
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
200 Meters
25.85
(3.1)
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
400 Meters
1:00.48
PR
Apr 5
Milford/Louisville/Nebraska City Triangular
Breyden Durand
- 11th Grade
100 Meters
12.41
Mar 28
Platteview Invitational #1
Long Jump
18' 2.25
PR
Apr 22
Falls City Invitational
Triple Jump
37' 1
PR
Apr 22
Falls City Invitational
Brayden Earll
- 11th Grade
100 Meters
12.03
PR
May 2
JCC Invite
Shot Put - 12lb
41' 9
PR
Apr 22
Falls City Invitational
Discus - 1.6kg
139' 5
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
Leeland Esser
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
37' 1
PR
Apr 22
Falls City Invitational
Discus - 1.6kg
106' 1
PR
Apr 22
Falls City Invitational
Kalan Fritch
- 12th Grade
200 Meters
24.10
PR
Apr 11
Scott Nisely Invite
400 Meters - Relay Split
56.2h
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
Long Jump
21' 1
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
Maynor Gonzalez
- 9th Grade
400 Meters
1:06.07
PR
Apr 18
Platteview Invitational #2
800 Meters
2:41.13
PR
Apr 27
Trailblazer Conference Meet
Shot Put - 12lb
20' 7
PR
Apr 5
Milford/Louisville/Nebraska City Triangular
Mitchell Hodges
- 10th Grade
400 Meters - Relay Split
1:01.5h
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
800 Meters
2:15.98
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
1600 Meters
5:24.6h
PR
Apr 22
Falls City Invitational
3200 Meters
11:45.49
PR
Mar 28
Platteview Invitational #1
Adam Howard
- 10th Grade
400 Meters - Relay Split
1:02.9h
PR
Apr 17
Platteview #2 2024
800 Meters
2:30.21
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
Triple Jump
34' 9
PR
Apr 5
Milford/Louisville/Nebraska City Triangular
Jayden Odom
- 10th Grade
100 Meters
17.06
PR
Apr 22
Falls City Invitational
Shot Put - 12lb
34' 1
PR
May 2
JCC Invite
Discus - 1.6kg
94' 3
PR
Apr 27
Trailblazer Conference Meet
Tucker Popish
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
31' 5
Apr 5
Milford/Louisville/Nebraska City Triangular
Discus - 1.6kg
105' 6
Apr 11
Scott Nisely Invite
JR Rico
- 10th Grade
800 Meters
2:15.05
Apr 11
Scott Nisely Invite
1600 Meters
4:45.57
PR
Apr 27
Trailblazer Conference Meet
3200 Meters
10:31.81
May 2
JCC Invite
Dane Sjulin
- 11th Grade
200 Meters
23.90
PR
Apr 11
Scott Nisely Invite
400 Meters
54.11
PR
Mar 28
Platteview Invitational #1
400 Meters - Relay Split
53.8h
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
300m Hurdles - 36"
51.61
Apr 22
Falls City Invitational
Long Jump
19' 1
PR
Mar 28
Platteview Invitational #1
Dawson Thorne
- 11th Grade
100 Meters
14.05
PR
Apr 11
Scott Nisely Invite
Shot Put - 12lb
35' 10
PR
Apr 27
Trailblazer Conference Meet
Discus - 1.6kg
79' 2
PR
Apr 27
Trailblazer Conference Meet
Bob York
- 10th Grade
100 Meters
16.34
PR
Apr 11
Scott Nisely Invite
Shot Put - 12lb
25' 1
PR
Apr 5
Milford/Louisville/Nebraska City Triangular
Discus - 1.6kg
60' 0
PR
Apr 5
Milford/Louisville/Nebraska City Triangular
Womens
Grace Conner
- 12th Grade
100 Meters
14.43
PR
Apr 11
Scott Nisely Invite
200 Meters
30.01
PR
May 2
JCC Invite
High Jump
4' 0
PR
Apr 22
Falls City Invitational
Jocelyn Davis
- 11th Grade
100 Meters
15.15
Apr 18
Platteview Invitational #2
200 Meters
31.66
Apr 18
Platteview Invitational #2
High Jump
4' 2
PR
Apr 22
Falls City Invitational
Amiya Ellis
- 9th Grade
100 Meters
15.02
PR
Apr 11
Scott Nisely Invite
200 Meters
32.01
(1.4)
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
400 Meters
1:15.86
PR
May 2
JCC Invite
Long Jump
12' 4.25
PR
Mar 28
Platteview Invitational #1
Triple Jump
25' 4
PR
Apr 5
Milford/Louisville/Nebraska City Triangular
Tarryn Godsey
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
32' 3
PR
Apr 27
Trailblazer Conference Meet
Discus - 1kg
120' 4
PR
May 2
JCC Invite
Lily Gray
- 10th Grade
800 Meters
3:19.86
PR
Apr 18
Platteview Invitational #2
Jayce Harrah
- 12th Grade
400 Meters
1:04.36
Mar 28
Platteview Invitational #1
800 Meters
2:29.76
May 2
JCC Invite
High Jump
4' 6
PR
Mar 28
Platteview Invitational #1
Payton Harrah
- 9th Grade
100 Meters
14.85
PR
Apr 18
Platteview Invitational #2
200 Meters
30.52
PR
Apr 18
Platteview Invitational #2
400 Meters
1:09.19
PR
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
Hannah Marth
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
35' 3.5
PR
Apr 18
Platteview Invitational #2
Discus - 1kg
110' 6
May 7
2024 NSAA B-1 Districts
Jayda Sammons
- 10th Grade
200 Meters
33.05
PR
Mar 28
Platteview Invitational #1
400 Meters
1:11.83
PR
May 2
JCC Invite
800 Meters
3:15.63
Apr 5
Milford/Louisville/Nebraska City Triangular
High Jump
4' 4
PR
Apr 11
Scott Nisely Invite
Makayla Vasser
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
31' 8
PR
Apr 27
Trailblazer Conference Meet
Discus - 1kg
105' 7
PR
Apr 27
Trailblazer Conference Meet
Blue text indicates a mark from the current week.