Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009
2008
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Iyan Anderson
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
33' 10.5
PR
May 7
Blackhawk
Discus - 1.6kg
81' 2
May 3
Beaver Dam JV Quad
Adam Baker
- 9th Grade
100 Meters
12.82
May 14
West Bend East Freshman Boys Invitational
200 Meters
27.75
Apr 16
Watertown Gosling Open
Nathan Brendenmihl
- 9th Grade
800 Meters
2:24.38
May 19
WLT Outdoor JV Meet
1600 Meters
5:20.63
May 14
West Bend East Freshman Boys Invitational
3200 Meters
11:29.21
May 7
Blackhawk
Jacob Cass
- 12th Grade
High Jump
6' 0
PR
May 17
WLT Outdoor Championships
Long Jump
19' 9.25
May 17
WLT Outdoor Championships
Triple Jump
40' 10.5
PR
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Kieran Conley
- 11th Grade
100 Meters
13.12
Apr 16
Watertown Gosling Open
Shot Put - 12lb
41' 8
PR
Mar 19
Raider invite
Discus - 1.6kg
136' 4
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Pole Vault
12' 0
PR
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Austin Czerwinski
- 10th Grade
100 Meters
12.53
May 13
West Bend East Varsity Invitational
200 Meters
24.83
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
400 Meters
58.84c
PR
Apr 19
Slinger Invite
Long Jump
18' 11.25
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Gage Czuppa
- 11th Grade
55 Meter Dash
6.94
PR
Mar 19
Raider invite
100 Meters
11.39
May 17
WLT Outdoor Championships
200 Meters
23.23
PR
May 17
WLT Outdoor Championships
Cody Denz
- 9th Grade
100 Meters
14.54c
Apr 19
Slinger Invite
200 Meters
29.54c
May 3
Beaver Dam JV Quad
Pole Vault
8' 6
May 3
Beaver Dam JV Quad
Nate Fleishman
- 10th Grade
100 Meters
12.41
May 19
WLT Outdoor JV Meet
200 Meters
28.24c
May 3
Beaver Dam JV Quad
Discus - 1.6kg
112' 1
PR
Apr 26
Washington Co. Meet
Devin Gehrke
- 10th Grade
400 Meters
1:01.59
May 19
WLT Outdoor JV Meet
800 Meters
2:42.8h
May 3
Beaver Dam JV Quad
1600 Meters
6:01.28
PR
May 13
West Bend East Varsity Invitational
Jordan Gehrke
- 12th Grade
800 Meters
2:07.46
PR
Apr 26
Washington Co. Meet
1600 Meters
4:37.30
PR
Apr 30
Marquette Invitational
3200 Meters
9:44.88
PR
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend West
High Jump
5' 6
PR
May 5
WLT Relay Championship
Michael Gugg
- 11th Grade
200 Meters
24.29
PR
Apr 26
Washington Co. Meet
400 Meters
52.08
PR
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend West
800 Meters
2:06.90
PR
May 13
West Bend East Varsity Invitational
Luke Guttormson
- 10th Grade
800 Meters
2:03.57
PR
May 13
West Bend East Varsity Invitational
1600 Meters
4:30.15
May 17
WLT Outdoor Championships
1 Mile
4:30.33
PR
Jun 8
WISCO Mile
3200 Meters
9:59.51
Apr 22
Spartan Invite
Scott Henrich
- 9th Grade
100 Meters
14.83
May 14
West Bend East Freshman Boys Invitational
Caleb Hiatt
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
33' 0.75
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
Discus - 1.6kg
89' 3
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Greg Ische
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
20.51
May 7
Blackhawk
300m Hurdles - 36"
47.31
May 7
Blackhawk
Pole Vault
9' 0
Apr 19
Slinger Invite
Peyton Janto
- 10th Grade
1600 Meters
4:47.59
Apr 22
Spartan Invite
3200 Meters
10:16.95
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Joshua Johnson
- 9th Grade
100 Meters
12.10
May 7
Blackhawk
200 Meters
24.64
May 7
Blackhawk
400 Meters
56.97
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Long Jump
17' 1.75
PR
May 14
West Bend East Freshman Boys Invitational
Hayden Kolowrat
- 10th Grade
800 Meters
2:24.80
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
1600 Meters
5:28.4h
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
3200 Meters
12:17.18
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
Garrison Koslowski
- 11th Grade
800 Meters
2:17.11
PR
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Garrison Kozlowski
- 11th Grade
400 Meters
1:03.73
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
800 Meters
2:16.0h
PR
Apr 19
Slinger Invite
1600 Meters
4:58.6h
May 3
Beaver Dam JV Quad
3200 Meters
10:31.52
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Tyler Kozlowski
- 12th Grade
400 Meters
59.44
PR
Apr 22
Spartan Invite
800 Meters
2:14.6h
PR
Apr 19
Slinger Invite
1600 Meters
4:57.97
PR
Apr 26
Washington Co. Meet
3200 Meters
10:20.25
PR
May 17
WLT Outdoor Championships
Hunter Krueger
- 9th Grade
100 Meters
15.34c
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
Michael Lange
- 11th Grade
100 Meters
12.32
May 19
WLT Outdoor JV Meet
200 Meters
25.41
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
400 Meters
58.82
PR
Apr 26
Washington Co. Meet
Long Jump
18' 6.25
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Joeseph Leonhardt
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
41' 3
May 7
Blackhawk
Discus - 1.6kg
121' 1
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Lucian Lucas
- 11th Grade
400 Meters
1:00.94
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
800 Meters
2:21.91
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
1600 Meters
5:41.34
Apr 16
Watertown Gosling Open
3200 Meters
11:57.73
PR
May 13
West Bend East Varsity Invitational
Andrew Lucka
- 11th Grade
400 Meters
56.51
Apr 30
Marquette Invitational
110m Hurdles - 39"
20.77
PR
Apr 26
Washington Co. Meet
300m Hurdles - 36"
46.92
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Canon Melstrand
- 10th Grade
55 Meter Dash
7.18
PR
Mar 19
Raider invite
100 Meters
11.64
May 7
Blackhawk
200 Meters
23.91
May 7
Blackhawk
High Jump
5' 4
Apr 16
Watertown Gosling Open
Pole Vault
13' 6
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend West
Long Jump
17' 11.75
Apr 16
Watertown Gosling Open
Mitch Miller
- 11th Grade
100 Meters
12.17
PR
May 13
West Bend East Varsity Invitational
200 Meters
24.16
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
High Jump
5' 10
PR
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Fabian Noesges
- 11th Grade
100 Meters
12.14
PR
Apr 22
Spartan Invite
200 Meters
24.32
PR
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Long Jump
16' 6.25
PR
Apr 19
Slinger Invite
Evan Patten
- 11th Grade
800 Meters
2:21.3h
May 3
Beaver Dam JV Quad
1600 Meters
5:02.38
May 13
West Bend East Varsity Invitational
3200 Meters
10:53.37
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Curtis Pfeil
- 12th Grade
Long Jump
19' 10.5
PR
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Triple Jump
41' 7.25
PR
May 17
WLT Outdoor Championships
Aaron Pierce
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
119' 5
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Max Ruelle
- 10th Grade
800 Meters
2:20.90
May 13
West Bend East Varsity Invitational
1600 Meters
5:01.93
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Jaden Salinas
- 11th Grade
1600 Meters
4:41.86
Mar 19
Raider invite
Justin Schroedel
- 11th Grade
100 Meters
12.36
Apr 26
Washington Co. Meet
200 Meters
24.53
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
Jarod Schultz
- 9th Grade
100 Meters
13.34c
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
200 Meters
26.86
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
400 Meters
59.67
Apr 16
Watertown Gosling Open
300m Hurdles - 36"
49.70
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Long Jump
16' 7
May 14
West Bend East Freshman Boys Invitational
Roman Skurek
- 10th Grade
800 Meters
2:18.49
May 7
Blackhawk
1600 Meters
4:53.29
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
3200 Meters
10:24.43
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
jake Sterr
- 11th Grade
100 Meters
13.37
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
200 Meters
26.14c
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
400 Meters
56.41
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Long Jump
17' 6.5
PR
May 5
WLT Relay Championship
Triple Jump
35' 6
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Matt Stoll
- 12th Grade
800 Meters
1:59.92
PR
Jun 4
WIAA D1 State Meet
1600 Meters
4:30.21
May 17
WLT Outdoor Championships
3200 Meters
9:59.80
Apr 30
Marquette Invitational
Alex Suelflow
- 9th Grade
400 Meters
1:00.29
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
800 Meters
2:17.06
May 14
West Bend East Freshman Boys Invitational
1600 Meters
4:57.57
May 19
WLT Outdoor JV Meet
3200 Meters
11:22.59
May 7
Blackhawk
High Jump
4' 8
PR
May 14
West Bend East Freshman Boys Invitational
Triple Jump
35' 11
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Liam Sweeney
- 9th Grade
400 Meters
1:00.53
PR
May 14
West Bend East Freshman Boys Invitational
800 Meters
2:10.89
Apr 22
Spartan Invite
1600 Meters
4:46.38
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
3200 Meters
11:03.08
PR
May 14
West Bend East Freshman Boys Invitational
Eli Tranel
- 9th Grade
100 Meters
13.26
Apr 16
Watertown Gosling Open
200 Meters
26.18
May 14
West Bend East Freshman Boys Invitational
400 Meters
1:01.84c
PR
Apr 19
Slinger Invite
Pole Vault
10' 0
May 14
West Bend East Freshman Boys Invitational
Tanner Uebersetzig
- 12th Grade
800 Meters
2:06.24
PR
Apr 22
Spartan Invite
1600 Meters
4:45.35
PR
Apr 26
Washington Co. Meet
Noah Waech
- 11th Grade
200 Meters
25.20
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
55m Hurdles - 39"
11.21
PR
Mar 19
Raider invite
110m Hurdles - 39"
22.10
PR
Apr 12
M-Club Relays
300m Hurdles - 36"
48.02
May 5
WLT Relay Championship
Pole Vault
12' 9
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Augie Wedeward
- 12th Grade
200 Meters
25.12
PR
Apr 30
Marquette Invitational
400 Meters
57.31
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
Anthony Wellner
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
31' 8.5
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Discus - 1.6kg
74' 1
May 3
Beaver Dam JV Quad
Garrett White
- 12th Grade
100 Meters
12.22
PR
Apr 26
Washington Co. Meet
Shot Put - 12lb
37' 1
PR
May 5
WLT Relay Championship
Discus - 1.6kg
83' 4
PR
Apr 19
Slinger Invite
Kyle Wilde
- 11th Grade
100 Meters
12.49
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
55m Hurdles - 39"
8.61
PR
Mar 19
Raider invite
110m Hurdles - 39"
15.60
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend West
300m Hurdles - 36"
40.99
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend West
Triple Jump
39' 6.5
May 17
WLT Outdoor Championships
Womens
Kailyn Arps
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
33' 9.5
PR
Apr 26
Washington Co. Meet
Discus - 1kg
99' 7
May 13
Bulldog True Team
Hailey Backhaus
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
28' 10
May 16
West Bend West Throws Meet
Discus - 1kg
79' 11
May 16
West Bend West Throws Meet
Grace Baumann
- 10th Grade
100 Meters
13.45
May 7
Blackhawk
200 Meters
27.65
PR
May 7
Blackhawk
100m Hurdles - 33"
17.13
Apr 26
Washington Co. Meet
300m Hurdles - 30"
47.97
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend West
High Jump
4' 6
May 3
Beaver Dam JV Quad
Brianna Bralich
- 10th Grade
800 Meters
2:40.38
May 19
WLT Outdoor JV Meet
High Jump
3' 10
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
Olivia Burns
- 9th Grade
100 Meters
13.39
May 17
WLT Outdoor Championships
200 Meters
27.82
May 7
Blackhawk
300m Hurdles - 30"
57.85
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
Pole Vault
7' 0
May 7
Blackhawk
Jessica Butters
- 11th Grade
100 Meters
14.04
Apr 22
Spartan Invite
200 Meters
28.30
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Triple Jump
33' 10.5
PR
May 17
WLT Outdoor Championships
Katelyn Butters
- 11th Grade
100 Meters
14.01
Apr 26
Washington Co. Meet
200 Meters
29.54
Apr 22
Spartan Invite
Mikaela Carbajal
- 9th Grade
800 Meters
2:56.8h
May 3
Beaver Dam JV Quad
1600 Meters
6:45.25
May 13
Bulldog True Team
Megan Cook
- 11th Grade
400 Meters
1:11.76
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Emily Craig
- 9th Grade
100 Meters
17.81
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
Shot Put - 4kg
20' 4
May 16
West Bend West Throws Meet
Discus - 1kg
60' 7
May 3
Beaver Dam JV Quad
Lauren Craig
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
17' 2.5
PR
May 16
West Bend West Throws Meet
Discus - 1kg
56' 0
PR
May 7
Blackhawk
Kirsten DeLuka
- 9th Grade
400 Meters
1:08.47
PR
May 7
Blackhawk
800 Meters
2:36.21
PR
Apr 26
Washington Co. Meet
1600 Meters
6:00.08
PR
May 13
Bulldog True Team
Long Jump
13' 7
May 7
Blackhawk
Abigail Ehmke
- 11th Grade
100 Meters
19.27
PR
May 13
Bulldog True Team
Shot Put - 4kg
21' 9.5
PR
May 16
West Bend West Throws Meet
Discus - 1kg
60' 6
PR
May 16
West Bend West Throws Meet
Ife Ekunsanmi
- 12th Grade
100 Meters
12.53
May 17
WLT Outdoor Championships
200 Meters
25.69
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend West
400 Meters
1:00.92
May 17
WLT Outdoor Championships
Long Jump
15' 9.75
PR
May 5
WLT Relay Championship
Sydney Faehling
- 11th Grade
100 Meters
13.81
PR
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
100m Hurdles - 33"
16.95
PR
Apr 22
Spartan Invite
300m Hurdles - 30"
49.98
May 5
WLT Relay Championship
High Jump
5' 2
PR
May 17
WLT Outdoor Championships
Long Jump
16' 3.75
May 5
WLT Relay Championship
Andrea Galewski
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
24' 2.5
PR
May 16
West Bend West Throws Meet
Discus - 1kg
66' 8
PR
May 16
West Bend West Throws Meet
Sami George
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
24' 5.75
May 16
West Bend West Throws Meet
Discus - 1kg
83' 0.5
May 16
West Bend West Throws Meet
Samy George
- 10th Grade
100 Meters
16.96
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
Shot Put - 4kg
23' 7
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
Discus - 1kg
68' 2
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
Leah Gudex
- 11th Grade
800 Meters
2:43.7h
Apr 19
Slinger Invite
1600 Meters
5:53.22
PR
May 13
Bulldog True Team
3200 Meters
13:24.84
Apr 26
Washington Co. Meet
Haley Hanson
- 9th Grade
100 Meters
14.74c
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
200 Meters
30.02
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
Lena Hayes
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
25' 9
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
Discus - 1kg
98' 5
PR
May 17
WLT Outdoor Championships
Jenna Heimark
- 12th Grade
100 Meters
14.33
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
200 Meters
29.07
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
Pole Vault
9' 6
PR
May 17
WLT Outdoor Championships
Triple Jump
34' 7
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Abby Janto
- 12th Grade
800 Meters
2:25.41
PR
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
1000 Meters
3:16.15
Apr 30
North Star Classic
1600 Meters
5:46.83
Apr 16
Watertown Gosling Open
3200 Meters
11:58.63
PR
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
Alexis Johnson
- 12th Grade
100 Meters
15.37
Apr 16
Watertown Gosling Open
200 Meters
30.72
Apr 16
Watertown Gosling Open
Pole Vault
9' 6
PR
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend West
Sydney Kaphingst
- 10th Grade
100 Meters
16.14c
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
Discus - 1kg
51' 6
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
High Jump
4' 2
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Danielle Kappler
- 10th Grade
100 Meters
14.63
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
Triple Jump
32' 1
May 5
WLT Relay Championship
Caroline Krebs
- 12th Grade
800 Meters
2:40.54
PR
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
1600 Meters
6:10.2h
May 3
Beaver Dam JV Quad
3200 Meters
13:03.06
PR
May 13
Bulldog True Team
Meghan MacFarlane
- 11th Grade
100 Meters
15.25
Apr 16
Watertown Gosling Open
200 Meters
30.77
Apr 16
Watertown Gosling Open
Discus - 1kg
74' 4
PR
May 16
West Bend West Throws Meet
High Jump
4' 8
Apr 26
Washington Co. Meet
Long Jump
15' 9.25
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Tait Mauland
- 11th Grade
800 Meters
2:43.3h
May 3
Beaver Dam JV Quad
Julia McClain
- 10th Grade
200 Meters
27.03
May 17
WLT Outdoor Championships
400 Meters
1:01.26
May 17
WLT Outdoor Championships
600 Meters
1:42.22
Apr 30
North Star Classic
Long Jump
14' 4.5
Apr 22
Spartan Invite
Rachel Mikolich
- 10th Grade
100 Meters
15.69
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
200 Meters
33.59
PR
May 13
Bulldog True Team
Discus - 1kg
59' 5
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
Laiken Morgan
- 11th Grade
Triple Jump
29' 5.5
Apr 16
Watertown Gosling Open
Alyssa Prinz
- 11th Grade
800 Meters
2:50.72
May 13
Bulldog True Team
1000 Meters
3:36.23
PR
Apr 30
North Star Classic
1600 Meters
6:15.96
PR
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
Haleigh Rehrauer
- 9th Grade
100 Meters
15.81
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
200 Meters
33.84c
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
Brianna Renner
- 10th Grade
800 Meters
2:37.60
Apr 16
Watertown Gosling Open
1600 Meters
5:31.42
Apr 26
Washington Co. Meet
3200 Meters
11:53.63
Apr 30
North Star Classic
Britteny Reuter
- 12th Grade
100 Meters
17.44c
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
200 Meters
35.94c
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
Hailey Rubisch
- 11th Grade
800 Meters
2:42.29
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
1600 Meters
5:39.74
PR
May 17
WLT Outdoor Championships
3200 Meters
12:25.58
PR
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
100m Hurdles - 33"
18.79
Apr 30
North Star Classic
300m Hurdles - 30"
54.91
Apr 26
Washington Co. Meet
Itzel Salmeron
- 11th Grade
200 Meters
29.22
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Mary Kate Schmidt
- 11th Grade
800 Meters
2:52.98
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Emily Schmitt
- 11th Grade
100 Meters
14.84
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
Shot Put - 4kg
29' 11.5
PR
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
Discus - 1kg
82' 7
PR
Apr 22
Spartan Invite
Kayla Schneider
- 12th Grade
600 Meters
1:48.28
PR
Apr 30
North Star Classic
800 Meters
2:25.51
PR
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
1600 Meters
5:54.47
Apr 16
Watertown Gosling Open
Elizabeth Schreiber
- 12th Grade
200 Meters
29.78
Apr 16
Watertown Gosling Open
400 Meters
1:05.40
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
800 Meters
2:35.19
May 13
Bulldog True Team
Maddie Schreiber
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
30' 0.5
PR
May 16
West Bend West Throws Meet
Discus - 1kg
86' 2
May 3
Beaver Dam JV Quad
Alexis Schultz
- 10th Grade
100 Meters
17.14c
May 3
Beaver Dam JV Quad
200 Meters
37.04c
May 3
Beaver Dam JV Quad
Carly Schultz
- 11th Grade
400 Meters
1:04.93
Apr 30
North Star Classic
Hunter Schutz
- 10th Grade
800 Meters
2:53.4h
May 3
Beaver Dam JV Quad
1600 Meters
6:18.92
May 19
WLT Outdoor JV Meet
3200 Meters
14:11.64
May 13
Bulldog True Team
Aimee Solheim
- 12th Grade
1600 Meters
6:38.20
Apr 22
Spartan Invite
Jessica Stelzner
- 10th Grade
200 Meters
26.82
May 17
WLT Outdoor Championships
400 Meters
1:03.13
PR
May 7
Blackhawk
Pole Vault
9' 0
May 3
Beaver Dam JV Quad
Long Jump
17' 2
May 17
WLT Outdoor Championships
Leilani Tucker
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
21' 5.5
Apr 16
Watertown Gosling Open
Discus - 1kg
43' 11
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
Samantha Wagner
- 9th Grade
100 Meters
15.94c
Apr 19
Slinger Invite
200 Meters
33.74c
May 3
Beaver Dam JV Quad
Long Jump
10' 11.75
PR
May 19
WLT Outdoor JV Meet
Katherine Wanie
- 10th Grade
300m Hurdles - 30"
48.29
May 17
WLT Outdoor Championships
Calista Wanke
- 9th Grade
200 Meters
31.94c
May 3
Beaver Dam JV Quad
100m Hurdles - 33"
19.84c
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
300m Hurdles - 30"
55.44
PR
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
High Jump
4' 8
May 23
WIAA D1 Regional - Plymouth
Triple Jump
29' 3
PR
May 13
Bulldog True Team
Lauren Waraksa
- 10th Grade
800 Meters
2:48.47
PR
Apr 16
Watertown Gosling Open
1600 Meters
5:53.77
May 19
WLT Outdoor JV Meet
3200 Meters
12:42.99
PR
May 13
Bulldog True Team
Victoria Zich
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
31' 1.75
PR
May 11
Menomonee Falls Girls Invite
Discus - 1kg
83' 2
PR
May 3
Beaver Dam JV Quad
Blue text indicates a mark from the current week.