Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Matt Badali
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
17.42
PR
May 5
Bill Jackson Invitational
300m Hurdles - 36"
44.24
PR
May 18
IHSA 3A Boys Naperville North Sectional
Kennedy Branch
- 10th Grade
1600 Meters
4:46.43
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
3200 Meters
10:18.28
May 5
Bill Jackson Invitational
Jalen Brown
- 11th Grade
100 Meters
11.39
May 18
IHSA 3A Boys Naperville North Sectional
200 Meters
23.65
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Kenny Brown
- 12th Grade
100 Meters
12.41
(.1)
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
200 Meters
23.49
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Long Jump
19' 10.75
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Ke'shaun Chandler
- 10th Grade
100 Meters
11.42
May 18
IHSA 3A Boys Naperville North Sectional
TJ Chapman
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
36' 6
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Spencer Cooper
- 12th Grade
200 Meters
24.33
May 18
IHSA 3A Boys Naperville North Sectional
400 Meters
54.22
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Clay Czlapinski
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
42' 4.5
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Discus - 1.6kg
152' 4
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Patrick Diurczak
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
21.24
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Jaylin Eison
- 9th Grade
200 Meters
23.81
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
400 Meters
53.58
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Long Jump
17' 7.25
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Eddie Enzbigilis
- 9th Grade
100 Meters
13.33
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
200 Meters
24.80
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Andres Esparza
- 12th Grade
800 Meters
2:04.77
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Adrian Flores
- 9th Grade
800 Meters
2:23.35
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Kaizer Giddie
- 11th Grade
100 Meters
11.33
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
400 Meters
50.42
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Josh Gierich
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
126' 4
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Cody Gleim
- 9th Grade
800 Meters
2:10.73
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
1600 Meters
5:01.07
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Michael Hegland
- 10th Grade
High Jump
5' 5
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Andrew Holba
- 11th Grade
800 Meters
2:05.07
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
3200 Meters
10:39.26
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Aiden Infante
- 9th Grade
High Jump
5' 5
PR
May 5
Bill Jackson Invitational
Teddy Jackson
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
17.17
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
300m Hurdles - 36"
44.92
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
High Jump
5' 11
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Long Jump
20' 8
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Triple Jump
39' 3.5
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Alex Keske
- 12th Grade
200 Meters
26.73
PR
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
Triple Jump
39' 2
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Christian Knowlton
- 10th Grade
1600 Meters
4:31.49
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
3200 Meters
10:04.85
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Reese Kocanda
- 11th Grade
100 Meters
11.33
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
200 Meters
23.02
PR
May 5
Bill Jackson Invitational
400 Meters
53.27
PR
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
Anthony Lacy
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
16.63
May 18
IHSA 3A Boys Naperville North Sectional
Pole Vault
10' 1
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Keith Langon
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
95' 9
PR
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
Lucas Langorgen
- 9th Grade
High Jump
5' 1
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Will Lathrop
- 10th Grade
1600 Meters
4:58.28
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Myles Lincoln
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
44.02
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
High Jump
5' 9
PR
May 5
Bill Jackson Invitational
Long Jump
19' 9
May 18
IHSA 3A Boys Naperville North Sectional
Triple Jump
41' 3
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Jake Maro
- 10th Grade
Pole Vault
9' 7
PR
May 5
Bill Jackson Invitational
Triple Jump
36' 11.5
PR
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
Param Mehta
- 11th Grade
1600 Meters
4:47.93
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
3200 Meters
10:33.46
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Matt Mercado
- 10th Grade
100 Meters
11.94
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
200 Meters
24.30
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Stephen Merriweather
- 11th Grade
1600 Meters
4:34.66
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
3200 Meters
9:46.22
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Chris Mikkelsen
- 12th Grade
300m Hurdles - 36"
43.40
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
High Jump
5' 6
Apr 22
Plainfield South Cougar Relays
Pole Vault
12' 7
PR
May 5
Bill Jackson Invitational
Ben Nihill
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
33' 9.5
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
Discus - 1.6kg
108' 10
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
Andrew Nunez
- 12th Grade
1600 Meters
4:31.71
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Nick Opiola
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
42' 10
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
Discus - 1.6kg
111' 5
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Michael Pruiett
- 11th Grade
Pole Vault
10' 7
May 5
Bill Jackson Invitational
Joe Reed
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
46' 8
PR
May 18
IHSA 3A Boys Naperville North Sectional
Discus - 1.6kg
134' 1
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
Francis Richman
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
37' 1
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Reggie Robinson
- 10th Grade
400 Meters
58.26
PR
May 5
Bill Jackson Invitational
Jake Schoo
- 9th Grade
800 Meters
2:19.19
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
James Sottosanto
- 10th Grade
1600 Meters
4:54.03
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
3200 Meters
10:23.08
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Jayden Stagnolia
- 10th Grade
400 Meters
56.98
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Long Jump
17' 2
PR
Apr 22
Plainfield South Cougar Relays
Jason Subick
- 11th Grade
3200 Meters
10:55.22
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Ben Thoms
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
14.71
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
300m Hurdles - 36"
40.29
PR
May 5
Bill Jackson Invitational
Triple Jump
42' 4.75
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
Kyle Thornton
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
50' 2.5
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Discus - 1.6kg
136' 0
PR
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
Carson Vittorio
- 10th Grade
800 Meters
2:21.43
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Terry Wade
- 12th Grade
Long Jump
17' 0.5
PR
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
Triple Jump
40' 11
PR
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
Timmy Wade
- 10th Grade
800 Meters
2:00.55
May 18
IHSA 3A Boys Naperville North Sectional
3200 Meters
10:21.19
Apr 8
Wheaton North Best 4 Invite
A.J. Walker
- 12th Grade
100 Meters
11.57
PR
May 11
Southwest Prairie Conference Championship
200 Meters
23.67
PR
May 18
IHSA 3A Boys Naperville North Sectional
Long Jump
20' 1.75
PR
May 18
IHSA 3A Boys Naperville North Sectional
Triple Jump
38' 8.75
PR
Apr 15
Minooka #SmithStrong Boys Invitational
Womens
Trinity Allen
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.09
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
300m Hurdles - 30"
49.45
May 11
IHSA 3A Girls Ottawa Sectional
Long Jump
16' 0.25
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Lauren Bearden
- 10th Grade
1600 Meters
7:08.07
Apr 13
Minooka Girls Invitational
3200 Meters
15:02.65
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Alexis Bennis
- 12th Grade
800 Meters
2:45.20
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
1600 Meters
6:11.57
PR
Apr 21
Glenbard East Ram Invite
Marisa Brongiel
- 9th Grade
100 Meters
16.27
PR
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Daijah Brown
- 11th Grade
400 Meters
57.62
May 11
IHSA 3A Girls Ottawa Sectional
Monica Buchanan
- 11th Grade
100 Meters
14.34
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Hailey Bulger
- 10th Grade
400 Meters
1:05.98
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Corinne Cadwell
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
30' 5
PR
Apr 20
Carlson-Anderson Classic
Discus - 1kg
85' 5
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
Miranda Cadwell
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
38' 11
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Discus - 1kg
117' 5
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Greta Carlberg
- 12th Grade
800 Meters
2:21.81
PR
May 11
IHSA 3A Girls Ottawa Sectional
1600 Meters
5:19.44
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Caitlyn Castillo
- 9th Grade
Pole Vault
7' 0
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Kiara Cummins
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
17.70
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
300m Hurdles - 30"
52.92
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
Sara Dyer
- 11th Grade
800 Meters
3:00.45
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
1600 Meters
6:33.19
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
3200 Meters
14:07.76
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Brianna Eaton
- 12th Grade
100 Meters
12.55
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
200 Meters
26.66
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
Bria Garnar
- 12th Grade
100 Meters
14.79
Apr 21
Glenbard East Ram Invite
400 Meters
1:08.20
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
Ayana Green
- 11th Grade
100 Meters
14.48
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
200 Meters
30.58
Apr 21
Glenbard East Ram Invite
Alexis Grigg
- 12th Grade
800 Meters
2:32.04
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
1600 Meters
5:36.30
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Kayla Guzman
- 9th Grade
800 Meters
2:53.05
PR
Apr 21
Glenbard East Ram Invite
Marianna Hadden
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
17' 8
PR
Apr 20
Carlson-Anderson Classic
Shelby Hibbler
- 12th Grade
High Jump
5' 1
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Yanni Hilton
- 11th Grade
400 Meters
1:04.26
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
MJ Jelley
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
24' 10.5
PR
Apr 21
Glenbard East Ram Invite
Discus - 1kg
73' 1.5
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Julie Johnson
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
19.37
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
300m Hurdles - 30"
56.68
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Long Jump
13' 6
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
Sierre Johnson
- 12th Grade
200 Meters
30.11
PR
Apr 21
Glenbard East Ram Invite
Megan Knudsen
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
26' 4
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Discus - 1kg
76' 0
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Delaney Kocanda
- 10th Grade
1600 Meters
9:06.59
PR
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Kaelyn Lagerwall
- 10th Grade
Pole Vault
7' 0
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Amani Liggins
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
25' 8.5
PR
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Courtney Linsmeier
- 9th Grade
100 Meters
16.89
PR
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Cassandra Lorenz
- 11th Grade
800 Meters
2:40.08
PR
Apr 21
Glenbard East Ram Invite
Lenae Ludy
- 12th Grade
High Jump
5' 3
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Kennedy Mallory
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
17.83
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
300m Hurdles - 30"
55.83
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Long Jump
13' 2
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
Sahar Mandavi
- 11th Grade
100 Meters
16.37
PR
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Cassidy Martin
- 10th Grade
800 Meters
2:25.77
May 11
IHSA 3A Girls Ottawa Sectional
1600 Meters
5:42.67
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
3200 Meters
12:48.17
PR
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Jeneau McClain
- 9th Grade
200 Meters
27.40
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
JeBrieyah McClellan
- 9th Grade
100 Meters
12.36
(2.4)
PR
May 20
IHSA 3A Girls State Championships
200 Meters
26.42
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
Giselle Melendez
- 9th Grade
100 Meters
17.41
PR
Apr 13
Minooka Girls Invitational
VonShay Moore
- 11th Grade
400 Meters
1:14.94
PR
Apr 21
Glenbard East Ram Invite
Chisom Ogbozor
- 12th Grade
Triple Jump
34' 8
PR
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Vivica Phillips
- 12th Grade
400 Meters
1:02.24
PR
May 11
IHSA 3A Girls Ottawa Sectional
Kelsey Rice
- 9th Grade
1600 Meters
6:39.44
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
3200 Meters
12:58.87
PR
Apr 21
Glenbard East Ram Invite
Isabella Scott
- 11th Grade
Long Jump
13' 3
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
Sarah Sherman
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
20.30
PR
Apr 15
Joliet West Girls V/JV Tiger Invite
300m Hurdles - 30"
1:01.51
PR
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Morgan Sielaff
- 10th Grade
High Jump
4' 10
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Triple Jump
30' 6.5
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Emily Siemek
- 9th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Cyanne Smith
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
23' 9.5
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Trinity Stanton
- 10th Grade
200 Meters
28.91
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
400 Meters
1:11.21
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
McKenzie Stennet
- 10th Grade
Triple Jump
30' 2
PR
May 3
Southwest Prairie Conference Girls Championships
Zoe Steppe
- 12th Grade
Pole Vault
8' 6
PR
Apr 13
Minooka Girls Invitational
Juliaunna Wonder
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
20' 4
PR
Apr 20
Carlson-Anderson Classic
Megan Worm
- 9th Grade
3200 Meters
12:41.75
PR
Apr 27
Stephen P. Hunt Memorial Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.