Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
Indoor
2013
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
John Austin
- 9th Grade
800 Meters
2:28.34
PR
Feb 17
Hillgrove All-Comers Classic
John Austin V
- 9th Grade
400 Meters
1:00.30
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
1600 Meters
5:29.79
PR
Feb 8
EC Time Trials
Dylan Bake
- 11th Grade
800 Meters
2:39.51
PR
Feb 8
EC Time Trials
1600 Meters
6:31.04
PR
Feb 17
Hillgrove All-Comers Classic
Pole Vault
7' 6
PR
Feb 8
EC Time Trials
Carson Bellucci
- 10th Grade
800 Meters
2:26.62
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Isak Bergum
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
42' 9
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Discus - 1.6kg
131' 3
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Jacob Blackwelder
- 11th Grade
800 Meters
2:32.22
PR
Feb 8
EC Time Trials
1600 Meters
5:31.05
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Undraye Blake
- 11th Grade
200 Meters
22.85
Feb 17
Hillgrove All-Comers Classic
400 Meters
51.23
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Thomas Brandon
- 12th Grade
800 Meters
2:07.41
PR
Feb 8
EC Time Trials
1600 Meters
4:35.94
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
3200 Meters
10:13.29
PR
Mar 23
Christian Taylor Invitational
Nathaniel Byrdsond
- 10th Grade
100 Meters
12.52
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Aiden Cox
- 10th Grade
800 Meters
2:36.28
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
1600 Meters
5:47.97
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
3200 Meters
12:06.44
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Mario Davenport
- 10th Grade
High Jump
5' 2
PR
Feb 8
EC Time Trials
Long Jump
16' 8
PR
Feb 8
EC Time Trials
Carson Dobur
- 9th Grade
1600 Meters
4:43.29
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Jacob Duisik
- 10th Grade
800 Meters
2:11.53
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Jaylan Gates
- 11th Grade
100 Meters
12.39
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
200 Meters
25.21
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Jared Gould
- 10th Grade
400 Meters
1:00.70
PR
Feb 8
EC Time Trials
Abram Hausmann
- 9th Grade
400 Meters
1:09.68
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
800 Meters
2:38.63
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
David Hepburn
- 10th Grade
100 Meters
11.94
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
200 Meters
25.12
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Discus - 1.6kg
71' 3
PR
Feb 8
EC Time Trials
Cade Hilliard
- 11th Grade
800 Meters
2:09.90
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
1600 Meters
4:57.13
PR
Mar 23
Christian Taylor Invitational
Caedmon Hilliard
- 11th Grade
3200 Meters
10:53.53
PR
Mar 23
Christian Taylor Invitational
Ahmaud Hogans
- 9th Grade
100 Meters
12.24
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
200 Meters
24.97
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
High Jump
5' 8
PR
Feb 8
EC Time Trials
Brice Jarvis
- 9th Grade
100 Meters
12.56
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Walker Johnson
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
31' 11
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Discus - 1.6kg
108' 9
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Kiryn Jones
- 10th Grade
100 Meters
11.61
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Aimua Korli
- 10th Grade
400 Meters
57.32
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Triple Jump
35' 0
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Mason McKnight
- 11th Grade
100 Meters
11.64
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Delrick Moss
- 10th Grade
100 Meters
12.51
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
200 Meters
25.85
PR
Feb 8
EC Time Trials
Jake Neola
- 9th Grade
400 Meters
1:04.09
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
800 Meters
2:34.45
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Miles Parham
- 12th Grade
400 Meters
1:05.61
PR
Feb 8
EC Time Trials
110m Hurdles - 39"
21.94
PR
Feb 17
Hillgrove All-Comers Classic
Long Jump
17' 8
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Tarrell Pledger Jr.
- 11th Grade
100 Meters
12.73
PR
Feb 17
Hillgrove All-Comers Classic
200 Meters
23.87
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Long Jump
19' 9
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Joshua Robinson
- 11th Grade
100 Meters
12.42
PR
Feb 8
EC Time Trials
400 Meters
55.04
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Owen Rucker
- 12th Grade
100 Meters
12.66
Feb 17
Hillgrove All-Comers Classic
Landon Rudiger
- 10th Grade
1600 Meters
5:53.78
PR
Feb 8
EC Time Trials
Tony Serianni
- 10th Grade
1600 Meters
5:16.37
PR
Feb 8
EC Time Trials
3200 Meters
11:03.95
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Logan Sewell
- 11th Grade
100 Meters
13.90
PR
Feb 8
EC Time Trials
Long Jump
16' 1.75
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Brady Smith
- 12th Grade
800 Meters
2:14.30
PR
Feb 8
EC Time Trials
1600 Meters
4:53.35
PR
Feb 8
EC Time Trials
3200 Meters
10:16.84
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Joey Stephens
- 10th Grade
800 Meters
2:17.82
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Pole Vault
10' 6
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Sean Striker
- 10th Grade
800 Meters
2:11.71
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Duke Sutherland
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
26' 3
PR
Mar 23
Christian Taylor Invitational
Discus - 1.6kg
88' 2
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Caleb Swartz
- 9th Grade
1600 Meters
5:38.19
PR
Feb 8
EC Time Trials
3200 Meters
12:02.78
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Amauri Thompson
- 10th Grade
100 Meters
13.30
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
200 Meters
24.78
PR
Feb 17
Hillgrove All-Comers Classic
Joshua Vigne
- 12th Grade
100 Meters
12.11
PR
Feb 17
Hillgrove All-Comers Classic
Xavier Walthall
- 10th Grade
100 Meters
14.26
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
110m Hurdles - 39"
21.58
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Braydin Williams
- 11th Grade
100 Meters
11.34
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
200 Meters
23.30
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Oliver Worthington
- 9th Grade
800 Meters
2:54.50
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Womens
Hollis Anders
- 12th Grade
800 Meters
3:25.59
Feb 8
EC Time Trials
1600 Meters
7:30.43
Feb 8
EC Time Trials
3200 Meters
15:56.15
PR
Mar 23
Christian Taylor Invitational
Sasha Banks
- 10th Grade
400 Meters
1:08.31
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Long Jump
12' 7.5
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Mayah Bostic
- 12th Grade
400 Meters
1:02.24
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
800 Meters
2:42.08
Feb 8
EC Time Trials
Kai Boyd
- 10th Grade
100 Meters
16.25
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
200 Meters
35.91
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Nia Boyd
- 10th Grade
100 Meters
15.55
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Cora Butler
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
22' 6
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Discus - 1kg
66' 9
Mar 23
Christian Taylor Invitational
Kimberly Campos
- 11th Grade
400 Meters
1:17.74
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Lily Cano
- 10th Grade
800 Meters
2:48.82
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Abby Carr
- 12th Grade
800 Meters
2:58.90
Feb 8
EC Time Trials
1600 Meters
5:50.79
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
3200 Meters
12:45.38
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Nyia Clark
- 11th Grade
High Jump
4' 6
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Britta Farley
- 10th Grade
400 Meters
1:33.99
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Marion Fitzgerald
- 10th Grade
800 Meters
3:09.20
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Natalie Garner
- 9th Grade
100 Meters
14.30
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
High Jump
5' 0
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Timetria Gibson
- 10th Grade
100 Meters
14.16
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Jalisa Gould
- 11th Grade
200 Meters
31.10
PR
Feb 8
EC Time Trials
400 Meters
1:07.42
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Kennedi Hartville
- 9th Grade
100 Meters
13.33
PR
Feb 8
EC Time Trials
Long Jump
16' 1.5
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Hannah Hundley
- 10th Grade
200 Meters
19:56.23
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
400 Meters
1:09.41
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Mikayla Jackson
- 9th Grade
100 Meters
13.93
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Brierra Jarvis
- 9th Grade
100 Meters
13.20
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
200 Meters
29.93
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Aubrey Johnson
- 10th Grade
200 Meters
30.73
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
100m Hurdles - 33"
18.53
PR
Feb 8
EC Time Trials
Marasia Johnson
- 9th Grade
100 Meters
13.30
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
200 Meters
28.63
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Pyper Jordan
- 10th Grade
100 Meters
14.72
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Kirkley Kephart
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
17' 10
PR
Feb 8
EC Time Trials
Discus - 1kg
47' 6
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Amoni King
- 9th Grade
100 Meters
15.19
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
200 Meters
33.97
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Emma Kvidt
- 11th Grade
800 Meters
2:52.56
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
1600 Meters
6:32.55
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Emma Magro
- 9th Grade
400 Meters
1:21.19
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
800 Meters
3:21.27
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
1600 Meters
7:37.69
PR
Feb 8
EC Time Trials
savannah Mason
- ?
1600 Meters
7:52.11
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Bristol Mcelwaney
- 9th Grade
400 Meters
1:18.13
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Eva McMurty
- 10th Grade
400 Meters
1:21.58
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Eibeliz Ozoria
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
24' 3
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Discus - 1kg
55' 10
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Meagan Parham
- 10th Grade
100 Meters
14.35
PR
Feb 8
EC Time Trials
200 Meters
30.02
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
High Jump
4' 0
PR
Feb 8
EC Time Trials
Long Jump
15' 10.5
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Katelyn Pataluna
- 11th Grade
800 Meters
2:44.69
PR
Feb 8
EC Time Trials
1600 Meters
5:51.85
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Abigail Quinn
- 10th Grade
800 Meters
2:37.10
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
1600 Meters
6:02.74
PR
Mar 23
Christian Taylor Invitational
Discus - 1kg
87' 8
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Tareanna Render
- 9th Grade
100 Meters
17.93
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
200 Meters
40.25
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Alyssa Richards
- 11th Grade
100 Meters
13.12
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
200 Meters
28.27
(-3.8)
PR
Mar 23
Christian Taylor Invitational
Haley Robinson
- 11th Grade
100 Meters
14.09
PR
Feb 8
EC Time Trials
200 Meters
29.62
PR
Feb 8
EC Time Trials
High Jump
5' 2
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Triple Jump
30' 3
PR
Mar 23
Christian Taylor Invitational
Sierra Robinson
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
20.14
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Nivea Severe
- 11th Grade
200 Meters
29.98
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Triple Jump
32' 11
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Gabrielle Sewell
- 11th Grade
100 Meters
13.56
PR
Feb 8
EC Time Trials
200 Meters
26.95
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Long Jump
15' 7.5
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Kennedy Stephens
- 11th Grade
Long Jump
14' 10.5
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Kamryn Styles
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.96
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
300m Hurdles - 30"
48.90
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Tamaya Taylor
- 9th Grade
100 Meters
14.50
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
200 Meters
30.68
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Tristan Thompson
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
25' 3
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Discus - 1kg
79' 9
PR
Apr 25
GHSA 5A - Region 3
Riley Thrasher
- 10th Grade
200 Meters
35.54
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
400 Meters
1:17.80
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
Sara Welborne
- 10th Grade
100 Meters
13.95
PR
Mar 11
Walnut Grove All-Comers #3
Alexis Wingenbach
- 11th Grade
800 Meters
2:35.51
PR
Mar 6
Fayette County Only JV Open
1600 Meters
5:39.57
PR
Mar 23
Christian Taylor Invitational
3200 Meters
12:08.72
PR
Mar 23
Christian Taylor Invitational
Pole Vault
8' 6
PR
Mar 23
Christian Taylor Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.