Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2001
Indoor
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Kyle Alexander
- 12th Grade
800 Meters
2:59.99
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
1600 Meters
6:40.91
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
Mason Alexander
- 9th Grade
400 Meters
1:03.53
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Shot Put - 12lb
30' 0
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Landon Armstrong
- 10th Grade
100 Meters
12.87
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
200 Meters
27.00
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
400 Meters
58.69
PR
May 2
Lake County Track Meet
Jory Becker
- 9th Grade
100 Meters
15.79
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Long Jump
12' 5
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Jackson Bontadelli
- 9th Grade
1600 Meters
4:50.64
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
3200 Meters
10:15.60
PR
May 2
Lake County Track Meet
Astin Brown
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
54' 4
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Discus - 1.6kg
142' 3
May 2
Lake County Track Meet
Wica Brown
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
33' 8
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
Discus - 1.6kg
90' 8.5
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Mac Campbell
- 10th Grade
100 Meters
12.35
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
200 Meters
26.81
PR
May 2
Lake County Track Meet
400 Meters
56.87
PR
May 2
Lake County Track Meet
Nic DePoe
- 9th Grade
100 Meters
14.05
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Long Jump
15' 9
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
David DiGiallonardo
- 10th Grade
400 Meters
54.83
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
800 Meters
2:01.29
PR
May 2
Lake County Track Meet
1600 Meters
4:37.59
PR
May 2
Lake County Track Meet
3200 Meters
10:45.95
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Long Jump
15' 7
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
Ezra FastHorse
- 12th Grade
100 Meters
12.22
PR
May 2
Lake County Track Meet
200 Meters
25.22
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
Shot Put - 12lb
38' 4.5
PR
May 2
Lake County Track Meet
Discus - 1.6kg
75' 10
PR
May 2
Lake County Track Meet
Aidan Franklin
- 9th Grade
800 Meters
2:40.47
PR
May 2
Lake County Track Meet
Long Jump
13' 9
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
Triple Jump
28' 5
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Orin Harnden
- 10th Grade
100 Meters
12.99
(.0)
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
200 Meters
28.14
May 2
Lake County Track Meet
Javelin - 800g
106' 5
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Brandt Heninger
- 12th Grade
800 Meters
2:22.51
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
1600 Meters
5:20.13
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Long Jump
17' 9.5
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Gus Hertz
- 12th Grade
400 Meters
55.31
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
800 Meters
2:09.56
May 2
Lake County Track Meet
Jesse Kimball
- 11th Grade
100 Meters
12.49
Apr 6
Hamilton Invitational
200 Meters
25.31
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
400 Meters
57.18
Apr 13
MCPS Invitational
300m Hurdles - 36"
56.41
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Javelin - 800g
62' 3
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
Isaac Kinnick
- 9th Grade
400 Meters
1:06.05
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
Javelin - 800g
58' 10
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
Pole Vault
7' 6
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Anthony Lichtenberg
- 12th Grade
100 Meters
12.33
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
200 Meters
25.55
PR
Apr 13
MCPS Invitational
400 Meters
55.94
PR
Apr 13
MCPS Invitational
300m Hurdles - 36"
46.56
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Javelin - 800g
116' 5
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
Dion Lichtenberg
- 10th Grade
100 Meters
13.31
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
200 Meters
26.88
(.0)
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
400 Meters
59.06
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
800 Meters
2:20.00
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Javelin - 800g
124' 4
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Kai McDonald
- 12th Grade
800 Meters
2:19.95
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
1600 Meters
5:11.43
May 2
Lake County Track Meet
3200 Meters
11:54.85
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Pole Vault
9' 6
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Liam Mejias
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
21' 10
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Discus - 1.6kg
53' 10
PR
May 2
Lake County Track Meet
Ashten Nelson
- 12th Grade
100 Meters
11.75
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
400 Meters
57.27
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
110m Hurdles - 39"
16.52
PR
May 2
Lake County Track Meet
Javelin - 800g
136' 9.5
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
High Jump
5' 10
PR
May 2
Lake County Track Meet
Long Jump
21' 5
PR
May 2
Lake County Track Meet
Alex O'Neil
- 9th Grade
100 Meters
13.43
(.0)
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
200 Meters
29.23
PR
May 2
Lake County Track Meet
400 Meters
1:07.24
PR
May 2
Lake County Track Meet
Long Jump
15' 1
PR
May 2
Lake County Track Meet
Lear Patrick
- 9th Grade
800 Meters
2:42.27
PR
May 2
Lake County Track Meet
1600 Meters
6:03.04
PR
May 2
Lake County Track Meet
Chase Piedalue
- 9th Grade
400 Meters
1:01.33
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
800 Meters
2:26.52
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
1600 Meters
5:10.01
PR
May 2
Lake County Track Meet
Long Jump
15' 10
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
Nicky Ramsey
- 9th Grade
200 Meters
27.63
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
400 Meters
1:01.65
PR
May 2
Lake County Track Meet
Long Jump
17' 1.5
PR
Apr 13
MCPS Invitational
Triple Jump
33' 10
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Jerium Rushing
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
39' 6
PR
May 2
Lake County Track Meet
Discus - 1.6kg
107' 4
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Jarett Seifert
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
29' 10
PR
May 2
Lake County Track Meet
Discus - 1.6kg
101' 4
PR
May 2
Lake County Track Meet
Jack Sherry
- 10th Grade
100 Meters
12.88
(.0)
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
200 Meters
26.54
PR
Apr 13
MCPS Invitational
400 Meters
1:04.22
PR
Apr 13
MCPS Invitational
High Jump
4' 10
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Long Jump
16' 7.5
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Tommy Sherry
- 12th Grade
100 Meters
12.15
PR
May 2
Lake County Track Meet
200 Meters
25.20
PR
May 2
Lake County Track Meet
Discus - 1.6kg
95' 1
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Long Jump
16' 4
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Christopher Sopke
- 9th Grade
800 Meters
2:23.74
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
1600 Meters
5:07.94
PR
May 2
Lake County Track Meet
3200 Meters
11:37.45
PR
May 2
Lake County Track Meet
Carter Stuart
- 9th Grade
100 Meters
12.57
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
200 Meters
28.45
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
400 Meters
1:07.12
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
Long Jump
17' 2
PR
May 2
Lake County Track Meet
Uriah Ulutoa
- 12th Grade
100 Meters
11.99
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
200 Meters
25.25
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
400 Meters
1:00.61
PR
Apr 13
MCPS Invitational
Jesse Vail
- 11th Grade
100 Meters
11.86
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
200 Meters
24.15
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
Jace Westphal
- 9th Grade
200 Meters
30.09
(.0)
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
400 Meters
1:08.69
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Long Jump
12' 9.75
PR
May 2
Lake County Track Meet
Tommy Williams
- 12th Grade
100 Meters
11.57
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
200 Meters
23.56
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
Darell Wright
- 10th Grade
200 Meters
28.68
(.0)
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
400 Meters
1:11.65
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Patrick Wyena
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
34' 9
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Discus - 1.6kg
116' 7.5
PR
Apr 13
MCPS Invitational
Andrei Young
- 11th Grade
200 Meters
30.93
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
400 Meters
1:08.11
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
Javelin - 800g
102' 0
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
Branson Zemple
- 11th Grade
3200 Meters
11:49.68
PR
May 2
Lake County Track Meet
Womens
Ross Bishop
- 9th Grade
100 Meters
15.11
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
200 Meters
31.34
PR
Apr 13
MCPS Invitational
100m Hurdles - 33"
19.78
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Aleysia Black
- 9th Grade
100 Meters
15.26
PR
May 2
Lake County Track Meet
200 Meters
32.91
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
400 Meters
1:12.60
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
Long Jump
14' 1.5
PR
May 2
Lake County Track Meet
Elaina Buckskin
- 11th Grade
100 Meters
16.19
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Javelin - 600g
59' 2
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Adison Carlson
- 12th Grade
400 Meters
1:07.78
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
800 Meters
2:34.90
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
1600 Meters
5:49.54
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
3200 Meters
13:17.60
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
Olivia Clairmont
- 11th Grade
Discus - 1kg
29' 4
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
Michelle Dale
- 12th Grade
100 Meters
15.00
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Brittian Davis
- 10th Grade
800 Meters
2:56.82
Apr 6
Hamilton Invitational
1600 Meters
6:40.13
Apr 6
Hamilton Invitational
Javelin - 600g
32' 1
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Morgan Delaney
- 9th Grade
400 Meters
1:06.46
PR
May 2
Lake County Track Meet
800 Meters
2:30.35
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
1600 Meters
5:24.34
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
3200 Meters
11:23.21
PR
Apr 23
Top 10
Anastasia Hertz
- 9th Grade
400 Meters
1:18.23
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
800 Meters
3:29.69
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
Abbey Kunz
- 9th Grade
100 Meters
16.43
PR
May 2
Lake County Track Meet
200 Meters
34.58
PR
May 2
Lake County Track Meet
400 Meters
1:26.50
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
Long Jump
10' 11
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Brianna LaPierre
- 9th Grade
100 Meters
17.33
(.0)
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
Shot Put - 4kg
16' 2
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
Long Jump
9' 3.75
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Epiffany Marks
- 10th Grade
100 Meters
16.22
PR
May 2
Lake County Track Meet
200 Meters
34.29
PR
May 2
Lake County Track Meet
Javelin - 600g
38' 1
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Ariella Mihara
- 10th Grade
100 Meters
16.13
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Shot Put - 4kg
23' 7
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Discus - 1kg
71' 10
PR
May 2
Lake County Track Meet
Kellyn Nelson
- 10th Grade
200 Meters
28.94
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
100m Hurdles - 33"
19.13
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Javelin - 600g
67' 4
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Pole Vault
10' 0
PR
Apr 13
MCPS Invitational
Laynie Olson
- 9th Grade
100 Meters
15.37
PR
May 2
Lake County Track Meet
200 Meters
33.27
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Long Jump
12' 7
PR
May 2
Lake County Track Meet
Keira Owen
- 9th Grade
100 Meters
13.97
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
200 Meters
30.96
PR
May 2
Lake County Track Meet
400 Meters
1:09.72
PR
May 2
Lake County Track Meet
Long Jump
13' 7
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Triple Jump
30' 9
PR
Apr 18
Sapphire Twilight Meet
Fayrene Pierre
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
26' 9.5
PR
May 2
Lake County Track Meet
Discus - 1kg
84' 6
PR
May 2
Lake County Track Meet
Javelin - 600g
90' 2.5
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Isabel Seeley
- 12th Grade
800 Meters
2:44.34
PR
May 2
Lake County Track Meet
1600 Meters
5:52.60
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
3200 Meters
12:44.57
PR
Mar 28
Frenchtown Invitational
Amelia Stene
- 9th Grade
100 Meters
13.00
PR
Apr 6
Hamilton Invitational
200 Meters
27.63
PR
May 2
Lake County Track Meet
100m Hurdles - 33"
18.12
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Long Jump
15' 9
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Violet Stunden
- 10th Grade
800 Meters
3:20.57
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Shot Put - 4kg
18' 0
PR
Apr 20
Columbia Falls Iceberg Invitational
Discus - 1kg
30' 1
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Rylee Taylor-Jefferson
- 9th Grade
100 Meters
13.51
PR
May 2
Lake County Track Meet
200 Meters
27.97
PR
Apr 27
Whitefish ARM Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.