Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2016
2013
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Alan Ashurian
- 10th Grade
100 Meters
14.02
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
200 Meters
28.80
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Hank Bachara
- 8th Grade
800 Meters
2:33.97
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
1600 Meters
5:27.81
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Stephen Barnett
- 12th Grade
100 Meters
11.71
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
200 Meters
24.08
Apr 8
Episcopal Class Challenge
110m Hurdles - 39"
15.76
PR
Apr 24
FHSAA 2A Regional 1
300m Hurdles - 36"
43.49
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Brent Benedict
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
49' 3
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Discus - 1.6kg
144' 3
PR
Apr 24
FHSAA 2A Regional 1
Wilson Brantley
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.83
Apr 16
FHSAA 2A District 4
300m Hurdles - 36"
48.86
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Pole Vault
7' 5.75
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Robert Cassidy
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
35' 7
Apr 8
Episcopal Class Challenge
James Cherry
- 9th Grade
200 Meters
25.59
Apr 8
Episcopal Class Challenge
400 Meters
57.30
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Desmond Cooper
- 11th Grade
200 Meters
22.05
PR
Apr 24
FHSAA 2A Regional 1
400 Meters
49.53
PR
Apr 24
FHSAA 2A Regional 1
Triple Jump
38' 2.5
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Chris Corr
- 11th Grade
400 Meters
59.09
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
1600 Meters
4:53.39
Mar 21
Bob Hayes Invitational
3200 Meters
11:04.05
Apr 8
Episcopal Class Challenge
David Edwards
- 12th Grade
800 Meters
2:28.28
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
1600 Meters
5:28.13
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Alex Elias
- 12th Grade
1600 Meters
4:59.85
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
3200 Meters
11:01.34
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
David Ferman
- 9th Grade
800 Meters
2:14.46
Apr 16
FHSAA 2A District 4
1600 Meters
5:05.55
Apr 16
FHSAA 2A District 4
High Jump
5' 7
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Jeremy Ferman
- 12th Grade
800 Meters
2:00.53
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
1600 Meters
4:55.27
Mar 21
Bob Hayes Invitational
Craig Fligor
- 11th Grade
3200 Meters
11:27.30
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Madison Fox
- 10th Grade
Pole Vault
8' 6
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
David Frechette
- 10th Grade
200 Meters
24.49
Apr 8
Episcopal Class Challenge
300m Hurdles - 36"
43.33
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Long Jump
17' 8.5
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Nick Garson
- 11th Grade
200 Meters
24.84
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
400 Meters
57.16
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Dylan Gidado
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
45' 1.5
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Discus - 1.6kg
138' 11
May 2
FHSAA 2A Track & Field Championships
John Heck
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
108' 4
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Javaris Herndon
- 11th Grade
800 Meters
2:11.64
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Jay Herndon
- 11th Grade
400 Meters
58.67
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Colin Hill
- 11th Grade
1600 Meters
5:03.47
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Rich Hsu
- 10th Grade
100 Meters
12.12
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
200 Meters
25.31
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
400 Meters
56.89
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Aamir Hussain
- 10th Grade
100 Meters
12.95
Apr 8
Episcopal Class Challenge
200 Meters
26.73
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Merrick Isley
- 7th Grade
200 Meters
26.01
Apr 8
Episcopal Class Challenge
400 Meters
56.76
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Juwan Jamison
- 11th Grade
100 Meters
11.41
Apr 16
FHSAA 2A District 4
200 Meters
26.91
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Mason Johnston
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
46' 3.5
PR
Apr 24
FHSAA 2A Regional 1
Vee Jonnalagdda
- 10th Grade
100 Meters
13.32
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
200 Meters
26.15
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
400 Meters
58.48
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
High Jump
5' 5
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Conner Kaegi
- 9th Grade
1600 Meters
5:47.49
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Nate King
- 10th Grade
200 Meters
25.85
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Discus - 1.6kg
116' 4
Apr 16
FHSAA 2A District 4
James MacRae
- 11th Grade
800 Meters
2:11.68
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
3200 Meters
10:24.83
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Joe McDaniels
- 10th Grade
400 Meters
55.45
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Jared McNeil
- 11th Grade
Long Jump
15' 9
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Robert Middlekauff
- 11th Grade
200 Meters
25.66
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
400 Meters
56.51
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Cameron Morris
- 9th Grade
400 Meters
1:04.60
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Matthew Morris
- 9th Grade
800 Meters
2:09.93
Apr 8
Episcopal Class Challenge
1600 Meters
4:46.29
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Jack Morton
- 9th Grade
100 Meters
14.65
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
200 Meters
30.68
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Jamil Murray
- 10th Grade
200 Meters
26.14
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Discus - 1.6kg
112' 6
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Quang Nguyen
- 9th Grade
1600 Meters
5:59.51
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Michael Pentaleri
- 9th Grade
3200 Meters
12:26.20
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Jack Reiman
- 11th Grade
800 Meters
2:14.52
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
110m Hurdles - 39"
18.11
Apr 16
FHSAA 2A District 4
300m Hurdles - 36"
44.53
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Pole Vault
10' 6
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Milto Revell Ii
- 9th Grade
100 Meters
11.61
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Jack Richards
- 10th Grade
1600 Meters
5:17.82
Apr 8
Episcopal Class Challenge
3200 Meters
11:35.41
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Max Rogozinski
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
118' 2.5
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Brent Rozycki
- 11th Grade
100 Meters
13.33
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
200 Meters
26.84
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Cap Russell
- 10th Grade
3200 Meters
11:56.76
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Evan Saitta
- 11th Grade
300m Hurdles - 36"
44.42
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Pole Vault
13' 0
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Mandeep Silhajh
- 9th Grade
100 Meters
13.72
Apr 8
Episcopal Class Challenge
200 Meters
28.90
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Bright Skinner
- 10th Grade
400 Meters
57.48
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Austin Smith
- 9th Grade
100 Meters
13.17
Apr 8
Episcopal Class Challenge
200 Meters
27.32
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Matt Stupski
- 12th Grade
800 Meters
2:17.41
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
1600 Meters
4:58.45
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
3200 Meters
10:56.61
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Max Tejada
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
40' 5
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Branden Tharp
- 9th Grade
100 Meters
12.54
Apr 8
Episcopal Class Challenge
200 Meters
26.23
Apr 8
Episcopal Class Challenge
John Theus
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
32' 4
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Discus - 1.6kg
108' 0
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Nathan Theus
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
34' 4.25
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Discus - 1.6kg
108' 11.75
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Edward Villarreal
- 12th Grade
Pole Vault
9' 6
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Womens
Carolyn Alexander
- 11th Grade
Pole Vault
6' 6
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Heather Allen
- 11th Grade
100 Meters
13.00
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
200 Meters
26.70
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
400 Meters
57.55
PR
Apr 24
FHSAA 2A Regional 1
800 Meters
2:26.25
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Amanda Anderson
- 12th Grade
800 Meters
2:44.54
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Liliana Arnold
- 7th Grade
1600 Meters
5:47.67
Apr 16
FHSAA 2A District 4
3200 Meters
12:50.47
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Lily Arnold
- 7th Grade
800 Meters
2:44.57
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
1600 Meters
6:04.13
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Audrey Banks
- 11th Grade
Discus - 1kg
74' 3.75
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Rebecca Chandler
- 10th Grade
400 Meters
1:03.86
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
800 Meters
2:18.76
PR
May 2
FHSAA 2A Track & Field Championships
3200 Meters
11:54.64
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Micayla Costa
- 9th Grade
1600 Meters
6:21.45
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Margar D'Antignac
- 11th Grade
1600 Meters
7:16.43
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Corday Dukes
- 12th Grade
100 Meters
14.15
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Ashley Durand
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.52
Apr 16
FHSAA 2A District 4
300m Hurdles - 30"
48.72
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Pole Vault
7' 0
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Dalya Farah
- 9th Grade
1600 Meters
6:17.96
Apr 8
Episcopal Class Challenge
3200 Meters
13:52.24
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Demi Frecette
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.02
Apr 16
FHSAA 2A District 4
300m Hurdles - 30"
50.02
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Pole Vault
7' 6
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Julia Howell
- 10th Grade
800 Meters
2:34.71
Apr 16
FHSAA 2A District 4
1600 Meters
6:11.99
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Kaitlyn Iselborn
- 12th Grade
1600 Meters
5:24.15
May 2
FHSAA 2A Track & Field Championships
3200 Meters
11:33.51
Apr 24
FHSAA 2A Regional 1
Courtney Jamison
- 10th Grade
100 Meters
14.01
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
200 Meters
29.54
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Shot Put - 4kg
28' 0.5
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Kanesha Johnson
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
25' 11.5
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Alexis Kaegi
- 10th Grade
800 Meters
2:54.41
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
3200 Meters
12:01.87
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Annie Lee
- 9th Grade
3200 Meters
13:55.55
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Maud Magee
- 9th Grade
Discus - 1kg
70' 2
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Maude Magee
- 9th Grade
Discus - 1kg
60' 10
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Imoni McCorvey
- 9th Grade
200 Meters
27.83
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
400 Meters
1:05.05
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Long Jump
15' 8
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Triple Jump
32' 11
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Kat McGrane
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
21' 6
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Chasell Miranda
- 10th Grade
100 Meters
15.30
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
200 Meters
30.98
Apr 8
Episcopal Class Challenge
400 Meters
1:10.85
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Elizabeth Morris
- 10th Grade
200 Meters
28.51
Apr 8
Episcopal Class Challenge
400 Meters
1:02.38
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Taylor Newman
- 10th Grade
100 Meters
13.84
Apr 8
Episcopal Class Challenge
200 Meters
28.57
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Long Jump
15' 4
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Triple Jump
31' 3.5
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Kath Odom-Tomchin
- 7th Grade
800 Meters
2:48.84
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
1600 Meters
6:06.18
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
3200 Meters
13:32.98
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Brooke O'Hare
- 9th Grade
200 Meters
28.45
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
400 Meters
1:06.08
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Melissa Picco
- 9th Grade
3200 Meters
12:35.57
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Elizabeth Pogrebniak
- 8th Grade
3200 Meters
12:17.42
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Gabby Ragazzo
- 10th Grade
800 Meters
2:34.24
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Pole Vault
7' 0
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Gabrielle Ragazzo
- 10th Grade
200 Meters
28.21
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
800 Meters
2:39.00
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Pole Vault
6' 11.75
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Tori Reiman
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
32' 4
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Discus - 1kg
99' 1
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Rachel Rice
- 9th Grade
400 Meters
1:07.18
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
800 Meters
2:34.17
Apr 16
FHSAA 2A District 4
1600 Meters
5:37.90
Apr 16
FHSAA 2A District 4
3200 Meters
12:02.49
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Eilis Ryan
- 10th Grade
3200 Meters
13:09.42
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Kalen Schou
- 11th Grade
100 Meters
13.93
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
400 Meters
1:07.73
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Triple Jump
28' 6
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Kelsea Sears
- 11th Grade
400 Meters
1:03.48
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Sarah Slater
- 12th Grade
Discus - 1kg
93' 2
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Taylor Thigpen
- 10th Grade
200 Meters
29.11
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
100m Hurdles - 33"
18.07
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
300m Hurdles - 30"
52.81
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Long Jump
14' 8
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Triple Jump
32' 2
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Samantha Turnbach
- 11th Grade
1600 Meters
5:55.27
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Molly Ungrady
- 9th Grade
100 Meters
13.69
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
200 Meters
28.44
Apr 8
Episcopal Class Challenge
400 Meters
1:08.22
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Amelia Williams
- 10th Grade
400 Meters
1:01.08
Apr 24
FHSAA 2A Regional 1
800 Meters
2:28.69
Mar 21
Bob Hayes Invitational
3200 Meters
12:33.44
Apr 8
Episcopal Class Challenge
Amanda Zakoske
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
17.01
PR
Apr 8
Episcopal Class Challenge
300m Hurdles - 30"
48.51
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
High Jump
4' 8
PR
Apr 16
FHSAA 2A District 4
Triple Jump
29' 6.75
PR
Mar 6
Episcopal Eagle Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.