Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Konrad Bayer
- 10th Grade
400 Meters
53.18
Apr 25
Bob Cohoon Invitational
James Beecher
- 9th Grade
800 Meters
2:23.88
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Sean Byrne
- 12th Grade
Long Jump
18' 0
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Liam Cadman
- 12th Grade
200 Meters
24.88
PR
May 23
IHSA 3A Boys Lake Park Sectional
Long Jump
16' 0
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Matthew Derdak
- 12th Grade
200 Meters
25.42
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Max Evans
- 11th Grade
1600 Meters
5:18.25
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Sean Gardner
- 11th Grade
Long Jump
18' 0
May 23
IHSA 3A Boys Lake Park Sectional
Christian Gaytan
- 10th Grade
800 Meters
2:18.63
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Jeff Girardot
- 9th Grade
800 Meters
2:10.58
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Will Gorenz
- 10th Grade
300m Hurdles - 36"
46.02
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
High Jump
5' 4
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Triple Jump
31' 10
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Sean Harnick
- 11th Grade
3200 Meters
10:08.91
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Sean Harnik
- 11th Grade
3200 Meters
10:15.75
May 23
IHSA 3A Boys Lake Park Sectional
John Hatfield
- 12th Grade
100 Meters
11.99
PR
May 23
IHSA 3A Boys Lake Park Sectional
200 Meters
24.38
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Charles Hickey
- 9th Grade
High Jump
5' 4
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Stephen Hubona
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
51' 6
PR
May 23
IHSA 3A Boys Lake Park Sectional
Discus - 1.6kg
185' 1
PR
May 31
IHSA 3A Boys State Championship
Stephen Kipp
- 12th Grade
100 Meters
12.37
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
200 Meters
24.44
PR
May 23
IHSA 3A Boys Lake Park Sectional
Sean Kirwan
- 11th Grade
800 Meters
2:04.20
May 23
IHSA 3A Boys Lake Park Sectional
Matthew Kowalczyk
- 10th Grade
1600 Meters
4:49.23
Apr 17
Gus Scott Invitation
Zach Kowalczyk
- 10th Grade
3200 Meters
10:36.51
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Zachary Kowalczyk
- 10th Grade
3200 Meters
10:41.11
Apr 17
Gus Scott Invitation
Matthew Lang
- 9th Grade
400 Meters
57.38
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Michael Lapean
- 10th Grade
100 Meters
13.25
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Kyle Lindeman
- 12th Grade
100 Meters
12.66
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
300m Hurdles - 36"
46.81
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Liam Masse
- 11th Grade
Triple Jump
38' 0.5
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Matt Mcdonnell
- 9th Grade
200 Meters
27.04
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Michael McGerty
- 10th Grade
3200 Meters
11:02.31
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Brady McLaughlin
- 11th Grade
800 Meters
2:13.09
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
1600 Meters
4:51.38
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Sean O'Connor
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
49' 6.75
Apr 25
Bob Cohoon Invitational
Discus - 1.6kg
135' 6
Apr 17
Gus Scott Invitation
Porter Ontko
- 12th Grade
100 Meters
11.33
PR
May 23
IHSA 3A Boys Lake Park Sectional
200 Meters
23.57
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Long Jump
19' 4.5
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Michael O'Sullivan
- 10th Grade
100 Meters
12.44
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
200 Meters
25.53
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Long Jump
14' 1
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Frank Scheck
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
41' 9
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Discus - 1.6kg
142' 6
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
John Stoppelman
- 12th Grade
1600 Meters
4:42.61
PR
Apr 25
Bob Cohoon Invitational
3200 Meters
10:07.41
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Connor Towne
- 9th Grade
1600 Meters
5:02.34
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Andrew Tran
- 10th Grade
400 Meters
1:02.72
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Jack Tuttle
- 11th Grade
1600 Meters
4:42.63
PR
Apr 25
Bob Cohoon Invitational
Jason Uhler
- 12th Grade
Triple Jump
38' 4
PR
May 15
East Suburban Catholic Conference Boys Championshi..
Michael Welsh
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
47.94
Apr 17
Gus Scott Invitation
Andrew Wise
- 12th Grade
400 Meters
52.57
PR
Apr 25
Bob Cohoon Invitational
Max Zinski
- 11th Grade
High Jump
5' 11
May 23
IHSA 3A Boys Lake Park Sectional
Womens
Eva Baghdan
- 12th Grade
High Jump
4' 6
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Mica Beckmann
- ?
Triple Jump
32' 10.5
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Hannah Blankenship
- 11th Grade
800 Meters
2:38.42
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Kelly Boris
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
21' 1.5
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
Discus - 1kg
63' 1
Apr 17
Gus Scott Invitation
Anna Brown
- 10th Grade
3200 Meters
12:23.00
Apr 17
Gus Scott Invitation
Anna Brunk
- 9th Grade
Pole Vault
8' 6
May 7
East Suburban Catholic League
Olivia Bugno
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
25' 5
Apr 17
Gus Scott Invitation
Discus - 1kg
92' 1
May 2
Weber Invitational
Maggie Cadman
- 10th Grade
High Jump
4' 6
May 7
East Suburban Catholic League
Elli Chalkey
- 11th Grade
800 Meters
2:29.94
May 7
East Suburban Catholic League
1600 Meters
5:41.09
Apr 17
Gus Scott Invitation
Allison Dal Santo
- 9th Grade
100 Meters
14.17
PR
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
400 Meters
1:09.01
PR
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
Allison DalSanto
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
19.64
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
300m Hurdles - 30"
53.52
PR
May 2
Weber Invitational
Amanda DeSitter
- 9th Grade
1600 Meters
5:23.42
May 7
East Suburban Catholic League
Colleen Dickey
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
16' 6
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
Discus - 1kg
49' 4
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
Colleen Durkin
- 12th Grade
800 Meters
2:38.84
PR
May 2
Weber Invitational
Claire Erlenborn
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
29' 4
PR
May 7
East Suburban Catholic League
Discus - 1kg
91' 10
PR
May 7
East Suburban Catholic League
Fiona Girard
- 11th Grade
400 Meters
1:08.86
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
100m Hurdles - 33"
17.91
PR
May 2
Weber Invitational
300m Hurdles - 30"
56.36
May 2
Weber Invitational
Francie Gradel
- 11th Grade
3200 Meters
12:25.39
PR
May 2
Weber Invitational
Emilia Grzesiak
- 10th Grade
400 Meters
1:10.06
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
Mary Kate Healy
- 9th Grade
800 Meters
2:32.99
May 2
Weber Invitational
Kara Hoving
- 12th Grade
1600 Meters
6:00.57
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
3200 Meters
12:40.58
PR
May 2
Weber Invitational
Lauren Hoving
- 9th Grade
200 Meters
30.59
PR
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
400 Meters
1:11.99
PR
May 2
Weber Invitational
Emma Jones
- 9th Grade
200 Meters
27.61
Apr 17
Gus Scott Invitation
100m Hurdles - 33"
16.27
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
300m Hurdles - 30"
49.29
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
Long Jump
14' 6
May 2
Weber Invitational
Mia Jones
- 11th Grade
High Jump
4' 10
Apr 17
Gus Scott Invitation
Caroline Kohler
- 11th Grade
Long Jump
13' 0.75
May 2
Weber Invitational
Triple Jump
29' 3
Apr 17
Gus Scott Invitation
Sarah Leary
- 10th Grade
200 Meters
31.40
PR
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
Megan Lyne
- 10th Grade
100 Meters
13.98
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Jenna Martin
- 12th Grade
100 Meters
13.28
PR
May 7
East Suburban Catholic League
200 Meters
27.49
May 7
East Suburban Catholic League
Long Jump
16' 7.5
PR
May 7
East Suburban Catholic League
Clare McCabe
- 10th Grade
800 Meters
2:30.53
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
1600 Meters
5:40.78
May 7
East Suburban Catholic League
3200 Meters
11:42.00
May 7
East Suburban Catholic League
Kawita Michareune
- 9th Grade
100 Meters
14.88
PR
May 2
Weber Invitational
Ali Munson
- 9th Grade
200 Meters
30.35
Apr 17
Gus Scott Invitation
Pole Vault
9' 6
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
Long Jump
16' 0
May 7
East Suburban Catholic League
Julia Paoli
- 9th Grade
800 Meters
2:38.90
May 2
Weber Invitational
Sarah Pilgrim
- 12th Grade
400 Meters
1:04.04
PR
May 2
Weber Invitational
Loren Riedy
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
16.33
May 7
East Suburban Catholic League
300m Hurdles - 30"
48.66
PR
May 2
Weber Invitational
Betsy Romanesko
- ?
Long Jump
11' 8.25
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Julie Rubel
- ?
Shot Put - 4kg
22' 0
PR
Apr 17
Gus Scott Invitation
Discus - 1kg
59' 9
PR
May 2
Weber Invitational
Marissa Schorr
- 12th Grade
200 Meters
30.73
May 2
Weber Invitational
Emma Sliwinski
- 12th Grade
3200 Meters
11:54.69
PR
May 2
Weber Invitational
Erin Stoltz
- 11th Grade
400 Meters
1:04.89
PR
May 2
Weber Invitational
Rachel Strons
- 9th Grade
800 Meters
2:24.56
May 7
East Suburban Catholic League
1600 Meters
5:28.93
Apr 17
Gus Scott Invitation
Shelby Turner
- 12th Grade
100 Meters
13.40
PR
May 7
East Suburban Catholic League
200 Meters
27.74
PR
May 7
East Suburban Catholic League
Lindsey Waight
- 9th Grade
100 Meters
14.24
Apr 17
Gus Scott Invitation
200 Meters
31.10
May 2
Weber Invitational
Julia Walchessen
- 10th Grade
1600 Meters
5:53.61
May 2
Weber Invitational
Lucy Zimmerman
- 10th Grade
300m Hurdles - 30"
54.28
Apr 17
Gus Scott Invitation
Triple Jump
33' 10
May 16
IHSA 3A Girls Downers Grove South Sectional
Blue text indicates a mark from the current week.