Team Results Management
Team Mascot

Hamilton HS Free

    Broncs - Hamilton, MT


Athlete Records

Highlighter is active: an entry to show highlight options.

Mens

Nick Arnold - 11th Grade
Shot Put - 12lb34' 8.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
Discus - 1.6kg103' 10.00May 14ABC Invitational
Javelin - 800gNDApr 23CFHS Iceberg Invite
 
Tyler Barnes - 9th Grade
High Jump5' 4.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
Pole Vault8' 6.00May 14ABC Invitational
Long Jump17' 6.00May 20Western A Divisionals
Triple Jump36' 10.00May 20Western A Divisionals
 
Brendon Brown - 11th Grade
Shot Put - 12lb34' 3.00Apr 2Gene Hughes Invitational
Discus - 1.6kg94' 0.00Apr 2Gene Hughes Invitational
 
Caden Brown - 9th Grade
200 Meters25.94aApr 16MCPS Invite
400 Meters56.64aMay 14ABC Invitational
800 Meters2:17.32aApr 23CFHS Iceberg Invite
 
Hunter Bumgarner - 12th Grade
100 Meters11.37aApr 21Sapphire Twilight Meet
 
Ky Burch - 11th Grade
100 Meters12.35aMay 14ABC Invitational
200 Meters23.93aMay 20Western A Divisionals
400 Meters53.64aMay 20Western A Divisionals
Long Jump18' 6.00May 14ABC Invitational
Triple Jump42' 1.50May 20Western A Divisionals
 
Jacob Campbell - 9th Grade
Shot Put - 12lb40' 0.50May 14ABC Invitational
Discus - 1.6kg111' 10.00May 14ABC Invitational
Javelin - 800g121' 1.00May 14ABC Invitational
 
Donald Carlson - 9th Grade
Shot Put - 12lb31' 10.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
Discus - 1.6kg89' 2.00May 20Western A Divisionals
Javelin - 800g102' 10.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
 
Aidan Carmody - 12th Grade
Pole Vault13' 6.00May 14ABC Invitational
 
Tyler Chouinard - 10th Grade
High Jump5' 8.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
Long Jump17' 10.00May 7KLH Memorial
Triple Jump36' 6.00May 20Western A Divisionals
 
Michael Golden - 9th Grade
1600 Meters4:56.38aMay 20Western A Divisionals
3200 Meters10:53.63aMay 14ABC Invitational
 
Michael Graves - 9th Grade
Shot Put - 12lb35' 1.50Apr 21Sapphire Twilight Meet
Javelin - 800g148' 9.00May 7KLH Memorial
 
Hunter Green - 9th Grade
Shot Put - 12lb30' 8.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
Javelin - 800g111' 7.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
 
James Hoestine - 9th Grade
1600 Meters5:35.03aMay 20Western A Divisionals
 
Sebastian Johnson - 9th Grade
1600 Meters5:22.62aMay 14ABC Invitational
3200 Meters11:12.74aApr 16MCPS Invite
Pole Vault8' 0.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
 
Taylor Jones - 10th Grade
100 Meters12.88aApr 23CFHS Iceberg Invite
200 Meters26.02aMay 20Western A Divisionals
400 Meters58.86aMay 20Western A Divisionals
800 Meters2:39.83aMay 14ABC Invitational
1600 Meters5:39.39aMay 14ABC Invitational
 
Mark Joyner - 10th Grade
300m Hurdles - 36"51.68aApr 30Bob Reed RCIA Meet
High Jump5' 0.00Apr 23CFHS Iceberg Invite
Long Jump17' 11.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
Triple Jump38' 11.50May 20Western A Divisionals
 
James London - 9th Grade
100 MetersNTApr 23CFHS Iceberg Invite
200 MetersSCRMay 7KLH Memorial
Shot Put - 12lb31' 0.50Apr 30Bob Reed RCIA Meet
Discus - 1.6kgNDMay 14ABC Invitational
 
Colter Mason - 11th Grade
800 Meters2:26.92aApr 16MCPS Invite
1600 Meters5:36.76aApr 23CFHS Iceberg Invite
Pole Vault10' 6.00May 14ABC Invitational
 
Cameron Meikle - 12th Grade
800 Meters2:08.50Apr 9Frenchtown Invite
1600 Meters4:28.10Apr 9Frenchtown Invite
3200 Meters9:34.36aApr 26Russ Pilcher Top 10
 
Ben Peredes - 11th Grade
800 Meters2:13.06aMay 20Western A Divisionals
1600 Meters5:25.53aApr 23CFHS Iceberg Invite
 
Derek Perry - 10th Grade
800 Meters2:22.52aMay 20Western A Divisionals
1600 MetersNTApr 16MCPS Invite
 
Mark Reyons - 11th Grade
3200 Meters13:37.42aApr 23CFHS Iceberg Invite
 
Triston Schmalz - 9th Grade
1600 Meters5:22.65aMay 20Western A Divisionals
3200 Meters11:26.37aApr 16MCPS Invite
 
Myles Smith - 9th Grade
1600 Meters5:59.46aMay 14ABC Invitational
3200 Meters12:36.34aMay 14ABC Invitational
 
Dillon Spear - 11th Grade
Shot Put - 12lb35' 1.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
Discus - 1.6kg142' 5.00May 7KLH Memorial
 
Bridger Syme - 10th Grade
300m Hurdles - 36"48.22aApr 21Sapphire Twilight Meet
Long Jump16' 11.00May 14ABC Invitational
 
Jaylen Taggart - 11th Grade
Shot Put - 12lb43' 10.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
Discus - 1.6kg146' 11.00May 20Western A Divisionals
 
Ira Thomson - 10th Grade
1600 MetersDNSMay 14ABC Invitational
 
Josh Triplett - 12th Grade
100 Meters12.11aApr 30Bob Reed RCIA Meet
Long Jump18' 8.00Apr 16MCPS Invite
Triple Jump38' 11.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
 
Riley Trogton - 9th Grade
110m Hurdles - 39"20.25aMay 20Western A Divisionals
300m Hurdles - 36"49.51aApr 30Bob Reed RCIA Meet
Pole Vault8' 0.00May 14ABC Invitational
 
Kavin Wickham - 9th Grade
Shot Put - 12lb30' 0.00May 14ABC Invitational
Discus - 1.6kg93' 7.00May 20Western A Divisionals
 
Tony Wiggins - 10th Grade
Shot Put - 12lb35' 4.00Apr 23CFHS Iceberg Invite
Javelin - 800g136' 9.00May 7KLH Memorial
 
Matt Wilson - 10th Grade
800 Meters2:13.61aApr 30Bob Reed RCIA Meet
1600 Meters4:43.24aMay 20Western A Divisionals
3200 Meters10:08.22aApr 16MCPS Invite
 
Zane Wilson - 12th Grade
Discus - 1.6kgNDApr 23CFHS Iceberg Invite
Javelin - 800g92' 2.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
 
Benjemin Zysberg - 12th Grade
100 Meters12.01aApr 21Sapphire Twilight Meet
200 Meters24.14aMay 20Western A Divisionals
400 MetersNTApr 2Gene Hughes Invitational
110m Hurdles - 39"20.28aApr 23CFHS Iceberg Invite
High Jump4' 11.75Apr 23CFHS Iceberg Invite
Pole Vault9' 0.00May 14ABC Invitational
 

Womens

Dorthy Bayer - 9th Grade
1600 Meters8:15.39aMay 14ABC Invitational
 
Taylor Bess - 12th Grade
100m Hurdles - 33"16.30aApr 21Sapphire Twilight Meet
Pole Vault10' 3.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
Long Jump16' 7.50Apr 26Russ Pilcher Top 10
 
Royal Beyer - 10th Grade
High JumpNHApr 23CFHS Iceberg Invite
Long Jump12' 9.00May 7KLH Memorial
Triple Jump29' 7.00Apr 23CFHS Iceberg Invite
 
Baylie Duce - 12th Grade
200 Meters28.12aMay 20Western A Divisionals
400 Meters62.71aMay 7KLH Memorial
High Jump4' 6.00Apr 9Frenchtown Invite
Long Jump15' 10.50Apr 21Sapphire Twilight Meet
Triple Jump35' 2.00May 7KLH Memorial
 
Breann Duce - 12th Grade
200 Meters29.19aApr 21Sapphire Twilight Meet
400 Meters65.54aMay 20Western A Divisionals
Long Jump15' 11.75May 20Western A Divisionals
Triple Jump34' 1.00May 7KLH Memorial
 
Chanel Duncan - 10th Grade
Discus - 1kg84' 3.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
 
Caitlin Gillespie - 12th Grade
100m Hurdles - 33"17.76aMay 20Western A Divisionals
300m Hurdles - 30"50.85aApr 30Bob Reed RCIA Meet
Shot Put - 4kg26' 2.50May 7KLH Memorial
Discus - 1kgDQMay 7KLH Memorial
 
Kacia Guisinger - 11th Grade
100 Meters14.20aMay 20Western A Divisionals
200 Meters29.76aApr 30Bob Reed RCIA Meet
300m Hurdles - 30"58.34aApr 21Sapphire Twilight Meet
Discus - 1kg65' 9.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
High Jump5' 6.00May 7KLH Memorial
 
McKenzie Hayes - 9th Grade
Triple JumpDNSApr 16MCPS Invite
 
Natalie Hayes - 11th Grade
100 Meters13.64aApr 21Sapphire Twilight Meet
Shot Put - 4kg25' 8.50May 7KLH Memorial
 
Jasmin Jette - 10th Grade
Discus - 1kg72' 8.00Apr 23CFHS Iceberg Invite
Javelin - 600g56' 10.00Apr 23CFHS Iceberg Invite
 
Avery Joyner - 12th Grade
400 Meters66.58aApr 30Bob Reed RCIA Meet
800 Meters2:40.83aMay 20Western A Divisionals
1600 Meters6:39.00aApr 30Bob Reed RCIA Meet
 
Kat Kanenwisher - 9th Grade
800 Meters2:46.26aMay 20Western A Divisionals
1600 Meters6:09.87aMay 20Western A Divisionals
 
Ani Mason - 9th Grade
200 MetersNTApr 23CFHS Iceberg Invite
100m Hurdles - 33"17.86aMay 20Western A Divisionals
300m Hurdles - 30"50.77aMay 20Western A Divisionals
 
Hennesy Meyer - 10th Grade
100 MetersNTApr 23CFHS Iceberg Invite
Javelin - 600g102' 6.00Apr 23CFHS Iceberg Invite
High JumpNHApr 23CFHS Iceberg Invite
Pole Vault9' 0.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
Long Jump14' 3.25Apr 21Sapphire Twilight Meet
 
Keelie O'Brien - 12th Grade
400 MetersNTApr 2Gene Hughes Invitational
800 Meters2:39.28aMay 20Western A Divisionals
Javelin - 600gNDApr 23CFHS Iceberg Invite
 
Emma Orr - 9th Grade
Shot Put - 4kg23' 8.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
Javelin - 600gNDApr 23CFHS Iceberg Invite
 
Becca Parker - 9th Grade
1600 Meters6:12.04aMay 20Western A Divisionals
3200 Meters15:12.82aMay 14ABC Invitational
 
Avery Rausch - 9th Grade
Javelin - 600g82' 5.00May 14ABC Invitational
 
Aleesha Redmon - 12th Grade
Discus - 1kg100' 10.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
Javelin - 600g118' 3.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
 
Liz Roberts - 11th Grade
High Jump4' 8.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
Pole Vault9' 0.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
 
Kailan Rocheleau - 11th Grade
Shot Put - 4kg27' 2.00May 20Western A Divisionals
Discus - 1kg115' 7.00May 20Western A Divisionals
 
Reilly Rostad - 11th Grade
100 Meters13.33aApr 21Sapphire Twilight Meet
High Jump4' 8.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
Long Jump16' 10.75Apr 30Bob Reed RCIA Meet
Triple Jump33' 2.25Apr 21Sapphire Twilight Meet
 
Jacie Schmalz - 11th Grade
800 Meters2:35.20Apr 9Frenchtown Invite
1600 Meters5:16.77aMay 20Western A Divisionals
3200 Meters11:43.10aApr 16MCPS Invite
 
Ashlee Searle - 9th Grade
100 Meters14.23aMay 14ABC Invitational
200 Meters28.68aMay 20Western A Divisionals
High Jump5' 0.00Apr 9Frenchtown Invite
Pole Vault7' 0.00May 7KLH Memorial
 
Tristy Searle - 10th Grade
Javelin - 600g101' 7.00May 20Western A Divisionals
High Jump4' 3.00May 7KLH Memorial
Long Jump12' 8.50Apr 16MCPS Invite
Triple JumpNDApr 30Bob Reed RCIA Meet
 
Haile Spear - 9th Grade
Discus - 1kg61' 9.00May 14ABC Invitational
Javelin - 600g48' 9.00May 14ABC Invitational
 
McKayla Weber - 9th Grade
Shot Put - 4kg25' 0.00Apr 21Sapphire Twilight Meet
Discus - 1kg68' 4.00Apr 23CFHS Iceberg Invite
 
Brooke Wiltbank - 10th Grade
Shot Put - 4kg29' 5.00May 14ABC Invitational
Discus - 1kg105' 5.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
Javelin - 600g85' 4.00Apr 30Bob Reed RCIA Meet
 
Lily Wirick - 11th Grade
800 MetersDQMay 7KLH Memorial
1600 Meters5:53.85aMay 20Western A Divisionals
 
Alexis Wolff - 10th Grade
100 Meters16.14aApr 23CFHS Iceberg Invite
200 Meters32.57aApr 23CFHS Iceberg Invite