Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
2007
2006
2004
2002
Indoor
2024
2023
2022
2020
2018
2017
2010
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Timothy Butler
- 12th Grade
100 Meters
14.35
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
200 Meters
28.54
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Alex Dela-Cruz
- 10th Grade
100 Meters
13.74
Apr 27
South Fayette Invitational
200 Meters
27.22
PR
May 3
Baldwin Invitational
Brayden Douglass
- 10th Grade
800 Meters
2:10.83
PR
May 3
Baldwin Invitational
1600 Meters
5:07.50
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Henry Glevicky
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
19' 9.75
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Javelin - 800g
84' 5
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Wes Goshen
- 10th Grade
800 Meters
2:20.07
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Brady Hernandez
- 10th Grade
100 Meters
12.25
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
200 Meters
24.52
PR
May 3
Baldwin Invitational
Trey Moses
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
30' 6
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Discus - 1.6kg
101' 10
PR
May 3
Baldwin Invitational
Javelin - 800g
110' 1
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Nathan Polidora
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
62' 1
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Javelin - 800g
74' 8
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
John Samosky
- 12th Grade
300m Hurdles - 36"
56.62
PR
May 3
Baldwin Invitational
Will Stickman
- 12th Grade
800 Meters
2:20.05
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
1600 Meters
4:57.30
Apr 20
SRU HS Invitational
3200 Meters
11:24.42
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Oliver Tomsic
- 10th Grade
400 Meters
57.46
PR
May 3
Baldwin Invitational
800 Meters
2:27.05
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Tristan Vojtecky
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
32' 11.75
Apr 20
SRU HS Invitational
Discus - 1.6kg
74' 8
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Joey Wertz
- 10th Grade
1600 Meters
6:48.93
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Womens
Lindsay Bressler
- 9th Grade
100 Meters
15.36
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
400 Meters
1:08.22
PR
May 3
Baldwin Invitational
800 Meters
2:45.27
PR
May 3
Baldwin Invitational
Claire Del-Cruz
- 11th Grade
Javelin - 600g
73' 1
PR
May 3
Baldwin Invitational
Emily Funka
- 11th Grade
1600 Meters
6:21.71
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
3200 Meters
13:34.48
PR
May 3
Baldwin Invitational
Libby Gallick
- 11th Grade
800 Meters
2:55.10
May 3
Baldwin Invitational
300m Hurdles - 30"
1:04.92
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Long Jump
10' 6
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Charlotte Gauntner
- 10th Grade
800 Meters
2:43.45
PR
May 3
Baldwin Invitational
Mary Grace Gauntner
- 12th Grade
800 Meters
2:46.10
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Gabby Glevickey
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
20' 9
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Discus - 1kg
65' 8
PR
May 3
Baldwin Invitational
Bella Grega
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
29' 9.5
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Discus - 1kg
68' 6
PR
May 3
Baldwin Invitational
Javelin - 600g
70' 7
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Hannah Hayes
- 9th Grade
200 Meters
30.82
PR
May 3
Baldwin Invitational
100m Hurdles - 33"
19.66
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
300m Hurdles - 30"
52.79
PR
May 3
Baldwin Invitational
Giada Hricisik
- 9th Grade
3200 Meters
14:06.51
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Lily Hunter
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
19.84
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Discus - 1kg
66' 10
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Triple Jump
26' 2.25
May 3
Baldwin Invitational
Ashlyn Johnson
- 10th Grade
200 Meters
29.53
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
400 Meters
1:04.25
PR
May 3
Baldwin Invitational
Brecklynn Logsdon
- 10th Grade
100 Meters
16.62
PR
May 3
Baldwin Invitational
200 Meters
35.35
PR
May 3
Baldwin Invitational
McKenzie Mars
- 10th Grade
400 Meters
1:07.75
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Katelyn Miller
- 10th Grade
1600 Meters
6:55.37
PR
May 3
Baldwin Invitational
Gianna Mosca
- 11th Grade
800 Meters
2:40.69
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
1600 Meters
5:42.37
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
3200 Meters
11:26.36
PR
May 3
Baldwin Invitational
Mira Mosca
- 9th Grade
1600 Meters
5:56.07
PR
May 3
Baldwin Invitational
3200 Meters
12:41.83
PR
May 16
PIAA District 7 (WPIAL) Championships
Madison Phillips
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
22' 7
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Javelin - 600g
80' 8
Apr 20
SRU HS Invitational
Julie Price
- 9th Grade
1600 Meters
6:21.33
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
3200 Meters
14:10.88
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Anna Stickman
- 9th Grade
Long Jump
10' 8
PR
May 3
Baldwin Invitational
Margaret Sweeney
- 11th Grade
1600 Meters
6:20.96
May 3
Baldwin Invitational
300m Hurdles - 30"
1:04.87
May 3
Baldwin Invitational
2k Steeplechase
9:35.87
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Natalie Turcios
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
22.51
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
300m Hurdles - 30"
1:01.12
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Phoebe Vilcheck
- 10th Grade
Discus - 1kg
64' 5
PR
Apr 27
South Fayette Invitational
Long Jump
10' 10
PR
May 3
Baldwin Invitational
Madelyn Wolsko
- 9th Grade
100 Meters
14.18
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
200 Meters
32.28
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
annalise Wrabley
- 12th Grade
300m Hurdles - 30"
57.32
PR
May 3
Baldwin Invitational
2k Steeplechase
9:38.34
PR
Apr 20
SRU HS Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.